Детально про Hearthstone #4

Автор: Тарас Пузак

У циклі цих публікацій поговоримо детально про Hearthstone. Інформація надана порталом IHEARTHU. Це щотижневий мета-рейтинг, який надала команда DKMR. Слід знати, що статистика не про те, хто сильніший чи крутіший, а про те, які класи та архетипи їхніх колод є найбільш розповсюдженими в меті. Попри те, що найчастіше найсильніші колоди є найпопулярнішими, так стається не завжди, оскільки це всього лиш частина роботи механізму мети.

hunter

Мисливець: Мисливець залишає за собою постійну першість в конкурентних щаблях мети. Останні варіанти колод будуються на Explosive Trap та Wolfrider, щоб отримати перевагу в дзеркальному матчі. Отож пам’ятайте, якщо ваш противник використовує Explosive Trap, то це більш агресивна збірка Мисливця, ніж завжди.

warlock

Чорнокнижник: Так само, як і Мисливець, Чорнокнижник продовжує утримувати за собою постійну другу сходинку. Більшість Чорнокнижників грають „зоо“-колодами через їхню ефективність і відсутність гідних відповідей суперників проти такого архетипу. Велика кількість гравців кладуть у свою „зоо“-колоду хоча б одну Ironbeak Owl, щоб можна було протистояти Undertaker’у та таунтам. Багато хто вважає, що зоопарки будуть найкращими колодами для агресивної Mechwarper та заповнення столу іншими механізмами, після релізу Ґоблінів і Гномів. „Генд“-Чорнокнижник досі — дуже потужний архетип, але через Мисливця йому ніяк не вдається посісти першість у меті. Деякі збірки „генд“-колод замінюють другого Defender of Argus на другий Hellfire, щоб мати змогу краще протистояти агресивним колодам і контролювати стіл.

rogue

Розбійник: Розбійник бачив сплеск популярності на сходах мети після його успіху на чемпіонаті світу. Це гідний противник Священникові та сильним „зоо“-колодам, також Розбійник може попсувати нерви Мисливцям своїм Sap, проти таких карт як Savannah Highmane. Мисливець залишається заклятим ворогом Розбійника та „генд“чорнокнижника. Диво“-Розбійник буде продовжувати своє існування допоки середовище мети буде до нього сприятливим.

priest

Священик: Священик — ще один сильний гравець на щаблях мети. Завдяки картам, що дозволяють повністю чистити стіл, Священик гідно виступає проти все тих же „зоо“-колод, і Мисливців. Багато Священиків кладуть у свої колоди Harrison Jones, що дуже допомагає проти Воїнів, Мисливців і Розбійників. Граючи проти священика, очікуйте, що у нього обов’язково буде хоча б один Shadow Madness та один Mind Control.

warrior

Воїн: Воїн часто бачить короткі сплески популярності через його вміння добре протистояти Мисливцеві. І особливо сильно це проявляється проти нових варіацій колод Мисливців з Explosive Trap. Воїн знайшов своє місце в меті, але швидко був скинутий „зоо“-Чорнокнижником, „Диво“-Розбійником і Священиком. Більшість Воїнів створюють свої колоди таким чином, щоб можна було протистояти Мисливцям, тому в матчі проти воїна очікуйте такі карти як: Unstable Ghoul, Cleave і WhirlwindHarrison Jones також все частіше можна побачити в „контроль“-колодах Воїнів, оскільки це прекрасна карта проти Мисливця та інших класів, які використовують зброю. У пізніших колодах можна спостерігати таку карту, як Baron Geddon, яка є потенційною зброєю проти „зоо“-архетипів.

druid1

Друїд: Швидким та Рамп Друїдам треба бути більш розсудливими, щоб зберегти своє місце в меті. Друїду тепер набагато легше грати проти Мисливців, оскільки їхній новий вид колод не передбачає наявності таких карт, як Freezing Trap та Savannah Highmane. Оскільки Freezing Trap дуже часто руйнувала всі плани Друїда, повертаючи в руку вельми сильних створінь. У той час, як новий Мисливець ще може позмагатися із Друїдом, то старіші версії Мисливців з Savannah Highmane в колодах дають час Друїдам на стабілізацію в меті. Дайте Друїду шанс для виходу на перші сходинки, доки Мисливці залишились без Freezing Trap.

Безымянный

shaman

Шаман: Шаман втратив дуже багато, відколи Мисливці перейшли на колоди з Explosive Trap. Будуючи свою тактику на абсолютному контролі стола та не маючи жодної карти, яка б відновлювала життя, Шаман неймовірно страждає від Мисливця. У зв’язку з появою у Воїнів Harrison Jones, повернення у шаманів подвійного Doomhammer малоймовірне.

mage

Маг: Мага не часто можна побачити в іграх на рангу легенда. Фрост“-Маг сильний проти багатьох колод, котрі повільно захоплюють контроль над столом, але слабкий проти сильних як ніколи Мисливців. „Секрет“-Маг популярніший за „Фрост“-Мага, але такий же слабкий проти Мисливця. Зараз дуже мало Мисливців кладуть у свої колоди Flare, тому Маг може бути доволі хорошим вибором у цей час.

paladin

Паладин: Паладин залишається найменш популярним вибором у цій меті. „Контроль“-Паладинам дуже важко вибитися до рейтингової верхівки. Агро“-Паладин не показує себе з доброго боку ще з самого початку бета-тестування. Нова карта Muster for Battle може все змінити. Цей спел обов’язково міститиметься у всіх можливих колодах Паладинів.

