Ксеноморфологія 2: комікси та ігри

Автор: Роман Береговий @UltramarinUa

У МИНУЛОМУ МАТЕРІАЛІ я вже розповідав про ті різновиди представників раси Чужих, або ж ксеноморфів, у кіновсесвітах, а сьогодні хотілося би повідати про менш відомі випадки участі цих машин смерті в інших медіа.

ЧУЖИНСЬКІ ІГРИ

І розпочну я, напевно, з відеоігор. Було їх, можете мені повірити, більш ніж достатньо: від достобіса схожого на PacMan Alien, котрий вийшов в далекому 1982-му і до нещодавнього Alien: Isolation. Періодично також виходили ігри про протистояння ксеноморфів з гордою расою яуджа, або ж Хижаків. Так як таких ігор просто забагато, щоб розповісти про них всіх у рамках одного матеріалу, я зосереджуся на найбільш цікавих проектах, або ж на тих, котрі подарували нам якісь цікаві або незвичні форми ксеноморфів.

Aliens Versus Predator

Ця гра — не перший випадок появи Чужого та Хижака на одному екрані. На відміну від однойменної гри 1993-го року, котра була файтингом-сайдскролером, варіація 1999-го вже має ряд цілком сформованих особливостей, що з гордістю передаватимуться далі по серії. Вас чекають три незалежні сюжетні лінії за ксеноморфів, людей та Хижаків. Завдяки успіху цієї гри світ побачив цілу серію ігор з цією назвою, останній представник якої завітав до нас у 2010-му році.

З цікавих Чужих у цій серії можна відмітити хіба Ксеноборга — кібернетично покращеного Чужого, сконструйованого корпорацією Вейланд-Ютанi, котрого використовували в якості охорони. Озброєний він двома потужними лазерними гарматами та системою прицілювання. Через чисельні додаткові бронеплити рухається він значно повільніше, ніж звичайний Чужий. Здібності до лазіння по стінах і стелях були також втрачені.

Aliens: Extermination та Aliens: Armageddon

Aliens: Extermination разом із Aliens: Armageddon — стрілянки для аркадних гральних автоматів зі світловою зброєю. Вони дають нам можливість відчути себе шматками м’яса, ем, тобто хоробрими морпіхами, котрі хвацько розстрілюють ксеноморфів направо і наліво. Специфічних Чужих для цих ігор розробляли з розрахунком на те, що добре було б, якби вони літали по екрану, як навіжені. Ось так світ побачили Дракон-Чужий та Летючий Грудолом.

AVP: Evolution

У цій мобільній грі гордо підіймає голову Берсерк — Чужий, що розвинувся зі Суперхижака. Він більший, зліший, та червоніший за свого колегу, котрий виліз зі звичайної версії Хижака, проте і тупіший.

Aliens: Colonial Marines

Цей, не побоюсь цього слова, витвір Gearbox, окрім небувалого розчарування  фанів, подарував нам чимало нових, часом дещо химерних, представників ксеноморфної фауни.

Бойлер — ходяча бомба. Він — один з Чужих, що вижили після вибуху атмосферного аенератора в другій частині квадрилогії оригінальних фільмів, та не без наслідків. Має купу наростів, заповнених кров’ю/кислотою, котрі весело вибухають оббризкуючи нею все довкола.

Плювач — менший та легший ксеноморф, що плюється кислотою.

Трощило — танкоподібний Чужий, котрий має практично непробивний щит на голові.

Aliens Versus Predator: Extinction

Як би дивно це не звучало, проте ця гра — стратегія на PS2, котра розповідає доволі посередню історію, та при цьому має доволі цікавих юнітів.

Носій — Чужий, що носить на собі купу лицехапчиків, котрі завжди готові нести обійми в маси.

Руйнівник — особлива форма ксеноморфа, котра виводиться для війни з організмами-носіями. Має декілька надгострих лез, котрі призначені для обезголовлення ворогів для запобігання їх інфікування, що доволі нетипово для даного виду. А ще він може відносно легко пробивати броню зорельота.

Чужий К-серії, або ксеноморф Кадінські — підвид, виведений людьми в якості біологічної зброї. Має характерне жовте забарвлення. Інші ксеноморфи ставляться до них агресивно та намагаються їх знищити.

Преторіанський лицехапчик — лицехапчик Преторіанця. Ну хто б міг подумати!

Alien: Isolation

Хоча ця гра і не виділяється якимось новими чи химерними поріддями раси ксеноморфів, я не можу не згадати про неї. Відзначилась Alien: Isolation на фоні своїх колег тим, що найближче змогла підібратись до класичного кінематографічного всесвіту Чужих. Саме у цій грі можна відчути весь жах, постійну напругу та безвихідь зустрічі з ксеноморфом сам на сам.

КОМІКСИ

От тут починається щось дійсно цікаве. Коміксів та книг про Чужих і їх походеньки також є досить багато, та й їхнє різноманіття просто неймовірне. Тут вам і відносно канонічні романи й оповіді про протистояння різних рас Чужим і різного роду неймовірні за рівнем абсурдності кросовери.

Чужий проти Бетмена

Так, такий комікс справді існує. Складається він з двох томів. У першому Темний Лицар під час розслідування зникнень на кордоні Мексики та Ґватемали потрапляє у вирву протистояння загону спецпризначенців та Чужих. Нас чекатиме доволі тривала пригода, куди автори намішали самопожертву, зраду, біологічну зброю та діючий вулкан. Ну, і ще там є Чужий-матері-його-Крокодил! Про його походження каже вже сама назва, та виглядає ця тварюка дійсно неперевершено.

До цієї серії можна також віднести Aliens: Incubation — коротку оповідь від імені геолога з першої книги коміксів.

Друга ж частина переносить нас до Ґотема, де силами божевільної вченої були створені гібриди Чужого та в’язнів Аркхему! Чужо-Джокер, Чужо-Харлі, Чужо-Вбивця-Крок! Коротше кажучи, це просто феєрія крутості та абсурду.

Також варті уваги, та їх надто багато, щоб про них написати:

  • Green Lantern Versus Aliens
  • Aliens versus Predator versus The Terminator
  • Superman/Aliens
  • Superman/Aliens II: God War
  • Superman and Batman versus Aliens and Predator

Judge Dredd vs. Aliens

Один з мешканців МегаМіста 1 під час мандрів космосом знаходить ксеноморфів, привозить їх на Землю і збирається з їхньою допомогою підірвати владу Суддів. На вас чекає фірмова атмосфера, екшн, кров та Джозеф “Я є ЗАКОН” Дред.

Aliens: Earth Angel

Цей комікс цікавий тим, що його події відбуваються не в далекому майбутньому, а в недалекому минулому, а якщо бути точним, у 1950-х роках. Мисливським угіддям Чужого стало звичайне американсьнке містечко. З цікавого можна додати те, що сам ксеноморф, що фігурує в даному коміксі, виглядає доволі специфічно, за що й отримав назву, співзвучну з назвою коміксу, а також те, що один з головних героїв — предок Елен Ріплі з кіновсесвіту Чужих.

Aliens: Purge

Чергова історія про жадібних/тупих (необхідне підкреслити) вчених, що хочуть заробити на дослідженнях ксеноморфів. Вони пробували з’ясувати, чому грудоломи розвивалися довше у людях, котрі були хворі на проказу. А далі все за вже звичною схемою: раптові проблеми, втечі піддослідних, бла-бла-бла. Єдиним цікавим моментом, заради якого і варто прочитати цей комікс є Елоїза — гібрид Чужого та андроїда.

Aliens: Female War

Ця історія є частиною цілої серії коміксів про війни Чужих з людиськами. Згаданий конкретний епізод показує нам цілу плеяду нових Чужих, їх рідний світ  — Ксеноморф Прайм — та стару добру Елен Ріплі, що знову прийшла на допомогу людству і збирається вигнати Чужих зі Землі.

Елітний/Королівський вартовий — він як Преторіанець, тільки ще більший, ще сильніший, трохи стрункіший та ще розумніший. Охороняє найвищі касти в ієрархії чужих — Імператриць та саму Королеву-матір. При потребі за допомогою Королівського Слизу може перетворитись на Імператрицю.

Імператриця — вона як Королева, тільки більша (та ну). Відрізняється тим, що окрім звичайних яєць може плодити ще й Королівських Лицехапчиків. Є другою в вулику за рівнем розумового розвитку, та ще й непоганий телепат. Зазвичай, керує роєм на окремій планеті.

Королева-мати — більша, сильніша, розумніша. Апогей розвитку раси ксеноморфів та ультимативний лідер. Має дуже розвинений інтелект, та телепатичні здібності, що дозволяє як керувати роєм на відстані, так і спілкуватись з людьми. Завдяки цьому вона в деяких випадках навіть співпрацювала з людьми.

Червоні ксеноморфи — перефарбовані бунтівні версії Чужих. Вели війну за незалежність зі своїми чорними родичами, та були успішно розбомблені людиськами.

Цей комікс, а також доволі божевільний вчений на ім’я Ернст Клеінс, подарували світу Бунтівного Ксеноморфа, також відомого як Король Ксеноморфів. Створювався він як зброя проти представників своєї раси і мав би непогано справлятись з Королевами. Як показала практика, це таки частково вдалося. Король не був зацікавлений в людях і зосередив свою увагу на собі подібних. Проте Королева все ж показала йому, хто в домі хазяїн і на цьому його коротка, але славна спроба повстання проти жіночої тиранії у всесвіті Чужого проти Хижака закінчилась.

Апофеоз абсурду, та при цьому концентровний епік, в котрому людська жінка, жінка-Хижак, відома як “Велика Мамця”, та, оце так-так, Королева-мати Чужих кидають виклик злому комп’ютеру та рою Білих гібридів — поєднання людей, ксеноморфів та яуджа.

Король Білих гібридів — ватажок рою та лідер даної раси. Поєднує в собі найкращі риси всіх трьох видів. Може закидувати ембріони в людські тіла. Виділяється дуже високим інтелектом.

Королева Білих гібридів — а її немає!

Дрони/Робочі Білих гібридів — як Король, тільки менші, та при цьому не набагато тупіші, що не може не тішити.

Весь підвид загинув від рук/лап вищезгаданої трійки панянок, що продовжує традицію жіночої тиранії даного всесвіту.

Fire and Stone

Серія коміксів, що включає в себе оповідь про різні події в різні часи у всесвіті Чужого проти Хижака. Містить ряд цілком самодостатніх історій, що проливають світло на різні аспекти даного всесвіту. Більше розповідати немає сенсу, адже краще це прочитати самому — воно того варте.

Life and Death

Свого роду сиквел до “Полум’я та Каменю”. Аналогічно з ним, вартий того, щоб його прочитати самостійно.

ЕПІЛОГ

Звичайно ж, це далеко не все, адже, кількість матеріалів по всесвіту Чужого проти Хижака є значно більше. Та я спробував розповісти про те, що особисто мені здалось цікавим.

P.S. Як і раніше, якщо даний матеріал матиме достатній фідбек, далі на вас чекатиме історія гордої раси яуджа, або ж Хижаків.

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні статті

Скільки пива на день корисно пити

Автор: PlayUA

beer 03

ГІ*НО: враження після проходження Skull and Bones

Автор: PlayUA

Skull and Bones

10 найкращих серіалів для підлітків на Netflix

Автор: Анна Колінчук

сексуальне виховання

Warm Up League Spring Cup повертається! Розповідаємо, як пройшов перший етап

Автор: Андрій Присяжний

image 2024 03 11 22 25 41

Ігрові ноутбуки з Intel 14-го покоління. Predator Helios Neo 16/18 вже в Україні!

Автор: PlayUA

predator helios 16 18

Грайте DayZ разом з українською спільнотою OutLife

Автор: Андрій Присяжний

p.ua.dayz

Сучасна українська анімація: Досягнення та перешкоди на шляху творчості

Автор: Катерина Базуліна

універ чупарського

В Україні відбувся кіберспортивний турнір для студентів ВНЗ

Автор: Андрій Присяжний

p.ua.cs2 турнір

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: