Графіку The Witcher 3 погіршили заради консолей – інсайдер

Останніми тижнями, якщо не місяцями, на різноманітних ігрових форумах можна надибати теми, в яких ґеймери обурюються погіршенню графіки у релізній версії The Witcher 3 в порівнянні з продемонстрованими раніше трейлерами. І справді, прискіпливим оком шанувальника можна помітити, що графіка у трейлері “Старша кров” помітно гірша за те, що ми бачили у трейлері з VGX чи “Меч призначення“. Журналістам порталу whatifgaming вдалося отримати інсайдерську інформацію від CD Projekt RED про те, які візуальні особливості було усунуто й чому. З очевидних причин, джерело цієї інформації є анонімним, а відтак сприймати її можна (і треба) з певною мірою недовіри. Та відповідь не виглядає фейковою.

“2013 рік був складним для CD Projekt RED, оскільки ми спершу створювали ігровий вміст на рендерері DirectX 9, який використовувався у The Witcher 2. Більшість ігрових текстур та моделей було створено протягом того часу, коли ми “пиляли” рендерер DirectX 11 аби принести некст-джен кожному гравцеві. Значну частину відеоматеріалів, включаючи дебютний трейлер  ми виготовили ще тоді, коли нових консолей не було у продажу, і ми мали лише приблизне уявлення про їхні технічні характеристики. Проблема настала тоді, коли ми усвідомили, що некст-джен залізо просто не було спроможне відтворювати гру в такому вигляді, в якому ми планували. Перед нами постало кілька варіантів: створювати три різні версії, або зводити все до спільного знаменника, що ми, власне, і зробили. Ми взяли за стандарт технічні можливості найслабшої консолі, назву якої я пом’яну мовчанкою, і від нього відштовхувалися. Уся команда із майже 250 людей взялася за усування та вимикання усіляких фішок не тільки з лінійки Nvidia GameWorks, але й з наших звичайних графічних скриптів. Ось, що ми усунули чи змінили:

 • Дальність промальовування (ми змушені були її зменшити, оскільки консолі просто не могли впоратися з цим);
 • Volume based translucency (напівпрозорість поверхонь, що базується на їх густоті, наприклад вода – прим. перекладача);
 • Ambient Occlusion та густоту трави \ кількість дерев;
 • Симуляцію води \ теселяцію (релізна версія використовує сприптово-текстурну воду, як у більшості ігор, замість фізичної симуляції);
 • Теселяцію землі \ будівель;
 • Освітлення м’яких часток (себто ефекти вогню, диму та туману)
 • Віддзеркалення у воді в реальному часі (їх замінено на дешевший спосіб вирахування віддзеркалень);

Нам просто не вистачило людей, грошей та потужностей консолей аби втілити наше бачення гри з 2013 року, коли ще не з’явилися нові приставки. ПК навіть на той час були достатньо потужними, аби ми могли здійснити заплановане. Але робота над трьома різними версіями виглядала нереальною через необхідність використовувати ігрові особливості, які потенційно могли б “зламати” гру. Усі трейлери 2013 року – це дійсно кадри з гри (себто не пре-рендерені і підмальовані сцени) у ще недоробленому світі, які ми знімали на топовому ПК того часу.”

Коли розробника з CDPR, який повідомив цю інформацію, запитали, чому ком’юніті-менеджери заперечували даунґрейд, він сказав наступне:

“Якщо ти розробник, то просто не пояснюєш такі речі. Це не те, що творці ігор хочуть визнавати, адже такі рішення змушують нас погано виглядати в очах ґеймерів, навіть якщо все і без того зрозуміло. Гравці подумають, що ми просто не спромоглися, і що некст-джен не такий вже і некст, як його малюють. Команда радше зосередиться на позитивних аспектах, аніж говоритиме про негативні, визнаватиме провини, чи що остаточний продукт, політкоректно кажучи, не вдався таким, яким його задумали. Гра все одно виглядає кльово. Просто не настільки кльово, як у 2013-му. А щодо ПК-версії, то вона виглядатиме точно так, як і консольна, але матиме вищу роздільність текстур і просту версію HairWorks.”

Висновок напрошується простий, очевидний і дуже сумний, але нехай кожний його зробить сам. Діліться своїми думками у коментарях.


Приєднуйтесь! Ще більше коротких, але цікавих новин у нашій групі Facebook: fb.com/PlayUA.games


Вам це може сподобатись

Приєднуйся до обговорення →
 • Nick Oros

  Одразу зазначу, що я не любитель рахувати полігони. Просто люблю кльоску графіку, і мені прикро через те, що її порізали через срані консолі.

  • Andrey

   Браво, лол

 • Imp_from_DOOM

  Спирачу игру. Не заслужили моих денег и уважения.

 • Олександр Xray_StyleZ Величко

  Це сьогодення… Дякувати, що це хоч не порт з консолей(якщо вірити інформації)! ;)

  • sixshooter

   Як різниця порт чи ні, якщо це МУЛЬТИ-КУРВА-ПЛАТФОРМА. У нас тут чотири нижні коменти один кращий за інший.

 • Николай Зозуляк

  А я впевнений що у всьому винна Xbox One!

 • Zmef

  Бісові консолі завжди нам ПК-геймерам псують все…
  І навіщо вони взагалі потрібні… крім кришування бабла..

  • sixshooter

   Еммм…. Що таке кришування бабла?

 • Yuriy Burda

  Ви б хоч цієї інфи не перепощували. Гляньте на ресурс, де ця інформація вперше з’явилася. От більше нікуди було рорзробнику відьмака злити інфу, чи що?

  І про відповідь на оф. сайті розробників теж можна було б повідомити.

  Не допомагайте всяким пройдисвітам розкручувати свої блоги, а беріть приклад і вчіться в них, як на пустому місці отримати купу нових відвідувачів (насправді, не варто)

 • Ну погіршили графіку, ну винні у цьому консолі. Якби ще дійсно гра виглядала погано, то можна було б зрозуміти невдоволення, але навіть такою, порізаною, гра виглядає чудово. В чомусь це й добре, що зробили даунґрейд, бо в цю гру зможуть зіграти більша к-сть ґеймерів. Взагалі, почитавши коментарі на різних сайтах, у мене склалося враження, що частина тих незадоволених це тролі, ті хто не збирався купувати гру і ту у кого ця гра не піде.

  Словом, недоліки у Відьмака 3-го є, але ці недоліки явно не зв’язані з рівнем графіки.

 • Interzeroid

  whatifgaming – не портал. Це блог. Навіть я можу запиляти такий на wordpress.
  Щодо самого факту порізаної графіки – це може бути, адже те, що показали в 2013 – робочий прототип. За цей час могло виявится, що те саме атмосферне світло жере дуже багато ресурсів або створює візуальні артефакти. А текстури, якщо матимуть саме таку кількість поліґонів, муситимуть весь час довантажуватися. Загалом, проблем може бути багацько. Я думаю, не варто розповідати про ігри, в яких демка була одною, а сама гра іншою…
  Я сам люблю крутий візуал з високоякісними текстурами. Але розробка – є розробка. І вона теж має певні обмеження. Причому не завжди через обмеженість консолей.

 • Від цих картинок з порівняннм я реально в шоці. На 100%, що все через XBox One (не тому що я хейтер “коробки”). Жаль, що розробники не скористалися що одним шляхом: так як в них вже була готова гіпер-шедевральна графіка дл пк, томожна було б зробити 2 версії (для пк з хорошою графікою, для консолей з гіршою). розумію, на що довелося б піти розробникам, але дивлячись на цю різницю плакати хочеться. терпіти не можу, коли розробників обмежують.

  • По перше, якщо вже звинувачуєте консолі, то звинувачуйте обидві, оскільки навіть PS4 версія має просідання fps. По друге, якщо б у них була “готова гіпер-шедевральна графіка” у ПК версії, я сумніваюсь що CD Projekt RED витрачали час, щоб навмисне її погіршити, в іншому випадку, гра була далеко від фінальної стадії. Ну і по третє, якщо ж консолі мають середнє, на сьогодні, залізо, то ви впевнені що б ця “гіпер-шедевральна” версія пішла б у вас при стабільних 30-60 fps? Звісно, ви можете мати топовий ПК, але ж не всі мають топове залізо.

   • я не звинувачую консолі. просто в тексті красується речення “Ми взяли за стандарт технічні можливості найслабшої консолі, назву якої я пом’яну мовчанкою”. Не маю сумнівів, що це “коробка”. Якщо ви згадаєте попередні події, зрозумієте. Да й я не для себе хочу цю графіку. Нехай би хтось насолоджувався цим шедевром на ультах. Сам факт існування такої чудової графіки вражає.

    • sixshooter

     На цю найслабшу консоль, як і на пс4 будуть найближчі 3-4-5 років робити ігри. І цілком можливо так станется, що графіку з них все ж таки вижмуть. А горді пекагеймери, особливо з категорії 60-фпсників на ультрах змінять за цей час мінімум 2 предтопи, або один топ відеокарту. Кожна з яких до слова коштує як хуанпс4 а то й більше.

 • freexomka

  Таке враження, що читаєш коментарі на якомусь російському форумі де задали питання “А що краще консолі чи PC?”.
  Коментарі такі, ніби люди якійсь дики, “срані консолі”, “бісові консолі завжди псують все PC ґеймерам”, “навіщо вони взагалі потрібні”. Люди, схаменіться! Весь цивілізований світ грає на консолях, США, Європа, Японія. Кричати, що консолі нікому не потрібні це ідіотизм. Просто у нас більшість не може собі дозволити консоль та купувати на неї ігри, але ж не треба звинувачу. Також як не всі можуть дозволити собі GTX 980 та інші апґрейди PC.
  Консолі ні в чому не винні. Розробники могли сидіти ще рік і старатися оптимізувати свою гру, але вони цього не зробили бо толку? Полігоном більше, полігоном менше? На скільки мені відомо Відьмак 3 на консолях мав просідання у fps в деяких моментах, це те тому що консолі не витягують таку круту гру, а тому що не до кінця оптимізовано.

  P.S. У самого PC і моя остання консоль це PS1.

  • Nick Oros

   Ніхто не звинувачує консолі. Вони є, на них грають, і з цим треба рахуватися. Просто підходи бувають різні. Ось поглянь на GTA V. Вона вийшла на консолях попереднього покоління, і на нових. І на ПК. І, оскільки кожна версія розроблялася для кожної конкретної платформи, ніхто не скаржиться, і всі тішаться. Консолі – це ані не зло, ані не добро. Але прикро, коли через технічну недосконалість однієї платформи власники іншої не можуть отримати вищу якість.

   • freexomka

    “Одразу зазначу, що я не любитель рахувати полігони. Просто люблю кльоску графіку, і мені прикро через те, що її порізали через срані консолі.”
    Ніхто не звинувачує консолі.
    Привіт, оптимізація, а не консолі винні. CD Project не змогли, як і Ubisoft з їхніми Псами не змогли.

    • Уууу… занадто жорстоке порівняння =

     • freexomka

      Я про те що показували і те що вийшло.

    • Flok1

     Єдиний хто не зміг – це твій комп, того і бісишся ;)

     • freexomka

      Бішусь, ні. Кажу що ідіотизм. А піде в мене чи ні – мені байдуже. Ні так ні.

   • абсолютно згоден

   • Доволі дивне порівняння з GTA, бо, на ПК гра вийшла з великим запізненням і найбільша різниця між PC і PS4/XO це 60fps та можлива роздільна здатність. Все інше можна помітити лише коли співставити версії.

    Смішно одне, що після дебютного трейлеру відьмака, вийшла ще купа різних відео. Тобто, різницю побачили тоді коли користувач на неї вказав. Якщо б цього не було, скоріш за все, такого активного обговорення не було б.

 • Павло Скоропадський

  Народе, у вас усіх топове залізо??? що будете грати на ультрі?

  • piLigrym

   Хтось і взагалі не буду грати…

  • Nick Oros

   Дивися в перспективу. Гра актуальна не тільки на момент релізу. За два-три роки “топове” сьогодні залізо стане доступним більшості. І принаймні тоді було б кльово пограти в гру, з якої витиснули максимум графіки. На щастя, до того часу вже й моди поз’являються.

   • Павло Скоропадський

    Так, проте не думаю, що гра виглядатиме паскудно. Через 23 роки всі гратимуть в інші ігри де графіка буде ще краща. А ще краще вийдіть на двір, подихайте свіжим повітрям, насолоджуйтесь графікою. Мені головне сюжет в грі та атмосфера, без них хай яка не буде графіка грати в …. не дуже захочеться

    • sixshooter

     А шо сказати то хотів, власне?…

     • Павло Скоропадський

      що графіка в іграх складова важлива проте далеко не головна

  • Sparrow

   Що за дурне питання і як воно стосується суті? Гімноконсолі ЗАВЖДИ гальмували графічну складову і успішно продовжують свою місію.

   • Павло Скоропадський

    ахахахахах, ну так звичайно… у всьому винні консолі…

  • sixshooter

   Судячі з графону будемо. І не тільки ті, в кого топове залізо.

 • NGxWinGeR

  Гру вже рік як передзамовив у steam і намагаюсь майже не дивитися ніяких трейлерів. Гра буде суперовою все одно. Як було і з попередніми частинами.
  Щоб було менше розчарувань, треба менше слухати байки, які розповідаюсь абсолютно всі розробники. А дивитися варто трейлери вже майже перед релізом – вони найбільш правдиві. Якщо у когось є сумніви – то просто подивитись ігролад на youtube після виходу або зацінити торрент версію. А не нити про консолі. Вони були і на даний момент є. Чи будуть з’являтися надалі – це вже зовсім інше питання…
  Щодо графіки, то вона виглядає нормальною. Немає того освітлення – це беззаперечно. Рослинність погіршилася – так. Кольорова палітра мені місцями не до вподоби. Але попри це гра все одно має сучасний вигляд. А далі моди з’являться і стане ще краще.

 • Invocat

  А мені особисто, байдуже. Головне щоб було щось схоже на максимальні налаштування The Witcher 2 : Assassins of Kings з DX 11 та видавало 30 – 40 fps. Все, з мене вистачить.

  • sixshooter

   У мене для тебе погані новини

   • Invocat

    Навіть якщо гірше, теж без проблем.

 • Діма

  Знову я чую цей срач. Ну хлопці, що діти. Основною причиною, сдабкого розвитку графічної частини кінцевого продукту, є не консолі, а є хренова робота маркетологів, що повині збільшити цільову аудиторію і хренова оптимізація продукту, бо термін здачі проекту піджимає. І головною причиною є, середній дохід геймера.