Чого очікувати від Need for Speed Payback?

Автор: Володимир Вітовський

Майже два роки EA не робила жодного зайвого писку про нову Need for Speed, а напередодні E3 банально злила трейлер гри. Колись Black Box за такий же ж проміжок часу добряче облажалася, створивши посередню Undercover. Та це було десяток років назад, тепер відповідальною за ігри серії є Ghost Games. Хлопці з цієї студії добряче попрацювали над останніми NFS, зберігши певним чином шарм Burnout. Для тих, хто в танку — безліч розробників з Ghost Games раніше працювали в Criterion Games. Остання фактично розпалася, але її спадок у вигляді ремейків Hot Pursuit та Most Wanted ми не забудемо.

І ось EA, влаштувавши свою “власну виставку” EA Play *фу-фу*, показала перший ігролад Payback. Добряче заскриптована погоня спочатку здається настільки банальною та схожою на “Форсаж”, що не вистачає лише Віна Дізеля, який вистрибнув би з вантажівки на льоту за секунду до того, як вона вибухне. Хоча стривайте… Актора може у відео й не було, але подібна сцена там є. Ну, і з першого ж погляду всі зрозуміли, що стилістично Payback схожа на The Run. Звісно, рушії у цих забавок різної версії, але Frostbite важко переплутати з чимось іншим. Та й катсцени у новій NFS просто змушують провести паралель зі The Run. Тим паче, що і там ігролад міг плавно змінюватися якоюсь кінематографічною вставкою. Щодо катсцен є окрема розмова, адже в The Run розробники вставили безліч QTE. Натискання кнопок в потрібний момент тримає гравця в тонусі, проте багатьом користувачам після гонки хотілося просто подивитися коротенький шмат відео, а не напружуватися, чекаючи появи чергової іконки. У ігроладі Payback такого добра поки немає…

Ну, а ще начебто можна буде перемикатися між трьома персонажами (привіт, GTA 5). У демці з EA Play все було автоматично (персонажі змінювалися у певний момент, а не за потиском кнопки). Скоріш за все, якщо таку функцію розробники додадуть, то робити це можна буде у момент, коли герой, за якого ви граєте, не бере участі у змаганнях. Тоді кожному з них потрібен свій гараж і автомобілі…

Головних персонажів звуть Тайлер, Мак та Джес. Разом ця не дуже свята трійця мститиме картелю “The House”. Дядьки з цього угрупування ведуть чорний бізнес у Fortune Valley (тамтешнє місто), підминаючи під себе казино, злочинців та навіть поліцейських. У такій ситуації довіряти нікому. Оскільки головні персонажі гри кинули виклик картелю, то й боротися вони з ним якось повинні. Одну із таких спроб ми бачили у тому ж демо, де Тайлер та Джес, ймовірно, викрадали суперкар антагоніста. Розробники намагаються внести у нову NFS щось свіженьке. Такі змагання точно урізноманітнять ігролад, але наскільки вони там потрібні? Скоріш за все, ці місії — просто засіб для показу катсцен.

Щодо всесвіту, то доволі цікаво дізнатися, як Ghost Games вдасться ввести у гру змагання за межами доріг. Позашляховики й раніше були у серії, але відігравали побічну роль. Та й подобалися вони тим, хто лише бажав добряче прокачати Hummer абощо. У Payback для них створять окремий тип змагань, адже важко уявити собі трасу, в якій почергово змінюється тип дороги, а автомобіль при цьому ні. Машина повинна поводити себе дивно у незвичному для неї середовищі згідно елементарних законів фізики, що впливає на керованість. Та в аркадній грі розробники можуть навіть не замислюватися над цим… Варто згадати ще про динамічну зміну дня і ночі, адже попередня NFS цим похизуватися не може.

Різноманіття машин значно розширять класичними авто та позашляховиками, а також повернуть до серії деякі марки автомобілів. Якщо вам цього мало, то у Payback будь-який шмат металу буде змога перетворити у суперкар, який їздитиме хоч по асфальті, хоч по болоті. Така особливість змушує порівнювати нову Need for Speed зі The Crew, яка також отримає продовження з літаками, катерами та оновленою мапою. Сподіваймося, що NFS ніколи не піде таким шляхом, проте, беручи до уваги кастомізацію, вже запізно… Payback дасть змогу не лише змінювати тип авто, а й добряче прикрашати залізного монстра. У попередній частині прокачка була дещо обмежена. На EA Play нам показали купу зовнішніх запчастин, що дуже нагадує стареньку Underground. Будемо вважати, Ghost Games таким ходом зацікавила багатьох фанатів.

То чи налаштовувати себе на те, що Payback банально провалиться? Ні, просто потрібно побачити дещо більше, аніж декілька хвилин заскриптованого ігроладу. Сподіватися на ліпше можна вже, адже Need for Speed 2015-го року наділили відсталим сюжетом, а у новій частині він хоч і не дуже інтригує, проте налаштовує на щось набагато позитивніше. Ігролад… Ігролад у NFS не змінюється уже декілька ігор підряд, тому ви повинні розуміти чого очікувати від Payback.

