Огляд Sid Meier’s Civilization: Beyond Earth

1Земля. Наш дім, дбайлива Мати, що породила та виростила Нас. Вона пестила Нас та давала все необхідне для гідного життя. Як же Ми Їй відплатили? Ми нівечили Її, роздирали на клапті та безбожно калічили в пошуках ресурсів. Тож не дивно, що зрештою Ми перейшли межу й сама Земля повстала проти своїх дітей. Поля перестали давати врожаї, моря, котрі раніше були сповнені життя, спустошилися. Навіть повітря почало перетворюватись на отруту. Тож у Нас не лишилося вибору… Ми змушені були покинути колиску нашої цивілізації й податися туди, де була надія, де на нас чекав новий дім, поза межами Землі...

Отож Sid Meier’s Civilization: Beyond Earth — це нова частина культової серії покрокових стратегій. Та цього разу замість старенької Землі розробники дають нам далеку планету й дрібку колоністів, що тільки-но ступили на свої нові землі. Як розвиватиметься колонія? Чи буде це земля обіцяна, де всі живуть у мирі й злагоді, чи просунуте технократичне суспільство, чи ксенофобна диктатура? Вирішувати тобі.

Історія в грі присутня лишень у зав’язці й переривається на початку гри. Подальший сюжет своїми рішеннями та вчинками пише сам гравець.

Щодо графічної частини, то вона практично не змінилась з часів п’ятої частини. Та це не так і важливо, бо в серії Civilization вона ніколи й не була на першому місці.

ss_e126ea60c62bd4052b0abc04b3e0c06140919169

5Найкраще, що дарує ця гра — це цілком нові враження. Якщо хтось скаже, що це просто Civilization V в космосі, то він частково буде правий, бо основи ігроладу перекочували в Beyond Earth саме звідти. Та розробники з Firaxis Games додали до нього трохи приємних нововведень. Так, тепер кожні кілька ходів після певних досліджень, чи кінця будівництва нам дають вибір. Що таке цей вибір? Це можливість дати ліцензію певній станції. Це використання будівель на користь промисловості, армії, чи населення. Це додає трохи більше відчуття влади над ситуацією в грі. Також з’явилося кілька нових способів виграти гру, не влаштовуючи масової різанини.

Чималих змін зазнало дерево досліджень. По-перше, тепер воно кругле й не поділене на „періоди“. По-друге, проводячи певні дослідження, ми отримаємо можливість змінювати планету. Так-так, тобі це не привиділося, у грі є купа можливостей для гармонійного співіснування з місцевою флорою й фауною, або цілковитого її винищення.

Шляхів розвитку цивілізації є 3 (чого 3 чого завжди це бісове 3, чого не 5, не 7?).

Для мирних самаритян є шлях Гармонії, що полягає в повазі до іншопланетян і взаємної інтеграції. Ті, хто вибрав цей шлях, зможуть прикликати місцевих у своє військо й навіть робити змішані загони. Найкращий їхній юніт — це місцевий аналог Ґодзілли — ксенотитан.

ss_d51806b1db7fe47258a72721cfdabb652c123ad7

3

Схильні до технологій скоріше за все йтимуть стежкою Переваги. Це середній за відношенням до аборигенів шлях розвитку, що може діяти, як агресивно, так і вести мирне життя. Перевага зосереджена на використанні роботів, ауґментації та штучного інтелекту. Їхній козир — могутній Янгол — універсальний важкоозброєний робот.

З певною іронією шлях винищення всього чужого й пристосування планети „під себе“ зветься Праведним. Як прихильнику всесвіту Warhammer 40,000 цей шлях був мені найближчий (спали мутанта, вбий єретика, винищи ксеноса…).  Праведники винищують космітів та тераформують планету, як їм заманеться. У бій вони йдуть на могутніх летючих лінкорах.

Окремої уваги заслуговують користувацькі модифікації гри. Можливість створювати їх нікуди не ділась. Приємно, що вже в день релізу в майстерні був з десяток модифікацій, серед яких навіть затесалася нова фракція на чолі з Папою Римським. Тож з певністю можна сказати, що моди додадуть чимало веселих годин до проходження.

Загалом гра однозначно заслуговує уваги. Новий сетинґ та можливості роблять гру ще цікавішою. Усі аспекти на висоті, що не може не радувати, та на жаль на висоті й ціна, що складає в середньому 25 доларів. Та все ж Sid Meier’s Civilization: Beyond Earth варта цих грошей, бо напевно подарує не одну сотню приємних годин.

Підсумок


Варто оплесків

Вдалося:

 • любите покрокові стратегії
 • фанат наукової фантастики
 • мрієте колонізувати світи

Не вдалося:

 • застрягли в наших часах
 • не любите покрокові стратегії

Приєднуйтесь! Ще більше коротких, але цікавих новин у нашій групі Facebook: fb.com/PlayUA.games


Вам це може сподобатись

Приєднуйся до обговорення →
 • Yuri Koval

  Не варта вона тих грошей. Як вказано у статті – трохи нововведень. Так за трохи нововведень і грошей треба просити трохи.
  Власне, протягом гри постійно виникає відчуття, що чогось не вистачає. І це щось невдовзі вийде у вигляді DLC. Але ж сама гра викликає асоціації зі звичайним DLC до п’ятірки. Так не має бути. Тому й оцінки геймерів на Метакритик всього лиш 6/10.

  • Василь Терлецький

   Повністю тебе підтримую. Грі явно чогось не хватає. Я пройшов її один раз і в мене немає бажання проходити її більше (5-у я протер до дірок).

   Моя оцінка була б в районі 6-7.

   Надіюсь DLC виправить ситуацію

 • Михайло

  Гра дійсно варта уваги, але деяких речей в ній поки бракує.

 • Taras Fostiak

  Обожнюю покрокові ігри! На жаль, цивілізації на грав (навіть до перезавантаження мізків, щодо ліцензованих ігор). Але! читав у інших оглядах, що цій грі бракує того, що мало б бути першоідеєю гри — новизна. “Новий” світ у SMC: BE є все тим же, що колись залишили у пошуках іншого майбутнього. Метод

  divide et impera не залишає людську свідомість.

 • Вова Собко

  Огляд дуже малий і окрім віток розвитку нічого практично не згадано, хоча це і є основна відмінність від 5-ї частини. Але все ж дякую, було цікаво прочитати.
  Особисто для мене однією з п’яти найулюбленіших серій є дана і тому Beyond Earth була для мене грою року. Але це до ознайомлення. Скажу одразу – гра мені не сподобалася. На відміну від Civilization 5, в яку я зіграв більше 150 годин, Beyond Earth закінчив за 6 годин і більше не запускатиму. Хоча в грі неймовірно багато нововведень та вибору, який не суттєво, але все ж впливає на гру, немає зовсім атмосфери. Гра сира та заплутана, хоча я впевнений, що це виправиться доповненнями. В грі забрали багато дійсно потрібних функцій, але що я ніколи не пробачу Фіраксіс, так це те, що вони вирізали статистику після гри… Я ,ярий статистикофіл, міг ще годину сидіти після гри, розглядаючи графіки зміти продукції, культури, золотих періодів… Мда. Але нові шляхи до перемоги сподобалися. Вони стали цікавішими та із різними умовами і задачами,
  Особиста оцінка 65/100. Піду в п’яту зіграю.

 • Sparrow

  Уже знайшли жорстокий перекіс у балансі, що дозволяє перемагати комп’ютерних опонентів на найвищій складності (Аполлон) трохи більше ніж за сотню ходів.

  • Богдан

   … ?

   • Sparrow

    Вітання з минулого року…

 • Діма Рибак

  мені здається, що гра трохи сирувата, але й 5-та Цивілізація спочатку теж була не дуже… От після доповнень, те що треба… Сподіваюсь бейонд ерс також доведуть до пуття.

 • Siegfried Schneeleopard

  Гра нормальна навіть в нинішньому вигляді. Є спірні
  моменти, дечого не вистачає, але в цілому швидше «Добре» ніж «Погано». Думаю,
  що ніхто не сумнівається в майбутніх патчах і доповненнях, які зроблять гру іще
  цікавішою. Висока реіграбельність, космічна тематика, інтересна сітка
  технологій, помірні вимоги до заліза – це далеко не все, чому ця гра однозначно варта
  уваги шанувальників як попередніх частин, так і взагалі любителів глобальних
  покрокових стратегій.

 • Богдан

  Сподобалось – графіка, ремейк дерева технологій, постійні “вибори”, наявність завдань, варіанти перемоги, варіанти прокачки юнітів.
  Не сподобалось – культура присутня тільки як обгортка для промислових переваг (що взагалі тупо), релігія відсутня взагалі, а ідеологію не пропрацювали, та ще й не навчили нею користуватись НСП. Таке враження, що НСП став ще тупішим, ніж в пятірці. Дипломатію навіть урізали.