Netflix вийшов на український ринок

Netflix_Web_Logo

Американський сервіс потокового відео Netflix оголосив про вихід на ринок у відразу 130 країнах світу. На превелике щастя українських серіаломанів (та не тільки) наша країна потрапила до цього числа. Ще кілька днів тому унікальний за своїми масштабами сервіс був доступний в обмеженій кількості країн, до яких не входили навіть кілька європейських, а вже віднині реєстрація відкрита для всіх українців, окрім тих, що проживають на територіях, на які діють американські економічні санкції.

netflix-map-countries

На жаль прогнози щодо підтримки платформою української мови доволі сумні. Поки що нам не обіцяють ні субтитрів, ні україномовного інтерфейсу. Ще однією палицею в колесі стане те, що найпопулярніші серіали «Картковий будинок» і «Помаранчевий — хіт сезону» не будуть доступні в країнах, де права на їх трансляцію належать третій стороні.

2ca63cddd54f9490efad22421891a9d1
«Картковий будинок» вдало транслюєтсья телеканалом Інтер понад два роки

Важко оцінити важливість цього кроку, адже спосіб розповсюдження (див. Відео на вимогу) та філософія сервісу у свій час стали променем світла та надії у світі, де панувала експансія великих кабельних телеканалів. Перегляди телепрограм за чітко визначеним розкладом та велика кількість надлишкового контенту, за який споживач все одно мусить платити — це те, що є на будь якому ТБ-каналі, та чого немає на Netflix.  І попит інтернет-канал (його не можна так називати, але я назву) створив неабиякий. За кілька років існування світ побачили такі прекрасні серіали, як «Картковий будинок», «Помаранчевий — хіт сезону», «Шибайголова» та нещодавня «Джессіка Джонс». Netflix вдалося не тільки дострибнути до планки якості, встановленої такими гігантами як HBO, AMC, CBS, а й e дечому їх перевершити.

chartoftheday_3153_Netflix_subscribers_n

Спосіб дистрибуції? який пропонує Netflix перейняли кілька великих медіа-гігантів.Так свої власні сервіси відео на вимогу були розроблені в таємних лабораторіях Amazon та Apple. Відразу після оголошення про розширення, акції Netflix добряче піднялися в ціні, що говорить про позитивне сприйняття цього стратегічного ходу компанії.

744

Присутність джерела якісного ліцензійного відеоконтенту на території України — це неабиякий крок уперед, адже тепер кожен охочий зможе придбати фільм або серіал, не виходячи з дому, та не думаючи про купу непотрібних дій. Оплата стандартного тарифного плану обійдеться українським кіноманам в 7,99 євро/місяць, що не так і багато, якщо порівнювати з тарифами провідних постачальників ТБ-послуг на теренах України.

Плекаймо ж надію, що керівництво Netflix визнає фінансово вигідним переклад своїх творінь українською адже в такому разі червоно-білий логотип красуватиметься на кожному другому моніторі країни. Я в цьому впевнений? А Ви?

P. S. Звісно, відеоконтент в Україні можна було купувати і до того. У нас були різні онлайн-кінотеатри, дискові крамнички, навіть Steam і Playmarket пропонують трохи відеоконтенту. Але Netflix перевершує усе це разом узяте як за обсягами, так і за якістю.

Читайте також

Огляд серіалу “Залізний Кулак”. Повний провал?

Netflix українською: DubFellows додає в плеєр сервісу озвучення соловʼїною

Фантастичні фільми і де їх шукати в мережі

Супергеройський Netflix: трейлери нових серіалів

Дайджест нових серіалів. Телеканал Fox

ЩоЗаШоу — Шибайголова (2 сезон)

Netflix екранізує “Зошит смерті”

Відеоігровий фестиваль WEGAME не дасть вам загубитися

 • Sashko NBy

  Невпевненний щодо підписки, але при наявності української озвучки зрадістю придбавби кілька серіалів та фільмів.

  • Sashko NBy

   І ще щодо української озвучки, оскільки всеодно є студії які озвучують серіали та фільми українською, добре було б домовитися цим студіям з Netflix, вони б надавали їй переклад, а взамін отримували б частку від прибутку, такий собі серіальний Steam вийшовби.

   • Людина Журбинка

    Серйозно? Думаю, якщо нетфлікс захоче озвучувати (дублювати) продукт українською він сам знайде виконавців і без вашої допомоги.

    • Oleksandr

     Але навіщо робити ще раз те, що вже є готове, до того ж, у відмінній якості.

     • Людина Журбинка

      Мабуть тому, що тягатися з правами та ліцензіями дорожче, аніж витратити ще раз $2k на озвучку того самого. Крім того, найближчим часом Карткового будинку вони у нас не показуватимуть, бо права на показ в Інтера.

     • Jobitronik

      сраний інтер

 • >«Картковий будинок» вдало транслюєтсья телеканалом Інтер понад два роки
  Що означає “вдало”?
  >акції Netflix добряче піднялися в ціні
  На 7%, якщо бути точним
  >…адже в такому разі червоно-білий логотип красуватиметься на кожному другому моніторі країни.
  А на скількох моніторах це логотип красуватиметься легально? Тобто якщо відкинути піратство.

  • Oleksandr

   >Що означає “вдало”?
   Без перерв та з хорошою статистикою переглядів.
   >А на скількох моніторах це логотип красуватиметься легально? Тобто якщо відкинути піратство.
   Нуу, точно на більшій кількості ніж зараз. Піратство процвітає, в першу чергу, через високі ціни на медіаконтент, та Netflix не так багато просить за петабайти якісного видива.

 • Юра Іванов

  Коли це Інтер показував Карткового будинка ?

  • Здається, він у рос. озвученні показував

   • Oleksandr

    Саме так.

    • Юра Іванов

     Тобто навіть якщо сервіс матиме українські озвучення, Картковий будинок все одно буде показувати Інтер в неукраїнській озвучці. Не канал, а якесь суцільне паскудство(((.

     • Oleksandr

      Права на трансляцію закінчаться через кілька років, якщо Інтер не бажатиме їх подовжити.

 • Людина Журбинка

  ->>Плекаймо ж надію, що керівництво Netflix визнає фінансово вигідним переклад своїх творінь українською адже в такому разі червоно-білий логотип красуватиметься на кожному другому моніторі країни.

  ————–
  А якщо не вирішить, а вирішить піти шляхом найменшого ризику – запустить сервіс російською. І тоді створити альтернативу буде дуже важко. Ситуація буде як з он-лайн кінотеатрами та іграми. Ситуацію зможе виправити лише ціленаправлені на підтримку української мови закони, які прийняті не будуть, бо “не на часі” і ущемльонні можуть образитися.

  • Людина Журбинка

   Поспілкувався з підтримкою. Трохи розрадили мене.

 • “…7,99 євро/місяць, що не так і багато, якщо порівнювати з тарифами провідних постачальників ТБ-послуг на теренах України…”
  Насмішили) Нічого, що Нетфлікс пропонує лише фільми і серіали, при чому це один канал, а дистриб’ютори ТБ-послуг в Україні пропонують сотні серіалів на будь-який смак?

  • >а дистриб’ютори ТБ-послуг в Україні пропонують сотні серіалів на будь-який смак?
   Це ти вже загнув

   • Ні, не загнув. В мене вдома стоїть Мерлін-телеком, який і спорт транслює, і різні передачі, і новини, і фільми.

    • Це не канал. І в тому вся суть.

     • Тепер нарешті ми дійшли до точки, яка мене найбільше цікавить.
      Тоді якого чорта автор навів таке порівняння у статті?

     • Oleksandr

      В країнах з високим рівнем розвитку ІТ Video on Demand починає повільно та впевнено відтискати з ринку кабельні телеканали, відповідно дистриб’ютори втрачають свій сегмент швидше ніж прогнозувалося. Будь які трансляції отримують дзеркало в інтернеті, а кілка місяців тому Netflix оголосили, що ведуться роботи над уможливленням трансляції спортивних змагань на своєму медіамайданчику. В США та країнах ЄС дистриб’ютори встановлюють колючі ціни на пакети з телеканалами-гігантами, а платформи накшталт Netflix допомагають зручно і швидко отримувати потрібний Вам (!) медіаконтент і заощаджують копійку. В Україні ця різниця не така разюча, та з тієї діри на глибині якої знаходиться наше телебачення дуже важко розгледіти не те що сотні, а навіть десятки якісних сучасних телесеріалів. До того ж заплативши 8 євро Ви зможете оглядати ввесь асортимент відео в будь який момент, не шукаючи по всій кімнаті телепрограми, а також ще раз і ще раз показувати улюблений момент з якоїсь серії друзям. З розширенням асортименту та подальшим розвитком телеканали втратять всі свої плюси, яких і зараз небагато, і я, забігаючи наперед, вважаю це фактом.

     • ZeRM

      подивіться відео про коробку MOYO для телевізора

 • Aken Bosch

  Прекрасна новина для тих хто має можливість та бажання.

Популярне