Огляд фільму “Дракула. Невідома історія”

Автор: Жека Сенін

Що спільного у реального Влада ІІІ Дракули та міфічного могутнього вампіра? Свою розширену, доповнену і невідому версію цієї історії вирішили розповісти творці фільму. Чи все у них вийшло та чого слід чекати далі в огляді.

ТЯЖКЕ ДИТИНСТВО

Багацько авторів полюбляють підкреслювати, що їхні герої переживали надлюдські випробування ще в дитинстві. Влад — не виняток. Іще зовсім юним його, княжича, відправили з тисячею однолітків слугувати ворожому султану. Там з ними поводилися дуже жорстоко — шмагали, били, змушували дивитися “Сутінки”

Проте таке виховання зробило з юнаків сильних воїнів. Особливо з головного героя. Хлопчик не тільки виріс і став виглядати, як топ-модель, а прославився, як син дракона, що в запалі битви особливо збуджується, проштрикнувши списом ворога. І всаджує списа в землю, аби всі бачили, наскільки він крутий. Прозвали його за це наштрикувачем. Наштрикувач? Серйозно?..

dracula_untold_the_devil_inside

Та ті часи безумних веселощів минули, Влад повернувся у своє князівство, обріс підданими, дружиною, дитиною та спокійним життям. Здається, все чудово… але ЗНЕНАЦЬКА нагадує про себе син того самого ворожого султана, що успадкував титул. Його мета проста — гроші. І він їх не просить, а вимагає.

Влад, вочевидь, звик до такого, і віддає султанові багацько срібняків, але виявляється, що молодому правителю і цього не досить. Йому подавай ще тисячу юнаків для армії. Отут головному героєві вривається терпець, і він вирішує віддати душу злу. До речі, про зло.

КОЛОВОРОТ ЗЛА В ПРИРОДІ

Добро і зло — основні глобальні акценти фільму. Головний герой весь фільм ходить лезом бритви, роблячи страшенно погані вчинки заради вищого добра та захисту близьких. Серйозно — весь фільм. Але хто ж він після цього — мученик чи поганець? Відповіді на це нам так і не дають, просто показавши в загальних тонах всю безвихідь його ситуації та зрештою беззмістовність його дій.

Dracula Untold

Проте зло — це не лише оте класичне, фільмове. Це погань, яку ми помічаємо, навіть поринувши у фільм та спробувавши перейнятися ним. Ляпи, непродуманий сюжет, відсутність сенсу фільму — усе це тут є.

Простий приклад: навіщо спадковому султанові тисяча воїнів-хлопчиків? Адже доки з них виростуть пристойні вояки, пройде з десяток років. Навіть тисяча дорослих воїнів — мізерна кількість. Невже армія султана настільки слабка? Проте воювати з нею головний герой не сміє. Воно й не дивно, адже ближче до кінця фільму бачимо просто-таки гігантське військо. Логіка?

Звісно, можна сказати, що чванькуватий султан просто захотів тонко потролити князя. Але ж і сам він проходив таке ж виховання — невже йому настільки сподобалося і він готовий приректи на таке ще тисячу дітей? І це тільки один з багатьох надуманих і нелогічних випадків.

ЗАГАЛОМ

ЕкшОн і спецефекти присутні. Двійко чудових акторів з “Гри Престолів” Арт Паркінсон та Чарльз Денс (Рікон Старк та Тайвин Ланістер із серіалу) теж є. Оце загалом і все, за що можна дати добру оцінку. Оператори, вочевидь, не старалися, і фокус під час зйомки любить втекти, повернувшись тільки в наступному ракурсі. Натомість Люк Еванс в ролі Дракули дуже старався витягнути фільм, але особисто мені він в цій ролі зовсім не сподобався, хоч і виклався на всі сто.

Історія подана дуже швидко і стисло. Моменти, які мали б бути сумними, не викликають жодних емоцій, а після перегляду фільму в мене залишилося гидке відчуття, що мене надурили. Ніякий це не класний кінопереказ історії з незнаними змінами. Просто спецефекти, вампіри, сюжетні кліше та набір подій без жодного сенсу. Ще й закид на продовження. “Дракула. Невідома історія” мав бюджет у сто мільйонів доларів — не набагато менше за, наприклад “Життя Пі” чи останню частину “Гаррі Поттера”. Проте значних касових зборів навряд чи слід чекати — надто вже без душі зроблений фільм.

55

Середняк

Вдалося

 • затятий фанат Дракули, але нічого не знаєте про нього, як про реальну постать
 • полюбляєте вишукувати ляпи у фільмах
 • обожнюєте спецефекти та екшОн, і для вас не важливий сюжет
 • сумуєте за новим сезоном “Гри Престолів” і хочете ще разочок побачити акторів

Не вдалося

 • цінуєте доброякісне фентезі з класним сюжетом
 • хочете вражень та роздумів після перегляду
 • випадково ввели себе в оману непоганим трейлером

Останні огляди

Огляд Seven: The Days Long Gone

49

Автор: Владислав Папідоха

Seven: The Days Long Gone

Огляд фільму «Вогнеборці»

Автор: PlayUA

Вогнеборці / Only the Brave (2017)

Огляд Need for Speed Payback

59

Автор: Михайло Петрунів

Need for Speed Payback

bit’ання з минулого: Flashback (1992)

Автор: Андрій Нагорний

Flashback (1992)

Огляд Destiny 2

83

Автор: Роман Береговий

Destiny 2

Огляд Super Lucky’s Tale

68

Автор: Володимир Вітовський

Super Lucky's Tale

Огляд Star Wars: Battlefront II

61

Автор: Роман Береговий

Star Wars: Battlefront II

Огляд фільму «Ліга Справедливості»

50

Автор: Олег Куліков

Ліга Справедливості / Justice League (2017)
 • Roma Hibchuck

  Читав спочатку цей огляд і вже думав не йти на фільм, але все-таки пішов. І зрозумів, що не дарма пішов.
  Автор або великий любитель кіно, або занадто вибагливий.
  Фільм вартий перегляду, як на мене.
  Особисто моя оцінка фільму – 87.

  • Pavlo Schur

   на метакритику фільм взагалі розірвали.- менше 4 балів

  • freexomka

   Фільм на 5 балів, з 10 звісно. Це не фільм, лайно і це ще легко сказано.

 • the_character_

  Огляд трохи куций, однак найголовніша претензія не до цього. Ви спробували знайти логіку в традиції тогочасних турецьких завойовників набирати яничар (єні чері – нове військо), існував навіть відповідний вид податку, якй збирали САМЕ МАЛЕНЬКИМИ ХЛОПЧИКАМИ, і байдуже, скільки султанові було би років, коли вони стануть професійними воїнами (у тогочасного султана вже були свої, дорослі яничари). Ця частина дуже псує огляд фільму, адже ви звинувачуєте стрічку у тому, що вона подає історію персонажа (хай навіть і фантастичну та заклішовану історію) в історичному (перепрошую за каламбур) контексті, природному для нього.
  P.S. Пам’ятаю як колись читав дуже цікаву історичну книгу про Дракулу, де все було чітко, ясно, дохідливо і логічно описано, особлива увага приділялася спірним сторінкам життя Цепеша, але в кінці автор написав, що коли знайшли можливе місце поховання Влада Проколювача (НЕ Наштрикувача), то у виявленій могилі ЗІТЛІЛО навіть дорогоцінне каміння, і для мене це було наче грім серед ясного неба, наче відро крижаної води в лютий мороз, наче сміх дівчини в момент кульмінації сексу… одним словом останні п’ять сторінок я не дочитав. Схожа ситуація і з вашим оглядом.