БЕЗКОШТОВНИЙ СИР БЕЗ МИШОЛОВКИ #2

Автор: Володимир Вітовський

Прогресивний жанр MOBA пришвидшив процес популяризації кіберспорту в кілька разів. Більшість ігор такого спрямування — це безкоштовні проекти, проте не завжди це твердження є закономірним. Для прикладу розглянемо найпопулярніші забавки, від яких школярі перестають виконувати домашнє завдання, а студенти починають працювати в макдоналдсах з кофіхаузами.

team_graves_2

LEAGUE OF LEGENDS

Типовим представником жанру гру важко назвати, хоча LoL все ж дотримується основних канонів. Як і в будь-якій MOBA тут присутній режим бою 5х5, де кожен з гравців бере на себе певну роль (кері, сапорт, лісничий тощо). Важливим фактором залишається взаємодія між користувачами, проте слід зазначити, що персональний рівень контролю над героєм відіграє в League of Legends вагому роль.

sadsa

Окрім звичного режиму, ґеймери можуть розважитися безліччю інших типів гри, яким відповідають певні мапи. У звичному режимі гравець обирає свого „чемпіона“, який має специфічний набір умінь, проте це далеко не все. На початку кожної партії нам дозволено обрати майстерності, таким чином ми можемо добряче спантеличити супротивника.

Основна мапа умовно поділена на дві частини, які належать кожній команді відповідно. Битва відбувається на трьох смугах, які гравці обирають відповідно до вмінь та типу свого героя. Для того, аби виграти матч, необхідно знищити ворожий нексус, а також вежі та інгібітори. Останні здатні відновлюватися навіть після знищення, проте доки вони неактивні, ваш суперник отримує додаткову перевагу у вигляді посилених міньйонів, які періодично виходять з бази разом зі звичними ботами. На мапі розкидані різноманітні нейтральні створіння, за вбивство яких дають додаткове золото та досвід. Наймогутніші з них, Дракон та Барон Нашор, після смерті дають додатковий заробіток всій команді або підсилення характеристик відповідно.

За зароблене під час матчу золото ви можете придбати предмети. Кількість активного спорядження загалом дуже обмежена, тому здобути якусь додаткову перевагу в цьому плані важко. Рейтингова система забавки доволі специфічна: існує 5 дивізіонів (без врахування найвищого „Претенденти“), котрі у свою чергу поділяються на 5 рівнів. Для того, аби перейти на новий щабель, потрібно отримати певну кількість балів та перемог. Під кінець сезону за рейтинг дають певні бонуси, а результати скидаються або зменшуються.

У 2013-му році США погодились видавати спеціальні візи професійним гравцям LoL, фактично прирівнявши їх до спортсменів. League of Legends, на жаль, просякнута донатом, тому я знизив їй остаточну оцінку.

hxcwS0izyRY

Одразу ж після реєстрації гравцеві надається лише десяток персонажів. Решту він може отримати випадковим чином через певний період часу, або банально придбавши. Кастомізація доволі проста: існують цілі набори, які змінюють зовнішній вигляд героя, голос, анімацію тощо, проте це все знову ж за ваші грошики. Бажаєте підсилити вміння свого персонажа? Комбінуючи руни (придбані в крамниці, звісно), можете створити власного потужного героя.

League of Legends не зовсім відповідає специфіці „безкоштовного сиру“, проте є ідеальним конкурентом наступній забавці.

ОЦІНКА: 8,3/10


awesome-dota-2-wallpaper_112428151_222

DOTA 2

Dota 2 хоч і має неспростовні зв’язки з попередньою грою, проте певні деталі створюють суттєві відмінності між ними.

Спочатку ця забавка була простою модифікованою мапою Warcraft III: The Frozen Throne, котра однією з перших розкрила цілий жанр MOBA, а то й була його засновницею. Після згоди Valve на розробку оновленої частини все змінилося назавжди, хоча спершу проект виглядав паскудно.

sadas

Механіка, хоч і повільніша за LoL, притаманна усім іграм жанру, де є бій 5×5, мапа з вежами, кріпами, три основні смуги тощо. У Dota 2 немає обмеженої кількості героїв, яких тут більше сотні. Проте вміння для кожного персонажа незмінні. Можна лише згадати про мод Аbility Draft, де можна підбирати здібності інших героїв, проте така особливість створена тільки для розваги.

Різноманіття в гру вносять безліч активних і пасивних речей з аурою, які здатні кардинально змінити перебіг бою. Для цього, звісно, потрібно заробити золота, добиваючи кріпів, нейтральних створінь, вбивши когось абощо.

Одна з основних цілей — Рошан, створіння, з якого після смерті випадає Еґіда (щит, що дозволяє воскресити персонажа один раз після смерті), а команді, яка його вбила, дається додаткова кількість золота.

Аби виграти матч, необхідно знищити ворожий трон. Замість інгібіторів у Dota 2 є бараки, які після зруйнування не відновлюються. Забавка збагачена різними режимами, а також модами для різноманітності.

Події типу „Новоцвіт“ або „Замерзякус“ стали своєрідними фішками Dota 2. Рейтингова система доволі проста: на певному етапі вам дозволяють отримати бали, а потім, граючи у відповідний режим, їхня кількість змінюється, залежно від вашого результату.

У грі присутній косметичний донат, тобто предмети служать лише для зміни зовнішнього вигляду персонажа, коментатора подій, кур’єра тощо, тому тут не можна здобути перемогу за допомогою маминих грошей.

Основною особливість є те, що Valve створила можливість продавати різноманітні речі на Ринку. Це відкриває певну перспективу заробітку, проте там, де є грошенята, завжди знайдуться ті, хто забажає їх видурити.

AT_L4L_POJc

Щороку призовий фонд світового чемпіонату з Dota 2 — International стає дедалі більшим, останнього разу він сягнув майже 11 мільйонів доларів. Такий величезний стрибок є не просто вагомим підтвердженням швидкого розвитку кіберспорту, а й безпосереднього відношення безкоштовних забавок до нього. Останнім часом було багато розмов про розробку Valve нового рушія Source 2, який дозволить перенести вже існуючі ігри компанії на новий графічний рівень, а відтак продовжить розвиток цілого жанру MOBA.

ОЦІНКА: 9,1/10


League of Legends і Dota 2 – суперники, які боряться за вподобання ґеймерів. Але пам’ятаймо, що під час суперечки зароджується істина. Щоразу, коли одна зі сторін придумує щось новеньке, то штовхає супротивника до вдосконалення і розвитку. Нехай така закономірність не завершується ніколи.

Останні статті

bit’ання з минулого: Flashback (1992)

Автор: Андрій Нагорний

Flashback (1992)

Гривня є! І що змінилося?

Автор: Олег Куліков

Steam, Гривня

Враження від Casual Connect Kyiv 2017

Автор: Віталій Тарнавський

Casual Connect Kyiv 2017

Чи потрібен світу молодий Бонд?

Автор: Володимир Вітовський

Kingsman: Таємна служба / Kingsman: The Secret Service (2014)

Нові локалізації від STS UA. Випуск 3

Автор: STS UA

Приховані ігрові механіки

Автор: Олег Куліков

Half-Life

П’ять елементів Люка Бессона

Автор: Володимир Вітовський

ГРА РОКУ 2016 | PlayUA Game Awards

Автор: PlayUA

 • Рома Береговий

  DotA, LoL, ну його, я краще зарубаюсь в Heroes of the Storm

  • POROSUS

   А в неї вже можуть гратися всі охочі, чи там закритий тест?

   • Рома Береговий

    Ще поки закрита альфа(

 • Рома Береговий

  P.S. одразу видно, що автор фанат доти, тож про об’єктивну аналітику можна забути)

  • Вова TooL Вітовський

   Фанат і грає, то різні речі…

 • POROSUS

  В уяві автора: “League of Legends, на жаль, просякнута донатом…” Ну покажіть вже мені хто-небудь, де (за мамині гроші звісно) можна купити ту нагинаючу річ, яка випрямить мої клешні та зробить мого чемпіона Чаком Норрісом, я з радістю придбаю собі парочку)

  Боже, я вже звик до подібного поливання брудом LoL на YouTube, але від PlayUa я такого не очікував. Мені подобаються обидві гри, але стає так прикро коли я читаю подібні речі, чому статті про гру пише людина, яка не розуміє гри? Сором.

  • Вова TooL Вітовський

   Не знаю, пів року гри вистачить, чи потрібно більше?! Бавився ще тоді, коли LoL вийшов з бети, а потім отримав запрошення на тест Dota. Остання мене не вразила, ба навіть викликала огиду, але я дав їй шанс. І не помилився, прогрес Доти відбувався широкими стрибками, а LoL неначе робив короткі перебіжки. Всі мої друзі, на жаль, грають досі у цей шмат лайна, але, як бачите, я не полив його ще більше калом поверх та й оцінку хорошу поставив. Якщо ви читали саме цю статтю, то, мабуть, помітили, що я неначе намагався описати дві окремі гри, фактично не порівнюючи їх, а міг же ж сказати про графіку, анімацію тощо. Проте я розумію, що перелічене вище – це вже на смак гравця, тому цього і немає в статті.

   “Ну покажіть вже мені хто-небудь, де (за мамині гроші звісно) можна
   купити ту нагинаючу річ, яка випрямить мої клешні та зробить мого
   чемпіона Чаком Норрісом, я з радістю придбаю собі парочку)”

   >Придбав чемпіона під свій стиль гри
   >Закупив йому рун
   >Створив фактично ідеальну машину для вбивств або захисту
   PROFIT

   Та й командна гра в LoL не грає вирішальної ролі – тому прокачений чемпіон дає тобі суттєву перевагу. Я й досі не розумію, чому всіх так бісить, коли говорять, що в Лізі є донат і хіба це не мінус?

   • Рома Береговий

    “Всі мої друзі, на жаль, грають досі у цей шмат лайна, але, як бачите, я не полив його ще більше калом поверх та й оцінку хорошу поставив. ”

    От про що я й казав. Того аналітикою повинні займатись люди, котрі не є активними фанами ігор, про котрі пишуть матеріал. Через особисту прихильність втрачається об’єктивність.

    • Вова TooL Вітовський

     Прошу написати спочатку, що є неправдивим у моїй статті? Коментар – це вже моя суб’єктивна думка, вона не має відношення до основного тексту. Просто чомусь фанати Ліги завжди чіпляються до того, що згадують донат. Він ж там у найосновніших аспектах проявляється. А потім гравці ЛоЛ пишуть коментар про якусь хорошу гру типу “Фе. Донат!!1 Та я в таке ніколи грати не буду”. Це якась логіка білявки… Тим більш, що я не вихваляв жодну із забавок, лише знизив оцінку за донат…. І тут понеслось…

     • Рома Береговий

      Я сам не являюсь активним гравцем в жодну з цих ігор, та раніше тривалий час грав в обидві. В Лізі спокійно можна обійтись без донату, він там лиш для нетерплячих та лінивих. Та чого ж ти тоді не згадав про все те, що є платного в Доті, про квитки, ключі і тд??

     • Вова TooL Вітовський

      “Косметичний донат”, ні? Та й чи підсилює ключ твої шанси на перемогу? У більшості безкоштовних ігор є донат, тому я й обираю такі забавки, де він не впливає кардинально на ґеймплей. Просто написав, що багато чого в грі пов’язане з купівлею і всі втратили свій розум. Але ж цей донат у ЛоЛ справді викликає дисбаланс. Я так скоро збожеволію.

