Найбільша проблема Dragon Age: Inquisition

Коли нещодавно розробники Dragon Age: Inquisition зізналися, що спершу взагалі не планували самітної кампанії для гри, цьому здебільшого не надавали значної ваги. Самі розумієте, старт розробки, людям спадають на думку різні дивацтва, всяке буває.

Тим паче, що Dragon Age: Inquisition — чудова гра. Я нітрохи не фанатію і особливо критично сприймаю ігри від BioWare, проте визнаю, що “Інквізиція” — це ультимативне втілення фрази “Dragon Age experience”. АЄОА

Ім’я цій проблемі — відкритий світ.

Тут він не особливо потрібний, не працює на загальну рольовість і наповнений тиражними заняттями. Всі найцікавіші речі (читайте: сюжетка) відбуваються в окремих закритих зонах, де на повну працює режисура. А відкритий світ призначений по суті для примусового заробляння фракційних очок. Чи то пак ґрайнду.

Ага, саме його. І тут вилізають вуха тієї самої ММО, яка мала слугувати фентезійною альтернативою Star Wars: The Old Republic (якби вона стала суперуспішною, звісно).  Зонований світ, де ти мусиш бігати і вгачувати ледь не кожен поштовий квест. Мусиш не тому, що тобі цікаво досліджувати місцину, не тому, що без додаткового прокачування буде важко далі у грі. Все простіше: тебе банально не пустять далі по сюжету.

І задоволення, яке тобі приносять основні завдання та будні штабс-капітаноменеджера (особливо вони!), просто розчавлює анонлогічне від відкритого світу.

Ситуація майже аналогічна Kingdom of Amalur: Reckoning (видану, до речі, також Electronic Arts) — іншій ролівці, на якій погано позначився її ММО-прототип: приходиш у зону-хаб, виконуєш усі квести, збираєш приємнощі і з чистим серцем покидаєш її назавжди.

Може це “електроніки” так погано впливають на ролівки, що дозволяють отакі непотрібні гібриди?

 

 


Приєднуйтесь! Ще більше коротких, але цікавих новин у нашій групі Facebook: fb.com/PlayUA.games


Вам це може сподобатись

Приєднуйся до обговорення →
 • abaddon4ik

  Мені особисто дуже не подобається те, що в грі немає “хіллерів”! Це достобіса дратує! Ну не те лікуватися тими зіллями, тим більше в обмеженій кількості. Через це виникає постійна прив’язка до таборів відпочинку, що також є неприємним моментом. В цьому плані перша частина була набагато кращою. Я досить небагато награв (8 годин), але здається що в цьому плані нічого не зміниться й надалі(
  P.S. А так гра, звичайно, дуже подобається: цікава, як на мене, зав’язка, дуже гарний світ, приємна оптимізація та й взагалі, хочеться грати в неї!=)

  • Це дійсно дістає, як і в цілому обрізана магія.

  • Tony Lain

   Так, всі маги-лікарі загинули на Конвенті (

 • Anatoli

  Я погоджуюсь – подібне розмаїття завдань типу “збери 10 шматків м’яса для біженців” добряче смердять ММО-дрочильнею.
  Але подібні “поштові” завдання були і в ДАО (небагато, але були) , в ДА авекенінг (там побільше) , і в ДА2 (чимало), тому особисто я не відчув відрази , граючи в “Інквізицію” – тут те саме, просто БІЛЬШЕ .
  Так, я розумію, що заставляти гравця займатись панщиною заради пропуску до сюжету – хрінь. З іншого боку, переважну більшість цих квестів можна пропустити спокійно, і проходити тільки “великі” побічки типу босс-баттлу з вождем дикунів-авварів – там якраз “впливу” впритул вистачить до просування по сюжетці.

  п.с. локації ну дуже гарні. Той же “Штормовий берег” з його епічними хвилями и здоровецькими статуями гномів – просто-таки генератор “шпалер” на робочий стіл.

  • Особливо дістають безкінечні завдання. У мене уже цих очок за сотню, навіщо мені ці завдання на витрачання купи ресурсів для крафту, щоб додати ще одиничку до цієї сотні? І це я ще і половини локацій не пройшов.

 • POROSUS

  Їм би тільки грошики збирати ,а на якість наплювати. На нарадах присвячених створенню ігор: Нам треба більше графону, більше мультиплеєру ,а ось цей шматок відріжте його продамо окремо. EA – корпорація зла.

 • Михайло

  Взагалі-то гра непогано, але ціна все одно завищена.

  • Взагалі, круто зробили. Поставили на гру непробивний захист, завищили ціну до небес. А пірати замість того, щоб зламувати гру. Зламують аккаунти тих, хто її купив, і продають по 30-50 грн. Навіть самому жадібному і принциповому пірату після цього не шкода витрати 10 грн і поділити вкрадену гру на чотирьох. В результаті ЕА вони перекинули весь тягар збитків від піратства з себе на користувачів, що таки виділили купу грошей на їхню гру.

 • Yuri Koval

  Раніше ролівки робили краще. Основним критерієм при розробці була якість гри – сукупність сюжету, геймплею, рольової системи. Зараз – щоб принесла максимальний прибуток.

 • Рольова частина дуже гарна, але ММО складова з постійними відродженями нпс, тупим балансом, коли навіть на середньому рівні складності ти пів години рубаєш одного кріпа через захмарну кількість хіт поінтів. Купа непотрібних завдань, що просто додають зайві години геймплею. В тому ж ДАО кожне завдання запам’ятовуєш, а тут просто конвеєр завдань в які навіть не вчитуєшся, перекоси в економіці. Постійний збір якихось травичок і ресурсів. Я ще розумію якісь рідкісні, але це просто якийсь вбудований симулятор збирача.

 • Virake

  вибачте, але це не найбільша проблема DAI. з іншого боку, в нас скоро буде Відьмак 3… тож, до дідька тих біоварів.