Огляд фільму “Зоряні війни: Пробудження сили”

Автор: Alex Korchevski

Проаналізувавши сюжетну різноманітність кінострічок крайніх років, приємно відзначити, що режисери та сценаристи почали більше задивлятися у космос. Це повертає цікавість до позаземних цивілізацій, NASA та подорожей у часі і просторі. Але все ж, найбільш очікуваним фільмом 2015 року став 7 епізод відомої саги Star Wars: The Force Awakens.

Увага! У цій статті немає спойлерів, хоч авторка намагалася переказати усі-усі подробиці сюжету, що її вразили — прим. ред.

Страх і ненависть у далекій галактиці

Перед початком сеансу я боролась із побоюваннями, що після такої тривалої перерви стрічка мене розчарує, як не грою акторів, то сюжетом. Але побоювання були марними — фільм виконано на належному рівні, автори підійшли до його створення відповідально.

Джордж Лукас віддав усі напрацювання по попередніх фільмах сценаристам Disney, але вони, чемно погортавши рукописи, вирішили зосередитися на власних сюжетах. Сам Джордж Лукас заявляє, що не погодився на режисуру, оскільки втратив любов до режисерства і не зміг би придумати чогось нового, але ніколи не забороняв долучатися до процесу Кетлін Кеннеді, яка є сьогодні головою LucasFilm. Чи розчарована я тим, що пан Лукас не був режисером і сценаристом 7 епізоду? Безумовно: його настрою у фільмі не вистачило.

Огляд фільму Зоряні війни: Пробудження сили

Однак, зоряні війни зберігають свій настрій класичним драматичним мінімалізмом. Під час одного з драматичних моментів половина зали ридала від образи, гніву і співчуття. Творчий колектив стрічки спромігся настільки тонко і живо передати конфлікт між спорідненими дійовими особами, що й Вуді Ален здивувався би, а він за геніальністю передання простоти людських стосунків дає фору всім.

Привіт, старі знайомі

Після перегляду 7 епізоду усіх найбільше хвилює лише одне питання: „Невже минуло так багато часу?“ Тільки лінивий ще не висловився про зморщки Леї, сивину Гана Соло і пошарпаність Люка Скайвокера.

Представники Disney попереджали, що Марк Гемілл мусив повернути собі форму, аби гідно виглядати у продовженні. Але якщо його показували аж 2 хвилини, то що ж довелося приводити у форму? Адже Люк не виглядає суперзіркою, а більше нагадує Ґандалфа зі стрижкою, до того ж здійснює буквально два-три рухи за всю сцену. Тішить те, що це лише перший фільм із обіцяної трилогії, і можливо далі Люк покаже себе у всій красі.

Утім і справді — будьте готові, що Лея вже не „солоденька“ — коли вона з’явилась на екрані, я від несподіванки і переляку впустила свій попкорн.

Наймиліші герої 7 епізоду — дроїди BB-8 та R2D2, які були джерелом жартів, доки в кадрі не з’явився Вукі. Той упевнено полонив частину жіночих сердець. Коли Вукі жаліється Гану на холод — уся зала регоче, бо Вукі тримається, як зірка британських комедійних шоу, хоча насправді всі жарти виглядають трішки пласкувато.

Особливо зачіпає сцена, коли Вукі йде мститися за друга і підривати усю базу — це була надзвичайно яскрава акторська гра. І навіть кілограми шерсті не зможуть цього приховати.

Огляд фільму Зоряні війни: Пробудження сили

Тут повно щирих емоцій крупним планом. Для цього постаралися геть усі актори. Утім, щодо Гаррісона Форда у мене є сумніви: місцями хотілося гукнути йому в екран: „Не вірю!“ і закотити очі догори, мов Роберт Дауні Молодший.

Словом, вибір акторів був зроблений вдало і всі вони прекрасно взаємодіяли між собою і створювали рівномірну атмосферу, прекрасно передавши індивідуальність своїх героїв.

У сиву давнину, у далекій галактиці…

Безумовно, перш ніж почати зйомки, Disney i LucasFilm задумувалися над ризиками, з якими вони стикаються, адже більшість героїв, які знімались у попередніх частинах, і справді вже дуже старі. Якщо їх не розбавити новими, молодшими персонажами, чи сподобається це глядачу? Вони все ж ризикнули і виграли: фільм вже покрив рекорди “Темного Лицаря” і зібрав за неповні 4 дні прокату 14,1 мільйонів доларів.

Сценарій “Зоряних війн: Пробудження Сили” — цілком логічний. Не було білих плям чи несподіваної появи нових героїв. Однак темному боку Сили цього разу не дали розгорнутися. Вони недостатньо витончені, і ось тут зрозумілість сюжету (добро завжди перемагає) не дала достатньо насолодитись інтригою боротьби, якщо така існувала.

Діалогів у “Пробудженні Сили” небагато, вони доволі очікувані, але при цьому фільм не втрачає у своїй непередбачуваності. Це вищий пілотаж, коли ти розумієш усі обставини і стосунки між персонажами, але все ж не знаєш, що буде далі.

Саме тому цю стрічку можна порекомендувати навіть не знайомим з кіносагою. Ви нічого не втратите і тільки захочете з більшою повагою і цікавістю передивитися всі попередні частини, адже 7 епізод є прямим продовженням 6.

Огляд фільму Зоряні війни: Пробудження сили

При перегляді звертайте увагу на деталі. Упевнена, медики вліплять уподобайку за правильно передані психосоматичні симптоми болю Кайло Рена, який стукає себе по захисному жилету, отримавши поранення від світлового меча; фотографи оцінять вибір локацій для зйомки (а там є і пустелі Абу-Дабі, і деякі із пагорбів Ісландії); поціновувачі батальних сцен — натуральне падіння штурмовиків від завданих їм ударів.

Бабахи, як вони є

Попри величезну кількість комп’ютерної графіки, було вирішено знімати на плівку, а не на цифрові камери, для передання всього кольорового діапазону місць зйомки. Для цього було обрано Kodak 5219 — звичайну 35-мм плівку з поліпшеним контрастом і переданням тону шкіри. Що не дивує, адже, хоч “Зоряні війни” і знімали на IMAX-камери, прибічники класичної картинки не проміняють теплий діапазон і гнучкість кіноплівки на холодний піксель цифрової камери.

Спецефекти було вирішено відзнімати традиційними способами, де це можливо. Оператор Деніел Міндел розповідає, що на його думку глядачі втомилися від сучасної графіки і потребують чогось натуральнішого.

Водночас старі комбіновані зйомки були візитівкою саги протягом багатьох років і вплинули навіть на мас-культ. Як бачимо, Деніел чітко розумів, що казав, і фільм справді моментами повертає нас до настрою попередніх десятиліть неповторних вражень.

Сцена бою Реї в зимовому лісі на планеті D’Qar і справді захоплює. Момент, коли вибухи, заплановані Опором, викликають землетруси і сплески магми, справді варто подивитися у 3D.

Ви спитаєте: хіба можна сьогодні здивувати когось вибухами у фільмі? Але у “Зоряних війн” є Джакка, на якій добіса багато піску, з яким режисер ще не експериментував. І вже на початку фільму маємо перший вибух, який відбувається… у порожнечі сипких пісків. Усі подальші вибухи пропрацьовувалися з ювелірною точністю і навіть дизайнеру з його критичним поглядом на графіку не вдалося би знайти недопрацьовану текстуру.

Огляд фільму Зоряні війни: Пробудження сили

Що-що, а на видовища в “Пробудженні сили” не скупились: усі панорами і батальні сцени відзняті на дуже високому рівні, а кольорообробка і режисерська любов до деталей роблять честь усій проробленій роботі колективу “Зоряних війн”.

Музику для 7 епізоду погодився писати незмінний Джон Вільямс, який був композитором усіх попередніх епізодів. Її подекуди не вистачало, але в моменти фінальних баталій вона підкреслювала всю значимість того, що відбувається і додавала деякої помпезності.

Хочу ще!

Опісля перегляду я відчула непереборне бажання передивитися усю сагу заново, відкривши її, наче фотоальбом, і побачити молодих Гана Соло, Лею, Люка Скайвокера і навіть Дарта Вейдера, від якого у 7 епізоді залишився тільки обвуглений шолом.

Слід очікувати більшого від наступних частин трилогії і дивитись на “Зоряні війни: Пробудження Сили”, як на обіцянку нових переживань, без особливої критики, і сприймати наче зустріч із старим знайомим, якого не бачив уже дуже давно.

86

Милота

Вдалося

 • Любите різку зміну локацій у фільмах
 • Якщо ви фанат космічних пригод і воєн
 • Цінуєте кольорообробку
 • Шукаєте психологічної драми і екшону

Не вдалося

 • Очікуєте повної відповідності настрою попередніх епізодів ЗВ
 • Очікуєте надмір емоцій від головних героїв
 • Джордж Лукас

Останні огляди

Огляд Seven: The Days Long Gone

49

Автор: Владислав Папідоха

Seven: The Days Long Gone

Огляд фільму «Вогнеборці»

Автор: PlayUA

Вогнеборці / Only the Brave (2017)

Огляд Need for Speed Payback

59

Автор: Михайло Петрунів

Need for Speed Payback

bit’ання з минулого: Flashback (1992)

Автор: Андрій Нагорний

Flashback (1992)

Огляд Destiny 2

83

Автор: Роман Береговий

Destiny 2

Огляд Super Lucky’s Tale

68

Автор: Володимир Вітовський

Super Lucky's Tale

Огляд Star Wars: Battlefront II

61

Автор: Роман Береговий

Star Wars: Battlefront II

Огляд фільму «Ліга Справедливості»

50

Автор: Олег Куліков

Ліга Справедливості / Justice League (2017)
 • О, так, радий, що стрічка не розчарувала. Добре, коли продовження роблять тямущі люди.

  • PaShKoMeTR

   +++

  • Artym Bogdan

   Молодець Олекса! Повністю згідний – цей фільм класне продовження старих добрих зоряних воєн, які я так любив у дитинстві!!!!!

 • Leoriy

  Стаття не розчарувала, надала бажання подивитись цей фільм. Дуже дякую, Алекс, ти молодець!! :)

 • Vitaliy Pob

  Чудовий огляд, величезне спасибі Алекс, тепер із ще більшою цікавістю піду в кінотеатр на сьому частину)

 • pan Vusan`

  От із тим, що всі актори гарно підібрані по ролях, то не погоджуся.. Мені досі не дає спокою Адам Драйвер у ролі Кайло Рена. Він крутий до тих пір поки не скине шолом.

  • PaShKoMeTR

   звичайний молодий чоловік. який доречі, трохи схожий на свого батька.

   • Dimitriy Kutnyakov

    Я теж подумки зітхнув.. “тю..”, коли той зняв шолом. НМД, якби він був, наприклад, лисий, було б автентичніше.

    • PaShKoMeTR

     він зовсім молодий, тому і такий розгублений в своїх діях. і щоб це підкреслити, вибрали саме цього актора. мені здається, що все логічно))

     • Олександра Корчевська

      мені все ж таки набагато страшніше було від появи Леї.)
      Кайло Рен – дійсно, молодий і імпульсивний, Темна сторона сили цього разу просто готується перед нормальним боєм в наступних частинах. Принаймні – такими були мої відчуття.)

     • PaShKoMeTR

      так так так)) цей епізод, як на мене – прелюдія перед щось масштабним. можливо це такий хід, зробити епізоди по наростаючою. щоб від іншого фільму нічого такого не чекали, а він як бабахне xD

      і чому страшніше від появи Леї? її показували ще в трейлерах, тож всі бли готові до її появи. . 30 років як ніяк пройшло. і ми вже не карапузи((
      мене більше приголомшив найголовніший спойлер. це знущання над фанатами:( скупа чоловіча зльоза скотилася по щоці в той момент ))))))))

  • B11zzard

   а я вважаю що це правильний хід. Хлопець молодий і імпульсивний, хоче бути як його кумир Дарт Вейдер, але він не Дарт Вейдер. В наступних фільмах він уже повністю перейде на темну сторону і буде більш брутальний.

 • Андрій Бабін

  і зібрав за неповні 4 дні прокату 14,1 мільярдів доларів
  wtf? виправте, бо ще хтось повірить

  • garret

   щось не те з цією цифрою

  • Дякую, виправив.

   • garret

    Олексо, все ж перевір інформацію. В неті фігурує цифра біля 50 млн. доларів

  • PaShKoMeTR

   замало якось)

 • Oleksandr Masnyi

  файно є,тепер піду)

 • Євген Потієвський

  Мені одному фільм не сподобався? Нічого що він до чорта не логічний а сценарій зшито з вирваних сторінок старих епізодів і подано просто у красивішій якості ніж раніше? Прочитав усе що написано але як на мене то фільм заслуговує на оцінку не вище 60 і то лишень за гарну музику і класичних героїв саги.
  Особисто мені цей похід в кіно нагадував щось таке: відчуття, ніби ти замовив в борделі молоду дівчинку, яку тобі усі нахвалювали, а тобі підсунули Франкенштейна зшитого з молодих дівчат, і деякі частини цього тіла тобі доволі знайомі. Але намакіяжений Франкі був непоганий. В підсумок скажу що тепер ЗВ діляться на 2 різні світи ЗВ Лукалса і ЗВ Абрамса фантам Абрамса не варто дивитись Лукаса і навпаки.

  • Але Лукас зняв лише один фільм. Найперший. Усі інші знімали інші режисери.

   • Євген Потієвський

    Основа і фундамент що повели за собою наступні частини ..та хай йому грець але нова частина це справді страшнючий Франкенштейн зшитий з усього по троху

    • Андрій Бабін

     Ну не можна прискіпуватись до ЗВ із такими претензіями, як відсутність логіки. Це окремий “кінематографічний всесвіт”, в якому діють свої закони і вони ніколи не виділялися особливими логічними зв’язками. А щодо вирваних сторінок: величезний проміжок між двома фільмами і точками подій, що відбуваються в них. Це потрібно пов’язати так, щоб все поєдналося, сподобалось фанам і простим пошановувачам, нагнало ностальгію і витиснуло сльозу у “старшого” покоління. Перевірений спосіб. Всі задоволені. Кіно супер! Що б там не казали.

  • PaShKoMeTR

   пффф. невже перша трилогія була дуже ЛОГІЧНОЮ? маячня. НЕВЖЕ в Енакін був дуже детально прописан в 1-2 епізодах? маячня. якщо роздивлятися попередні, то всі епізоди не ідеальні. 7ий епізод – це старт нового ПОКОЛІННЯ ЗВ, в цьому фільмі і море ностальгії, і багато нових героїв, нові планети. тому сценарій 7ого епізода так схож на 4ий. це все, щоб нагадати всьому світу, що велика космо-сага(сила) ПРОБУДИЛАСЯ після 30ти річної сплячки. тож не будь занудою, а поглянь з інших сторін на фільм.

 • Imp_from_DOOM

  Снимали на плёнку??? Аналог возвращается!!!

 • ᛏᛖᛊᚴᚱᚨᚨᛚ ᛎᚱᚢᛗᛁᚾᛁᛃ

  о дебютна стаття Алекс, вітаю. що ж, вона розпалила мою цікавість ще більше, тепер таки сходжу в кіно))

 • PaShKoMeTR

  фільм дуже сподобався. саме таким я і уявляв цей епізод! тепер чекаю продовження навіть більше, ніж цей 7ий епізод! Абрам красава. Чудову казку зробив

 • Pan Diman

  Можна всіляко дивитись на це, та я не назвав би цей епізод найгіршим. Із двох годин фільму я отримав надзвичайне задоволення лише на хвилин 7 чи менше (і переважна частина цього — мій улюблений текст на початку). Багато традицій зберегли, що не може не тішити, та ні оператор, ні сценаристи або ж навіть режисер не викликали почуття поваги багатьох (і я маю на увазі справжніх) фанатів. Не можна сказати, що люди не намагалися створити красу, та, на відміну від попередніх шедеврів (і першого епізоду) Лукаса, цей епізод надто передбачуваний. Дуже мало оригінальних речей, та й ті, мабуть, достатньо сподобались хіба що дітям та окремим виключенням. Як зараз кажуть, фільм виявився доволі «конвеєрним». Не можна назвати його достатньо оригінальним, серйозним та цілком досконалим, та й я навіть не хочу казати, що це не один із найкращих фільмів року. Більше того, я отримав задоволення просто від того, що пішов у кіно на «Зоряні війни», прямо як покоління та ще кілька поколінь тому. Я б залюбки ходив на нову трилогію саги раз на років 10–15, та лише за умови, що «ЗВ» житимуть. Серію спотворили, та не вбили, і сподіваюсь, що ще не надто скоро вб’ють остаточно. Нехай буде з вами Сила.

  • B11zzard

   найгіршим? Та цей фільм, при тому що це зав’язка трилогії одною лівою побив усе те, що назнімав лукас в двохтисячних і назвав зоряними війнами.

   • Pan Diman

    Може, Ви неправильно прочитали моє повідомлення: «… Я не назвав би цей епізод найгіршим».

    • PaShKoMeTR

     дійсно. так незграбно написаний комментарій можно прочитати як завгодно

     • Pan Diman

      «Можна».

     • PaShKoMeTR

      дякую. українська – не рідна мова для мене

 • Піду на фільм 28, але передчуття далеко не найкращі. Проте перед показом покажуть 2 трейлер Дедпула так що похід в кіно буде того вартий:) А це я просто залишу тут

 • B11zzard

  Автор молодець, хороший огляд і оцінка. Це фільм від фанатів старої трилогії для фанатів старої трилогії. Це справжні Зоряні Війни, їх дух відчувається від самого початку і до кінця. Тому цей фільм на голову вищий фільмів нової трилогії, які може і не такі погані самі по собі, але це не зоряні війни. Ті, хто любить нову трилогію скоріше за все будуть розчаровані, майте на увазі. Ті, хто не любить стару трилогію будуть розчаровані ще більше. Для мене це 9.5/10 на даний момент, після перегляду було відчуття ніби я на курорт з’їздив. Піду на ще один сеанс. Оцінка на imdb 8.9/10, 100 тисяч людей проголосували, з часом впаде до 8.4-8.5. І це об’єктивна оцінка. Хоча про яку об’єктивність може іти мова, коли це перший справжній фільм про зоряні війни за тридцять років.

 • Dmutro Shumanskuy

  Мене турбує одне питання
  Штурмовики навчилися влучно стріляти за 30 років чи ні ? :D

  • Олександра Корчевська

   Не дуже))

   • PaShKoMeTR

    в перщі хвилини фільму, коли вони в упор розстрілювали, то вони були влучними xD

  • PaShKoMeTR

   з бластерів теперь влучніше, але на винищувачах косоваті))

 • sixshooter

  Кіно лайно. Або я сноб, або так і є. Шкода. Не ходіть

  • PaShKoMeTR

   добра рецензія. тобі треба книжки писати. дуже гарний стиль оповідання. і головне, дуже змістовно)))

   • sixshooter

    Буду йти ще раз, це я був не при собі трошки=)

    • PaShKoMeTR

     ахаха

 • Що ж… Непоганий двогодинний трейлер для нового баблосмоктання. Новий початок. Все розжували для людей, які вперше прийшли на ЗВ.

 • NGxWinGeR

  Сьогодні були на сеансі в 3D. Мої враження в цілому – більше “так”, ніж “ні”. Сподобалося: По, Фін, Хан Соло і Чуві, Лея, новий веселий астродроїд.
  Не сподобалося: головні поганці (зовсім слабкі), головна героїня та її “емоційність”, а також дуже слабенький музичний супровід, взагалі майже нічого не відклалося в пам’яті після фільму…
  Ну і окремо щодо 3D – кінотеатр Оскар (Київ), багато темних сцен, де дуже погано видно зображення. Не було змоги піти сьогодні до IMAX, на роботу б запізнився потім, проте там екран краще підходить для 3D. В цілому краще передивлюся ще раз вдома в 1080р в звичайному 2D, але з SVP і 60 кадрами в секунду – буде значно краще сприйматися (перевірив давно і на попередніх шести епізодах).

  • PaShKoMeTR

   а що, старі фільми є в 60 кадрах є?

   • NGxWinGeR

    Так я ж написав, вдома на ПК передивлюся з SVP (Smooth Video Project) Manager. От тоді і будуть 60 кс. З SVP не має значення старе відео чи нове, 60 кс буде все одно.

 • Сходив на сеанс. Залишився задоволений. Стрічка вийшла досконалим перезапуском серії. І фанатів потішили, і новачків розважили. Це все та ж сама стара добра казка про Силу, сітхів і джедаїв. Так, тупорила, так, нелогічна, так, абсолютно антинаукова, але такими Зоряні війни були завжди.

  З-поміж усього мене приємно вразив український переклад. Вступна текстівка, ота, що втікає у перспективу, написана досконало, з урахуванням питомих норм української мови. Маємо Лею Орґану і Люка Скайвокера. Ніяких запозичень у росіян, абсолютна самодостатність. Низький уклін команді локалізаторів. Грандіозному фільму — грамотний переклад.

 • nuada

  Скажу,що не чекав якогось откровення від фільмуі.Грамотно поставлена рекламна кампанія дала свої плоди.В результаті маємо повні зали людиняк ,які трамбують в себе попкорн,запиваючи його пивом і лупаючи оченятами через залапані жиром 3D окуляри.Половина залу,ще пам”ятає “Повернення джедая” ,друга половина прийшла бо модно або вони діти/підлітки,для яких це новий початок..Геть дном його не назвеш,як і шедевром в принціпі,по духу більше схожий на 4,5,6 логію(мабуть логічно).Деякі персонажі абсолютно пусті,сподобалась головна героїня і БіБі.Засмутив швидко виведений зі строю Соло і головний ЗЛОчинець,якого хочеться взяти на руки і плакати разом з ним.Зате калачики на голові Органи в кінці фільму дуже доставили).

 • Я мабуть запізнився з коментарем але все ж, огляд вийшов гарно написаним і досить інформативним. Та на момент мого прочитання цього огляду(прямо перед походом у кінотеатр) він досить сильно спойлернув мені смерть Хана Соло “Особливо зачіпає сцена, коли Вукі йде мститися за друга і підривати усю базу — це була надзвичайно яскрава акторська гра. І навіть кілограми шерсті не зможуть цього приховати.” тому хотілося б щоб автор у майбутньому утримувалась від подібних речей, не забирайте хліб у Олеша)
  А так в цілому огляд гарний, відчувається авторський стиль, багатий словниковий запас а головне бажання писати цікаві огляди)