Огляд Broken Age Act 2

Автор: Олекса Мельник @CHOBUDA

Broken Age Broken AgeСпливло чимало часу з дня виходу першого акту Broken Age. Ми встигли звикнути до яскравого різнобарв’я акварельної графіки гри, пограли у перевидання Grim Fandango і побачили ще кілька епізодів із ігрових серіалів Telltale. Тож не дивно, що Broken Age: Act 2 тепер сприймається не так, як перша частина.

Мамо, дочитай казку

У першому акті ми познайомилися із Шеєм і Веллою, трішки дослідили світи цих головних персонажів і були приголомшені фіналом. Другий акт одразу продовжує події першого, і після короткого „обміну світами“ персонажі починають призвичаюватися до нових обставин.

Можливо для Шея і Велли ці світи нові, але гравець вже з ними знайомий, бо всі ці локації ми бачили раніше. Чомусь творчий колектик Double Fine вирішив, що створені ними локації настільки прекрасні, що ґеймерам хочеться побути у них довше. Але ж суть не у прекрасності, а новизні! Ми граємося в ігри задля нових вражень. Broken Age: Act 2 їх, на жаль, не пропонує.

Квінтесенція занудства

Гра тепер неймовірно нудна. Перша година вбиває усяке бажання досліджувати світ. Тобто спершу я сподівався, що зараз почнеться… ось за тим екраном-переходом… зараз буде щось нове… Та потім збагнув, що вже вдесяте мотаю кола по тих самих мальованих бекґраундах. І не тому, що заплутався і не знаю, що робити, а просто так передбачено сцерієм — мотати кола, бо ж погляньте, у нас тут феноменально красиві мальовані задники.

2015-05-10_00001

Якось дивно отримувати таке продовження для настільки чудового початку. Те, що Broken Age не повторить славу Grim Fandango, було зрозуміло і раніше, адже гра використовує зовсім інші інструменти впливу на гравця і промовляє більше не до зрілої особистості, а радше до прихованого в глибині душі підлітка, який до кінця не розібрався зі своїми проблемами.

Комусь це треба?

За грою не страшно залишити дітей, хоч у ній і присутні завуальовані сексуальні теми. Але жодна дитина не висидить перед “забавкою”, в якій так доооооооовго і нудно перекидаються репліками персонажі, яких ми вже бачили рік тому.

Хтось, можливо, заперечить: “Але ж Елайджа Вуд, Джек Блек, Віл Вітон…” Так, ці добрі люди озвучили ключових персонажів гри, але за дорогою красивою формою майже немає змісту! Діалоги настільки безглузді і „заводнені“, що від муки тривалих теревень рятує лиш функція пропуску діалогів.

Broken Age

Протягом усього другого акту гра намагається висміювати сюжетні та ігроладні кліше, але робить це настільки знічев’я, що ніякого висміювання не виходить, а тільки копія копії. Дуже синтетичні враження.

Проблиски приємнощів

Непогано вдалися дрібні, ледь помітні алюзії до популярних фільмів, серіалів та ігор. Як наприклад згадка про великий палець Термінатора з фіналу найкращого сиквела в історії.

Справді цікавим другий акт Broken Age стає за півгодини до фіналу, коли відкриваються нові локації, розкривається сюжет і персонажі, вирішується доля героїв і все довкола двигтить, блимає, вибухає. Але чи вартують ці півгодини чистих вражень занудного ігроладного перебування у цьому збіса обмеженому світі? Можете відповісти в коментарях.

Broken Age навіть попри не зовсім вдалий другий акт залишається однією з найкрасивіших ігор, що мені траплялися. Вона добра, привітна, нескладна. Однак якщо ви хочете познайомитися із жанром тиць-клац-пригод, ліпше повернутися до класичних Grim Fandango, Syberia чи Escape from Monkey Island. Адже відтоді нічого путнього у жанрі не робилося, оскільки він вмер і відродити його вже не вдасться (знаю, що це суперечить моїм поглядам з минулого року, але неможливо більше обманюватися).

65

Задовільно

Вдалося

  • не терпите незакінчених справ
  • флегматик
  • любите повторення

Не вдалося

  • вперше зазирнули до тиць-клац-пригод
  • шукаєте хоч якихось вражень
BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні огляди

Шедевр в жанрі контролю територій — Огляд настілки «Ель Гранде»

Автор: Малютенко Михайло

Ель Гранде

Огляд Alone in the Dark (2024)

74

Автор: Владислав Папідоха

Alone in the Dark (2024)

Огляд фільму «Дюна. Частина 2»

Автор: Владислав Папідоха

Дюна. Частина 2 / Dune: Part Two

Справа життя і смерті. Огляд Banishers: Ghosts of New Eden

73

Автор: Володимир Вітовський

Banishers: Ghosts of New Eden

Вдала історія з елементами ігросервісу — Огляд Suicide Squad: Kill the Justice League

64

Автор: Владислав Папідоха

suicide squad: kill the justice league

Найгірше, що сталося з Людиною-павуком. Огляд фільму «Мадам Павутина»

Автор: Андрій Присяжний

madam webb

Зразковий патіґейм — Огляд настілки «Топ 10»

Автор: Малютенко Михайло

Топ 10

Дистильована ностальгія. Ретроспектива DuckTales: Remastered

Автор: Андрій Нагорний

DuckTales: Remastered

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: