Огляд LEGO Marvel’s Avengers

Автор: Alex Korchevski

Здавалось би, всесвіт Marvel почав плавно завойовувати будь-який вид візуального мистецтва і Залізна людина, Дедпул, чи Тор стали добрими знайомими для кожного ґеймера. Не менш відомим є всесвіт відеоігор LEGO, із його формами та ігроладом, але що, як поєднати ці дві речі? LEGO Marvel’s Avengers — вже не перша гра, де ми зустрічаємось із цим компонуванням: марвелівські персонажі плюс леґо-відображення. Та чи вдало вони скомбіновані цього разу?

Ключовими особливостями ігор від Travelers Tales завжди були необмежені відновлення після смерті, збирання очок та інвентарю із леґо-детальок по мірі проходження гри, багато персонажів та можливість грати кількома з них одночасно, вибираючи їх поперемінно. Це все додає цікавості: особливо, якщо самі по собі пазли LEGO викликають у вас дикий захват. Але все це ми вже бачили у попередніх іграх серії, то що ж свіженького пропонує ця гра?

LEGO Marvel’s Avengers починається буквально покадрово відтвореним синематиком із фільму «Месники: Ера Альтрона» (огляд фільму). Це можна пробачити за наступні завдання, які з фільмом вже не пов’язані настільки буквально, і гра відкриває нам, наче шоколадку із фольги, різноманітні ситуації, героями котрих є марвелівські персонажі. Втім, якщо LEGO-ігри і справді настільки смачні, то чи не приївся нам цей смак: ця думка не полишала мене упровдовж усього бавлення.

Огляд LEGO Marvel Avengers | Обзор | Review

Синематики і ігролад зроблені з розмахом: сил розробники не жалкували. Втім, гнітить відсутність фізичного відображення курсора і неможливість змінити точку огляду: адже подекуди цю епічність хочеться оцінити ширше, але куди там. Можливість постійно відновлюватись за певну кількість монет і безліч підказок спершу тішить, але згодом це знуджує. Не весь гумор (який у Travelers Tales доволі специфічний) вдається оцінити, і в більшості випадків у LEGO Marvel’s Avengers його не так багато. Місії дещо нуднуваті: навіть за особливого зосередження справді проникнутися розбиванням башти, чи конструюванням бластера не вдалося.

У кожного персонажа є різні можливості, недоступні іншим персонажам: зокрема Залізна людина може підзаряджатись від спеціальних установок, а Капітан Америка особливо ефективно розбиває необхідні деталі щитом. Але зміна героїв відбувається різкувато. Ти вже знаєш кожного в обличчя, знаєш їхні суперсили, але все ж, на знайомство із новими в тебе є не так багато часу. LEGO Marvel’s Avengers  наче створена для людей, які не поспішають грати, чи для тих, хто спокійно може перегравати рівень, виконуючи завдання бездоганно, збираючи більше очок, й не переживаючи ні за відновлення, ні за „ігровий травматизм“.

Підказки у цій грі з’являються, але все ж — вас одразу закидають в гру і кажуть „гайда, грай!“ і ти починаєш тиснути на всі кнопки, аби зрозуміти, що тобі слід робити. Кожен здогадається, що потрібно розбивати фігурки, чи збирати із пазлів одне ціле (це ж LEGO!) — але от як саме слід бороти противників, гра розповідає згодом. Утім, як виявляється, для цього потрібно не так багато хисту, тому навіть найнедосвідченіші із нас упораються.

У Великобританії у недільному (1 лютого) чарті від Chart-Track ця гра змогла обійти AC: Syndicate, Call of Duty, Fallout 4 і стати лідером продажів. Ця інформація загалом не дивує, адже LEGO Marvel’s Avengers — це гра, у якій ти — наче знову дитина. Тебе ведуть по сюжету за ручку, наче тобі знову 5, і особливої свободи у діях у тебе немає. Зате є ейфорія від взаємодії конструктором і збирання яскравих монеток.

