Kingsman: Таємна служба / Kingsman: The Secret Service (2014)

Чи потрібен світу молодий Бонд?

Автор: Володимир Вітовський @vovatool

Ви замислювалися над тим, коли завершиться ера Бонда? Хтось скаже, що ніколи, а комусь уже давно замало його світових змов та шпигунських прибамбасів. То чого не вистачає Бонду в сучасному кінематографі? Його копіювали, намагалися перевершити, але фільми про агента 007 поза сумнівом залишалися еталоном у своєму жанрі. Ні, підносити “Кінґсмен” до небес ніхто не збирається, проте є декілька причин, чому Еґзі може дати фору Бонду. То у чому ж причина такої популярності “Таємної служби”, та чи потрібен світові ще один агент із власною серією фільмів?

З чого ж почати? Звісно, з того, що ніколи не було у Бонда. Агента 007 завжди втілював на екрані дорослий чоловік, який у своєму образі уособлював брутальність, непохитність та вишуканість. Творці “Кінґсмен” навпаки, показали світові молодого хлопця, котрий лише день назад отримав ляпаса від свого вітчима, вляпався по вуха у неприємності, проте при цьому все одно мав величезний потенціал. Від самого початку ти бачиш оту розбіжність між звичайним, на перший погляд, хлопчаком і уже дорослим агентом секретної служби. Еґзі не готовий до виконання кривавої роботи, а лише потенційно зазіхає на цю роль. Його вік лише грає йому на руку, адже в кінематографі не так уже й багато фільмів, де життя таємного агента показували зі самісінького початку. Та й у часи, де молодіжні фільми збирають величезні суми грошенят, подібного персонажа точно сприйняли би добре.

Повернімося ще раз до проблем головного персонажа. Хоча радше не до них, а світу, в якому він живе. Саме навколишнє середовище спонукає Еґзі випробувати свої сили, ставши агентом “Кінґсмен”. Мова зараз про сімейні незгоди та суспільство, у якому хлопчаку доводиться жити. Розуміння того, що він обов’язково стане агентом Кінґсмен не покидає тебе до того часу, поки цього остаточно не відбувається. Ти реально починаєш вболівати за нього, коли він їде вирівняти носа своєму вітчиму. Такий взаємозв’язок з глядачем багато чого коштує.

Kingsman: Таємна служба / Kingsman: The Secret Service (2014)

Ну, а скільки всього фільм “Кінґсмен” запозичив у Бонда не злічити. Перш за все, це заслуга Марка Міллара. У “Таємній службі” багато особливостей пригод агента 007 скопійовані та вправно висміяні. Найважливіше саме друге, адже саме на це і був націлений оригінальний комікс. Дуже часто головні герої самі говорять про кліше з Бондіани, а потім роблять наперекір озвученому, наче наочно показуючи, що це не черговий фільм, який наслідує агента 007.

Не зупиняючись на цьому, можна згадати про прекрасних представниць нашої планети. Пасії Бонда відповідали його вишуканому образу та слідуванню витонченим манерам. З Еґзі усе набагато простіше, адже навколо нього такі дамочки не бігають. Якщо у фільмі з’являється жінка благородного походження, то у кінці вона світить задом і готова віддатися головному герою за порятунок світу.

Бондівська любов до костюмів може здатися дивною, адже бігати в них не дуже зручно. У “Кінґсмен” це не просто любов, а ціла традиція, яка дала змогу цій організації зародитися. Втім, там також показується ота межа між вишуканістю та дивними примхами аристократії. Валентайн у пінгвінячому костюмі виглядає комічно, проте натомість це мало би бути круто…

Давайте вже тоді згадаємо й того, хто був по іншу сторону барикад у першому фільмі про кінґсменів. Лиходій у “Таємній службі” своїми задумами мало чим відрізняється від типових лиходіїв будь-якого бойовика. Та він не повторює тих самих помилок, що й супротивники агента 007. Про це Валентайн сам каже у фільмі, згадуючи Бондіану. Ну, люблять вони там побалакати про Бонда, це лише грає їм на руку.

Kingsman: Таємна служба / Kingsman: The Secret Service (2014)

Якщо вже на те пішло, то всі говорять про певну аристократичність пригод Бонда, а кінґсмени вказують нам на снобізм усього цього, на те, що таким уже нікого не вразиш.

Пам’ятайте, що МІ-6 та Кінґсмен — британські організації. Втім, першій пальця в рота не клади, дай змову викрити, а друга — сама цього пальця в рот засуне, щоб потім ще й розплутати клубок зради та зговорів.

Щодо різних прибамбасів, то таку особливість просто гріх пропускати. Важко назвати місця, де у Бонда не було додаткових пристроїв. Кінґсмени ж підіймають цей аспект на новий рівень: парасоля-щит-рушниця, годинник зі снодійними дротиками, запальнички-гранати, ніж у підошві… Пригадуйте, це ще далеко не весь список, дивлячись на який агент 007 може лише облизуватися.

Те саме стосується класичних авто, хоча в цьому плані перший фільм “Кінґсмен” навіть трохи розчаровує. Звісно, старенькі таксі у “Таємній службі” можна побачити, але на цьому нашу увагу не акцентують. Коли говорять про розкіш, не обов’язково мається на увазі авто. Власний літак — це також хороша заміна Rolls-Royce. Тут краще акцентувати увагу не на любов до машин, а на розмаху цієї любові.

007 James Bond

Криваві сцени — аспект, про який Бонд може лише мріяти. Справа тут не лише в рейтингу. У Бондіані агент 007 стріляє людей, наче чавить комарів улітку, проте ці сцени, зазвичай, позбавлені відвертого кровопролиття. Один лише уривок у церкві з “Таємної служби” має набагато більше брутальності та кривавості, ніж декілька фільмів про Бонда. У часи, коли випускати кіно 18+ вже не вважається чимось ризикованим, “Кінґсмен” робить крок на зустріч цьому нововведенню. Не завжди у центрі всього цього кривавого фестивалю є Еґзі, проте основне завдання таких сцен — вирізнити “Кінґсмен” на фоні інших подібних фільмів. І з допомогою такого прийому це фільморобам неабияк вдається.

Отак хлопчина Еґзі зміг видертися одразу на найвищий щабель шпигунських фільмів. Та попри своєрідну новизну, йому ще далеко до вершини, на якій міцно всівся Бонд… Вибачте, Джеймс Бонд. Важко перевершити те, що ти в певній мірі копіюєш. Якщо ви досі задаєте собі питання: чи кращий Еґзі за Бонда? Ні, однозначно ні. Проте чи потрібен у кінематографі агент з молодим обличчям? Безумовно, так. Принаймні з таким підходом і намаганнями показати щось своє, того, що раніше глядач не бачив або принаймні це було показано не настільки якісно. “Кінґсмен: Таємно служба” — фільм, який не просто зробив заявку на успіх майбутнього франчайзу, а й добряче буцнув під зад ту ж “Місію нездійсненну”. Тепер залишається очікувати лише на продовження, яке ви можете побачити вже. Чого ви очікуєте від “Кінґсмен: Золоте кільце”? Хто вам більше до вподоби: Еґзі чи Бонд?

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні статті

Стереоскопічний 3D-ноутбук Acer Aspire 3D 15 SpatialLabs Edition вже в Україні

Автор: PlayUA

aspire 3d 15 spatiallabs edition

Helldivers, Titanfall 2, Divinity: Original Sin — Що придбати до 100 гривень у Steam?

Автор: Гладкий Максим

Helldivers 1

Потужний та надійний повербанк для подорожей

Автор: PlayUA

powerbank 01

Екологічні та органічні сухі корми для собак: чи варто переплачувати?

Автор: PlayUA

dogs 01

Дупи і контроверсія, або Як працюють подвійні стандарти

Автор: PlayUA

stellar blade

Фінал KMAMK Ferrari Challenge 2024. Згадуємо, як це було

Автор: Андрій Присяжний

p.ua.ferrari challenge

5 сучасних українських мультфільмів, що вартують вашої уваги

Автор: Катерина Базуліна

YOYO. ІГРАШКА, ЯКА СТАЛА ЗБРОЄЮ

Потішилися і досить. Що тепер буде з командою Monte?

Автор: Андрій Присяжний

monte 3

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: