УСЕ ПАЛАЄ: про волю до перемоги

На моєму годиннику зараз 7:40. Кілька хвилин тому закінчився матч між Natus Vincere і Vici Gaming на The International 5. Довга, виснажлива і подекуди феєрично ідіотська гра, заради якої варто було не спати всю ніч.  І тепер, коли все вже позаду, кортить покласти монокля на стіл і висловитися, як уболівальник.

Це печерний курвокапець. І дуже болісний

Річ не в тому, що NaVi дико втягнули весь груповий етап, бо займалися чим завгодно, крім власне підготовки до змагання. Не в тому, що команда невиправдано перебірлива в кадрових питаннях. І тим паче не в тому, що NaVi давно вже стали заручниками власного іміджу.

Просто чотири людини зі шкіри пнулися з метою перемогти. Але команда складається з п’яти гравців. І отой п’ятий чувак хотів чогось іншого — милуватися метеликами, заробити на тоталізаторі, відпочити за чужий кошт, не знаю, та й не дуже важливо. Головне те, що в ту єдину вирішальну мить він не йшов до перемоги зі своїми товаришами по команді, а зняв штани і методично срав на голову всім — товаришам по команді, організації та легіонові вболівальників. Але це ж не якийсь довбограйський паблік чи третьосортний турнір, де грають лише задля грошей. Агов, це розтриклятий чемпіонат світу, і зараз у вас матч за життя, а не penis canis! Чим ти думаєш, 3,14Дарусю?

Кілька років тому завдяки NaVi я пізнав смак справжнього уболівання. Не того школярського шанування переможців і постійної зміни фаворитів, а плекання любові до команди попри всі їхні негаразди і ганьбу. В цьому суть уболівання — що би не сталося, ти завжди за свою команду, зі своєю командою, доки вона жива і здатна боротися. Ти, як і сотні, тисячі інших, підкидаєш дрова у вогонь, котрий палає щоразу, як твоя команда стає до бою. Маленька свічка чи здоровезна ватра — неважливо, доки цей вогонь горить і доки підкидають дрова.

Але цей вогонь може опинитися в глибокій і темній дупі, якщо хтось із команди забуває про те, задля чого воно все затівається. Що би потім не казала ця людина, як би не виправдовувалася чи шукала винних збоку — все втрачено, бо саме цей суб’єкт здався першим.

І знаєте, це стосується не тільки сьогоднішньої гри NaVi, яка навіть не була розчаруванням: хлопці зробили все, що змогли, просто з ними був один мудак. Це стосується не лише Доти і не лише спорту, а й будь-якої спільної справи, де є команда. Навіть редакції PlayUA.

0/7/0 — це яскравий показник, що нема бажання працювати в команді та рухатися вперед, долаючи внутрішні труднощі. Що людина на словах може любити цю справу, але не хоче нею займатися. Бо якби хотіла, то щось би робила, а не ошивалася збоку коричневим кавалком, створюючи ілюзію своєї причетності.

Не знаю, як воно буде далі в стані NaVi, але щодо PlayUA маю прохання до вас, любі читачі-глядачі-уболівальники: якщо хтось у команді почне милуватися метеликами замість того, щоби пітніти разом з іншими, не посоромтеся сказати цього вголос. Бо без “дров”, що їх підкидають уболівальники, не буде того вогню, що горить в серцях команди.


Приєднуйтесь! Ще більше коротких, але цікавих новин у нашій групі Facebook: fb.com/PlayUA.games


Вам це може сподобатись

Приєднуйся до обговорення →
 • Ender

  Вболівав навіть після просраного групового етапу, але сьогоднішня гра мене настільки розізлила, що я не вірю в капітана Артстайла. Після переглядів вочорашніх інтерв”ю ХВОСТа і Dendi було зрозуміло, настрої в команді не найкращі, і що вони взагалі не годяться, що і було помітно по грі. Даззл просто забив болт на усіх, і не приніс в грі нічого хорошого. а про те що його не було поряд щоб рятувати хвоста у жодній скрутній ситуації я промовчу. Сонейко старався але у нього не виходило, хоч звязка Антимаг, Вісп, Дазл мего крута і невбивча.