Наскільки багатогранними є персонажі всесвіту Marvel, настільки гнучкішим і різноманітнішим хотілось би бачити сюжет у LEGO Marvel Avengers і мати можливість досліджувати локації, але цього не дано. Утім, король же голий гра ж пластмасова. Складається враження, що Travelers Tales явно ставлять не на цікавість ігрового сюжету, а на геометричність героїв та їхню фактурність, що дуже нагадує ніження у променях слави всесвіту Marvel, якщо не відвертий паразитизм. Важко оцінити, хто з них справді перетягнув ковдру, але це не створює особливої атмосфери під час грання і не дає цілком розслабитись.

На жаль — LEGO Marvel’s Avengers не здивувала мене нічим. Це дійсно LEGO у всьому: для того, аби зібрати свою думку, слід віднайти хороше зі сказаного і скласти враження (як пазл) докупи самому.

64

Приємність

Вдалося

 • любите LEGO, Marvel і швидку зміну персонажів
 • полюбляєте монотонний ігролад
 • новачок у іграх

Не вдалося

 • очікуєте динаміки ігроладу і екшну
 • очікуєте чогось нового від ігор LEGO
 • добре пам’ятаєте сюжет «Месники: Ера Альтрона».

Останні огляди

Огляд Need for Speed Payback

59

Автор: Михайло Петрунів

Need for Speed Payback

bit’ання з минулого: Flashback (1992)

Автор: Андрій Нагорний

Flashback (1992)

Огляд Destiny 2

83

Автор: Роман Береговий

Destiny 2

Огляд Super Lucky’s Tale

68

Автор: Володимир Вітовський

Super Lucky's Tale

Огляд Star Wars: Battlefront II

61

Автор: Роман Береговий

Star Wars: Battlefront II

Огляд фільму «Ліга Справедливості»

50

Автор: Олег Куліков

Ліга Справедливості / Justice League (2017)

Огляд Assassin’s Creed Origins

72

Автор: Олег Куліков

Assassin's Creed Origins

Огляд фільму «Вбивство у «Східному експресі»

Автор: Alex Korchevski

Murder on the Orient Express / Вбивство у «Східному експресі» (2017)
 • Vitaliy Pob

  За що я люблю огляди від Алекс – так це за те, що вони читаються дуже легко й зрозуміло.
  Загалом, гра спрямована на любителів відведеного в ній жанру тав концету, яких мабуть не так той багато. І хоч огляд в певній мірі коротенький, але він доволі змістовний та майже повністю характеризує гру. Вліпив вподобайку)

  • UterSC

   Видно Юра з Олегом добре впливають) Загалом рівень авторських текстів на сайті виріс дуже помітно (за вийнятком одного з авторів, не скажу якого саме :) ).

   • Vitaliy Pob

    UterSc, дай хоча б натяк)

    • UterSC

     Це буде образливо і це моя суб’єктивна думка, триматиму її при собі)

     • Вова TooL Вітовський

      Завжди старався вирізнитися, невже це я? :3

 • Чому той факт, що гра копіює початок фільму тобі не подобається? Я все життя думав, що ігри ЛЕҐО по фільмам базуються на тому, що за допомогою леґо-чоловічків копіюють сцени з фільмів по яким вони зроблені, інколи додаючи в них гумору. Чи може це я не правильне уявлення про леґо-ігри маю? (не грав у жодну, трохи бачив)

  • Олександра Корчевська

   Мені це не подобається, тому що у перейманні сюжету фільмів із героями, відмальованими просто у вигляді фігурок я не вбачаю великої художньої цінності. Lego Marvel Avengers поєднує і “переймання” і власні доробки, пересипані жартами. Але думка про “паразитизм” на славі Marvel не полишала мене увесь час, допоки я гралась. ) Це моє суб’єктивне враження.)

 • Leoriy

  Колись дуже любив погратись у LEGO Star Wars. Це був перший мій досвід із серії ігор LEGO. Кортить спробувати і Месників, тому дуже дякую Олександрі за огляд. :)

 • Max Kalashnyk

  Не варта уваги якщо у вас нема друзів, або родичив, або хоч сусіда який буде грати з вами.

 • Dmytro92

  Звісно, нема ніц поганого в тому, щоб знову і знову продавати те, що добре купують, але якби ж ще якість продукту при цьому не падала.
  Ясобисто для мене такі речі не мають великої цінності, краще підтримати цими грошима незалежного розробника з якимись новими та цікавими ідеями ніж годувати ці велетеньські бізнес-машини.