Огляд Portal Stories: Mel

Автор: Олекса Мельник

Допоки увесь ігровий світ вже за інерцією стогне про бажання зіграти у хоч якусь ТРЕТЮ гру хоч якоїсь серії ігор компанії Valve, та продовжує розвивати кіберспорт і відмовчуватися про плани щодо своїх майбутніх синґлових забавок. Але любов фанатів невмируща, а тому досі виходять модифікації до культових ігор „вентилів“. Однією з таких модифікацій стала нещодавня Portal Stories: Mel від невеличкої інді-студії Prism і поширюється вона абсолютно безкоштовно.

Привіт, олімпійцю, астронавте чи герою війни…

Надворі 1952 рік, у суспільстві шанують ще молодих ветеранів Другої Світової, поклоняються олімпійцям і вірять у світле майбутнє аерокосмічних досліджень. Мовчазна Мел отримала запрошення на випробування камери тривалого сну у провідній американській технологічній компанії Aperture Science.

2015-06-26_00003

Нас довго везуть крізь комплекс на електричці компанії. Усюди вирує життя, науковці обговорюють якісь свої проекти, чути голос ще живого Кейва Джонса. Трясця, та нам навіть дозволять побачити подвір’я компанії під живим місячним світлом! Словом, перші хвилини гри дарують надзвичайно приємні відчуття знайомства із легендарною компанією.

Випробування камери сну пройшло успішно, але про Мел усі забули, тому прокинулася вона через дуже-дуже багато часу. Товариство їй склав веселий і тупуватий, але добрий бот Вірджил (схожий на Вітлі із Portal 2), а основна загроза походить від розумної системи безпеки комплексу AEGIS. Ну а далі самі знаєте: камери, пастки, хитромудрі вирішення і розгадка таємниці у підсумку. До речі сюрпризів фінал гри підкидає немало.

Нічому не дивуйтеся, так задумано

Якщо ви не гралися у якусь із ігор Portal, то мені вас шкода і в Portal Stories: Mel я вам наполегливо не раджу гратися. Бо хоч за сюжетом це пресиквел Portal 2, за механікою — це чистісіньке продовження. До того ж з гравцем ніхто не панькається, треба вже вміти гратися у Portal.

2015-06-30_00005

Після простої демонстрації основ ігрової механіки нас одразу ж вкидають у заплутану комплексну головоломку, для вирішення якої вам обов’язково необхідно вийти за межі вашого шаблону мислення та думати позапросторово і нелінійно.

Певною мірою головоломки тут складніші, аніж у оригінальній дилогії Portal, однак вони майже ніколи не вимагають від гравця швидкості реакції чи значної спритності. Майже немає головоломок про збереження кінетичної енергії падіння. І дуже мало траплялося турельок. І все ж це непересічне випробування для просторових мислителів, для яких портал — це можливість, а не просто вхід чи вихід.

Вірні традиціям

Prism Studios до роботи над модом поставилися дуже відповідально. Передусім головною героїнею Portal Stories: Mel стала саме Мел, яку планували робити протаґоністом Portal 2, але потім передумали. Для створення рівнів використовувалися текстури та інші ресурси, які були вже створені Valve, але не використані в жодній з ігор дилогії. Понад те тут ретельно відтворено голос і зверхнє ставлення Кейва Джонса, збережено чудовий чорний гумор. Але найголовніше — тут досі присутній дух науки і шаленого прагнення до пізнання, нехай навіть і карикатурного.

2015-07-12_00002

Загальна тривалість Portal Stories: Mel легко перевалює за 10 годин, що дорівнює тривалості проходження Portal 2. Однак гра часто змінює декорації, відповідно до часу, коли їх збудували. Головоломки розбавлені швидкими переходами з вибухами і балачкою Вірджила та бездушними сповіщеннями AEGIS’а. Тобто нудьгувати не доведеться.

І лише фінальний CGI-ролик нагадує, що це не аддон від Valve, а фанатська робота. Все ж ресурсу такої маленької компанії недостатньо, аби зробити грандіозний фінальний ролик. Однак навіть попри бідні зображальні засоби, фінал змушує щелепу трішечки відвиснути, коли приходить розуміння, до чого йшли всі ці події і винуватцями чого стали Вірджил і Мел.

2015-07-12_00003

Portal Stories: Mel — приклад хорошої і відповідальної модифікації, що виявилася майже рівною оригінальній грі. Це нові пригоди у вже давно звичному середовищі, які мають свій характер і природу труднощів. Це досі бадьора просторова головоломка, просякнута наукою і чорним гумором.

84

Милота

Вдалося

 • жадаєте нових портальних головоломок
 • шукаєте безкоштовні сюжетні ігри

Не вдалося

 • не грали у дилогію Portal

Жанри

Компанії

Платформи

Останні огляди

Огляд Seven: The Days Long Gone

49

Автор: Владислав Папідоха

Seven: The Days Long Gone

Огляд фільму «Вогнеборці»

Автор: PlayUA

Вогнеборці / Only the Brave (2017)

Огляд Need for Speed Payback

59

Автор: Михайло Петрунів

Need for Speed Payback

bit’ання з минулого: Flashback (1992)

Автор: Андрій Нагорний

Flashback (1992)

Огляд Destiny 2

83

Автор: Роман Береговий

Destiny 2

Огляд Super Lucky’s Tale

68

Автор: Володимир Вітовський

Super Lucky's Tale

Огляд Star Wars: Battlefront II

61

Автор: Роман Береговий

Star Wars: Battlefront II

Огляд фільму «Ліга Справедливості»

50

Автор: Олег Куліков

Ліга Справедливості / Justice League (2017)
 • jaguar_arx

  Вчора тільки закінчив проходити. Мені сподобалось. Деякі кімнати змусили поламати голову.

  • І як тобі фінал?

   • jaguar_arx

    Та я, якщо чесно щось таке собі і уявляв :) Було навіть приємно, що передчуття справдились.
    Взагалі усі частини порталу подобаються. Я б навіть , якби не знав, що це фанатський мод, то вирішив би, що це Валв продовження зробили, настільки збережено було саму атмосферу гри. І мені здається, що складність загадок все ж була вище місяцями ніж у портал і портал 2. Втім, перша портал теж цікава була своїми челенджами, коли треба було подумати, як пройти рівень за мінімальну кількість пострілів-порталів чи мінімальну кількість стрибків і т.п.

 • Interzeroid

  “Загальна тривалість Portal Stories: Mel легко перевалює за 10 годин, що дорівнює тривалості проходження Portal 2.”
  Ми, схоже, грали в різні Portal 2 – в мене 4 години проходження синґлу…

  • Сюжет на синґлі не закінчується. І ти точно не сплутав із першою Portal?

   • Interzeroid

    А… Я в кооп Portal 2 грав мало.
    Щодо першої – за 1,5 години пройшов.