      >В Лізі спокійно можна обійтись без донату, він там лиш для нетерплячих та лінивих.

      Це неначе називати бутерброд з маслом хорошим і без масла, але без масла це вже не буде бутерброд з маслом. То чому люди, які мажуть масло на бутерброд не хочуть, щоб інші називали це бутербродом з маслом. Отаке масло…

     • POROSUS

      ВСІ речі, які впливають на характеристики твого героя купляють за внутрішньо ігрову валюту,а внутрішньо ігрову валюту за реальні гроші не можливо прибдати. За реальні гроші в ЛоЛ купляються тільки скіни та інші косметичні дрібниці, які ну ніяк взагалі не впливають на баланс. Якщо це донат то я Гейб Ньюелл.

     • Вова TooL Вітовський

      А чемпіони та руни, які ти можеш придбати не впливають? Вітаю, Ґейбе)

     • POROSUS

      Якщо б ти зайшов у ігрову крамницю в розділ Руни (їх вплив не такий значний, як ти вважаєш) то ти б побачив, що на цінниках немає ціни в RP(RiotPoints), які купуються за реальні гроші, а тільки в IP(Influence Points), які можна здобути виключно за матчі і їх кількість залежить від твоєї корисності в даній грі (за гроші можна купити тільки IP підсилювач який збільшуватиме кількість здобутих тобою очок після кожного матчу), я до речі я ніколи рун не купував і завдяки чудово збалансованій системі матчмейкінгу почуваю себе комфортно, а чемпіонів можна купувати за IP та RP але всі вони однаково сильні (все залежить тільки від твого скіла та дій твоїх товаришів по команді), а різниця у вартості обумовлюєтьсятим, що чим дорожче чемпіон тим складнійший і специфічніший у нього стиль гри. Це робиться для того аби нуби підвищували свій рівень гри і це працює.

     • Вова TooL Вітовський

      Колись докачався до 17 лвл, ті руни навіть не пробував купувати, мабуть, треба було розібратися краще у валютах, все ж давно я клієнт не запускав. Проте це лише руни, чемпіони і шмаття все ж можна позачергово придбати. І брудом я гру не поливав, лише написав про донат, який присутній у основних аспектах гри. Чомусь, коли говорять про донат і графіку ЛоЛ це викликає негативну реакцію, але ж хіба це неправда?

     • POROSUS

      Але ж чемпіони та шмаття не впливають на баланс,а більше ніяких основних аспекті гри немає. То чому ж в LoL це донат, а в Dota 2 “косметичний донат”, якщо відмінність в цьому плані між ними лише в тому, що в Dota 2 не потрібно відкривати героїв? А на рахунок графіки (хоча я і не заперечував її рівня) скажу, що це обумовлено різницею в 4 роки між датами їх виходу і нові чемпіони, які виходять зараз(1-2 на місяць) та старі, яких перероблюють(теж приблизно 1-2 на місяць) – вже з сучасною графікою, а скоро повинне вийти оновлення, яке повністю замінить графіку основної ігрової мапи на сучасну.
      І до речі твоя оцінка цих ігор ніяк не вплинула на мою думку. Моє обурення було викликане, що-до несправедлих висловлювань, які не є правдою.

     • Рома Береговий

      Згоден

     • Вова TooL Вітовський

      Тобто, якщо придбати потужного чемпіона під мій стиль гри на моєму ж рангу, то я не матиму переваги? Розумію, що персонажа можна й безкоштовно придбати, але й за гроші також, хіба це не донат.? Бог уже з тими косметичними речами. Там про донат один абзац і єдина хиба з рунами… Та й про придбання речей в Доті я також написав…

      “Одразу ж після реєстрації гравцеві надається лише десяток персонажів.
      Решту він може отримати випадковим чином через певний період часу, або
      банально придбавши. Кастомізація доволі проста: існують цілі набори, які
      змінюють зовнішній вигляд героя, голос, анімацію тощо, проте це все
      знову ж за ваші грошики. Бажаєте підсилити вміння свого персонажа?
      Комбінуючи руни (придбані в крамниці, звісно), можете створити власного
      потужного героя.”

      До речі, навіть про руни, з мовної точки зору я правильно написав, не вказав лиш за яку валюту, але зізнаюсь мав на увазі платну.

     • POROSUS

      Так, ти правильно зрозумів, немає сильнійшого та слабшого чемпіона є тільки чемпіон який тобі сподобався і твій скілл. І погодься, що “…персонажа можна й безкоштовно придбати, але й за гроші також…” і “…просякнута донатом…” це трохи різні речі, чи не так?
      Та і взагалі, в моєму розумінні, донат – це коли є можливість купити за гроші те, що допоможе тобі здобути перемогу над іншими гравцями, які грали чесно (чого ти ніяк не доб’єшся, купивши собі іншого чемпіона).

     • Вова TooL Вітовський

      “Просякнута” і означало, що донат торкається основних аспектів, а нижче абзацом ти міг прочитати таке: “Одразу ж після реєстрації гравцеві надається лише десяток персонажів.
      Решту він може отримати випадковим чином через певний період часу, або
      банально придбавши”. Я просив написати, що ж я не правильно вказав у статті? Хоча розумію, що це все тепер через одне слово. Пропоную завершити суперечку.

     • JigiMoNd

      Руни за реальні гроші купити неможливо.
      Чемпіони – купуй кого хочеш за ІР, до чого тут донат? я жодної копійки не донатнув і нічого, і руни маю, і чемпів тих що мені подобаються. Де тут дисбаланс?
      Та що я тобі виписую? Тут і без мене все написали і набагато обширніше.
      Якщо не доходить, то йди лікуйся….

     • Вова TooL Вітовський

      Прошу навести мені речення, де я написав, що руни за реальні гроші купуються. Я прочитав майже все, але, якщо всі так курвляться від одного слова “просякнутий”, то проблеми не у мене. Дякую за увагу, надалі не відповідатиму на провокативні коментарі.

     • Рома Береговий

      Чисто за реальні бабосики (себто без можливості купівлі за внутрішньоігрову валюту) можна купити лиш зовнішній вигляд та бусти досвіду й внутрішньоігрової валюти, тож вислів:

      Це неначе називати бутерброд з маслом хорошим і без масла, але без масла це вже не буде бутерброд з маслом. То чому люди, які мажуть масло на бутерброд не хочуть, щоб інші називали це бутербродом з маслом. Отаке масло…

      сприймаю як лепет фана доти в котрого вже припікає.

     • Вова TooL Вітовський

      Я просто сил уже не маю сперечатися, якщо щось, що змінює перебіг бою можна придбати, то це є донат. Але чому я повинен доводити, що “масло” це “масло”, мабуть, потрібно вже перестати.

     • Рома Береговий

      Я просто сил уже не маю сперечатися, якщо щось, що змінює перебіг бою можна придбати, то це є донат. Тоді чого ж ти не написав про це ж саме але в Доті?? Чи там геть все безкоштовно? Та ні, там є й крамничка й цілий ринок й предмети що можна дістати тільки заплативши реальні грошики. Тож все ж в цій статті ти оповів трохи про ці ігри, та складається таке враження, що в жодній ти не розібрався.

     • Вова TooL Вітовський

      Я написав про косметичний донат, ще раз повторюю. Навіть про людей, які намагаються тебе обдурити через речі. Про що я ще мусив написати, це ж не купівля чемпіона в ЛоЛ?

