Огляд фільму Месники: Ера Ультрона

Автор: Юра Лупул @linerhead

Після приголомшливого успіху “Месників” влітку 2012-го багато глядачів стали дивитися на фільми про супергероїв інакше. Кожен новий повнометражний фільм Marvel збирає все більшу аудиторію і коміксовий кіновсесвіт набирає все більших обертів. Хто ж відмовиться від хорошої і якісної двогодинної розваги? Звичайно ніхто. Умовно кожен фільм про Месників можна розділити на стадії. Коли студія продемонструвала фільми про кожного зі захисників планети окремо, вона підводить жирну червону лінію фільмом про кооперацію Месників. І ось настав час підвести таку лінію під другою стадією (символічну таку лінію; офіційно другу фазу кіновсесвіту завершить “Мурахолюд”), адже нам представили продовження історій Тора, капітана Роджерса та Залізної Людини. Навіть “Вартові галактики” удостоїлися своєї дуже гідної екранізації (поки що — найвищий за оцінкою фільм другої стадії).

Масштабність

Перше, що вражає при переглядів “Месників: Ери Ультрона” (так, саме Ультрона) — масштабність побаченого. З першої до останньої секунди фільм демонструє куди Джоссом Уідоном було витрачено бюджетні кошти сумою в 250 мільйонів капустяників. Пам’ятаєте фінальну сцену бою месників з чітаурі в першому фільмі, де камера облітає всіх героїв, які місять противників, одним безперервним відеорядом? В другому фільмі таких сцен набагато більше, вони найточніше передають атмосферу та феноменально красиво показують, як герої співпрацюють в бою.

Цього разу в команди проблем не менше, ніж у першому фільмі. Над Землею нависла нова загроза, яка прагне знищити все живе на планеті. Старк у своїх спробах створити щось, що захистило би Землю, створив дещо, що може Землю і знищити. Як ви вже здогадались, все пішло далеко не за планом і це дещо, яке зветься Ультрон, починає бачити людей, як загрозу собі та планеті вцілому.

2

Ультрон — штучний інтелект неземного походження зі своєю логікою та мисленням. Під час перегляду у вас постійно змінюватиметься оцінка його дій, адже не можна сказати, що в його діях немає логіки, він діє згідно свого бачення миру для Землі, навіть якщо доведеться її знищити. Персонаж виявився дуууже колоритним, постійно цитує Біблію, східних філософів та інших мудреців. Всі його дії спрямовані на знищення команди Месників, адже він вважає саме їх силу основною загрозою для планети. Нестандартності також додає його непереборне бажання еволюціонувати, вдосконалити себе по максимуму.

Загалом хронометраж фільму дуже насичений чи навіть перенасичений сценами баталій, можливо це і добре для людей, які прийшли пожувати поп-корн з відкритим ротом, але для тих, хто прагне побачити більше розвитку саме історії відносин, показано малувато. Так, історія вельми цікава, приправлена фірмовими скетчами, які в контексті подій дуже навіть смішні, але практично кожен діалог вмить переривається вибухом та побоїськом. Тут, як то кажуть, всім різні фломастери…

До слова про побоїська. Хореографія та постановка батальних сцен просто на захмарному рівні, а на менше ніхто і не очікував, правда ж? :) Особливої уваги вартий бій Халкбастера проти Халка. Те, що витворяли ці двоє, викликало у натовпу в театрі одночасно і сміх, і співчуття, і просто змушувало дивитися під ноги, аби не наступити на щелепу сусіда, який міг її загубити від побаченого.

1

З особистою історією кожного персонажа, його секретами та тим, що відбувалось між власним фільмом і Месниками, нас детально ознайомлює сюжет. Історії персонажів, які ще не доросли до персональних екранізацій теж майстерно вплітаються, а також, що не кожного дня нам демонструють в фільмах за коміксами, було показано побутовий бік життя персонажів. Адже досить незвично бачити зі середини як тренований вбивця піклується про сім’ю, планує ремонт підлоги та переплановує дім між тим, як рятує світ. Словом, катастрофічних пробілів та просідань в сюжеті не спостерігається (хоча загалом без них не обійшлося). Великий плюс.

А єдиним мінусом, особисто для мене, було те, що герої під час масового знищення будівель, ворожих роботів і цілих міст рятують практично кожного цивільного. Так, рейтинг PG13, кишок та м’яса тут нема, але і умовних трупів нема. За увесь фільм показано смерть тільки однієї людини і тільки тому, що це потрібно сюжетно.

Актори

3

Акторів, думаю, зайвий раз представляти потреби немає. Зараз кожного з них дуже добре знають і мабуть це не буде одкровенням, якщо я скажу, що всі зіграли дуже якісно. Звісно, не обійшлося і без нових облич, адже ми побачимо мінімум чотирьох нових персонажів. Серед новачків непогано зіграли Аарон Тейлор-Джонсон, відомий як “Kick-Ass” та Елізабет Олсен, яка тільки починає свій акторський шлях. Окремого рядка похвали заслуговує озвучення Ультрона у виконанні Джеймса Спейдера — без перебільшення одна з прикрас фільму. Його голос надає цифровому втіленню харизми, переконливості, цілеспрямованості і просто робить живим. Я з нетерпінням чекаю можливості переглянути фільм в оригінальному озвученні тільки заради нього.

Всім в кіно

“Месники: Ера Ультрона” — ще один витвір Marvel, який приречений на чималий касовий успіх. Можливо вразити кожного він не зможе, але вже нагромаджену першим фільмом аудиторію приведе і обов’язково розважить. Особисто я отримав масу позитивних вражень. Все поставлено за найвищими стандартами попкорн-індустрії — яскраво, круто і з гумором. Що потрібно від вас, це зручно влаштуватися в кріслі, посадити друзів поруч, щоби було з ким дивуватися всьому, що відбувається, закупитися смаколиками і споглядати. А потім залишається чекати вже на третю стадію пригод Месників, яка розпочнеться вже цього літа, проте до “Війни нескінченності” чекати ще довго, що значить — всім в кіно!

88

Відмінно

Вдалося

Не вдалося

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні огляди

Шедевр в жанрі контролю територій — Огляд настілки «Ель Гранде»

Автор: Малютенко Михайло

Ель Гранде

Огляд Alone in the Dark (2024)

74

Автор: Владислав Папідоха

Alone in the Dark (2024)

Огляд фільму «Дюна. Частина 2»

Автор: Владислав Папідоха

Дюна. Частина 2 / Dune: Part Two

Справа життя і смерті. Огляд Banishers: Ghosts of New Eden

73

Автор: Володимир Вітовський

Banishers: Ghosts of New Eden

Вдала історія з елементами ігросервісу — Огляд Suicide Squad: Kill the Justice League

64

Автор: Владислав Папідоха

suicide squad: kill the justice league

Найгірше, що сталося з Людиною-павуком. Огляд фільму «Мадам Павутина»

Автор: Андрій Присяжний

madam webb

Зразковий патіґейм — Огляд настілки «Топ 10»

Автор: Малютенко Михайло

Топ 10

Дистильована ностальгія. Ретроспектива DuckTales: Remastered

Автор: Андрій Нагорний

DuckTales: Remastered

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: