Steam Link

Огляд Steam Link або якщо не вистачило на консоль

Автор: Андрій Нагорний

До нас на огляд потрапив Steam Link, що вже деякий час муляв усім очі у пропозиціях клієнту Steam. Щоправда в Україні цей пристрій поки що недоступний для придбання. Невідомо з чим це пов’язано, з упередженим ставленням до українців, відсутністю належної підтримки, недовірою до поштової системи тощо, але навряд чи найближчим часом на сторінці цього пристрою в українському магазині з’явиться кнопка „Купити“.

Пристрої транслювання ігор з комп’ютерів на телевізори набирають дедалі більшу популярність, одним з найпопулярніших безумовно є Steam Link, що разом з іншою фізичною продукцією від Valve Corporation є частиною плану компанії по проникненню до вашої вітальні. У клієнті Steam вже з’явився режим Big Picture, що пропонує зручніший інтерфейс при підключенні безпосередньо до телевізора. За допомогою цього пристрою ігри з комп’ютера можна грати на домашньому телевізорі, при цьому не несучи свій ПК у вітальню, чи тягнучи через кімнату тимчасові кабелі.

СЕЗАМ, ВІДЧИНИСЯ!

Steam Link постачають у картонній коробці темно синього кольору. У верхній частині упаковки міститься сам пристрій. Дивує невеличкий розмір і разом з тим доволі поважна вага пристрою. Steam Link не займає багато місця, при цьому його навряд чи зможе перевернути чи скинути грайлива домашня тварина (якщо не тримаєте вдома коней чи велику рогату худобу).

Любителів макулатури чекає розчарування, пристрій супроводжують лише коротенький посібник зі швидкого старту з двох кроків і маленька книжечка з розширеною інформацію про продукт, однаково непотрібні.

Під лотком зі Steam Link міститься коробка в коробці, в якій зберігаються блок живлення, три виделки, на які можна поміняти рідну американську. Також тут є компліментарні кабелі HDMI та Ethernet, що мушу сказати дуже слушно, особливо в умовах постійного зростання цін.

ТО ОН, ЯКИЙ ТИ

Зовнішній огляд залишив приємне враження. Пристрій відчувається, як міцно збитий. Нижня панель виконана із матеріалу, з яким пристрій менше ковзатиме по меблях. За розміром це 12 на 9 на 1,5 сантиметрів. На задній панелі — п’ять роз’ємів: живлення, два USB, один HDMI та один Ethernet. Ще один USB розташований збоку.

Спершу було незрозуміло, як замінити вилку і довелося шукати додаткові перехідники. Доки не придивився до адаптера і не зрозумів, що насадки треба знімати та вставляти збоку, а не згори. Доволі акуратне рішення.

Підключення пристрою максимально просте: живлення, HDMI та контролер (я використав провідний для Xbox One). Кабель Ethernet не дотягнувся у перший день, тож я протестував і Wi-Fi. Steam рекомендує використання провідного Інтернету для передання потоку, проте з Wi-Fi втрати у якості картинки непомітні.

ВОНО ПРАЦЮЄ!

Після запуску нас зустрічає інтерфейс, знайомим тим, хто раніше пробував під’єднувати комп’ютер зі Steam до телевізора, чи просто використовував режим Big Picture. Той самий синенький корпоративний стиль, розтягнутий на весь екран. Зовнішній вигляд програми та керування ще потребують допрацювання, проте загальна схема не складна і в ній важко заплутатись.

Перегортання основних сторінок — за допомогою верхніх бамперів LB та RB. Решта навігації доступна на хрестику та кнопках АВ. Курки та стік заміняють функції миші, що так чи інакше може знадобитись користувачу. Це потрібно, бо поки що операційка пристрою чи то Steam не відірвана від функціоналу Windows, а тому пристрій транслює на телевізор усе, що відбувається на вашому ПК. А це і недоречне меню зі запитом, і клієнт видавця гри на зразок UPlay, який вилазить посеред екрану і лишається там. Це мабуть найбільш суттєва частина інтерфейсу, відкрита для удосконалення: як відрізати стрім від всього іншого/зайвого (не факт що можливо з огляду на технічні та особливо юридичні аспекти). А поки що, доведеться шукати хрестик закриття вікна або бігти до ПК, щоби підтвердити: ТАК, я бажаю дозволити програмі вносити зміни…

Зайшовши в ігрову бібліотеку Steam Link, Ви побачите, що кожна з ігор має позначку з символічною клавіатурою або ґеймпадом. Таким чином Steam попереджає чи гра потребує мишу та клавіатуру для повноцінного керування. Після вибору гри, попередження з’явиться і на сторінці гри, а перед початком про це вилізе третя згадка у окремому вікні.

Наявність трьох USB дозволить мати окремі клавіатуру та мишу і біля пристрою, проте ідея Steam Link очевидно не в тому, щоби перетворити телевізор у філіал комп’ютера. У будь-якому разі питання підтримки контролерів компанії потрібно вирішувати негайно. Адже зараз у переліку підтримуваних пристроїв окрім власного The Steam Controller, фігурують лише провідний ґеймпад від Xbox One та Windows-сумісні ґеймпади Xbox 360 і зайда Logitech Wireless Gamepad F710. Цікаво, чи Steam піде шляхом розширення підтримки сторонніх пристроїв, чи випустить власні кермо і джойстик, які в Україні знову не можна буде придбати? Наразі мої Thrustmaster-контролери відмовились працювати з пристроєм.

СТРУМКИ, СТРІМЧАКИ, СТРУМОЧКИ, СТРІМИ

Транслює Steam Link зображення з роздільністю 1080р, тож картинка запросто могла б конкурувати із консолями сучасного покоління, але це не прямий сигнал, а ретрансльований, ще й розтягується на більшу діагональ телевізора. Тому картинка не настільки чітка і насичена у порівнянні з більш призначеним для ПК монітором.

Першим вибором для тесту став GTA V, що пішов однаково добре в онлайні та офлайні. Другим був Far Cry 4 — теж без несподіванок, гра запустилась, а мені здалось, що картинка цього разу навіть не сильно відрізнялась від зображення на моніторі. При під’єднанні пристрою і компь’ютера через Ethernet-кабель, стрім йде рівно, лише інколи трапляються незначні, але справді майже непомітні затримки. Звісно, через Wi-Fi враження можуть бути інші, залежно від навантаженості домашньої мережі та перемін у сигналі. У будь-якому разі виробник наполягає саме на використанні кабелю.

На жаль розчарували Flight Simulator та Project CARS адже для їх прихильників стандартні ґеймпади — не варіант. Для цієї категорії ґеймерів тимчасовим рішенням, мабуть, буде подовжувач USB від ПК. Знаючи Valve, залишається сподіватись, що тимчасовість не розтягнеться у вічність.

З’єднані через роутер комп’ютер і пристрій не потребують постійного під’єднання до Інтернету, вистачить і локальної мережі, якщо не враховувати перше ввімкнення, коли Steam Link має оновитись та авторизувати під’єднання до Вашого комп’ютера. Щоправда багато сучасних ігор навряд чи дадуть запустити себе без всесвітньої мережі.

Тож у теперішньому стані Steam Link — це радше модна цяцька, стильний аксесуар поруч з вашим телевізором, який дозволить у більш зручній атмосфері насолодитись іграми перед телевізором. Проте низка проблем, вказаних вище, дозволяє мені рекомендувати цей пристрій до придбання лише деяким ПК-ґеймерам. Якщо Вам є чим зайнятись біля телевізора окрім транслювання з ПК, то не поспішайте замовляти Steam Link. Але якщо Ви великий фанат Steam чи практикуєте ґеймвечірки з розділеним екраном, чи можливо маєте родичів, яким цікавіше грати з ґеймпадом перед телевізором, ніж за монітором ПК, то в такому разі Steam Link зможе Вас потішити. Головне, щоби Valve продовжували підтримувати цю коробочку нам на втіху і почали офіційний її продаж в Україні.

Останні огляди

Огляд Seven: The Days Long Gone

49

Автор: Владислав Папідоха

Seven: The Days Long Gone

Огляд фільму «Вогнеборці»

Автор: PlayUA

Вогнеборці / Only the Brave (2017)

Огляд Need for Speed Payback

59

Автор: Михайло Петрунів

Need for Speed Payback

bit’ання з минулого: Flashback (1992)

Автор: Андрій Нагорний

Flashback (1992)

Огляд Destiny 2

83

Автор: Роман Береговий

Destiny 2

Огляд Super Lucky’s Tale

68

Автор: Володимир Вітовський

Super Lucky's Tale

Огляд Star Wars: Battlefront II

61

Автор: Роман Береговий

Star Wars: Battlefront II

Огляд фільму «Ліга Справедливості»

50

Автор: Олег Куліков

Ліга Справедливості / Justice League (2017)
 • andriy_007

  є сенс брати Steam Controller чи ліпше купити простий Logitech F310?

  • Як на мене, Steam Controller набагато кращий.

   • ZeRM

    ну він безпровідний)
    в мене є F310 – хороший геймпад, інколи хочеться безпровідної технології)

    • Andy Nagorny

     На всяк випадок раджу звернути увагу на те, що цього геймпаду немає в списку підтримуваних. Не експерементуйте, купляйте консольні рішення )))))

     • ZeRM

      F310?
      чи стім контролера?

      на своєму F310 граю в ігри без проблем(особливо порадував Відьмак, який на ходу якщо нажати на якусь кнопку на геймпаді міняє HUD для геймпада, я якщо на клавіатуру, під клавіатуру, такого ще не бачив!))
      є переключатель з X input на D input)
      з цим багато хто лоханувся купляючи старі геймпади для нових ігор)

     • Andy Nagorny

      звичайно не стімконтроллер )))) 310го немає у списку. І те що він з компьютера дає грати не гарантує що буде працювати з стім-лінк. контроллери вставляються безпосередньо у стім-лінк. Тлму важливо не плутати режим стім big picture по кабелю та стрімінг через стім-лінк. Тисяча грн витрачені одноразово не такі великі гроші за дівайс з високим ступенем підтримки.

     • ZeRM

      ааа, я Вас не так зрозумів)
      я граю на ПК з 310-го)
      про стім-лінк і саму парову машину це зрозуміло, що тільки стім-контролер юзати тре))
      відтестовано і заточено саме під нього)

     • Andy Nagorny

      не обов”язково. В статті є перелік підтримуваного. Перевага стім контроллера лише у використанні інтерфейсу (функції миші на сенсорі а не на стіку. В грі переваги не бачу, так як шутери все одно з джойстика вже звикли всі грати с двох стіків, тому сенсор не приживеться як рішення, а стратегії все одно з контроллера грати незручно (навіть Halo Wars).

    • Фішка Steam контроллера не в безпровідності. F710, наприклад, безпровідний, але принципово від F310 не відрізняється.
     А у Steam контроллера головна особливість – сенсори. І хоч їм іще далеко до мишки, якщо говорити про шутери чи RTS, та це великий крок уперед від стіків. Контроль набагато точніший і зручніший.
     А щодо сумісності, про яку тут хтось згадував, то він сумісний із будь-чим, тому що його можна програмувати як завгодно (на будь-яку кнопку причепити будь-яку клавішу, різні режими сенсорів тощо).
     А лінивим сракам, які не хочуть самі бавитися з налаштуванням контролера, мало того що Steam пропонує ряд стандартних налаштувань, так іще й можна своєю конфігурацією для конкретної гри поділитися через Workshop (ну, або використати чиюсь).
     Єдиний мінус, дійсно, це ціна. Але вона пов’язана лише з тим, що його в Україні не продають. Втім думаю, це незабаром виправиться.

     • ZeRM

      перепрограмування це круто!
      з Польщі можна пригнати)

  • Andy Nagorny

   Стім-контролер не став купляти, бо не вірю в ідею сенсора в такій ролі на геймпаді. Ліпше купити геймпад для XBox One, зручніший, можна використати на консолі і звичайно сумісність завжди буде вище, або для 360го. Плюс вже звикли люди якось до двох стіків. Ну і не забувайте, що стім-контроллер треба бути купляти в обхід України, а це значить що його вартість стрибне взагалі до неконкурентної.

   • Leonid Marchenko

    У Польщу замовлю всеодно у березні поїду другий офіс допомогати відкривати

    • Andy Nagorny

     є можливість додавати інші шорткати, якщо в бібліотеку Стім додається, то буде працювати, також якщо згорнути Стім з компа, то можна просто вивести зображення з робочого стола і так само відкривати якісь програми, наприклад фотки подивитись, тощо.

  • Volodymyr

   Steam Controller, як мій перший геймпад, справив гарне враження. Головний плюс, за рахунок сенсорних панелей є можливість грати в ігри без підтримки геймпада. Так з легкістю налаштував все під себе для гри в Football Tactics. Хоча налаштовувати не обов’язково, в багатьох іграх користувачі все налаштували до тебе, тільки вибирай та грай. Ще в ньому є гіроскоп, який в Порталі 2 допомагає краще прицілюватись наприклад.

 • YuRik Dreamer

  Мене насамперед Steam Machines цікавлять саме як заміна ПК. Маленькі, але потужні. Зараз користуюсь лише ноутом. Але давно думаю прикупитись якимось потужним ПК невеликих розмірів, а ноут замінити на тонший travel-варіант.

  • Andy Nagorny

   Стосовно потужності це дуже таки під питанням зараз…

   • YuRik Dreamer

    Чому ж? Там же ставлять процесори покоління Skylake від i5 до i7, а відеокарти рівня GeForce GTX960, а може й вище.

    • Andy Nagorny

     Там далеко не всі в такій комплектації. Інакше не було б пропозицій від 500 баксів.

     • YuRik Dreamer

      Ну це вже питання ціни. А тут вже кожен сам дивиться, що йому по кишені. Інша справа, що у нас ці 500 баксів, виростуть до 700 напевно. Якщо взагалі можна буде в наших ритейлерів купити. Досить сумно що в нас така націнка на техніку, коли в США той же Alienware можна з офіційного сайту зі своєю конфігурацією замовити+доставка безкоштовна.

     • Andy Nagorny

      в наших рітейлерів воно ніколи не з”явиться, тому що це брендові продукти заточені під фанів Steam, яких в нас не так і багато.

     • Leonid Marchenko

      Сам збирай зможеш зібрати аналогичний конструктор але дешевше хоч й доведеться попрацювати руками

 • Didok

  а чо на скрінах англ, там ж укр є………

  • Andy Nagorny

   а є різниця? )))))))

   • Didok

    так, якщо для вас її немає, то нашо ви тут сидите, валіть на рашистські/інші сайти, де таких байдужих “людей” як ви багато.

    • Andy Nagorny

     Угумс. Якщо людина знає англійську як рідну, значить автоматом байдужий і рашист. А+
     Не треба ненавидіти людей лише за те що вони розумніші та/чи не обмежені лише однією мовою, хай і рідною.

     • Didok

      хочеш сказати тb розумніший, лол
      якщо ти до тепер не зрозумів змісту мого комента, то ти реально тупий…

     • Andy Nagorny

      щасливого ігнору! )))))))))))))))

 • Judge_arm

  В мене була така історія, полетіла моя пс3, а я вже за 4 роки дуже звик до геймпада, дивана і телика)) Купляти нову нема потреба все що міг пройшов, купляти пс4 з фінансами накладно + реально ще маловато ігор. Вирішив зробити з пк консоль. Зібрав htpc в класному корпусі, стоїть біля телевізора похожий на сабуфер (в мене 5.0 система, саба якраз немає). Це все на windows 10, загружається за 5 секунд зразу в мультимедійний плеєр Kodi (експлорер вінди не грузиться), в меню плеєра можна пультом або геймпадом (я собі купив dualshock 4, системою розпізнається як від xbox.. все супер тільки в іграх кнопки від xbox-а треба чуть привикати) в розділі ігри запускати напряму установленні ігри або steam. Тобто взагалі не потрібно використовувати клавіатуру, мишку.. Коли потрібно у віндовс виходиш береш безпровідну мишку і можна вже робити любі операції як назвичайному комп’ютері.. Так я вийшов з ситуації, досить цікаво і зручно получилося..