Колода тижня: Диво-Розбійник

Напевне вам цей варіант „Диво“-колоди здасться доволі стандартним. Тримайте ворожу частину столу чистою, відтинайте будь-які спроби натиснути на вас та не забувайте набирати карти за допомогою Gadgetza Auctioneer, або будь яким іншим способом. Після чого ставте на стіл найбільш ефективні створіння, використовуйте проти свого ворога всі дешеві „ремувал“ карти, які залишилися, та закінчіть бій комбінацією Leeroy Jenkins+ Shadowstep + Cold Blood. Спробуйте цю колоду в рейтингових іграх, та скажіть в коментарях як вона вам.

Останні статті

bit’ання з минулого: Flashback (1992)

Автор: Андрій Нагорний

Flashback (1992)

Гривня є! І що змінилося?

Автор: Олег Куліков

Steam, Гривня

Враження від Casual Connect Kyiv 2017

Автор: Віталій Тарнавський

Casual Connect Kyiv 2017

Чи потрібен світу молодий Бонд?

Автор: Володимир Вітовський

Kingsman: Таємна служба / Kingsman: The Secret Service (2014)

Нові локалізації від STS UA. Випуск 3

Автор: STS UA

Приховані ігрові механіки

Автор: Олег Куліков

Half-Life

П’ять елементів Люка Бессона

Автор: Володимир Вітовський

ГРА РОКУ 2016 | PlayUA Game Awards

Автор: PlayUA

 • Взагалі граю на шамані, мій улюблений класс. А свою мету будую навколо використання “передсмертнього хрипу ” и як правильно було підмічаено в статті, дуже не визтачає відхілу.

  • freexomka

   Ти хотів сказати будуєш стратегію.
   http://uk.wikipedia.org/wiki/Мета – значення слова Мета.

   • freexomka

    Це повідомлення не хоче видалятись. На посиланні не то. Мета – це період часу і що в цей період відбувається. Тобто, це мета тижня. Інформація, що змінилось в Гартстоуні за тиждень. як кожен клас підлаштовується під інший в даний період часу, це і є мета. Такий собі внутрішній механізм у грі, який постійно змінюється.
    Як я це розумію для себе.

  • У хорошого шамана проблем з мисливцями не повинно бути.У шамана є 6 ранніх ремувалів і Хекс на Хаймейна. Вибухова трапа не створює оосбливих проблем, адже з 2 HP у шамана тільки тотеми. Основна проблема шамана – священники, оскільки вони мають і своєму арсеналі добіса АОЕ. Тобто мисливці це швидше непряма проблема шамана – більше мисливців – більше священників. А подвійним Думхаммером шамани не грають вже більш як пів року.

   • freexomka

    Мисливці зараз всім створюють проблеми, і як добре що я один з них)
    Нові мисливці – face hunter як їх почали називати вже не використовують Хаймена, Wolfrider та інші карти з чарджем, часто бачив і Ліроя. А вибухова пастка це дуже і дуже навіть неприємно Шаманові, оскільки томети це витрачена мана і бонус на який ти розраховуєш, а його раптом немає.

    • Ось для цього, проти вибухової пастки я і будую свою стратегію з “передсмертним хрипом”, навіть коли я втрачаю потвор, я все одно отримую невеликий буст. А саме дуже добре заходить “барон Ривендер” в нього 7хп і під це класно заходять “Кладка Нерубових яєць”.
     Але скажу чесно, я ще вдосконалюю таку колоду і в мене майже завжди так, Або я в какаху рву противника, Або він мене. Доходив такою колодою лише до 13 рейтингу.

 • Вова Собко

  А можна посилання на колоду Розбійника?

   • Вова Собко

    Серйозно? Як ти думаєш, я статтю переглядав взагалі? Звичайно я бачив цю картинку. Я хотів посилання на колоду як от:

    http://www.hearthhead.com/deck=528/bouncy-rogue-deck

    Я ж бо граю із російською локалізацією і не знаю всіх оригінальних назв карт.

    • freexomka

     Відмовся від російської локалізації та перейди на оригінал, моя тобі порада. Все, що роблять карти – ти вже знаєш тож дискомфорту не відчуєш.
     Та і всі відомі стрімери бавляться в англійські версії.
     Не підтримуй російське, моя тобі порада.

     • Вова Собко

      Дякую, але ні. Мені зручніше грати так. Це не покупка російських товарів чи послуг, тож ні на що не впливає. Чи тут сенс в тому, що мова саме РОСІЙСЬКА? То можливо слід закривати вуха коли чуєш її та очі, коли бачиш?

     • freexomka

      Сенс в тому, що треба вчити англійську, в Європу йдемо і все таке. І ігри в яких ми проводимо багато часу, для цього підходять як не найкраще. Ну і, якщо знаходишся в цьому середовищі то треба його знати, а в іграх від Бліззард всі визначення англійською.

     • POROSUS

      Якщо ми йдемо в Європу то нехай з нами теж рахуються і українську локалізацію роблять, а не ми повинні під них підлаштовуватися. А іноземних мов потрібно вчити чим більше тим краще і англійську, і російську і т.д.

     • freexomka

      Так не вийде. Ми нікому не потрібні, і якщо хочеш українську локалізацію то зроби її сам. Якщо в нашій країні більшості людей байдуже до української мови, то що вже говорити про інших?

     • Marick

      Та ні в яку Європу ми не йдем,ми там нафіг не потрібні з економікою в жопі,війною в країні( яка ще не відомо чим закінчиться ) а також половиною совково-мислячого населення..

      Я ото теж граю завжди з російською мовою ( хоча корінний львівянин ) якщо є така можливість,англійська звичайно добре,але хочеться розуміти відразу все і зразу,а з англійською,нажаль так не получиться…

     • freexomka

      Мені це все набагато легше би було і в два рази швидше, якби я писав всі визначення і карти російською. Але моя політика така: що ми повинні від’єднатись від того світу, це я про про всі російськомовні країни, та приєднались до західного світу. І так як я перекладаю і публікую ці статті, то я тут король і Бог і мені вирішувати якою мовою будуть визначення та карти.
      Якось так.

     • freexomka

      Правда на фоні Олекси, я так, Боженятко.

     • Marick

      Ну молодчинка,що сказати))
      Але я думаю,багато хто тут думає дещо по іншому ))

      Людина попросила скинути посилання на російський варіант,а ви тут давайте відразу переходь на англійську,в Європу йдем,не підтримуй російське і.т.д,..
      Але то особиста справа кожного,якою мовою користуватись ))
      Це всьоголише мова блін,якою розмовляє між іншим далеко не тільки Росія…

      Я тут наприклад з багатьма не згідний у майже всьому що пишуть,з Олексою в тому числі і шо з того?) я ж не починаю відразу переконувати що саме моя думка правильна а ви всі не правильні ))

      ми ж такі вже великі європейці,то де ж та славнозвісна демократія ?)

     • freexomka

      Це не лише мова. Тут вся справа в мові. І якби справа не була у мові, то ти би зараз коменти писав на Ігроманії якійсь чи Канобо.

     • Marick

      а я і не тільки на українських сайтах пишу коменти ))

      пишу і російською і українською і англійською якщо треба буде,не вважаю російську мову чимось злим від чого варто відмовлятись,тільки через паскудну політику держави носія..
      Американці,які зробили англійську мову міжнародною,між іншим теж далеко не янголятка,під виглядом своєї святої демократії теж протягом історії багато гадостей наробили..

     • freexomka

      Пишу карти і визначення мовою більшості, все!
      Давай закриємо тему, тому що я бачу, що сперечатись тут немає сенсу.

     • Marick

      Я і не намагаюсь сперечатись =)

     • Вова Собко

      Я просив кинути посилання на колоду будь-якою мовою, але “клікабельну” так щоб можна було переглянути всі карти, статистику тощо. В автора пунктик на рахунок російської мови. Це його право. В мене теж є деякі. Я звісно вдячний за його роботу, але варто доповнювати статтю (за можливості) посиланнями, щоб уникнути таких ситуацій.

     • freexomka

      Для “Детально про ГС #5” зроблено.
      Посилання на колоду на hearthhead.

     • Вова Собко

      Дякую.

     • jaguar_arx

      українську локалізацію будуть робити тоді, коли в цьому буде сенс. Коли люди будуть використовувати англійську і казати – зробіть нам українську. А коли вони живуть в Україні і використовують російську – то ніхто ніколи не почне робити українські локалізації. Якось так. Отже, коли ви використовуєте російську локалізацію, ви зменшуєте шанси на появу українських локалізацій.
      Про те що треба знати більше мов я з вами згодний. Але в нашому спорі йшлося про вибір між російською і англійською. І на мою думку, корисніше робити вибір на користь англійської, бо російську ви скоріш за все і так вже знаєте. А вивчати англійську за допомогою ігор – це те що ми можемо собі дозволити і що буде ефективно.

 • Звичайно, клас, яким я граю, найгірший вибір у змагальному сенсі. Ну що ж, отже, пробиватимемось через стіни всіляких зоо з хантерами, нічого не поробиш.

  • POROSUS

   Як я вас розумію.

   • Зронімо сльозу за всіх наших небагатьох друзів-паладинів, котрим зараз деруть дупу кляті мисливці. Та паладини не здаються.

 • Ender

  Цікаво у кого які рейтинги, я раніше 13-11 брав, колодою Мага.

 • jaguar_arx

  про колоду тижня. це ж треба дженкінса мати в колоді. не усі так багато грають щоб мати дженкінса в колоді. :)