Огляд Lords of The Fallen

Автор: Віталій Тарнавський

Lords of The Fallen — це польська відповідь Dark Souls, на цьому все. Польська студія City Interactive для створення цієї гри переманила до себе одного з працівників CD Project RED – Томаша Ґоппа. Погляньмо що вийшло.

Зім’ята історія

Історія у гри проста, як двері. Ви — колишній в’язень Гаркін, якого визволив дивний чарівник, і разом з ним ви прийшли у монастир, на котрий нападають злісні демони з паралельного світу, ось і все. Звісно, історія тут подається більш очевидно, ніж у тій же Dark Souls, тут є і ролики, і діалоги, але вони рудиментарні, і лише дають вам загальне розуміння, куди йти і що робити.

Lords of The Fallen review - 03

Про ігролад

Загальну механіку тут можна описати лише одним реченням: це дуже повільна та незграбна Dark Souls. Але не все так погано, є тут і доволі цікаві нововведення, котрі вельми гармонійно вписалися у запозичений у Dark Souls ґеймплей.

Ігроладне ядро майже не зазнало змін – сильні вороги, удари та перекати, котрі, як  і у DS, віднімають у вас сили, приховані секрети та зрізи. Після смерті ви також втрачаєте набутий досвід, і щоб його відновити, вам потрібно знайти ваше місце смерті. Але — стоп, тут і починаються відмінності.

Якщо у серії Souls ваш досвід міг лежати нескінченно довго, то тут він з часом може просто зникнути, і тому треба вирішувати — наплювати чи швиденько та обережно дістатися до нього і забрати, але і це ще не все.

У місця вашої смерті є один важливий плюс — на відміну від серії Souls, якщо ви не будете піднімати ваші душі, а просто перебуватимете поруч, ви зможете поволі полікуватися. Скажу чесно, це не раз рятувало мене у важких баталіях.

Поповнити життя вам допоможуть тутешні замінники вогнищ, які також щедро розкидані по локації. Виглядають вони, як великий кристал, навколо якого крутяться маленькі.

Якщо в серії Souls вороги відроджувались і після смерті, і після відвідин вогнища, то в Lords of The Fallen вони відроджуються лише після смерті, а до тутешніх вогнищ можна завжди збігати і відновити собі зілля, та прокачатись, правда обійшлось не без ложки дьогтю. У серії Souls вогнища завжди відновлювали сталу кількістю фляг з естусом, а в Lords of The Fallen відновлюється лише та кількість зілля, скільки маленьких кристаликів крутиться довкола великого. WTF?

Ходити з великою кількістю невитраченого досвіду в такому випадку може бути навіть корисно, адже від його кількості залежить якість луту, котрий падає з мобів, а також і сама кількість досвіду, що налічується за вбивство ворогів.

Боси та інша нечисть

У грі замало і босів, і унікальних ворогів. Якщо у серії Souls на кожну гру припадало штук 20-30 босів і сила силенна унікальних противників, то в Lords of The Fallen усього 10 босів, а перші вороги переслідують гравця майже всю гру.

Можливо, ви подумали, що не кількістю, а якістю візьмуть розробники, але і тут підкачало. Усі битви з босами неймовірно затягнуті і битись з ними потрібно по 20-30 хвилин, а послідовність їхніх рухів вивчається, якщо не за перший, то точно за другий раз.

Також битви з босами страждають від поганого дизайну арен. Можу виділити одну битву, де по закінченню кожної фази бос кастує своє AoE — такий синій туман, що покриває клапті локації. Подумавши, я вирішив, що просто не заходитиму в цей туман, і буде мені щастя, але – ні, після 10 секунд касту, вся локація вибухає і я помираю. Десь з третього разу я зрозумів, що в моменти цього AoE потрібно ховатись в непримітних склепах, де підриви не завдають шкоди.

Більшість же штатних ворогів ходять з великими щитами, котрі майже нереально пробити, і щоб завдати шкоди, доводиться чекати, доки моб зробить перший випад у ваш бік, а вже потім зайти йому за спину і нанести удар.

Усе це дуже викликає сильне тепловиділення нижче спини, і якщо в DarkSouls до кожного ворога була своя тактика, то тут просто чекай удару і бий у відповідь.

Lords of The Fallen review - 04

Локації і панорами

Графічно Lords of The Fallen виглядає чудово, але поляки, на жаль, змогли зіпсувати всі враження своїм дизайном рівнів. Більшість локацій виглядають, як кишка з купою ворогів, або підземелля з купою ворогів. Звісно, не обійшлось і без красивих локацій, але їх мізерно мало.

Не обійшлось і без огріхів оптимізації, якщо в підземеллях гра видає стабільні 60 FPS, то на відкритих локаціях кількість кадрів може падати до 20, і особливо якщо це відкрита арена з босом. А найбільшим розчаруванням став момент, коли мене змусили пробігти майже усі локації ще раз.

У спробах хоч якось внести різноманіття, у гру ввели додаткові квести, але, дідько, і вони підкачали. Відрубати монаху руку, чи залишити його в спокої, визволити з в’язниці людей, чи ні? Ось такі додаткові квести очікують вас, і це сумно.

Загалом

На жаль, висновок, очевидно, не дуже втішний. Поляки хотіли зробити свою Dark Souls з преферансом і куртизанками, але у них не вийшло.

Lords of The Fallen — це стандартний прохідний проект. Як би мені не хотілось похвалити цю гру, але тут майже немає за що. Звісно, ви можете пограти у неї, якщо у вас є вільних 7-8 годин, і ви вже пройшли до дірок серію Souls, усім іншим я не можу порекомендувати Lords of The Fallen до ознайомлення.

62

Приємність

Вдалося

 • Пройшли всі ігри серії Souls
 • Хочете виклику від гри

Не вдалося

 • Хочете розслабитись
 • Чекаєте хорошого сюжету
 • Нервові

Жанри

Компанії

Платформи

Останні огляди

Огляд Hello Neighbor

31

Автор: Володимир Вітовський

Hello Neighbor

Огляд Seven: The Days Long Gone

49

Автор: Владислав Папідоха

Seven: The Days Long Gone

Огляд фільму «Вогнеборці»

Автор: PlayUA

Вогнеборці / Only the Brave (2017)

Огляд Need for Speed Payback

59

Автор: Михайло Петрунів

Need for Speed Payback

bit’ання з минулого: Flashback (1992)

Автор: Андрій Нагорний

Flashback (1992)

Огляд Destiny 2

83

Автор: Роман Береговий

Destiny 2

Огляд Super Lucky’s Tale

68

Автор: Володимир Вітовський

Super Lucky's Tale

Огляд Star Wars: Battlefront II

61

Автор: Роман Береговий

Star Wars: Battlefront II
 • Юрій Найда

  Копіпаста з Stopgame.ru

  • Те що моя думка збігається з Гальперовим, говорить тільки про те що гра дійсно така)

 • Михайло

  Думаю над покупкою, сюжет тут на скільки розумію примітивний чи більш-менш?

  • Примітивний, навіть дуже. Банально – піду туди бо так треба, зроби те бо так треба. Як Айзер в Дед Спейсах :)

   • Михайло

    Тоді жаль, але дякую за інформацію.

    • Але якщо ви фанат серії Соулс, і пройшли її, то ця гра теж піде, тут впринципі є куди протратити час, правда зроблено воно нажаль в кращих традиціях польської копіпасти :) Я не пожалкував що купив, на разок, другий чудове піде.

     • Михайло

      Ні, я не фанат Dark Souls. До нею моє ставлення скоріше нейтральне, ніж добре.

     • Ну тоді рекомендую переглянути пару ігроладних відео, а можливо навіть початок проходження від якогось нумограйщика, що б зрозуміти чи потрібно витрачати на неї гроші.

 • Artur Babichenko

  Цікавий огляд)

 • destroyer

  Десь я вже цей огляд бачив…:(

 • Коли я грав в цю гру то у мене було враження, що ця гра є полодом інцесту Діабла третього та Соулс, зі всіма поганими наслідками цього процесу.

  • А Diablo і Souls родичі? Інцест можливий лише між кревними родичами. А наскільки мені відомо згадані серії розроблялися різними студіями і людьми. До того ж це превдставники різних жанрів і сетинґів.

   • По-перше про інцест, це була метафора, я знаю, що ці ігри робили різні компанії. По-друге для мене в цих іграшках є багато спільного, що перша, що друга є ActionRPG, в яких від другого залишалося дуже мало. Але, Діабло та Соулс акцентують свою увагу на вбивстві монстрі, інше діло як вони це роблять.
    Як я побачив LOTF, взяли ядро гемплею від соулс, загорнули її в візуалну стилистику Диабла (та його світу), та й ще добавили кастровану складову луту з нього.

    • Все слушно кажеш, просто ти неправильно розумів слово „інцест“ і вжив недоречно. А так я з тобою погоджуюся, тут справді помітні запозичення звідти і звідти.

 • Android_AS

  Блін. Я теж фанат ДС, але я уникав би частих порівнювань і згадок про гру, з якої було здерта механіка для Lords of The Fallen.