Огляд Думками навиворіт

Автор: Олекса Мельник

Оглядати мультики Pixar — пісня, а не робота. Це постійні експерименти, серйозні теми, заховані в безтурботну невинність, погляди в минуле і майбутнє, а також пошуки нових образів. На жаль чи на щастя новий анімаційний фільм студії Pixar “Думками навиворіт” виявився не сильно експериментальним, проте дуже повчальним.

Райлі — звичайна американська школярка на порозі перехідного віку. Батьки люблять її, турбуються про неї і всіляко розбещують капризну паскуду свою принцесу-хокеїстку. Але одного дня через таткову роботу уся сім’я переїжджає із засніженої Міннесоти до Сан-Франциско і тут починаються проблеми…

maxresdefault

Можливо, ця історія була би нудною і банальною, якби не живі емоції усіх персонажів. Літерально живі. Емоції — також персонажі фільму. Тобто коли у світі Райлі відбуваються якісь події чи просто триває діалог, глядач бачить умовний термінал керування розумом Райлі, за яким ділять вплив Радість, Журба, Лють, Відраза і Острах. Власне це всі почуття, які трапляються в головах усіх персонажів стрічки.

Така концепція не нова. У багатьох фільмах і мультиках були показані матеріалізовані думки, але найвизначнішим у цій царині є серіал «Голова Германа», що розповідає про письменника-початківця і його заморочки, представлені Інтелектом, Жагою, Співчуттям і Страхом. Серіал виходив з 1991 року і мав непоганий рейтинг, що дозволило зняти понад 70 серій.

Disney-Movie-Inside-Out-Images

“Думками навиворіт” — це безтурботний атракціон, що кумедно обігрує різні життєві ситуації і дозволяє поглянути на них зісередини чужого розуму. Фільм може приспати пильність дорослого глядача, щоби згодом приголомшити кількома потужними образами та думками про крихкість дитинства і природу формування особистості, про відповідальність батьківства і незміриму силу уяви, яка рятує від депресії.

Попри те, що основна аудиторія стрічки — це діти і ними зараз забиті геть усі сеанси у всіх залах, ходити на мультик ліпше всією сім’єю, адже кожен впізнає там себе і свої помилки у роботі над розвитком власної сім’ї. А це найвідповідальніша робота у світі. Також я радив би переглянути стрічку людям, що заплуталися у думках і сумнівах щодо чогось, можливо, ця візуалізація процесів мислення та граней особистості допоможе вам опанувати себе та дати лад хаосу під стріхою.

warm_memory_wide.0

“Думками навиворіт” має чимало сумних моментів, адже проблеми в голові Райлі починаються саме через незграбність Журби, якій Радість з усіх сил допомагатиме знайти своє місце у врівноваженій особистості дівчинки. Виявляється — не радість і щастя основа усього, а прийняття порівну усіх почуттів та злагода між ними. Тільки так можна стрімко рости і всесторонньо розвиватися. Мабуть, саме у цьому основне послання стрічки, проте кожен може знайти в ній щось для себе і про свої таргани в голові.

P. S. Присвячується світлій пам’яті напівслона, напівкота, напівдельфіна Бім-Бома…

85

Милота

Вдалося

 • батько чи мати
 • дитина
 • маєте таргани в голові

Не вдалося

 • не визнаєте, що у вас є таргани в голові

Жанри

Компанії

Постаті

Останні огляди

Огляд фільму «Вогнеборці»

Автор: PlayUA

Вогнеборці / Only the Brave (2017)

Огляд Need for Speed Payback

59

Автор: Михайло Петрунів

Need for Speed Payback

bit’ання з минулого: Flashback (1992)

Автор: Андрій Нагорний

Flashback (1992)

Огляд Destiny 2

83

Автор: Роман Береговий

Destiny 2

Огляд Super Lucky’s Tale

68

Автор: Володимир Вітовський

Super Lucky's Tale

Огляд Star Wars: Battlefront II

61

Автор: Роман Береговий

Star Wars: Battlefront II

Огляд фільму «Ліга Справедливості»

50

Автор: Олег Куліков

Ліга Справедливості / Justice League (2017)

Огляд Assassin’s Creed Origins

72

Автор: Олег Куліков

Assassin's Creed Origins
 • sixshooter

  Суперськй мультик, які і усе що зроблено піксарівцями=)

 • Traveler

  Інтригує, сподіваюсь не усі жарти були в трейлері :)

  • Мультик не про жарти. Він має доволі глибокий зміст. Але посміятися теж є з чого.

   • Traveler

    Ну от, я про те, щоб звичайний позитивний мульт не перенаситили “глибоким змістом”…

 • Alina Nikulina

  На тому сумному моменті з рожевим слоном я ридала, як 13 річна дівчинка на прем’єрі “сутінок”

  • Я пішов на фільм разом із другом, старшим за мене. То ми удвох на тому моменті ридали. Дуже сильна мить, правильно подана і доводить до катарсису.

 • Просто LOL:DDDDD

 • Nazzer

  Мульт таки дійсно крутецький. Насправді, хтось десь порадив мені переглянути мультфільм “Дім” (котрий був куди банальнішим за цей), а “Думки навиворіт” у ЖЖ порадили мимоходом. Дітей взагалі треба вчити розбирати і розуміти свої емоції, пояснювати, що ними керує у той чи інши момент. Показувати, що батьками теж керують ті самі емоції і чому. “Думками навиворіт” – це така повчальна психологія у примітивному варіанті. Тут тобі і про кластери пам’яті у мозку і про забування непотрібної інформації, про періоди дорослішання, про фантазії та багато іншого. Це саме те, що треба давати дитині 21 століття і у мульті це подано саме так як треба, грайливо і доступно. Якщо боги 21 приходять з науки, а не з Олімпу, то от тут наша нова міфологія.

 • Michael

  Шикарна робота.