Огляд Minecraft: Story Mode

Автор: Віталій Побережний

У 2015 році сталась доволі несподівана подія — студія TellTale спільно із Mojang випустили епізодичну гру під назвою Minecraft: Story Mode. Фанати звичайного Minecraft були зацікавлені дійством і з нетерпінням чекали вихід кожного із п’яти епізодів, про що свідчать численні нумограї, перші враження та всілякі статті на цю тему. І навіть якщо ви не розумієте, чому люди так фанатіють від цього віртуального конструктора, наш огляд допоможе вам розібратися чи вартий уваги ще один серіал від TellTale. 

І це все в кубиках?

Telltale games створила не одну партію вдалих і майже вдалих інтерактивних серіалів, таких як The Walking Dead, Game of Thrones, The Wolf Among Us та багато інших. Ця студія завжди робила ігри, де гравець просто собі прямував до фіналу доволі лінійним сюжетом. Але іноді ґеймеру доводилося бодай трохи, але похвилюватися через вдало створену ілюзію нелінійності, завдяки постійним виборам і відчуттю, що було прийнято хибне рішення.

Story Mode — це також інтерактивне кіно, в якому ваші дії можуть призводити до геть різних і непередбачуваних наслідків. Ви самі створюєте свою історію прийняттям дрібних і вагомих рішень, які можуть змінити хід гри, що типово для Telltale. І, мабуть, більшості гравців це сподобалось, адже ніхто й ніколи раніше не думав над втіленням сюжету в Minecraft. При чому, в іграшці він дійсно цікавий, оригінальний та дуже непередбачуваний.

fgtv.minecraft.storymode4

Починається все розповіддю старенького дідуся про чотирьох могутніх героїв — Кам’яний Орден, який здійснив багато подвигів і був найвідомішим у світі конструктору. Спершу здається, що перед нами банальна казочка про супергероїв. Але дзузьки! У Story Mode розкривається історія звичайнісіньких підлітків, про яких майже ніхто і ніколи не чув. Вони подолали великий шлях у надії врятувати свій світ від небезпеки і звісно ж здобули за свої старання винагороду.

Кожен епізод дедалі більше розбурхує інтригу, кожна локація по-своєму унікальна та не нагадує попередню, усі сцени рясніють подробицями, чудовою лицевою анімацією персонажів, інколи красивою музикою. Будь-якої миті в грі  може відбутись щось таке, про що ви навіть не підозрювали. Постіно дізнаєтесь щось нове, починаєте про щось здогадуватись, роздумуєте, яким може бути подальший перебіг подій. Словом, Story Mode має звичну для TellTale умовно-нелінійну історію, яка обов’язково запам’ятається.

А руки сверблять

І хоч сюжет непоганий, але він майже повністю витіснив ігролад. Ґеймплей доволі різноманітний: інколи потрібно з кимось зійтись у сутичці, інколи ухилятись від ударів, інколи щось побудувати. Але на жаль ігрової механіки у „грі“ дуже і дуже мало, бо більшість часу нам потрібно просто слухати діалоги, які місцями бувають нудними, адже безперестанні теревені з перервою в 2-3 хвилини не можуть врешті-решт не набриднути. І в більшості випадків, коли в нас є можливість дізнатись додаткову інформацію із діалогу з напарником, доводиться її просто пропускати через втому від постійної балаканини.

minecraft

Не в кожного це викличе обурення, але все ж розробники могли б і урізноманітнити гру більшою кількістю динамічних сцен, які б могли хоч трішки відволікти гравця від отих постійних теревень.

Ліземо глибше

Проходячи Minecraft: Story Mode, начебто якась інтрига є, але глобально в гру чомусь не поринаєш. Начебто весь той вміст присутній: цікавий сюжет, різноманітні локації, оригінальні персонажі. Але якось не до кінця воно в грі втілено та передано. І серед TellTale-івських ігор Story Mode нічим новим не виділяється (окрім незвичного всесвіту, звісно). Можливо, причиною цьому стало те, що компанія створювала гру спільно із Mojang, які й могли вплинути на хід розробки гри. Імовірно, їм було не легко співпрацювати, через це й сталось невеличке відхилення від курсу, внаслідок чого вийшло не те, на що всі очікували.

minecraft_story_mode_4

Але все ж, якщо ви пильнуєте за інтерактивним кіно, зіграли не в одну таку іграшку й вона вам сподобалась, то без вагань купуйте собі нове творіння цього жанру. Усе те, на що ви очікуєте, тут присутнє. Story Mode — це теж TellTalе-івське творіння, хоч й не дуже визначне.

І навіть якщо ви ніколи в ігри такої концепції не бавились, проте непогано розбираєтесь у Майнкрафті — гру всеодно варто купувати. Тут вам, наприклад, вже не один головний герой, а кілька і всі вони по-справжньому живі, наділені емоціями та по-своєму особливі. Окрім того, у грі повно своєрідних жартів, підбадьорливих моментів, які  обов’язково піднімуть вам настрій.

Minecraft: Story Mode – цікава та незвичайна гра, яка дає нам змогу поглянути на всім відомий кубічний конструктор з іншого ракурсу, іншими очима (+ для любителів Майнкрафту). Але ігроладу мало, як це зазвичай буває у іграх TellTale, а сюжет так собі. Нічого особливого, але й сварити нема за що.

60

Приємність

Вдалося

 • бажаєте відпочити у грі
 • цінуєте Minecraft
 • цінуєте Telltale

Не вдалося

 • бажаєте відчути адреналін у крові
 • байдужі до TellTale чи Minecraft

Жанри

Компанії

Платформи

Останні огляди

Огляд Hello Neighbor

31

Автор: Володимир Вітовський

Hello Neighbor

Огляд Seven: The Days Long Gone

49

Автор: Владислав Папідоха

Seven: The Days Long Gone

Огляд фільму «Вогнеборці»

Автор: PlayUA

Вогнеборці / Only the Brave (2017)

Огляд Need for Speed Payback

59

Автор: Михайло Петрунів

Need for Speed Payback

bit’ання з минулого: Flashback (1992)

Автор: Андрій Нагорний

Flashback (1992)

Огляд Destiny 2

83

Автор: Роман Береговий

Destiny 2

Огляд Super Lucky’s Tale

68

Автор: Володимир Вітовський

Super Lucky's Tale

Огляд Star Wars: Battlefront II

61

Автор: Роман Береговий

Star Wars: Battlefront II
 • От срань же ж…

 • Назар Борко

  питання не в тему: коли розіграш в твіттері а то написано 16 а розіграшу не було начебто?

  • розіграш буде завтра, виникла затримка через репортаж з Мінська. Це разова проблема, вибачаємось.

 • Олександра Корчевська

  Гарний огляд, тепер я знаю, чому не куплю Story Mode, але таки не видалю Minecraft. ;)

  • jaguar_arx

   пройти на ютубі і забути :) Десь я був підписаний на одного з україномовних ютуберів, що її починав проходити, треба глянути, чи допроходив вже :) і якщо ще ні, то попросити допроходити :).

 • andriy_007

  майже по темі) пройшов Tales from the Borderlands, яка ж там крута історія, хотілось б продовження |-) а ця гра…. я пройшов перший епізод, але через епізодичність гри я не пройшов всі частини, вибачайте за повтори.

  • Vitaliy Pob

   Уже вийшли всі 5 епізодів. Можеш купити(завантажити) їх тепер як одну цілу гру. Тоді зможеш забути про епізодичність й насолодишся грою у всій її красі)