     • Рома Береговий

      І яку ж тобі перевагу дасть чемпіон???? Кривизну рук ніякий чемпіон виправити не зможе, а руни, як і вище згадані чемпіони, спокійно купуються за внутрішньоігрову валюту, тож де-факто не мають жодного особливого впливу на ігролад, бо як було написано вище НЕМАЄ ЖОДНОЇ РЕЧІ ЩО ВПЛИВАЄ НА ІГРОЛАД І КУПУЄТЬСЯ ЛИШЕ ЗА РЕАЛЬНІ ГРОШІ.

     • JigiMoNd

      Ти напевно справді не вшарюєш значення слова “донат”.
      Донат – купівля за реальні гроші. Так чемпів можна купити за реальні гроші, якщо ти нетерплячий або лінивий, щоб збирати на нього ІР (які не є реальними грішми, які не є донатством).
      Назви мені приклад дисбалансу, викликаний ДОНАТОМ (реально донатом, а не тими що ти собі там вигадав)

     • JigiMoNd

      Візуальний вигляд персонажа – найосновніший аспект гри. Ти просто перли видаєш

   • Guest

    Чувак, ти хоч розумієш значення слова “донат”? “>Придбав чемпіона
    під свій стиль гри >Закупив йому рун >Створив фактично ідеальну
    машину для вбивств або захисту” то все купується за внутрішньоігрові
    гроші!!! IP які даються за перемоги (чи програші), руни взагалі за
    реальні гроші купити не можна (то і є донат – купівля за реальні гроші
    зразу всього готового).
    Чемпа під свій стиль? А що, може брати
    такого яким я не вмію грати? Чи в доті, де всі персонажі доступні, я не
    зможу вибрати чемпа під свій стиль? Оце так дурню написав….
    Ну створив машину, і що далі? У всіх такі машини є. Де тут донат?!!!
    Так,
    у LoL є донат, не буду заперечувати, але суто візуальний – образи
    чемпіонів і тотемів, які ну ніяк не впливають на ігровий процес, хіба це
    погано?
    “шмат лайна”? це ти пишеш під оглядом і хочеш щоб його вважали об’єктивним…
    Чувак, не хочу хамити, але якщо “League of Legends, на жаль, просякнута донатом”, то я балерина, а тобі лікуватися треба.

    • Вова TooL Вітовський

     То я в коментарях накрутив вермішелі. Просто скопіюю вам те, що я написав пану нище. То все ж чемпіона можна ппридбати за ріот поінтс, то все ж це дасть перевагу на початкових рівнях, то все ж це донат? Прошу не звинувачувати мене безпідставно.

     “Прошу навести мені речення, де я написав, що руни за реальні гроші
     купуються. Я прочитав майже все, але, якщо всі так курвляться від одного
     слова “просякнутий”, то проблеми не у мене. Дякую за увагу, надалі не
     відповідатиму на провокативні коментарі.”

     • JigiMoNd

      “До речі, навіть про руни, з мовної точки зору я правильно написав, не
      вказав лиш за яку валюту, але зізнаюсь мав на увазі платну.”
      Донат це речі які можна купити за реальні гроші. Хреновий донат, який впливає на баланс, це коли ти можеш купити щось що впливає на гру ЛИШЕ за реальні гроші.
      Чемпів можна купити за ІР. Яка різниця чи куплю я чемпіона за RP, чи за ІР? RP-шний чемп сильніше б’є, чи що? Ну не впливає це ніяк на баланс, бо всіх кого можна купити за RP так само можна купити і за ІР і ніякої переваги рання покупка не дасть. Та і без купівлі – 10 рандомних чемпів на тиждень, я вважаю достатньо і кожен зможе собі обрати підходящого навіть з вільних. Або ще – купив я собі чемпа за RP, а завтра він загально-доступний – це капець як повпливало на баланс О_о…
      Ну ти просто не вшарює, ЩО ти написав і ЯК то написав, і ще хочеш щоб люди не бісились

      Зауваж, я про Доту2 нічого не кажу, бо не грав її, але навіть з коментів вичитав, що вона настільки ж “просякнута донатом” як і ЛоЛ. Ключі якісь, образи напевно теж є і навряд за так їх роздають. А ти на ЛоЛ саме гнав – ” League of Legends, на жаль, просякнута донатом, ТОМУ я ЗНИЗИВ їй остаточну оцінку.”

     • Вова TooL Вітовський

      Це ти про мої коментарі написав, я не хочу шукати, але я визнав свою помилку, проте в статті все по ділу. Якщо у вас спалахнуло від тієї фрази “просякнута донатом” (до речі я визнав її не зовсім коректною), то відрізнити тебе від звичайного школяра важко. Я міг написати, що гра заслуговує 5 балів, бо ти можеш не паритися і придбати чемпіона, наголосити на тому, що кількість героїв у ЛоЛі обмежена, а ще графічно (як би не заперечував) вона знаходиться на щабель нище. Проте я цього не зробив, але знайшлися люди, які вилили на мене бруду, і ти продовжуєш. Суперечку не бажаю продовжувати, бо час потрачений на подібну писанину – витрачений на марно.

     • JigiMoNd

      а в доті чемпів необмежена кількість О_О?
      графа – ну тут вже кому як – мені ДОТнА ніколи не подобалась, а в ЛОЛі зараз тотальний апдейт. З чемпіонами – ти й далі дурню мелеш. В доті всі чемпи доступні, там взагалі не треба паритися і нічого, нікого це не хвилює. А от те що в ЛОЛі треба чемпів купувати, як на мене, добре – ти можеш оцінити чемпів у вільному доступі, вибрати підхожого, купити і відточувати на ньому свій скіл (де тут імба, де дисбаланс). Ти обираєш чемпа обдумано. По-моєму краще так, ніж вільна сотня і хз кого обрати. Складніше, але краще.

   • JigiMoNd

    Чувак, ти хоч розумієш значення слова “донат”? “>Придбав чемпіона під свій стиль гри >Закупив йому рун >Створив фактично ідеальну машину для вбивств або захисту” то все купується за внутрішньоігрові гроші!!! IP які даються за перемоги (чи програші), руни взагалі за реальні гроші купити не можна (то і є донат – купівля за реальні гроші зразу всього готового).

    Чемпа під свій стиль? А що, може брати такого яким я не вмію грати? Чи в доті, де всі персонажі доступні, я не зможу вибрати чемпа під свій стиль? Оце так дурню написав….
    Ну створив машину, і що далі? У всіх такі машини є. Де тут донат?!!!
    Так, у LoL є донат, не буду заперечувати, але суто візуальний – образи чемпіонів і тотемів, які ну ніяк не впливають на ігровий процес і абсолютно не є обов’язковим. Хіба це погано? Хіба це вже не безплатний сир?!

    “шмат лайна”? це ти пишеш під оглядом і хочеш щоб його вважали об’єктивним…
    Чувак, не хочу хамити, але якщо “League of Legends, на жаль, просякнута донатом”, то я балерина, а тобі лікуватися треба.

 • Reveta

  Source 2?! Half Life 3 випусти!!! А потім перенось ігри як і куди хочеш!!!!

 • Pedro Pikhota

  Одна з основних цілей — Рошан?????? виявляється я нічого не тямив у цій грі(((

  P.S. Граю і в те і в інше, але не помітив описану кількість донату в ЛОЛі (певно я ніде нічого не тамлю((( тому іду вибивати “Еґіду” з Рошана.

 • Ну а я малята,піду в “прайм”.Давайте рахуватися з думкою інших.

 • Павло Іванов

  Heroes of the Storm Кращий дискусія скінчена!!!

 • UnboxTheFox

  Я ніколи не грав у MOBA, та гадав, що ніколи не буду. Та я помилився. Вже чотири дні тільки що і роблю – граю у League of Legend. А справа зовсім не у тому, що мені сподобався геймплей чи ще щось. Як би дивно, чи навіть соромно це не звучало, я майже закохався у Арі. Про мене може скластися погана думка, але це дійсно єдина причина. Навіть ролик A new Dawn передивився разів п’ятнадцять. Сподіваюся, колись це вгамується.

