Огляд фільму «Загін самогубців»

Автор: Олег Куліков

Після невдачі «Бетмена проти Супермена» (огляд), усі погляди прихильників та ненависників були звернені в бік «Загону самогубців». Фільм, який уже з першого трейлера показав свою відмінність від звичного кіноформату DC, автоматично став основною надією фанатів та повноцінним флаґманом  флагманом Warner Bros. Так, стривайте, крихітки, а чи не завелику відповідальність ви звалюєте на плечі комедійного екшну? Не думаєте, що ці раптові надмірні сподівання вилізуть боком?

Можна зітхнути з полегшенням. Як би Warner Bros. сама не намагалася запороти фільм своєю дебільною політикою, «Загін Самогубців» видався на славу. Зізнаюся, стільки задоволення від комікс-муві я не отримував давно.

Забійники, яких ще пошукати треба

У мить анонсу найбільше побоювання стосовно «Загону самогубців» викликала кількість персонажів. О трясця, тільки погляньте, восьмеро загоничів, Джокер і Аманда Уоллер на бек-вокалі, а ще ж має бути лиходій та епізодичні герої з флешбеків кожного самогубця! Другого місива за неповних півроку, яке нагадувало би потвору з Inside (іншими словами, незрозумілого чортовиння, яке ледь рухається під вагою жмаканих ліній та порубаних персонажів) аж ніяк не хотілося.

Огляд фільму Загін самогубців / Suicide Squad

Чортяка Девід Ейр все ж зміг елегантно викрутитися: він просто змінив розстановку персонажів. На плакатах та у трейлерах нам показують одне, у фільмі дещо інше. І оте саме “дещо” робить свій внесок у розвантаження фільму. Та все одно дійових осіб залишається чимало і визнаймо, для повноцінної роботи з ними двох годин фільму ніяк би не вистачило. Що робить у такому випадку режисер? Змальовує персонажів широкими і яскравими мазками. Кожен флешбек попри скромну тривалість — хороша така міні-історія, а не просто вирваний кавалок чийогось минулого. І ця історія кидає нам кілька основ, котрі допомагають швидко розібратися, хто тут татусь незаконно ображений, хто спокутує давні гріхи, а хто просто цвіркнутий на всю голову.

Якщо хвалити  когось, то передусім варто виокремити… ні, не Дедшота, котрий під кінець фільму став типовим Віллом Смітом — благородним татусем, який за свою дитиняку порве тобі мордяку; не Гарлі Квінн, котра своєю мегакошерністю вбиває наповал і дарує найбільше яскравих моментів за весь фільм; і не Капітана Синяка  Бумеранга, котрий виявився на диво колоритним, передав привіт Дедпулові своїм плюшевим єдрюнькорогом та взагалі відродив віру в Джая Кортні.

Аманда, матері його, Уоллер — ось персонаж, від якого точно не чекали такої сильної презентації. Образ цієї жорст(о)кої та безкомпромісної жінки у «Загоні самогубців» не просто любовно перенесли з першоджерела на екран, а й уберегли від комічних ситуацій та вдаряння у жартики. Незворушно серйозна, вона справляє таке сильне враження, що Убивця Крок зрештою фактично озвучує думку глядача про Уоллер. Вона кльова.

Огляд фільму Загін самогубців / Suicide Squad

Окремі побоювання до прем’єри викликав і новий Джокер, точніше відсутність найважливішого його складника — посмішки. Не посмішки губ, а тієї мазанини, яка завжди присутня на його обличчі. Ми дивимося на Джокера, знаємо, що він не усміхається, але бачимо червоне мальовидло від вуха до вуха і мозок нам каже — ось він де, усміх. Маленький когнітивний дисонанс, +1 до моторошності персонажа. Це просікли навіть у We Happy Few, а от Джокер у новому фільмі не втямив. Режисер, щоправда, аж двічі спробував обіграти цю деталь з посмішкою, але переконати, що можна без неї, Ейрові не вдалося.

Та й загалом, форма нового Джокера — хрінотище. Я згоден з Ейром, що кожне покоління потребує своєї модифікації Джокера, але навіщо його зображати сумішшю Кінґпіна та gangsta з реп-кліпів про бабосики й ціпок? Втім, варто лише дати очам звикнути, розумієш, що форма може й паскудна, але от змістове наповнення нового Джокера — це просто *прицмокування*. Це не PTSD-шний ветеран Іраку анархіст і тактик Леджера, це справжній Джокер — хаос, спонтанність, оголене божевілля, супереґо. Це саме той із двох ключових образів історії коміксів, який шліфували десятиліттями. Рухи, міміка, сила погляду і оте тихеньке гарчання — лише інструменти для підкреслення цього. Лето молодець.

Огляд фільму Загін самогубців / Suicide Squad

Дорікати, що Джокера в “Загоні” мало — погана ідея, адже не забуваймо, що фільм же не про нього. Та й узагалі, зеленястого можна було би сміливо викинути з фільму, якби не присутність Гарлі Квінн. Справа не лише в атрибутиці, мовляв, раз є Гарлі, то десь під боком має шмигати і Джокер. Річ в основному стрижні фільму, якому кров з носа потрібна була ця парочка. І  також Катана — ще один персонаж, котрий не знати, якого бена впав цьому фільмові.

Любов та інші неприємності

«Загін самогубців» не перетворюється на місиво тому, що, як і «Дедпул» (огляд), він розповідає одну просту й чітку історію — про загін антигероїв, які йдуть у саме пекло надавати підсрачників якомусь шмурдякові. Та-дам, кінець! Але за цією простотою ховається інша, вкрай важлива деталь: «Загін самогубців» — це фільм про любов. Не лав-сторі, як той же “Дедпул”, де один чоловік *о*ає одну жінку, а саме фільм про любов. Любов, у різних її проявах, є невід’ємною частиною портрету кожного героя (крім Аманди Уоллер) і другим після банального виживання мотиватором. Бездоганна батьківська любов Дедшота, трагічна історія Ель Дьябло, єдрюнькоріг Бумеранга, жертовні почуття Ріка Флеґа і особливо оце маніакальне і всепоглинаюче щось між Гарлі та Джокером (воістину, Mad Love).

Любов — це плоть і кров «Загону самогубців», яка штовхає історію, яка коли в третьому акті фільм починає сповзати у generic-нудятину, любов рятує ситуацію і дарує нам феноменально круту сцену, котра під дарує виснаженій стрічці друге дихання.

Огляд фільму Загін самогубців / Suicide Squad

Десь так до половини не сприймаєш цього. Та ну, мовляв, який в біса фільм про любов? Тут же ознайомлення, флешбеки, жарти, скажений темп, який перетворює перший акт на відеокліп. А потім гоп — карколомний перебіг подій стає на паузу і стрічка серйозно починає про це говорити. Коротко, але переконливо. Це якраз та риса, за яку хочеться любити фільми DC — ці стрічки намагаються вийти за межі “просто видовища” і сказати щось серйозне нам, глядачам. Так, невдалих спроб значно більше, але навіть тоді це намагання не зникає.

І «Загін самогубців», фільм, який кохається у своїй яскравості, несерйозності та шаленості, міг би запросто без цього обійтися. Але ні, навіть тут особиста любов Девіда Ейра до свого дітища не дозволяє скотитися у “екшончик+жартики” а-ля фільми Marvel. І це прекрасно.

Як ти це сюди проніс?

І все би нічого, але куди не глянь — знайдеться щось чужорідне чи невдале в кожному аспекті фільму. Катана, хоч і тематично виправдана, залишається баластом. Згадане перетворення Дедшота у Вілла Сміта з відповідним спалахом благородства. Невиразні лиходії з тиражним бажанням підкорити/знищити світ і дешевим способом їх подолання. Емінемівська Without me, яка виглядає не до ладу в шикарній підбірці музики.

Огляд фільму Загін самогубців / Suicide Squad

З екшном теж біда. Роки минають, але прогрес у кінобойовиськах мізерний — повальна більшість сцен смердить цвіллю і страждає від браку вигадливості. Агов, фільмороби, зверніть уже погляд у бік ігор. Раніше забавки наслідували кіно, тепер і ви не соромтеся вчинити так само. Ну а як інакше, коли часто в іграх трапляються видовищні сутички навіть з рядовими суперниками, ніж у кіно нам пропонують на закінчення дійства? Сольні бойові сцени у «Загоні самогубців» чудові, не вчепишся. Але щойно фокус сповзає з конкретного персонажа і всі б’ються одним гуртом — щелепа болить від позіхів, тим паче, що і представники ворожого війська не хизуються оригінальністю.

Але найбільше хотілося проламати чоло долонею від двох міні-сцен, пов’язаних із предметами в анусі речами, які опинилися в кадрі, оминувши здоровий глузд. Так, один із цих двох випадків збільшує хронометраж Джокера, а інший підсилює бро-тання Дедшота і Флеґа, ну але трясця ж, не такою ціною!


«Загін самогубців» міг стати черговою жертвою Warner Bros., яка за  два роки і три фільми хоче зробити те, на що Marvel знадобилося 8 років. Монтажні ножиці, бажання напхати якнайбільше всього у цей фільм та вдаряння у формулу “жартики+екшон” а-ля Марвел, до якої так звикли глядачі — Девід Ейр не зміг урятуватися повністю, однак фільм це не згубило. «Загін самогубців» однозначно кращий за останні фільми Снайдера. Ба більше, яскравість та збільшення комедії дозволило зіграти на полі свого ідейного ворога та обіграти його. І що приємно, навіть при зовнішній “марвелізації” загін залишився вірним підходу DC  і зриває зі себе ярлик “комікс-муві”. Так, від першоджерела не відхреститися, але “Загін” хоче сприйматися не як екранізацію, а якраз-таки хвацький комедійний бойовик (який насправді фільм про любов :)).

Огляд фільму Загін самогубців / Suicide Squad

Ми отримали саме такий фільм, як нам обіцяли. Так, десь трішки недотягнули, але деінде вийшло краще, ніж сподівались. Крутезна Аманда Уоллер, Гарлі Квінн із рівнем шикарності десь у стратосфері та Джокер, яким він є (хоча і вигляд лайняний; сподіваюся, внесуть правки у наступні фільми) — їх після титрів хочеться бачити ще і ще в нових історіях.

Сходіть на цей фільм. Самі, з друзями чи дружиною/дівчиною (тільки дітей не беріть — рейтинг PG-13 часто взагалі непомітний). Це ідеальний літній блокбастер, який все ж зумів бути чимось трішки більшим. Це нова надія для DC, котрим тепер треба молитися про мінімум втручання Warner Bros. Це відра чистого задоволення.

А ще це хороший фільм про любов.

83

Милота

Вдалося

 • Гарлі Квінн
 • Джокер
 • серйозна тема під яскравою обгорткою

Не вдалося

 • кілька персонажів-декорацій
 • безликі вороги
 • розправа над фінальним босом

Останні огляди

Огляд Need for Speed Payback

59

Автор: Михайло Петрунів

Need for Speed Payback

bit’ання з минулого: Flashback (1992)

Автор: Андрій Нагорний

Flashback (1992)

Огляд Destiny 2

83

Автор: Роман Береговий

Destiny 2

Огляд Super Lucky’s Tale

68

Автор: Володимир Вітовський

Super Lucky's Tale

Огляд Star Wars: Battlefront II

61

Автор: Роман Береговий

Star Wars: Battlefront II

Огляд фільму «Ліга Справедливості»

50

Автор: Олег Куліков

Ліга Справедливості / Justice League (2017)

Огляд Assassin’s Creed Origins

72

Автор: Олег Куліков

Assassin's Creed Origins

Огляд фільму «Вбивство у «Східному експресі»

Автор: Alex Korchevski

Murder on the Orient Express / Вбивство у «Східному експресі» (2017)
 • Андрій Бабін

  Приємно читати текст від Олега. + однозначно

 • NGxWinGeR

  Дивилися з дружиною в день прем’єри – це фільм року однозначно. На інші фільми можна просто не йти. Недоліки – та кого вони цікавлять? Чи захоплює? – Так. Чи драйвовий? – Так! Веселий з гарними жартами? – Так! Гарлі Квін? – о Тааааак!
  Це той випадок, коли фільм навіть кращий за трейлер. Єдине, чого не було у стрічці з показаного в трейлері – жарту про водичку для Ель Діабло, коли вони випивали у пабі.
  11 Джокерів з 10.

  • Oleh Kulikov

   Оце якраз і є недоліки втручання Warner Bros. — через примусове обтинання і оця сцена в барі пішла в утиль і ще купа сцен (Джаред Лето вже публічно висловив розчарування стосовно обсягу видалених матеріалів).
   ——-
   Правда, Ейр уже підтвердив, що ніяких “режисерок” не буде — навіть покоцаний, “Загін самогубців” відповідає його баченню і нічого доповнювати режисер не планує.

   • NGxWinGeR

    Це точно підкреслено. І хоча фільм дуже сподобався, але не хотів би продовження, нехай краще залишиться першим і останнім епізодом про загін самогубців. Месників було більш ніж достатньо для розчарування.

    • Max Kalashnyk

     Тут не згоден. Суісквад частенько змінюється, було б цікаво побачити й інших лиходіїв у наступних фільмах. Для прикладу той самий реверс флеш, дестроук, чорний павук та інші.

 • Из-за завышенного ЧСВ Уилла Смита мы имеем лишь 4 нормальных истории – Рик Флэг, Дэдшот, Дьябло и Харли. Остальные лишь промелькнули и как-то вяло расскрылись, особенно Катана, которая появилась буквально из неоткуда. На рассказ её истории ушло меньше минуты, а её эмоциональные монологи на японском вообще не переводили и ей даж сочувствовать не хочется. Ах да, о Уилле Смите и о его ЧСВ. Всё дело в том, что он не хотел сниматься в фильме пока режиссёр не согласится дать ему больше экранного времени, чем у других. Как говорил сам Уилл – пришлось переписывать сценарий буквально на коленке.

  Сам фильм очень атмосферен и во время просмотра даже начинаешь верить в происходящее. Я бы сказал, нет той фальши, что в фильмах Марвел.
  Да и совсем не чувствуется детский рейтинг. А из всех героев, больше всего понравились Дьябло с Ведьмой. Они прям украшение всего фильма.

  Моя оценка фильму – 74 балла.

 • Здається, у вас перша позитивна рецензія на фільм в україномовному інтернеті…

 • Yuriy Burda

  Сходили вчора з дружиною нарешті.
  Можна знайти недоліки певні, так, але то таке. Дрібнички на фоні загального враження.
  В цілому дуже добре. Хотілося би щоб фільм був довшим і краще розкрив персонажів. Той же бумеранг міг би бути просто шикарним (хоча він і так красень)
  Після фільму зрозумів що я б із задоволенням його передивився б ще раз просто зараз. Реально враження по закінченню, що його було мало і хочеться ще.

  В цілому цього року Дедпул від Marvel і Загін самогубців від DC показали як требя робити фільми по коміксам (і взагалі, екшен-фільми)

 • Dust Rogue

  О, да, фильм, о, БОЖЕ – 10 из 10

 • PaShKoMeTR

  згоден! фільм годнота)

 • Ggen

  Сміта забагато
  Крок декорація
  Катану можна було не додавати до загону
  Дьябло надто спокійний, стримування люті виглядає награно, але сцена битви в кінці гідна
  Джокеру не вистачає сміху, а так не погано
  Харлі тащить, без неї був би провал
  дивитись всім