Гравці розкопали таємниці SOMA

На славнозвісному форумі про все на світі було розгадано велику таємницю не зовсім горора SOMA. Виявляється, якщо у вступній сцені закинути іграшкового чоловічка в унітаз і змити, то на екрані з’явиться пароль. Ним можна відкрити архів, що лежить серед тек і файлів гри. Не всередині гри, а просто у вас на жорсткому диску.

1446369882263273869

Архів промовисто називається: _supersecrets.rar і в ньому зібрано чимало матеріалів про гру до закінчення розробки. Зокрема перед нами постають герої, локації, діалоги і сюжетні повороти, яких немає у підсумковій версії SOMA. Але найцікавішою знахідкою цього архіву є видиво, яке показує альтернативний початок гри і… краще самі подивіться.

Схоже, спершу SOMA задумувалася, як справді жахний художній твір, який би гнітив гравців загадковістю та несмішною абсурдністю, що межує з божевіллям. Але задля масовості гра була дещо полегшена психологічно і перетворилася радше на тиць-клац-пригоду, аніж на поважний горор від майстрів жанру Frictional Games. А ви що думаєте про нестрашні жахи?


Приєднуйтесь! Ще більше коротких, але цікавих новин у нашій групі Facebook: fb.com/PlayUA.games


Вам це може сподобатись

Приєднуйся до обговорення →
 • Олександр Xray_StyleZ Величко

  Якщо вони цікаві та з хорошим сюжетом – то я тільки ЗА!
  PS: не люблю жахастики…

 • Не знаю як зараз, але колись я не любив жахи, точніше вони мені подобались, але грав я у них до першого скрімера, а у випадку з Амнезією, мені було достатньо 10 хв демо) Тому, у випадку з SOMA, я радий що психологічно полегшили, зможу спокійно її пройти.

 • Ggen

  шкода що відмовились від цього варіанту

 • UsrName

  Помилка, якщо у вступній сцені закинути іграшкового чоловічка в унітаз і змити, то на екрані з’явиться не весь пароль, а лише 2 символи паролю. Сам пароль до архіву складається з 15 символів, щоб всі їх знайти, треба дуже прискіпливо пройти всю гру. Також весь код можна знайти тут, разом з вказівками де шукати частинки коду самому у грі: http://steamcommunity.com/app/282140/discussions/0/517142892049318870/#c517142892053536981

  Не дуже гарна стаття, куди летимо, хлопці? Якість порталу від rush постів погіршиться, така штука у вас вже не перший раз.

  • Дякую за роз’яснення. Моя хиба. Поквапився і отак вийшло. Буду уважнішим надалі.

   • UsrName

    Дякую, ви повинні бути найкращими.

 • Кіндрат Книш

  Знайома квітка)

  • UsrName

   Мені здається що SOMA це те, чим мав бути Craddle, але не дотягнули. Craddle залишив дуже неоднозначне відчуття, але найбільше – що це було? Я майже не можу його згадати :( В той час як SOMA вкручує у пам’ять кожен крок та подію.

   • Так, вкручує, постійним повторюванням одного й того ж. Пройдися по станції, збери штучки, запусти штучки, пройдися по дну, повтори все спочатку.

    • UsrName

     Але ж ця гра змусила мене себе купити, пограв у GOG версію у друга спочатку, не думав брати, але ж зачепила. Граю вже вдруге, й досі моторошно. Граю вночі в навушниках. Вона мені нагадує суміш Bioshock, Dead Space та фантастичні фільми типу “Вантаж” (Cargo).
     Й тут кльово блукати, особисто мене втягує у геймплей.

     З Craddle було так, тільки став ловити кайф як … титри. Не впевнений, що купив би її, якби була ситуація подібна до SOMA. Ото серце й радує тільки те, що своїм гроші віддав, може щось досконаліше зможуть створити :) Craddle 100% каже – “я недовершена, мій потенціал не розкрито”.