Останні статті

Враження від Games Gathering 2017

Автор: Віталій Тарнавський

Games Gethering 2017

Огляд фільму «Вогнеборці»

Автор: PlayUA

Вогнеборці / Only the Brave (2017)

bit’ання з минулого: Flashback (1992)

Автор: Андрій Нагорний

Flashback (1992)

Гривня є! І що змінилося?

Автор: Олег Куліков

Steam, Гривня

Враження від Casual Connect Kyiv 2017

Автор: Віталій Тарнавський

Casual Connect Kyiv 2017

Чи потрібен світу молодий Бонд?

Автор: Володимир Вітовський

Kingsman: Таємна служба / Kingsman: The Secret Service (2014)

Нові локалізації від STS UA. Випуск 3

Автор: STS UA

Приховані ігрові механіки

Автор: Олег Куліков

Half-Life
 • Stan

  Очікувати:
  – Бух
  – Бем

  – стрибки з трамплінів (необовязково трамплінів, головне щоб стрибки)
  – Вжух
  Одним словом очікувати щось схоже на Крю(1шу частину)

 • Yeugeniy Zahorodniuk

  >>Ну, і з першого ж погляду всі зрозуміли, що стилістично Payback схожа на The Run.

  На жаль, новий NFS не схожий за стилістикою на The Run. Характерними рисами need for speed 2011 року були: нетиповий підбір саундтреку(суміш кантрі, року та якогось гранджу), повна орієнтація гри на історію(що зробило її абсолютно лінійною) та концепція великих кросконтинентальних безперервних перегонів(від західного до східного узбережжя США). Payback не має ні одної з цих чітко виражених рис, тому він не схожий на The Run стилістично. Але маю погодитися з автором статті в тому, що деякі окремі елементи Payback були позичені у The Run. Наприклад, наявність повноцінної сюжетної кампанії та QTE, які розбавляють катсцени. Проте відкритий світ, агресивна електронна музика(як у NFS попередніх п’яти років), відсутність акценту на справжніх перегонах в новому NFS робить його дуже далеким від the Run і ближче до Rivals, Most Wanted 2012 та NFS 2015.

  >> Щодо катсцен є окрема розмова, адже в The Run розробники вставили безліч QTE. Натискання кнопок в потрібний момент тримає гравця в тонусі, проте багатьом користувачам після гонки хотілося просто подивитися коротенький шмат відео, а не напружуватися, чекаючи появи чергової іконки.

  До речі, про QTE. В тому ж таки the Run QTE хоч і давали екшн катсценам більше динаміки, але були дуже не вигадливі та не цікаві. Вони швидше дратували. Якщо в Payback Ghost Games зроблять справді якісні і доречні QTE, які даватимуть відчуття керування рухами та діями кожного персонажа, то це буде просто пречудово! Але сподіватися на це не варто, бо вже добре видно, що розробникам вже набридло робити NFS і вони не зможуть освіжити серію цікавими ідеями. Ghost Games здатні хіба що посередньо реалізувати чужі (перемикання між персонажами та підрив діяльності картелю з GTA V і Ghost Recon: Wildlands відповідно).

  >>Машина повинна поводити себе дивно у незвичному для неї середовищі згідно елементарних законів фізики, що впливає на керованість. Та в аркадній грі розробники можуть навіть не замислюватися над цим…

  Розробники ПОВИННІ замислюватися над цим! І не важливо, що роблять вони аркадну гонку, автосимулятор чи гібрид двох жанрів. Якщо розробник вирішив зробити вільну їзду по карті з різними поверхнями, він зобов’язаний враховувати їх характер і коригувати фізику водіння кожної машини в грі на цій поверхні. Бо, якщо розробник при таких умовах не зробив цього, то він не має права створювати гонкові ігри ВЗАГАЛІ!

  >>У попередній частині прокачка була дещо обмежена.

  Кастомізація в минулій частині була просто переповнена можливостями. Єдине чого їй не вистачало, так це можливості повісити неонову підсвітку і все…

  >>Щодо всесвіту, то доволі цікаво дізнатися, як Ghost Games вдасться ввести у гру змагання за межами доріг.

  В цьому плані Ghost Games будуть, скоріш за все, орієнтуватися на серію Forza Horizon та The Crew.

  • Володимир TooL Вітовський

   >стилістично
   Мова йде саме про візуальну складову. Гадав, це зрозуміло з наступного речення.

   >Кастомізація в минулій частині була просто переповнена можливостями.
   Але не широким вибором деталей і не для кожного авто (обмежена).

   Дякую за змістовний відгук.

   • Yeugeniy Zahorodniuk

    Мені завжди здавалося, що the Run не сильно виділявся серед інших NFS на фростбайті візуалом. Так, рівні там дуже деталізовані і наповнені дрібницями. Такий підхід оживив локації гри, наділив їх власним характером і настроєм. Але якогось неповторного візуального стилю в the Run, з яким можна порівняти візуал Payback, я просто не бачу. З таким самим успіхом можна порівняти візуальний стиль нового NFS з тим же Rivals.

    • Володимир TooL Вітовський

     The Run — перша NFS на Frostbite, хоча й другому, може тому в мене виникли асоціації саме з нею.