Огляд A Bird Story

У світі піксельартного лайна і сьогодні вдається надибати діаманти. Одним із них стала студія пана Кан Ґао Freebird Games, яка подарувала нам безмежно зворушливу недогру To The Moon. A Bird Story — новий проект вже визнаного майстра, який обіцяли зробити містком між першим і другим епізодами To The Moon. Здається, забули про обіцянку, але менше з тим.

ss_7abe23a52a505af69cad0ffccad472bc8c071505.1920x1080.0

Самотність — одна із форм самодостатності, але чи потрібна така самодостатність?

У маленького хлопчика проблеми зі соціалізацією. Сидить у класі на гальорці в кутику, клепає паперові літачки, зазнає дрібних репресій недолюдків-однокласників та ще й від вчительки перепадає на горіхи. Ніхто з ним не грається, нікому він не треба. Навіть батьки не мають часу на спілкування з ним, тільки й роблять, що записки залишають, яких у нього вже цілий стос назбирався (з чогось же треба клепати літачки).

Але одного дня, нудною дорогою додому хлопчик натрапив на борсука, що намагався вполювати пташку. Нещасна відбивалася з усіх сил, виборюючи своє масьопське життя. Малий герой заступився за слабшого, і так зародилася велика дружба…

ss_58c661f644ee610e686283bae101bc816ef6d451_1920x1080

Навчитися піклуватися про когось окрім себе — значить опанувати мистецтво любові.

У цій мелодрамі є все, щоб викликати сльозу у… глядача? Читача? Гравця?! Дідько, у A Bird Story замало ігроладу, аби називатися повноцінною грою і забагато, аби називатися просто інтерактивною повістю. Але сюжет і гнітючий смуток самотності — оце майже усе, що є у іграшці.

Тим не менше провести якийсь вечір за A Bird Story у товаристві близької людини під акомпанемент прекрасної музики — саме те, що треба, аби зіпсувати цей вечір слізьми і шмарклями. :D

А оформлено історію в уже згаданий піксель-арт в стилістиці старих jRPG (поціновувачі зрозуміють). Однак така бідність зображальних засобів не стала на заваді у митця Кан Ґао. Мене вразили щораз інші переходи із домашнього затишку до шкільного дискомфорту через небезпечну дорогу і таємничий ліс. У цьому переміщенні відчувається якийсь малолітній трагізм, приреченість на буденність. І як не дивися на цю щоденну мандрівку, вона завжди та сама з однаковим фіналом.

yJLtlHj

Страх і відчай — друзі самотності. Бачиш, навіть у самотності є друзі.

Зачарували мандрівки на велетенському паперовому літачку, що також є промовистим символом. Пересуватися від одного летючого острова до іншого було справді захопливо і несподівано. Легкий наліт сюрреалізму і наївного ґротеску зробив іграшку ще глибшою, відкрив багато простору для потрактувань і знайдення відповідей на власні вічні питання.

Чи стала A Bird Story справді містком між епізодами To The Moon, спойлерити не буду, але це справді щось у межах того всесвіту.

A Bird Story — це не гра, а інтерактивна пригода зі зворушливим сюжетом, атмосферною музикою та незвичним світом. Рекомендовано до ознайомлення усім романтикам. Поціновувачам захопливих ігрових механік краще не звертати на це уваги.

Підсумок


Варто оплесків

Вдалося:

 • не наситилися To The Moon
 • любите мелодрами
 • не женетеся за багатим ігроладом

Не вдалося:

 • цінуєте ґеймплей більше за сюжет
 • гидуєте піксель-артом
 • не мали домашнього улюбленця

Приєднуйтесь! Ще більше коротких, але цікавих новин у нашій групі Facebook: fb.com/PlayUA.games


Вам це може сподобатись

Приєднуйся до обговорення →
 • Mikots

  Дякую за огляд, якось треба буде пограти (чи точніше буде “випробувати на собі”?..).
  Тільки розробника звати Кан, а не Као :)
  Тим, кому сподобалась свого часу To the Moon і хто знає англійську, раджу спробувати Quintessence: The Blighted Venom, яку можна задарма завантажити із сайту розробника. Це фентезійна гра із дещо більшою кількістю ґеймплею і довша за тривалістю, ніж “До Місяця”. На мою думку, не менш хвилююча історія. Є тільки одна велика проблема: сюжет Квінтесенції не завершений на зараз, а глави із продовженням невідомо, коли з’являться і чи з’являться взагалі.

  • Дякую, виправив.

   Щодо знання англійської: досить і посереднього володіння цією мовою. Кан Ґао не використовує складних текстів і метафор. Усе доступно і прозоро, лиш пізнавай.

 • Ernst_09

  О, To the moon була просто чудова. І ця напевне не гірше.
  Доречі, в стім вона зараз лише 2,5 долари. http://store.steampowered.com/app/327410

 • Dmytro92

  Зіграв, дуже сподобалось.