 • Sparrow

  Очікуємо дебюту Артстайла в КС:ГО

 • Sparrow
 • Mista B

  ясно що АртСтул той ще рак, і не зрозуміло взагалі навішо його взяли. Хлопець, який за 3 роки нічого не добився (в Доті) в один момент стає за кермо нашої улюбленої команди. Він не кращий, алі за Гоблака, ані на ФНГ, він наветь не кращий за тисячі “гравців-аналітиків”, які мають ~5k mmr.
  Але я б не скидав повністю вина на одного, як було зазначено в цій статті. Треба взяти увесь зріз, починаючи з відходу ППУ+ККУ. Ново кров, у вигляді ФНГ, здавалося б, нічого не поміняла,але його просто кікнули самі гравці, а саме Хвост и Денді, які так заправляли, з ким їм подобається грати, а з ким ні. Інші гравці, які були потім (горе-Фобос, Гоблак) теж не принесли профіту. Чи ви хочите сказати що всі вони тех ялинки продавали і в КС:ГО ачівки заробляли?
  Я веду до того, що так званий кістяк команди (Денді-Хвост) уже награвся, але вони самі цього ще не зрозуміли. Вони не стали тими рушіями, які б повели команду вперед у скрутній ситуації. Додндо пробував пікати, яли ми знаємо результат. Але це не результат поганих піків. Всі хто був, пікали норм, включаючи Паппи, якого вайнили вже після 3-го інта. Якраз кістяк тих самих НаВі зараз грає в іншій команді, з такими ж спраглими до перемоги друзями. Куроку кікнули, тому що він балакав на англійській, і це заважало трьом іншим, або ж просто бісило. Це можна ще якось зрозуміти. Але після них були тільки російськомовні гравці. І питання в тому, що майже за рік їхня коммунікація ще гірша, ніж за часів ппу+кку. Весь час комусь щось не подобалось.
  Але річ тут навіть не у цьому, а у тому що НаВі спустилися остаточно на планку Тір2 команд. Ванскор перегорів, заслуженно пішов у резерв досиджувати свій контракт. Фаннік із мега крутого гравця перетворився на фідера. Зараз з цим трохи краще, яле його гра значно побліднішала. Хвост як був 4, так і ним залишився. Нестабільність з нього так і пре. Але самий великий даунгрейд відбувся з Денді. Він добре стоїть лінію, але це все на що він здатен. У нього взагалі нема розуміння, що потрібно робити не на своїй лінію. Погана координація, нерозуміння ситуації, незрозумілі ітем-білди не по грі, а по гайду, і слава великій ме’ті – мізерний пул.

  Тому результат на ТІ5 цілком закономірний і заслужений. Але знайти 5 Соннейків буде тяжко.
  ІМХО!

  • Ender

   Тут мова іде саме про цю гру. Погано грали усі, але дазл зіграв препогано, герой що мав би няньчити хвоста, глядів метеликів. А згаайте ганг сф коли наві вбивають двох а тоді сф койлом забирає віспі і ліну де був дазл? Правильно, у лісі.

   • Mista B

    фаннік зіграв не краще

 • jaguar_arx

  Підозра про тоталізатор точно не касу :) навіть одна ця перемога давала на команду +160 тисяч баксів призових на команду. Навряд чи він міг десь виграти за поразку 32 тисячі. Скоріш за все банально хтось зі старичків команди через поразки у групі вирішив, що артстайл фіговий капітан і перестав слухати його в грі, а артстайл на це образився і теж став у позу і в результаті грав як … погано коротше. Так мені це видається.

  • Mista B

   Ви сам відповіли на своє запитання. За +160т. зелені ніяких підліткових викидонів не повинно було бути, особливо цей брєд про 322. Просто рівень зовсім не той. На клалах вони ще дивилися нормально, хоча я особисто думав, що вони навіть квали не пройдуть. Взагалі після того як команду покинули “легіонері”, за рік вона анітрохи не спрогресувала. Останній щабедь дна – це просерія на Старладдері. Хоча Старладдер уже давно не торт.

   • jaguar_arx

    я взагалі то ні про що ні у кого не запитував :) просто сказав, що підозрювати в 322 немає сенсу, бо виграти було б вигідніше набагато через великі призові.
    А взагалі після того як пішли “легіонери” (я так розумію ви маєте на увазі Пупея і Куроку), команда у березні фактично розвалилась після кількох невдалих спроб їх замінити і перестала існувати. Те що команда відродилась – це вже круто. Те що вони ще і швидко зігрались за місяць і пройшли кваліфікацію – це мега круто. І якби вони виграли цю гру у Vici , навіть попри погану гру Артстайла, скоріш за все цієї статті не було і купи цих коментів теж. Сподіваюсь що гравці не дуже будуть звертати уваги на усю цю критику, не пересруться між собою і продовжать грати і прогресувати, щоб на наступний TI бути сильнішими і дійти до фіналу.

    • Ender

     Згідний на рахунок образ і внутрішнього конфлікту, але на такому турнірі варто було переступити через особивсте Я. Хоч Артстайл так собі стратег, як говорив ХВОСТ у нас або немає плану на гру, або він є на перші 10-15 хв, далі кожен сам за себе.

     • Ggen

      сумна перспектива, якщо хлопці і надалі будуть так грати, маю на увазі …у нас або немає плану на гру, або він є на перші 10-15 хв, далі кожен сам за себе…, то далеко не заїдуть, не розумію як можна серйозно займатись справою і так безбожно халтурити

 • Гришко Денисюк

  Схоже що команди які виграють в ІТ думають що вони не переможні, або ж просто жиру бісяться….. наві, альянси та навіть минулорічні переможці нью бі!!!!

 • Гришко

  Схоже що команди які виграють в ІТ думають що вони не переможні, або ж просто жиру бісяться….. наві, альянси та навіть минулорічні переможці нью бі!!!!

 • Михаил

  Уважаемые, что за бред? “Дело не в том, что NaVi дико втянули весь групповой этап, потому что занимались чем угодно, кроме собственно подготовки к соревнованию”.
  НаВи тренировались, готовились и старались, но они значительно слабее.
  Да, есть такое понятие, как “слабый игрок” и никакие “месяцы” тренировок – не исправят ситуацию.
  Сам Иван (кажется) говорил то, что они 1-й инт взяли по мете: брали жир и шли напролом. Да, так и есть, вы посмотрите закупы первого инта: пара брейсеров, ПТ на тайде и баланаре, и “го давить под т3”, сейчас – мета прошла, элементарная дота – прошла. И те, кто заслуживают победу (а именно потные ребята, которые готовятся не месяцами, а ГОДАМИ) – её и получат.
  Сам болел и болею по сей день за нави и другие снг команды – но дизбанд не избежен, и, скорее всего, окончательный уход Ивана с дота-сцены, что не может не огорчать. Надеюсь, что я не прав…

  • Sparrow

   Не забывай, что они также были финалистами ТИ 2 и 3. А шутки про КС на буткемпе не с пустого места берутся.

 • Ggen

  до останнього надіявся, шкода коли проблеми в стосунках членів команди так впливають на гру, ви ж не в клубі для розваги граєте, пів світу за цим спостерігає і трішки менше за вас вболіває, треба викладатись, чорт забирай

 • Денис Нижник

  Це все якась клята маячня! Поглянувши на призовий фонд, їхній ентузіазм повинен був підскочити вище всіх, адже не кожен чувак в СНД який то і робить що грає в доту може отримати стільки бабла, та щей з таким курсом долара.