Фільми, які не можна називати

Автор: Аліна Нікуліна

Скажи мені, який твій улюблений фільм і я скажу хто ти. Одного разу я вирішила попитати своїх знайомих, який фільм їм подобається найбільше, який вони ладні передивлятися по десять разів. На превеликий подив, люди називали здебільшого одні й ті ж посередні розпіарені кінокартини. Вони мали шалений успіх і улюблені мільйонами, але чи справді вони такі хороші? У спробі відповісти на це питання, виник наш список найбільш переоцінених  фільмів сучасності.

ТИТАНІК

«ТИТАНІК»

Найшмаркливіший фільм усіх часів і народів. Шапки вгору, панове!  Доки ви думаєте, чи є насправді таке слово „найшмаркливіший“ (підказка: ні, немає, автор все вигадала), нагадаю, що цей фільм — справжня золота жила для телепродюсерів на 8 березня. Хто першим  поставить його в ефір на вечір, тому й дістануться всі рейтинги. Це, звісно, якщо конкурент не зарядить «Віднесені вітром» на 4 години,  який, до слова, у цю статтю не потрапив з однієї причини: тоді б  концентрація жіночих сліз на сантиметр екрану сягнула б  небезпечних показників.

Думка фаната:

Мені подобається, що попри настільки велику тривалість фільму, він не виглядає монотонно, події, що стрімко розвиваються, цілком охоплюють тебе і розчиняють у вирі почуттів, часом підкидаючи на хвилі емоцій і небезпек… My heart will go on…“ — Mary Jay.

За що люблять: Всі в сльозах і в захваті.

Що подивитися натомість: «Аббатство Даунтон», особливо 2 перші сезони.


БІЙЦІВСЬКИЙ КЛУБ

«БІЙЦІВСЬКИЙ КЛУБ»

Історія про клерка, що страждає на роздвоєння особистості, зробила з першоджерела бестселер, а з Фінчера визнаного генія, на якого всі моляться. Бунт, анархія, потужні цитати та критика суспільства споживачів — у фільмі є все, що так подобається 17-річним нонконформістам. Прихильникам слід пам’ятати перше правило клубу і ніколи про нього не згадувати.

 Думка фаната:

Тут завмираєш і чекаєш з нетерпінням, що ж буде. А далі все втягуєшся і втягуєшся, втрачаєш лік часу і впиваєшся цим шедевром. Я не здивований, що в США заборонили перегляд цього фільму в деяких штатах, що він не отримав «Оскара», хоча був номінований на «Найкращий монтаж звуку», адже в тих штатах, в яких перегляд все ж відбувся, стали організовуватися справжні бійцівські клуби . Ось таке кіно посиленої дії!“ — 7Wolf7.

За що люблять: Проти системи! Анархія! Бунт! Предки дістали!

Що подивитися натомість: Почитайте оригінальну книгу «Бійцівський клуб» Чака Палагнюка.


РЕКВІЄМ ЗА МРІЄЮ

«РЕКВІЄМ ЗА МРІЄЮ»

Ох, і де були б зараз всі наші хіпстери без цього фільму? Колись  саундтрек з нього лунав мало не з кожної праски.  Увесь фільм можна  підсумувати в коротенькій цитаті одного з персонажів «Південного  Парку»: “Наркотики – це погано, м-ясненько?”

Думка фаната:

Спасибі за цей фільм. Спасибі, що є люди, які можуть знімати такі фільми. Тим не менш, цей фільм далеко не для кожного, не кожен зважиться переглянути його. Він викличе або захват, або заперечення, або навіть відразу, але байдужим залишити не може. Головне — зрозуміти те, що нам хотіли донести“, — КиттиКэт.

За що люблять: Джаред Літо такий душка. Обридатися.

Що подивитися натомість: короткометрівку «Мрія» або будь-яку документалку на тему наркоманії.


ВОЛОДАР ПЕРСНІВ

«ВОЛОДАР ПЕРСНІВ»

Святий Грааль для дітей категорії за 20 і далі. Для дорослих тітоньок і дядечків, які все ще люблять побігати по лісу з приклеєними  ельфіськими вухами, мимохідь сперечаючись про сильмарілли та  палантіри.

 Думка фаната:

Для мене «Володар перснів» — це, крім усього вище сказаного, ліки від смутку, стимулятор уяви і новий світ, де немає місця сумній сірості“, — dinochka-sunny.

За що люблять: Мені про наш світ якось нецікаво“ ©. Хронічний ескапізм

Що подивитися натомість: «Гра Престолів», де реалістично жорстокий середньовічний світ і немає яскраво вираженого добра чи зла.


МАЙСТЕР І МАРГАРИТА

«МАЙСТЕР І МАРГАРИТА»

Рукописи не горять. Цікаво, а цифрових записів це стосується? Принаймі, серіалом виробництва телеканалу «Россия» якраз грубу розпалювати або спалювати Гітлера в кінотеатрі. Ото був би цікавий кросовер з Тарантіно! З чого ж почати? По-перше, ототожнювати фільм з книгою – глупство. Лиш те, що книга хороша, не означає, що й екранізація буде чимось гідним. Бонусом Безруков у повному апогеї своєї некомпетентності та завищеної самооцінки. Сучасний російський кінематограф — безглуздий і нещадний.

Думка фаната:

Браво. І велике людське Спасибі. І знятий капелюх. Назовсім знятий. Навіки. Бо «Майстер і Маргарита» — моє найсправжнісіньке хворе місце. Це моя книга. А тепер це ще й мій фільм“, — always in black.

За що люблять: За першоджерело.

Що подивитися натомість: «Записки юного лікаря» з Деніелом Редкліфом у головній ролі.


ФОРСАЖ

«ФОРСАЖ» (байдуже, яка частина, вони всі однакові)

Кіно для рОвних і чОтких пацанів з району, які іноді беруть батьків „Жигуль“, аби покатати свою „малу“ до райцентру на танці. На зворотньому шляху ще й пробують зробити дрифт з вельми сумними наслідками, добре, якщо лиш для старенького „Жигуля“.

Там така чоловіча дружба, пацан за пацана, а які дівчата, а які тачки,  який екшОн! Насправді — посередній бойовичок з гонками, під час зйомок  яких жоден підручник фізики не постраждав. Десь на третій серії цієї мелодрами починають закрадатися сумніви, що режисер просто укотре перезнімає один і той самий фільм. У „пацанських“ спільнотах «Форсаж» давно зведений у ранг класики, але сприймати серйозно цей фільм, коли тобі 13 – це одне, а в 30 – краще вже піти подивитися Top Gear.

Думка фаната:

Підсумовуючи, скажу небагато. На мій погляд, цей фільм — хіт тих часів. Він  став каталізатором для такого маловідомого поняття на ті часи, як стріт-рейсинґ. І зробити щось краще за нього буде тепер складно“, — Sergio_Sway.

За що люблять: Тачки, телички, круті пацани.

Що подивитися натомість: «Гонка».


РАДЯНСЬКІ КОМЕДІЇ

«РАДЯНСЬКІ КОМЕДІЇ»

Раніше трава була зеленіша, пиво смачнішим, пломбір — за три  копійким, а які комедії тоді знімали… “Да, были люди в наше время, не то, что нынешнее племя…”. Є 2 причини, чому люди  люблять ці фільми. Перша — ностальгія. За дитинством, совком,  піонерським галстуком, словом, цілком нормальна ностальгія за юністю. Друга причина — нескінченне повторення цих  фільмів по телевізору. На кожні свята Шурик і компанія смішать нас  знову й знову. Вас просто змушують боготворити Гайдая і Ко.  Зворотня сторона медалі — від постійного перегляду в око впадають відверто слабкі моменти, раніше непомітні. Як і салат «Олів’є», ці фільми — класні, але дозовано й не кожного Нового року.

Думка фаната:

Насправді, виділити якусь стрічку Гайдая і сказати про неї: „Вона найкраща!“, для мене видається нездійснимим завданням. У якийсь період хочеться подивитися «Діамантову руку», в якийсь «Івана Васильовича», ну а в якийсь «Операцію «Ы»“, — publicist.

За що люблять: Ну, як? Це ж класика! От уміли раніше знімати, не те, що зараз у цьому вашому Голлівуді!

Що подивитися натомість: «Летючий цирк Монті Пайтона».


АВАТАР

«АВАТАР»

Одного погожого дня Джеймс Кемерон вирішив зрубити ще кілька сотень мільйонів, але натхнення ніяк не приходило. Того дня муза, наче зрадила митця. Тоді режисер вирішив ввімкнути телевізор. Сріблястий екран зблиснув і в тоненькій дорогущій „плазмі“ з’явився мультик «Покагонтас». На маестро зійшло осяяння: „Зроблю те саме лиш зі синіми ліанами і в 3D!“

Попередній абзац є художньою драматизацією і не претендує на достовірність. Мені невідомо достеменно, чи справді плазмові телевізори зблискують, коли вмикаються, проте знаю одне: кінематографісти вже заїздили до дірок сюжет про героя, який втирається у довіру до якогось племені, закохується у місцеву принцесу, переходить на їхній бік, а потім разом із цим плем’ям навалює своїй загребущій білій цивілізації. Словом, у певної миті виникає почуття, що такий тортик ти вже їв, просто крем був іншого кольору.

Думка фаната:

Не хочу описувати цей фільм, адже його потрібно дивитися, переживати. Музичний супровід передає купу емоцій і, безумовно, Селін Діон в кінці фільму, як її можна не впізнати? Мені б хотілося повернутися до ідеї. Ми практично втратили свою Матір. Але ми ще можемо зберегти частинку, лише малу частку від залишків нашої Землі. Жадібність і скупість людини затьмарила наше справжнє Я. Чого навчає нас цей фільм? Бачити…“ — VikoLini.

За що люблять: Бачив, які там спецефекти?

Що подивитися натомість: «Покагонтас», «Той, хто танцює з вовками», «Дюна» і ще з сотню фільмів, які краще обігрують цей сюжет.


ПІСЛЯСЛОВО

Ставлю свою журналістську кар’єру на те, що серед згаданих вище фільмів є хоч один, який вам подобається. Однак, заждіть! Затримайте на секунду свою руку, у якій вже затисли гнилий помідор. Те, що фільм заїздили до дірок і десь перехвалили, не означає, що ми не маємо його любити. Адже саме у банальності та клішованості часто ховається той шарм, за який ми це кіно і полюбили. Окрім, звісно, серіалу «Майстер і Маргарита». Серйозно. У сраку його.

Останні статті

Огляд фільму «Вогнеборці»

Автор: PlayUA

Вогнеборці / Only the Brave (2017)

bit’ання з минулого: Flashback (1992)

Автор: Андрій Нагорний

Flashback (1992)

Гривня є! І що змінилося?

Автор: Олег Куліков

Steam, Гривня

Враження від Casual Connect Kyiv 2017

Автор: Віталій Тарнавський

Casual Connect Kyiv 2017

Чи потрібен світу молодий Бонд?

Автор: Володимир Вітовський

Kingsman: Таємна служба / Kingsman: The Secret Service (2014)

Нові локалізації від STS UA. Випуск 3

Автор: STS UA

Приховані ігрові механіки

Автор: Олег Куліков

Half-Life

П’ять елементів Люка Бессона

Автор: Володимир Вітовський

 • вадім полюхович

  Радянскі комедії і Титанік я предивлювався два рази, що для мене вкрай багато. Всі інші… нуу, мхе. Просто ці фільми перші у своєму жанрі, або перші із жанру, що так прославились.
  Взагалі, зі всього, що можна подивитись, почитати чи послухати найбільше почуттів в мене викликали перших три томи Скотта Пілгріма, деякі з серій Ріка та Морті, і Хранителі (фільм, я малий ще був, коли дивився).

 • Olexander Dubyna

  кожна людина може такі списки робити, бо все це суб’єктивно, різні люди в одному і тому ж фільмі можуть бачити абсолютно різні речі, і це не означає, що хтось з них розумнійший за інших. такі суб’єктивні “вброси” , як ця стаття, ні до чого

 • бот

  Цікаво написано. Мабуть немає глядачів, котрі пропустили більше одного фільму зі списку :)

 • бот

  “Раніше трава була зеленіша, пиво смачнішим, пломбір — за три [b]копійким[b]” виправте будь-ласка

 • jaguar_arx

  Аватар – важко переоцінити. Це фактично перший і єдиний фільм поки що, в якому хронометраж з 3д-ефектами більше ніж без 3-д ефектів. А то що проблематика фільму затаскана – так це не може іти в мінус фільму :)
  А чому ніхто не згадав “Іронію судьби”? :))))
  А загалом список дуже суб’єктивний, бо вибірка опитуваних мабуть була дуже мала. Я упевнений, що можна знайти дійсно гівняні фільми, які виявились розпіареними і які багато хто вважає улюбленими. :)

  • вадім полюхович

   “в якому хронометраж з 3д-ефектами більше ніж без 3-д ефектів” да ну? Бери будь-яку фанастику: супергеройську, чи інтелстеллара якогось. Там комп’ютерна графіка майже у кожному кадрі.

   • jaguar_arx

    Я казав не про комп’ютерну графіку а про 3д-ефект. Ти ж був колись в 3д-imax? Помічав, що фільми не увесь хрономтераж дають 3д-зображення? В неважливих сценах з діалогами і т.п. можна зняти 3д-окуляри і дивитись фільм і він не буде розмитий. Коли знімають фільм для 3д- то він не знімається повністю в 3д. В 3д робиться лише частина сцен. Так от Аватар – єдиний фільм в якому цих 3д сцен більше, ніж не 3д.

  • Traveler

   Дивно, що є багато людей які… НЕ ДУМАЮТЬ ТАК ЯК [я]…

   • jaguar_arx

    От що не дивно, що завжди знайдеться хтось, хто прочитає фразу не так, як її написали і перекрутить весь сенс. :)))

    • Traveler

     ТО є дивно…

 • Reveta

  Мені дуже жаль, але жоден із перечислених фільмів не є для мене улюбленим) Серйозно) Деякі навть до поділки подобається не дотягує)

  Якщо так подумати то найкращим(не найулюбленішим) фільмом для мене є “Зелена миля”) А ще дуже люблю Бетмена Нолана, за пафос і стилістику, ну і Джокера(вічна пам’ять)…

 • Traveler

  ви серйозно – замість Перстнів дивитись Гру Престолів, яка буцімто не розпіарена і там нема ніц затетрого… Замість Шурика – Монті Пайтон ? ВТФ, яка логіка ?
  Загалом доволі дивна стаття, автор такий моцний кіносомельЄ, що буде тобі “радити”, що “гівно”, а що “дійсно шедевр світового кінематографа”? А чого не обісрати 50відтінків і навести дійсну варту аналогію БДСМ, чи серіали на телеканалах ввечері з їхніми “високими” аналогами ззакордону…
  “журналістську кар’єру” де ? Той напис на дипломі… чи якісь дописи у “Лиза(Украина)?
  Ця стаття(думка автора) викликає лише іронічну посмішку.
  п.с. а улюблений фільм ну це взагалі дурня: жанрів багато…

  • jaguar_arx

   о! точно. 50 відтінків те що хотів привести як приклад, але не спало на думку відразу :)

  • NGxWinGeR

   Дякую) Якраз хотів те саме написати майже про Lord of the Rings і Гру Престолів – а так лиш підтримаю))

  • Bomg02

   Ну про 50 відтінків сірого взагалі говорити не варто)

   • Traveler

    Відтінки то іронія…

 • Mikots

  Яка талановита стаття! Як гарно провокує на флейм і священнівійни!)) Дійсно — круто!) А чого? А (в тому числі і) того, що вона критикує не тільки і не стільки самі фільми, скільки людей, яким вони подобаються.
  А ще, Чак може бути Палагнюком, може бути Паланіком або Поланіком, але не Паланюком.

  • Oleh Kulikov

   ?
   Palahniuk = Паланюк
   Людей, які транскрибують як “ПалаГнюк” слід підвішувати за яйця. А матір’ю Джона Коннора була СараГ.

   • vepr91

    головне те, що Чак себе називає Поланіком.
    А взагалі його дід з України і його прізвище – Палагнюк.

   • Mikots

    ПалаГнюк, бо прізвище українського походження. Дід емігрував із України. Це важливо. А літерою “h” передається якраз наше “г”, бо, видно, не придумали, як би краще його передати в англійській. До прикладу, українське ім’я “Ігор” зазвичай записується як “Ihor”, і це точно не означає, що його тепер треба читати як “Іор”.

    • Oleh Kulikov

     Враховано, дякую і прошу вибачення водночас.

 • Абсолютні нісенітниці… IMHO

 • Imp_from_DOOM

  А мой любимый фильм – “Пятый Элемент”.

 • Як можна всі частини Форсажу можна назвати однаковими? Саме перша частина була у певній мірі інноваційною, оригінальною та захоплювала із перших кадрів. Серія NFS піднялась на новий рівень завдяки ідеям запозиченим із стрічки. Усі наступні фільми це банальне “косіння бабла” на відомому бренді

  P.S: Ще варте уваги манга Initial D

 • Crovv

  Дивно, звідки автор взяла, що деякі вважають серіал ” Майстер і Маргарита” одним з найулюбленіших.. Я не критикую серіал, він досить непоганий(а в порівнянні з іншими ” витворами” роскінопрому – взагалі хороший), в ньому достатньо недоліків, але є і сильні лінії -нд лінія Воланда-Коров’єва( Абдуллов і Басілашвілі)…

  Хоча, запропонована автором заміна – “Записок юного лікаря” с Редкліфом – взагалі провальна, як на мене.. Замість глибокої психологічної драми – слабенька комедія, посередній гумор якої базується на “клюкві”, тільки не заїзженій радянській, а царскій..

 • NGxWinGeR

  Ну таке чтиво – краще ніж відсутність статей і новин) Щодо Форсажу – серйозно – Гонка? Тобто супер розважальне кіно-бойовик і серйозний та глибокий фільм? Навіть не знаю як це можна альтернативою вважати, зовсім різне спрямування. Хоча вони всі варті уваги, а також неочікувано для мене вийшов вдалим фільм Need for Speed.

 • Аліна, та Ви провокатор!.. )))
  Ви добряче струснули читачів ресурсу, чіпляючи ностальгічні нотки та брили обурення.
  Дякуємо Вам за статтю, пишіть ще, чекатимемо!

  Особисто мій улюблений фільм “Eternal Sunshine of the Spotless Mind” (Вічне Сяйво Чистого Розуму) – раджу тим, хто ще не дивився і заздрю їм білою заздрістю, він обов’язково “зачепить”.
  п.с.
  а серед перелічених є кілька фільмів, котрі можна дивитись по 2-3 рази в рік і вони не набриднуть.

 • Нак Рош

  Що точно переоцінено, так це власне думка автора про те, що вона розбирається у кінопродукції.

 • Roman Hodishevskyi

  Дякую за статтю) Особисто мені подобається трилогія “Назад у майбутьнє”.

 • Bomg02

  Автор провокатор однако, ну володаря перснів і радянські комедії чіпати неможна – то святе.

 • Traveler

  Ну і де дівся автор ?Якась взагалі реакція буде… чи стаття написана аби “шось там було на головній…”?

 • Noraneko

  опис фанатів радянських комедій якби сам по собі нівелює пораду про перегляд Monty Python. по-перше, ту ностальгію і святу віру, що то найкращі в світі комедії не вивести навіть керосином, а по-друге, якщо вони дивляться телевізор стільки, щоб постійно їм на очі траплялись ці фільми, то нічого інакшого їм і не світить.

 • Nyobir

  Підігрілося нижче спинки, коли побачив ”Реквієм” та ”Бійцівський клуб”. Втім, автор, скоріше за все на таке і розраховував)
  P.S. Чекаю з нетерпінням наступну частину, люблю провокаційний матеріал)