 • Андрій Яремко

  ммдаа… стаття СТАРЕЗНА і написана ФАНАТОМ DOTA2. Тож я як досвідчений, хоч і не найскіловіший, гравець впихну своїх 5 копійок для тих хто прочитає це після мене.
  Тож станом на 07,05,15 між трьома конкурентами планку першості тримає Leage of Legends за ним наступає на п’ятки Hearoes of the Storm і на третьому місті плентається DOTA 2 (школярі і затяті фанати можете починати поливати мене брудом)

  ГРАФІКА: я віддаю перевагу приємній картинці LoL чи HotS, бо похмурість і псевдо реалістична графіка движка Source….. кожному своє

  ГЕЙМПЛЕЙ: по тривалості одного матчу HotS у нас скоростріл, в середньому 20-25 хв, LoL – 40хв і улюблена автором Dota2 – потні годинні катки очікувань поки керрі нафармиться для того щоб спокійно виносити по черзі 3-х супротивників, а з мінімальною допомогою своєї команди – усіх 5. В LoL кері на будь якій стадії гри , без підтримки союзників, – труп. Так він вносить “tons of damage” але робить це ховаючись за спинами союзників. Усіх перевершив HotS, в дупу фарм, нумо бити морди.

  І не менш важлива СПІЛЬНОТА гри, тобто твої союзники і противники: ну лише ваша мамця не знає нікнейму того школяра який її сьогодні “любив”, думаю усі здогадались про яку я гру…. плюс шанс закінчити матч в повному складі не великий, з власного досвіду 60%. В LoL можна сваритись лише на нубів поляків, хз чому їх там не люблять. А в HotS……граю кілька тижнів тож не можу сказати точно.

  Тож ще раз по порядку
  1 Leage of Legends ( хз скільки ігор, з них 720 перемог у нормалах + ранкеди, тож дуже багато часу проводжу у ній)
  2 Heroes of the Storm ( кілька десятків годин, але вона мені уже подобається)
  3 DOTA 2 (350+ годин, раз у місяць включаю і згадую за що я поставив на третє місце цю гру)
  І брехня про донат, бо кривизни рук він не змінить і взагалі жодної переваги не дає.

  • POROSUS

   На рахунок спільнот, боюсь, що в HoTS після релізу, скоріш всьго, повалить цунамі зі школярів, які докладно пояснять хто ти і в яке кіно водили мамцю.

 • Anethum

  Як я розумію, основна суперечка по ЛоЛу, це придбання лінивими гравцями чемпіонів за рп(реальні кошти), а не за ІР (внутрішньо-ігрова валюта, яка дається за проведені ігри) і це начебто дуже впливає на гру.
  Так от, якщо рівень вашого “Summoner” – 30, ви маєте чемпіонів придбаних за рп, але вони “голі” (ви не купили руни, які доступні ТІЛЬКИ за ІР), то ви шмат м’яса (але дуже дивно, якщо хоча б дві сторінки рун у вас не заповнені якимось більш-меньш універсальними рунами, бо до 30 буде достатньо ІР). Якщо ви не награли на чемпіоні достатньо ігор, ви шмат м’яса. Щоб зрозуміти, що то таке, йдіть на АРАМ, отримайте рандомного чемпа, яким ви не грали, в більшості випадків ви можете злити ігру, особливо якщо це не простий в механіці чемпіон. В мене деякі зі знайомих що грають, з них є і ті, що грають в рангові ігри, не вклали ні гривні в ЛоЛ і почуваються прекрасно.

  Щодо ХотС, Завірюха, робить гарні ігри, але сама Хуртовинка трохі жадібна. Якщо по механіці, то ХотС, меньш вимоглива до мікроконтролю. Мене не дуже зачепила, но то “імхості”.