Графіку The Witcher 3 погіршили заради консолей – інсайдер

Останніми тижнями, якщо не місяцями, на різноманітних ігрових форумах можна надибати теми, в яких ґеймери обурюються погіршенню графіки у релізній версії The Witcher 3 в порівнянні з продемонстрованими раніше трейлерами. І справді, прискіпливим оком шанувальника можна помітити, що графіка у трейлері “Старша кров” помітно гірша за те, що ми бачили у трейлері з VGX чи “Меч призначення“. Журналістам порталу whatifgaming вдалося отримати інсайдерську інформацію від CD Projekt RED про те, які візуальні особливості було усунуто й чому. З очевидних причин, джерело цієї інформації є анонімним, а відтак сприймати її можна (і треба) з певною мірою недовіри. Та відповідь не виглядає фейковою.

“2013 рік був складним для CD Projekt RED, оскільки ми спершу створювали ігровий вміст на рендерері DirectX 9, який використовувався у The Witcher 2. Більшість ігрових текстур та моделей було створено протягом того часу, коли ми “пиляли” рендерер DirectX 11 аби принести некст-джен кожному гравцеві. Значну частину відеоматеріалів, включаючи дебютний трейлер  ми виготовили ще тоді, коли нових консолей не було у продажу, і ми мали лише приблизне уявлення про їхні технічні характеристики. Проблема настала тоді, коли ми усвідомили, що некст-джен залізо просто не було спроможне відтворювати гру в такому вигляді, в якому ми планували. Перед нами постало кілька варіантів: створювати три різні версії, або зводити все до спільного знаменника, що ми, власне, і зробили. Ми взяли за стандарт технічні можливості найслабшої консолі, назву якої я пом’яну мовчанкою, і від нього відштовхувалися. Уся команда із майже 250 людей взялася за усування та вимикання усіляких фішок не тільки з лінійки Nvidia GameWorks, але й з наших звичайних графічних скриптів. Ось, що ми усунули чи змінили:

  • Дальність промальовування (ми змушені були її зменшити, оскільки консолі просто не могли впоратися з цим);
  • Volume based translucency (напівпрозорість поверхонь, що базується на їх густоті, наприклад вода – прим. перекладача);
  • Ambient Occlusion та густоту трави \ кількість дерев;
  • Симуляцію води \ теселяцію (релізна версія використовує сприптово-текстурну воду, як у більшості ігор, замість фізичної симуляції);
  • Теселяцію землі \ будівель;
  • Освітлення м’яких часток (себто ефекти вогню, диму та туману)
  • Віддзеркалення у воді в реальному часі (їх замінено на дешевший спосіб вирахування віддзеркалень);

Нам просто не вистачило людей, грошей та потужностей консолей аби втілити наше бачення гри з 2013 року, коли ще не з’явилися нові приставки. ПК навіть на той час були достатньо потужними, аби ми могли здійснити заплановане. Але робота над трьома різними версіями виглядала нереальною через необхідність використовувати ігрові особливості, які потенційно могли б “зламати” гру. Усі трейлери 2013 року – це дійсно кадри з гри (себто не пре-рендерені і підмальовані сцени) у ще недоробленому світі, які ми знімали на топовому ПК того часу.”

Коли розробника з CDPR, який повідомив цю інформацію, запитали, чому ком’юніті-менеджери заперечували даунґрейд, він сказав наступне:

“Якщо ти розробник, то просто не пояснюєш такі речі. Це не те, що творці ігор хочуть визнавати, адже такі рішення змушують нас погано виглядати в очах ґеймерів, навіть якщо все і без того зрозуміло. Гравці подумають, що ми просто не спромоглися, і що некст-джен не такий вже і некст, як його малюють. Команда радше зосередиться на позитивних аспектах, аніж говоритиме про негативні, визнаватиме провини, чи що остаточний продукт, політкоректно кажучи, не вдався таким, яким його задумали. Гра все одно виглядає кльово. Просто не настільки кльово, як у 2013-му. А щодо ПК-версії, то вона виглядатиме точно так, як і консольна, але матиме вищу роздільність текстур і просту версію HairWorks.”

Висновок напрошується простий, очевидний і дуже сумний, але нехай кожний його зробить сам. Діліться своїми думками у коментарях.

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Читайте також

Відьмак 3 – це Головний Ворог Ігрової Індустрії!? (Добродушні)

talks witcher3

Третій сезон “Відьмака” від Netflix розіб’ють на 2 частини

witcherthumb 1682416477483

CD Projekt Red зняла кліп на україномовну версію The Wolven Storm від Eileen

The Witcher 3

Неочікувано круто — Враження від The Witcher 3: Wild Hunt на Nintendo Switch

The Witcher 3: Wild Hunt

Секрети і великодні яєчка Третього Відьмака від Nikattica

witcher 3 facts play ua

За мотивами “Відьмака” випустять колекцію жіночого одягу

Відьмак blackmilk 0

Співавтори саунтреку The Witcher 3, гурт Percival їде до України із сольним концертом

percival fb lviv

У GOG почався розпродаж до “Чорної п’ятниці”. Знижки сягають 85 відсотків

GOG