Огляд клавіатури Tesoro Colada Saint

Автор: Віталій Тарнавський

Колада – ім’я меча, що був наділений особливими можливостями і неймовірною міццю. Кажуть, що цей меч не знав поразок і досі вважається одним з найкращих у світі. Тому він став символом перемоги і міцного бойового духу. Нинішній огляд познайомить вас зі ще одним носієм цього імені і дасть зрозуміти чи вартий він придбання.

Компанія Tesoro з’явилась на українському ринку десь рік тому, але вже встигла завоювати серця вимогливих ґеймерів. “TESORO Colada Saint” з перемикачами Cherry MX Brown – це алюмінієва механічна клавіатура з підсвіткою клавіш та набором додаткових функцій.

Комплектація

Упакована клавіатура в солідну картонну коробку, на якій перелічено основний функціонал і колір використаних в цьому варіанті перемикачів. У комплекті з клавіатурою пропонується диск з програмним забезпеченням і дві брошурки з описом та інструкцією. Також є диск з ПЗ, але я рекомендую завантажити свіжу версію з офіційного сайту.


Після розпакування перед нами постає доволі масивна клавіатура з підсвічуванням клавіш, каркасом зі шліфованого анодованого алюмінію і з незнімним півтораметровим кабелем.

Про внутрішнє

Клавіатура зібрана добротно і продумано. Під час довготривалих ігрових сесій приємна прохолода алюмінію нагадує про себе дуже часто. Пластикові ніжки допомагають змінювати кут нахилу клавіатури в широких межах. А велика кількість проґумованих ніжок на дні клавіатури дозволяє їй надійно утримуватися на будь-якій поверхні.


Хоч метал використовується тільки у верхній частині каркасу клавіатури, але це вже дозволило зробити її доволі важкою, надавши їй вагомих півтора кілограма. Підсвічування клавіш має чотири режими, два з них – це зміна яскравості, а інші два – увімкнення підсвічування певних зон.

 

Використовувані перемикачі MX brown дуже поширені, тож їхні тактильні особливості добре відомі. Ці тактильні перемикачі мають понижене зусилля натискання, порівняно з іншими і не клацають. Ця клавіатура постачається з усіма можливими видами перемикачів, тому вибір тільки за вами.

Додатково на верхній грані клавіатури є два порти USB 2.0 і два роз’єми для навушників і мікрофона.


0018562_0

 

Про софт

Для повноцінної роботи клавіатури вам буде потрібне фірмове програмне забезпечення, яке, як вже писалось вище, можна завантажити з офіційного сайту.
На жаль ПЗ для цієї клавіатури не є прикладом зручності та зрозумілості. Воно перевантажене картинками, а для того, щоб розібратись у ньому, потрібно хвилин 10. Наприклад для того, щоб вимкнути підсвічування бокових граней, потрібно здогадатися, що за їхню підсвітку відповідає маленький ромбик праворуч.

З іншого боку ПЗ має дійсно вражаючі можливості, тут вам і макроси, і налаштування усіх клавіш, тому недолік у usability можна пробачити.

Вердикт

Клавіатура залишила в моїй душі тільки позитивні враження. А нюанси в роботі так чи інакше пов’язані з особливостями використовуваних перемикачів. Єдиним суттєвим мінусом залишається її ціна, котра на момент написання складає 2800 грн.Але якщо вам потрібна добротна механічна клавіатура, і у вас є зайві кошти, зверніть увагу на Tesoro, вона цього варта.

Особлива подяка магазину Зона51 за надання клавіатури для тестування.

Останні огляди

Огляд Seven: The Days Long Gone

49

Автор: Владислав Папідоха

Seven: The Days Long Gone

Огляд фільму «Вогнеборці»

Автор: PlayUA

Вогнеборці / Only the Brave (2017)

Огляд Need for Speed Payback

59

Автор: Михайло Петрунів

Need for Speed Payback

bit’ання з минулого: Flashback (1992)

Автор: Андрій Нагорний

Flashback (1992)

Огляд Destiny 2

83

Автор: Роман Береговий

Destiny 2

Огляд Super Lucky’s Tale

68

Автор: Володимир Вітовський

Super Lucky's Tale

Огляд Star Wars: Battlefront II

61

Автор: Роман Береговий

Star Wars: Battlefront II

Огляд фільму «Ліга Справедливості»

50

Автор: Олег Куліков

Ліга Справедливості / Justice League (2017)
 • Artur Babichenko

  Тесоровські навушники взагалі чумові) а клава дорогенька:(

 • СЛИШКОМ(!) ярко.

  • де?)

   • В темноте – это ппц просто.

    Моя все же поскромнее.

    • та то я спеціально для фото так зробив, там можна і поменьше яскравість зробити

 • S1x_UA

  Круто, коли є підсвічування клавіатури

 • sixshooter

  Ціна абсурдна просто, навіть з урахуванням всіх свистілок і перділок.

 • Цікавий “світильник”, ціна занадто завищена. А от якби ще й клавіші були металеві (щоб всі сусіди чули, що ти сів порубатись;)) – це було б чудово.