Огляд Ryse: Son of Rome

Автор: Юра Лупул

Останнім часом у Crytek справи йшли не дуже, закривалися філіали, скорочувалився штат, але брати Єрлі запевнили, що знайшли потрібні інвестиції, і компанія може продовжити своє існування.

Не відомо чи саме це послугувало тому, що вони вирішили припинити ексклюзивність Ryse: Son of Rome для XBOX One, але мінус один консольний тайтл — це завжди добре для широкого загалу. То ж погляньмо, що нам пропонує син Риму на ПК.

Історія Риму в штампах

Ми граємо за бійця Римської Імперії Марія, який прагне помсти за вбивство своєї сім’ї варварами-дикунами. Починається гра зі сцени нападу дикунів на імператора, де нам належить його захистити. Після нетривалого бою, який служить туторіалом, опиняємося сам-на-сам з егоїстичним правитилем у його криївці, де Марій починає розповідати свою історію. І тут, за допомогою флешбеків, розкривається сюжетна лінія.

Завдяки своїй непересічній бойовій майстерності він пробивається з самих низів і стає центуріоном (воєводою). Чим далі просувається наш герой, попутньо вбиваючи сотні варварів, тим незрозумілішою для нього стає його війна, він дізнається, що вбивство його сім’ї було змовою, адже батько був чи не єдиним чесним римським сенатором.

Історія переповнена штампами наскільки це взагалі можливо. Сценаристи, наче переглядали “Гладіатора” Рідлі Скота і тупо переписували все, що бачать на свій лад. Паралелі з цим фільмом очевидні, але не можна сказати, що вони не працюють. Постановка на дуже високому рівні, а якість картинки цьому тільки сприяє.

Мильне кінце — в минулому

Візуальна складова справді вражає. Легко здогадатися, чому Microsoft замовили гру для своєї нової консолі саме у Crytek, адже вони завжди славились революційним графічним рівнем своїх продуктів.
CryEngine 4 видає посто розкішну картинку, тим паче на ПК — тут додали підтримку роздільності 4К та всіх сучасних стандартів ПК-ґейминґу. Поля бою виглядають дуже насичено, текстурки деталізовані до ниточки.

Але от оптимізація на ПК кульгає. Майже при кожному автозбереженні FPS просідає ледь не до 5-и кадрів на секунду, а в окремих випадках гра може і взагалі вилетіти в найближчу хвіртку. Деякі текстури можуть неправильно відображатися, або не відображатися взагалі, що спричиняє неабиякий дискомфорт. Звісно, це легко вирішується патчем, але поспіху у виправленні цих баґів не видно і на момент релізу гра — дуже сира.

Механіка видовищності

Як то кажуть: все геніальне — просте. Такими словами можна охарактеризувати бойову систему гри. У нас є 4 кнопки: удар мечем, удар щитом, блок і перекид. Такими не хитрими прийомами ви і будете здійснювати свій кривавий похід. Але не все так погано, після нанесення деякої кількості шкоди противнику, з’являється іконка добивання, натиснувши яку і починається видовище. Помилитися у комбінаціях добивання неможливо, адже навіть якщо ви пропустите QTE — гра вас пробачить і зробить все сама.

Слід відзначити, що різноманітність таких місцевих фаталіті напрочуд велика, але не настільки, щоб не набриднути. З часом ви навчитеся добиванню відразу кількох воргів одночасно і це, ніде правди діти, справді класно і кінематографічно. Хореографія бою дуже красива, поріг входження відсутній, як такий. Словом, інтуітивна боївка — один з великих плюсів Ryse.

Також присутня система прокачування. За здобутий досвід зможете відкривати деякі бустери для полегшення ігрового процесу. Тут стандартний набір: збільшення кількості здоров’я, кількості отримуваного досвіду, шкоди, яку ви завдаєте тощо. Крім того ви можете більш суттєво прокачати свого бійця в мережевих режимах, про які нижче.

Мережево веселощів

Після проходження кампанії, однозначно раджу зазирнути до мережевих режимів. Їх чимало і в них починаються справжні веселощі.

Тут вам і соло режими, де потрібно відбивати хвилі варварів, і кооперативні, де ви разом з другом, або рандомним напарником з матчмейкинґу відтворюєте історичні сценарії на площі колізею. Звучить, можливо, не так захопливо, але це справді дуже весело і не потрбує якихось додаткових умінь, адже тут все те саме, що і в кампанії.

У мультиплеєрі очки досвіду заробляються в рази швидше, а крім них випадає золото, за яке ви можете покращити свої гладіаторські обладунки для боїв на підвищеному рівні складності. До речі, в мультиплеєрі доступний костюм з Crysis, тобто ви можете показати варварам, що таке новітні технології :) Звісно, тут він не працює, але виглядає дуже контрасно і додає пікантності боям.

Press X to win

Ryse: Son of Rome — ще один представник категорії Press X to win, але він і не намагається бути чимось більшим, а зважаючи на віжуал, напрочуд пафосну і водночас просту історію, інтуїтивну механіку бою та цікавий мультиплеєр — гра впевнено посідає не останнє місце в своєму жанрі.

69

Приємність

Вдалося

 • Цінуєте хорошу постановку
 • Прагнете відпочити

Не вдалося

 • Прихильник олдскульних RPG
 • Хочете грати, а не спостерігати

Жанри

Компанії

Платформи

Останні огляди

Огляд фільму «Вогнеборці»

Автор: PlayUA

Вогнеборці / Only the Brave (2017)

Огляд Need for Speed Payback

59

Автор: Михайло Петрунів

Need for Speed Payback

bit’ання з минулого: Flashback (1992)

Автор: Андрій Нагорний

Flashback (1992)

Огляд Destiny 2

83

Автор: Роман Береговий

Destiny 2

Огляд Super Lucky’s Tale

68

Автор: Володимир Вітовський

Super Lucky's Tale

Огляд Star Wars: Battlefront II

61

Автор: Роман Береговий

Star Wars: Battlefront II

Огляд фільму «Ліга Справедливості»

50

Автор: Олег Куліков

Ліга Справедливості / Justice League (2017)

Огляд Assassin’s Creed Origins

72

Автор: Олег Куліков

Assassin's Creed Origins
 • Михайло

  Як на мене, гра повний провал.

  • Вова TooL Вітовський

   Сюжет, друже, я дурію, коли забавка має хорошу історію, ще й про Рим, міфологію і вічними питаннями типу: чи насправді ми керуємо власною долею, а може це просто гра богів?

   • Михайло

    Як раз поганий сюжет і спортив усе враження про гру.

    • А коли виходить GTAV?

     • Михайло

      Не вкурсі, не сильно люблю серію GTA.

     • Reveta

      В другій половині січня… 17 здається…

    • Вова TooL Вітовський

     Як варіант ти міг його не зрозуміти, а може тематика… Мені навпаки замало отих 5 годин)

     • Михайло

      А що там розуміти? Він дуже банальний і передбачливий, нема якоїсь ізюменки і цікавинки. Ще один великий мінус – це дуже коротка сюжетна компанія.

 • Didok

  файна гра

 • POROSUS

  Побачивши трейлер для ПК, я одразу зрозумів, що ця гра не кине виклик моїм здібностям і не битиме мене обличчям об клавіатуру (привіт Dark Souls), а відправить мене до стародавньої Римської імперії де ти поринаєш у її тогочасну велич, пафос еліти та криваві війни. Мною такі ігри сприймаються як інтерактивні фільми за проходженням яких можна відпочити і Ryse:Son of Rome в цьому плані мене повністю задовольнив.