Microsoft продовжує об’єднання Xbox One і ПК

Microsoft тепер уже відверто береться об’єднати традиційні ПК і консоль Xbox One в єдину екосистему UWP (Universal Windows Platform), про що заявив директор ігрового відділу Microsoft Філ Спенсер. Це означає, що Xbox One незабаром стане більше схожою на персональні комп’ютери і навіть отримає можливість оновлювати залізо.

Протягом прес-заходу, що відбувся минулого тижня, Спенсер заявив, що Windows 10 може стати універсальною операційною системою, яка об’єднає купу пристроїв, зокрема звичайні комп’ютери, Xbox One, планшетні ПК та смартфони. Власне, пан Сонцесяйний давав нам це зрозуміти вже давно, але тепер керівники Microsoft дозволили йому говорити вільно.

На прикладі інших платформ ми бачимо, як мобільники та ПК постійно і стрімко розвиваються, чого не можна сказати про консолі. Консолі зминають залізо і софт в моноліт на початку кожного нового покоління. Потім ви чекаєте 7 років, коли решта платформ тим часом кращає, міцнішає і швидшає. Я вірю, що скоро ми побачимо на консольному ринку такі апаратні іновації, яких ще не було ніколи. Ви зможете купувати нове залізо, а ми вже подбаємо про забезпечення сумісності.

Також ідея єдиної платформи повинна буде вирішити проблему сумісності старих (не лише консольних) ігор: якщо UWP буде розвиватися довгі роки, отримуючи підтримку нового заліза, старе ПЗ нікуди не дінеться, бо платформа залишиться тією ж самою.

3069

Аби ділом підкріпити свої медові слова, Microsoft просто і невимушено продемонструвала запуск Forza Motorsport 6 на комп’ютері під Windows 10. До речі, вже найближчим часом ви зможете звантажити обрізану версію іграшки безкоштовно — Forza Motorsport 6: Apex стане доступною незабаром.

Читайте також

Forza Horizon 3 отримає покращення графіки на Xbox One X

Forza Horizon 3

Microsoft у виконанні PlayUA (E3 2017) | ЗАПИС

PlayNews #285 — Project Scorpio, Bulletstorm: FCE

Характеристики Project Scorpio і інші деталі

Ігровий режим у Windows 10 офіційно підтверджено

Перші оцінки Dead Rising 4

PlayNews #265 — Microsoft, No Man’s Sky…

Свіже оновлення Windows 10 матиме багато цікавого для ґеймерів

 • Ubik

  Таки ГабеН предвидел. Жаль, SteamOS требует ещё времени и усилий по доводке и продвижению. У MS тут гигантская фора.

 • Yuriy Burda

  Можливість оновлювати залізо може додати ПК-проблем і звести нанівець сенс брати консоль. Залишається сподіватися що в майкрософті не ідіоти сидять і про сумісність і можливість запускати весь софт на базовій конфігурації консолі вони подбають.

  • >Можливість оновлювати залізо може додати ПК-проблем і звести нанівець сенс брати консоль.
   Сенс купувати консолі у тому, що їх не потрібно оновлювати.

 • Хм… Ну й різкі рішення приймають Майкі. Варіант з оновленням консолі, мені не до вподоби. Ідея, “купив консоль і грай 5-10 років” вже не працює, ідеального полірування під конкретне залізо не можливе, лише додадуться ПК-шні проблеми і недоліки. Тут або прорив або провал, 3-го варіанту не бачу. Глянемо, що буде далі.

  • Мені здається, що таким чином на ринку залишиться лише ПС4, від чого вона і виграє.
   Сенс мені купувати консоль Коробку, щоб потім турбуватися про її оновлення? Хіба що оновлення Коробки буде вигіднішим за оновлення ПК…
   Погана ідея, як на мене.

   • Aken Bosch

    PS4 І так рве коробку практично 2/1. http://arstechnica.com/gaming/2016/01/ea-lets-slip-lifetime-xbox-one-and-ps4-consoles-sales/
    Так що у майків є варіант або змиритися і з тріском програти це покоління консольок, або спробувати щось нове в надії трохи скоротити відставання.
    Ну можна звісно ще включити машину ексклюзивів на повну :D

  • golfimbul

   Можливо, буде лише коло обраних компаній, які будуть випускати змінне залізо до Xbox, яке буде якимось чином оптимізоване

  • Vi Games ;)

   Нінтендо схожу технологію запатентував. Можуть, ще початися консольні війни..

 • Didok

  випустили би ігри у стім, було би збс, нашо весь цей фарс

 • Aken Bosch

  Я спочатку прочитав “погрожує об’єднанням” >_<

 • Yuriy Burda

  Тьху блін. Я нарешті почитав що там Сонцесяйний казав в оригіналі…
  Багато видань і коментаторів схоже його неправильно зрозуміли.
  Він говорить про те що завдяки новій платформі їм буде простіше оновлювати залізо і випускати нові ревізії бокса.
  Власне, приблизно так як і раніше, коли були різні варіації консолі, типу slim.
  Просто тепер процес буде простіше і навіть серйозні оновлення заліза не будуть вимагати перевіряти купу ігор та застосунків на сумісність. В теорії завдяки використаним технологіям вони зможуть випускати і більш потужні версії, але не збираються припиняти підтримку базових версій консолі.

 • Нарешті епоха “приставок” добігає свого логічного завершення!…
  Впевнений ми спостерігаємо останню, ну можливо передостанню ґенерацію консолей. Їх місце поступово, але дуже впевнено займає ринок мобільних ґаджетів з постійно зростаючою (в геометричній прогресії) потужністю і відповідним попитом на них.
  Схоже, дрібном’які це зрозуміли і першими почали діяти.
  Одне “вікно” для ПК і телефонів/планшетів – це дуже правильний крок, який також тепло сприйнявся користувачами. Перетворення “Боксів” на аналог “СтімМашин-ПК” – це єдиний спосіб “бокса і соньки” не втратити своїх ґеймерів, котрі щодня все більше і більше грають в мобільні ігри замість консольних. Еволюцію не спинити.

Популярне