Огляд фільму “Голодні ігри: Переспівниця. Частина 1”

Автор: Тарас Пузак

Велика і могутня Катніс Евердін, переможниця двох Голодних ігор знову повертається на великі екрани, щоб очолити повстання округів проти Капітолія та витягнути всі кревно наклянчені кошти підліткової аудиторії. А щоб нікому не здалося, що цього мало, стрічку поділили на дві частини, аби повністю відповідати нинішнім канонам моди. Це дозволить ще детальніше показати все, що описано в книзі, та звісно ж заробити більше грошенят.

Ігри скінчилися

Сюжет кінострічки починається відразу ж після закінчення подій попереднього фільму. Катніс вижила, потрапила в округ 13, який постійно готувався до повстання. Зараз вона повинна стати обличчям революції і вселити надію в серця людей, аби закінчити деспотичне правління Капітолія. Зі свого боку президент Снов полонив Піту Меларка, коханого Катні,с з яким вона пройшла вогонь, воду та Голодні ігри, і використовує його, як антипропаганду революції.

Слово і діло

Наріжним каменем сюжету стали запитання про вплив ЗМІ на суспільство. Великим людям з 13 округу від Катніс потрібен лише образ Переспівниці — дівчини, яка пішла проти системи і двічі виграла. Вони знімають агітаційні ролики, показують революціонерку постраждалим в інших округах, та носяться з нею, як з писаною торбою. І це діє, народ підіймається — масові повстання і теракти. Бо сила мас-медіа велика і непереможна. Точиться інформаційна війна, і хто в ній переможе, той виграє реальну війну.

18

Але все би добре, якби хоч щось діялося окрім пропаганди. За весь фільм була лише одна екшн-сцена і то зроблена настільки недобре, що здавалось, дивишся не голівудське кіно, а якийсь російський серіал. Насправді, занадто багато теревенили про одне й те ж, і від цього страшно хотілось спати. І якщо перша година — ще так-сяк, то під кінець взагалі висидіти неможливо.

У Капітолій-граді, вранці рано ридає Катніс

Персонаж Дженніфер Лоуренс своїм квилінням неймовірно набридає. То вона не може обрати між Пітою та Ґейлом, то вона побачила руїни свого округа і, бідолашна, падає на коліна в сльозах. А тут вона вся така героїня, виголошує неймовірну промову, після якої люди йдуть на революцію. Визначся, дівчино, хто ти і чого хочеш? А проблема в тому, що зовсім не віриться в її страждання і переживання. Сидиш з кам’яним писком і питаєш подумки: “Ну і?”. Усе, що зробила Катніс за весь фільм, так це зби*СПОЙЛЕРСПОЙЛЕРСПОЙЛЕРСПОЙЛЕР*ілою, а все інше — пустопорожні балачки.

19

З хорошого — це музичний супровід, музика підібрана просто ідеально для деяких моментів. Теж у фільмі є пісня, яку було повністю дуже і дуже гарно переспівано українською — уклін до землі перекладачам. В акторський склад додалась Марґарет з родини Тирелів, яка трішки змінила зачіску. На жаль більше цікавих особистостей не знайшлося. Отож, не дивлячись ні на що, фанатам йти обов’язково! Тим хто лише краєм вуха чув про „Голодні ігри“ не варто марнувати час на це кіно.

72

Вподобайка

Вдалося

 • ще боїтеся ЗНО
 • невибагливий глядач
 • не тямитеся без антиутопій
 • фанатієте від реаліті-шоу

Не вдалося

 • читали щось ще, крім Букварика
 • чекаєте від стрічки шаленого дійства
 • не любите дівок-протаґоністів

Останні огляди

Огляд Seven: The Days Long Gone

49

Автор: Владислав Папідоха

Seven: The Days Long Gone

Огляд фільму «Вогнеборці»

Автор: PlayUA

Вогнеборці / Only the Brave (2017)

Огляд Need for Speed Payback

59

Автор: Михайло Петрунів

Need for Speed Payback

bit’ання з минулого: Flashback (1992)

Автор: Андрій Нагорний

Flashback (1992)

Огляд Destiny 2

83

Автор: Роман Береговий

Destiny 2

Огляд Super Lucky’s Tale

68

Автор: Володимир Вітовський

Super Lucky's Tale

Огляд Star Wars: Battlefront II

61

Автор: Роман Береговий

Star Wars: Battlefront II

Огляд фільму «Ліга Справедливості»

50

Автор: Олег Куліков

Ліга Справедливості / Justice League (2017)
 • Ggen

  ”Персонаж Дженніфер Лоуренс своїм квилінням неймовірно набридає.”

  в книжці це мене теж дуже дратувало, а ті, хто фільм знімає, як завжди черпає з першоджерела все підряд, хороше чи погане, то не важливо, головне, що як почнеться критика, можна буде сміливо сказати ”що вам не подобається, це все було в книжці, ми просто наслідували автора”.

 • Interzeroid

  “Точиться інформаційна війна, і хто в ній переможе, той виграє реальну війну.”
  Ну, хоча б цим і фільм, і книжка актуальні.
  “Персонаж Дженніфер Лоуренс своїм квилінням неймовірно набридає.”
  Проблема в грошах. Точніше в бажанні заробити максимальні гроші.
  В першій і в другій частині екшену теж було небагато. В третій частині (лоґічній) мало бути десь стільки ж. Але ж, курва, третю частину розділили на два шматки, тому й отримали 12 запланованого екшену.

  • freexomka

   Це все мені нагадує останній фільм про Гаррі Потера, який теж поділили на дві частини. І першу без сну дивитись було неможливо, а от друга вже нормальна.
   А стосовно двох попередніх фільмів, то я не згоден. Там під фільму готувалися до ігор, а другу половину вже самі ігри. Що повністю відповідало очікуванням, а тут чекаєш якихось дій весь фільм, а їх немає.

   • Interzeroid

    Тому що порізали. Якби не порізали – була б дія в другій половині фільму. А так дія буде в другій половині другої частини третього фільму.

 • B11zzard

  ”Персонаж Дженніфер Лоуренс своїм квилінням неймовірно набридає.”

  Треба було Стетхема на цю роль взяти xD

  • Interzeroid

   Так там би все в два фільма б влізло. А заробляти?

 • Ilya Pikovets

  Ходил на него в кино. Фильм настолько скучный наколько это возможно. Пошел чисто по приколу, думал экшеном настроение поднять, а его небыло вовсе. Драма на слабом уровне, фильм уж очень затянут. В фильме явно пытались передать все ужасы гражданской и информационных войн, но не вышло. Это первый фильм, после которого я буквально выбегал из зала с радосной мыслью “наконец-то он закончился”.
  Итоги: 1)первая часть Голодных игр самая лучшая; 2)лучше бы я третий раз на Интерстеллар пошел.

  • abaddon4ik

   на itc.ua в огляді написано: “Если ваш друг, подруга, партнер будут пытаться заманить вас на The Hunger Games: Mockingjay – Part 1, попытайтесь отвлечь их сексом или повторным просмотром Interstellar.” =))

 • Timur Suleimanov

  72 бали з таким відгуком? 72 бали це щось забагато, це 7 з 10. По рецензії тут 5 з 10.

  • freexomka

   Ні, 5 з 10 це Дракула.
   А тут ще все менш-більш.