Огляд Fahrenheit Remastered

Автор: Юра Лупул @linerhead

13 років тому молода французька студія Quantic Dream анонсувала розробку досить амбітного проекту на ім’я Fahrenheit. Гра позиціонувалася як інтерактивне кіно, яке дозволяє гравцям проходити через складну, варіативну сюжетну лінію, засновану на прийнятті рішень, що дозволило авторам створити більше, ніж просто одновимірну історію. Fahrenheit побачив світ 2005-го і став проривом для студії, гра отримала всесвітнє визнання критиків, заробила безліч нагород та номінацій ще до релізу та удостоїлася найвищих оцінок від усіх головних ігрових видань. Гра набула культового статусу завдяки новаторській механіці керування, високій реграбельності, кінематографічності та нелінійності. Проте, за даними офіційному сайту Quantic Dream, з моменту релізу Fahrenheit у всьому світі продано лише 800 000 екземплярів гри.

ІСТОРІЯ ГІДНА ІКАРА

Написаний Девідом Кейджем, співзасновником студії, сценарій підняв планку наративу в ігровій індустрії, історія захоплювала з перших секунд і хоча друга половина гри зводить нанівець феноменально цікавий, містичний початок, вона однозначно заслуговує на ті дифірамби та нагороди, які свого часу отримала. Пізніше Кейдж пояснив, що у студії не було часу більш детально і продумано закінчити гру через жорсткі дедлайни релізу.

Історія бере початок в туалеті звичайної забігайлівки, де головний герой, Лукас Кейн, отямлюється поряд з окривавленим трупом чоловіка, а в його руці закривавлений ніж. Лукас абсолютно нічого не пам’ятає, але ясно розуміє, що нікого не хотів вбивати і бажає у всьому розібратися. Пізніше він відкриває в собі неймовірні, надприродні здібності, які допоможуть йому перешкодити таємничому культу, який використовує його як маріонетку в своїх планах.

Ігролад Фаренгейту традиційним назвати важко, студія розробила власний варіант керування персонажами, між яким, до речі, можна перемикатися в реальному часі. Пересуваючись локацією ви можете змінювати ракурси камери, керувати персонажем та окремими кнопками взаємодіяти з предметами. Призвичаїтися до такого доволі важко, адже не рідко ваші дії залежать від напівобертів стіків ґеймпаду чи неповних натисків на кнопки. Крім того, гра часто пропонує виконати доволі не очевидні QTE, від яких залежить запас часу на проходження сценарної події. Якщо вам здається, що це надто накручено, то так воно і є.

Також слід відзначити рандомайзер деяких подій, тобто при повторному проходженні ви можете не знайти деякі предмети чи персонажів на тих же місцях, на який вони були попереднього разу. Крім того, дії одного з персонажів впливають на ігровий процес інших. До прикладу, в забігайлівці на початку гри можна залишити або прибрати сліди вбивства, поговорити або пройти повз деяких персонажів, що в свою чергу вплине на розслідування вашого злочину копами, якими ви керуватимете уже в наступній сцені. Словом, гра дуже варіативна і має широке розгалуження віток, які розростаються відповідно до ваших дій, що і спричинило велику кількість схвальних відгуків та культовий статус гри.

“REMASTERED”

І ось, 10 років по релізі, студія вирішує перевидати Fahrenheit (Indigo Prophecy в північній Америці) і без зайвого пафосу та гучних анонсів до крамниць Steam, AppStore, Google Play потрапляє Fahrenheit: Indigo Prophecy Remastered.

На сьогоднішній день ми спостерігаємо цілу хвилю повернень класичних ігор з приставкою Remastered, що без сумніву добре, адже класика має жити, але різні студії вкладають різне значення у цей термін.

Що ми розуміємо під визначенням “ремастер комп’ютерної гри”? Це перевидання оригінального матеріалу задля його відповідності сучасним вимогам. За замовчуванням це підтримка роздільної здатності якості HD (1080р, 2к, 4к), сучасні ефекти освітлення, тіней, згладжування, підтягування текстур моделей персонажів та бекґраунду. З технічного боку гра має підтримувати теперішні засоби керування,, тобто клавіатуру, мишку, ґеймпади та іншу периферію. А також, бажано, бонуси у вигляді ігрових досягнень, збережень у хмарі та всього додаткового контенту, який має стосунок до гри.

СКОРІШЕ МЕРТВИЙ ПАЦІЄНТ

Те, що видали Quantic Dream під це визначення підпадає з великою натяжкою, а точніше, не підпадає майже взагалі. Гра зустрічає нас налаштуваннями роздільності в 2,5к, ніби натякаючи “дивись, я ремастер усіх ремастерів”. Окрім цього вона підтримує сучасні ґеймпади і… Ну і все… Якщо глянути у кореневу папку, можна зрозуміти, що навіть структура файлів не змінилась, а це свідчення того, що гравців просто ошукали. Додамо сюди і погану працездатність: гра має властивість вилітати на роб. стіл без будь-яких причин і в будь-який момент ігрового процесу. Тепер стає зрозуміло, чому студія анонсувала і видала продукт в режимі “тсссс, тихенько, може і не помітять”.

Видавати таке у 2015 році не те, що соромно, а неприпустимо взагалі. Чи не єдиним плюсом такого перевидання є можливість придбати його у нашому регіоні і не танцювати з бубном задля сумісності з новими ОС. Адже гра, як не крути, уваги варта. Навіть просідаюча кінцівка у стилі серіалу “Lost”, тобто “а давайте перевернемо усе з ніг на голову, додамо побільше містики і наплюємо на власну концепцію” не зменшує її художню вагу. А в купі з чудовим музичним супроводом Анджело Бадаламенті та гурту Theory of a Deadman, ви отримаєте два десятки годин цікавої, інтерактивної, історії з декількома кінцівками.

Якщо ви прагнете зіграти у щось класичне, але добре відреставроване, до ваших послуг Oddworld: New ‘N’ TastyGrim Fandango RemasteredHalo: Master Chief Collection чи Resident Evil HD Remaster — ось у кого Quantic’aм треба повчитись перевидавати свої ігри.

Fahrenheit: Indigo Prophecy Remastered нічим, окрім апскейлу старих текстур похизуватись не може. Якщо вона у вашому списку бажаного, то раджу дочекатись знижки мінімум у 75%, адже більшого remastered версія не варта.

P.S. Оцінка нижче за ремастеринг. Гра заслуговує на 85/100.

55

Середняк

Вдалося

  • не грали в оригінал
  • шанувальник жанру

Не вдалося

  • ознайомились з оригіналом

Жанри

Компанії

Платформи

Постаті

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні огляди

Огляд фільму «Дюна. Частина 2»

Автор: Владислав Папідоха

Дюна. Частина 2 / Dune: Part Two

Справа життя і смерті. Огляд Banishers: Ghosts of New Eden

73

Автор: Володимир Вітовський

Banishers: Ghosts of New Eden

Вдала історія з елементами ігросервісу — Огляд Suicide Squad: Kill the Justice League

64

Автор: Владислав Папідоха

suicide squad: kill the justice league

Найгірше, що сталося з Людиною-павуком. Огляд фільму «Мадам Павутина»

Автор: Андрій Присяжний

madam webb

Зразковий патіґейм — Огляд настілки «Топ 10»

Автор: Малютенко Михайло

Топ 10

Дистильована ностальгія. Ретроспектива DuckTales: Remastered

Автор: Андрій Нагорний

DuckTales: Remastered

Універсальний інструмент — Огляд монітора Acer Nitro XV272UV (UM.HX2EE.V23)

Автор: Володимир Бортюк

Універсальний інструмент — Огляд монітора Acer Nitro XV272UV3 + РОЗІГРАШ

Огляд Prince of Persia: The Lost Crown. Казка не про Принца

91

Автор: Володимир Вітовський

Prince of Persia: The Lost Crown

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: