Інший ґейминґ — Міські пригоди в Сіті Квесті

А що, якби події якої-небудь RPG можна було б перенести у реальний світ і замість створеного у редакторі персонажа діяли би ви самі? Звучить фантастично, чи не так? Але насправді героєм пригоди у реальному світі можеш стати ти!

Неліричний відступ

Така пригода називається Сіті Квест, а брати участь у пригодах можна хоч кожні вихідні. Це командна пригодницька гра у реальному світі, під час якої ваша команда буде вирішувати загадки, пересуватися містом та виконувати різні завдання.

Ідея подібних забав родом із США, а перша гра на теренах колишнього СРСР відбулася у Мінську в 2001 році. Середі інших подібних розваг ви могли чути про Дозор, Енкаунтер та Квест.

У Сіті Квест можна зіграти в Україні, Молдові та Росії. Перша гра була проведена у 2007 році в Києві. У 2009 році у одній грі у Києві взяли участь 83 команди, а в 2010 році у всеукраїнську гру одночасно зіграли 155 команд.

Відеоігри ожили

Якщо проводити аналогію з відеоіграми, виглядає все наступним чином.

Для початку треба зібрати партію ігрових персонажів – від 3 до 5 осіб. Редактора тут немає, ви просто берете зі собою друзів. На початку ви не маєте жодного досвіду і ігрових класів. Правда, за виключенням водія автомобіля (він знадобиться для пересування між ігровими локаціями). Під час гри ви не зможете отримати необхідне спорядження, тому його необхідно мати зі собою – смартфон із мапою та інтернетом, ліхтарики.

Ігрові локації – місця у вашому місті: парки, вулиці, станції транспорту. Кожна така локація зашифрована загадкою і для того, щоб завдання, яке треба на ній виконати, стало доступним, треба розгадати її. Завдання бувають різних типів: знайти схований напис, предмет, таємного персонажа або виконувати вказівки NPC (у такому випадку представника організаторів гри – агента).

івіфв

Заклацати мобів мишкою не вийде, треба гузицею і мізками добряче поворушити, щоб пройти всі завдання у City Quest.

Під час гри ви не обираєте свій клас. Він з’являється в вас відповідно до вроджених здібностей та практики у якомусь напрямку гри. Доступні такі ігрові класи:

віфв

Базовий набір пересічного гравця, нічого незвичного.

 • Капітан – має координувати дії всієї команди, приймати рішення, відповідати за дисципліну та моральний дух.
 • Драйвер – повинен майстерно, швидко і безпечно перевозити вашу команду між ігровими локаціями.
 • Штурман – має допомогати драйверу з оптимальним і безпечним маршрутом.
 • Шукач – має знаходити сховані написи та предмети.
 • Мозок – має вирішувати загадки та складні задачі.

Дозволяється суміщення декількох класів у одного персонажа.

Прокачати окремі скіли можна за допомогою ігрового спорядження. Так, наприклад, шукачу побачити схований у важкому місці код допоможе телескопічне дзеркальце, штурману – навігаційна програма у смартфоні, мозку – база знань та швидкий пошук інформації. Усій команді допоможе зручний одяг, надійні ліхтарики та смартфони.

Окрім елементів RPG тут присутні елементи MMO, оскільки у одній грі одночасно змагаються між собою декілька десятків команд (партій) гравців. Команди змагаються у рамках всієї гри (переможе той, хто виконає послідовність завдань швидше за інших) та на кожному завданні (хто швидше його виконає).

івіфв

Соціалізація — наше все.

У результаті гри команди отримують очки досвіду (чим більше ігор зіграно, тим легше і швидше проходяться наступні ігри), класові навички (кожен у тому, що в нього виходить), очки відомості (команди, що перемагають, викликають повагу і захоплення у інших), артефакти (кубки та медалі) та, інколи, лут (цінні призи).

Окрім розваг Сіті Квест має і соціальний аспект – ви можете знайти собі пару (весілля між учасниками квесту вже звичні) чи подивитися на власне місто з нового боку.

Це варто спробувати заради незвичних вражень та неповторних подій, які ви зможете пережити у реальному житті. Це доступно та зрозуміло кожному та не потребує від вас якоїсь спеціальної підготовки.

 


Приєднуйтесь! Ще більше коротких, але цікавих новин у нашій групі Facebook: fb.com/PlayUA.games


Вам це може сподобатись

Приєднуйся до обговорення →
 • Reveta

  Єх… Таке в Львові і не світить…

  • Міша

   В Тернополі тим більше

  • Зібрав людей і вйо! Що тобі не світить? Ліхтарики нині дуже доступні, а батарейки нормальні від 10 гривень — це менше долара. Що тобі не світить? Чи ти вважаєш, що це має зробити хтось замість тебе? Ну, чекай.

   • Reveta

    То ж треба купу народу… Організувати їх то складне діло… Ми ж не Америка, тут люди прохолодніше відносяться до таких заходів…

    • Береш двох друзів. Ставиш приз із пачки чипсів і відправляєш їх на квести. Далі розвиваєш тему. Ускладнюєш завдання, привертаєш більше друзів.

     • Reveta

      Хахах… Може спрацює)))

    • У Львові заходиш в Коммуну біля Ратуші, кричиш, що маєш квести і половина присутніх ідуть за тобою і будуть бігати помісту, що дурні.

   • Reveta

    А хотя… Можливо коли почнуться зимові канікули, то студенти звільняться і можна буде щось організувати…

  • Ernst_09

   от не треба.
   останнім часом на ніщо таке не натрапляв, але минулого року достобіса було усіляких різних квестів у Львові.

   • Reveta

    Наприклад… І де про них писали…

    • Ernst_09

     в мене час від часу щось у стрічці вк з’являлося у якиось пабліках типу “Афіша культурних подій Львова”, “Культурні Події Львова”. точно вже не згадаю.
     ПЛАСТ щось круте організовував, і здається навіть не треба було бути пластуном щоб приймати участь.
     останнім часом нічого такого не бачив. та й узагалі з усією цією ситуацією в країні якось не дуже хтось щось організовує.

     • Reveta

      Ааа… Та то організовують дрібні походи і т.д. А я говорю про щось більш маштабне… Колись була подібна ідея, її навідь по телевізорі показували, але зараз нічого подібного не було… Але якщо подивитись на події в Україні то можна зрозуміти чому…
      А де відбувався конкурс показаний на відео?

     • Ernst_09

      ну це були саме квести, а не походи. там побігати по місту познаходити КТ.
      ну та, не масштабні там десь до 50 учасників ну тобто пару команд.

      KAVA оранізовує такі виїзні квести, типу по замках, або якихось фортах побігати. Але KAVA тупо зажерлася, ну в плані що ціна за участь неадекватна.

     • Reveta

      Дідько:( жаль що я не знав… Обов’язково прийму участь якщо будуть ще… А де про це розповідають?

     • Ernst_09

      Ну їх іноді всілякі ГО організовують. А так щоб щось конкретне то не згадаю де б могли про щось таке писати. Воно просто з’являлося в мене в стрічці, і в мене зазвичай не було на то часу.

     • Reveta

      Ясно… Ну тепер буду ретельніше шукати:)

 • Reveta

  Хех… Непогано я рейтинг теми підняв))))

 • Ernst_09

  не в тему, але куди можна написати про баг в роботі сайту?