Огляд Tekken 7

Автор: Юра Лупул @linerhead

Відразу ж скажу, що коли мова заходить про Tekken, я готовий говорити про цю гру достатньо довго, аби мій монолог викликав у співбесідника бажання або піти і купити всі ігри серії, або зацідити мені десь в область щелепи, щоб я нарешті замовк :) Сотні годин проведені за PlayStation вивчаючи ледь не кожне комбо кожного персонажа в Tekken 3, а пізніше і в Tekken 4 та 5 так як там з’являлися все нові персонажі, переконали мене в тому, що механіка Tekken якісно вирізянється з поміж ігор жанру. Ні, я ні в якому разі не ставлю його вище чи нижче серій Mortal Kombat чи Street Fighter загалом, але свої якості, яких немає в конкурентів, Tekken все ж має. Нумо оглядати…

Сюжет файтингів в 2к17

Серія Tekken бере свій початок в далекому 1994-у, саме в тому році на аркадних автоматах з’явилась перша гра під такою назвою, а пізніше Sony взяла торгову марку під своє крило, що породило франшизу, яка наразі налічує більше 15-и тайтлів. Навідміну від ігор конкурентів, де сюжет був тільки бекґраундом з двома рядками історії персонажів, Tekken вже з самого початку демонстрував комплексну історію. Так, там не були задіяні всі персонажі, але концепція загалом приплітала і їх мотивацію.

З найпершої гри і до огляданої нами зараз вже сьомої номерної частини, в центрі подій була сім’я Мішіма. Хейхачі Мішіма, доблесний боєць і людина честі, бойові мистецтва для якої — справа всього життя. Одного чудового дня у молодого Хейхачі народжується син, якого подружжя називають Кадзуя. Спливав час, хлопчина підростав і одного разу він став свідком того як його батько духопелить матір без будь-якого жалю і в результаті вбиває її. Таке потрясіння не могло не вплинути на психіку хлопчика і він вирішив дати відсіч батькові в нерівному бою. В той час він не знав, що батько не просто так вбив Кадзумі, його матір. Кадзумі була охоплена демонічною силою і з самого початку була підіслана в дім Хейхачі, щоб втертися в довіру і одного дня вбити його. Саме в той день злі сили заволоділи тілом дівчини і вона пішла в наступ… Зрозуміло, що Мішіма не мав вибору, адже ситуація або ти, або тебе…

Tekken 7

Проте маленький Кадзуя не мав наміру розпитувати батька про причини і впадати в смуток, а просто пішов на нього кулаками. Після не довготривалої перепалки батько скинув дитя з вершини гори на якій вони перебували. Це дало поштовх цілому ряду подій, які розповідались нам на протязі шести ігор серії і в сьомій отримали закінчення.

Розповідь подій сюжету Tekken 7 подається в доволі оригінальній для серії формі. Журналіст, який лишився всього, сім’ї та домівки, через війну між двома головуючими в цьому світі силами, веде розслідування трагедії, яка сталася в його містечку. Це розслідування викликає все більше і більше питань, а всі сліди так чи інакше ведуть до сім’ї Мішіма. В цей час не вчухає війна між організацією Мішіма Заібатцу (створеної ви здогадались ким) та корпорацією G, яка мала б нести мир, але це в неї не надто виходить. Ці корпорації заміняють собою будь яку владу, хоча формально всім завідують бійці організації Tekken, які все одно підчиняються керівництву G.

Коли керівництво Заібатцу повертає собі законний представник — Хейхачі, він оголошує проведення чергового турніру “Короля залізного кулака”, що знову приковує увагу всіх кращих бійців планети, адже переможець турніру фактично наділяється безмежною владою під патронатом корпорації, яку вирішив представляти. В той же час, корпорація G, де головує, СЮРПРИЗ, син Хейхачі — Кадзуя (так, той самий якого хлопчиком скинули зі скелі), намагається знайти персонажа, який за сюжетом розпочав цю війну, але за легендою може і покласти їй край. Якщо у вас виникли питання: “Якого, курва, хріна тут відбувається?”, “При чому тут демони?”, “Як впавши з декілька сот метрової висоти дитина може вижити?” чи “До чого тут взагалі турнір і бойові мистецтва?”, то граючи в гру дещо ви маєте прийняти як ігрову умовність, а на дещо відповідь таки знайдете, не буду забирати всю інтригу, її там і так не багато…

Tekken 7

Кампанія дуже коротка, приблизно 5 годин, і окрім закінчення епопеї з сім’єю Мішіма ніхто з персонажів не удостоєний розгорнутої історії. Решті персонажів відведені епізоди, де герої розбиті по парах і вам слід зіграти за кожного аби розкрити їх зв’язки. Але навіть ці зв’язки подаються лише текстовою заставкою перед боєм, що вже геть таки бісить своєю простотою, що не додає поваги розробникам. Проте, повертаючись до головної історії, слід зауважити, що жирну крапку тут все таки ставлять і журналіст у своєму розслідуванні таки розкриває відповіді на багато питань. Зокрема, чому молодий Хейхачі, який на даний час вже старий, сивочолий, але не менш грізний дідуган, колись скинув своє невинне дитя з тієї гори і що рухає ним зараз.

Загалом сюжет подається від бою до бою коротенькими вставками пригод журналіста, перетікаючи на дійових осіб. Але якщо у вас виникли паралелі з форматом подачі останніх Mortal Kombat, то змушений вас розчарувати, там все набагато краще, наглядніше, дорожче та ефектніше, адже все відбувається безперервно і на основі рушія гри. В Tekken же, звя’зком між двобоями виступають тільки CGI-ролики, не менш ефектні та масштабні, до слова, але все ж такого відчуття цілісності не викликають. Додаткової ухмилки завдає ситуація коли персонажі в одному ролику спілкуються японською, італійською та англійською і при тому всі всіх розуміють. Це знову ж таки ігрова умовність, націлена виділити інтернаціональність бійців, але виглядає це дуже дивно і смішно.

Вікіпедійність

Вдаватись в спойлери немає причини, адже Tekken 7 є своєрідною енциклопедією всіх подій серії. В грі є режим галереї, де за ігрову валюту, яку ви заробляєте в боях, можна придбати абсолютно кожен сюжетний ролик, абсолютно кожної гри серії, включаючи ті, які виходили ексклюзивно на аркадних та пачінко машинах, а також ігри лінійки Tekken Tag. Крім цих роликів нам навіть пропонують відкрити всі арти, які виходили з ексклюзивними виданнями кожної з ігор. Тобто якщо ви новачок в серії і переймаєтесь тим, що не знаєте подій двадцятирічної серії — не переймайтесь, розробники дають вам можливість переглянути абсолютно все, що супроводжувало кожен тайтл. Це один з найкращих варіантів познайомити новачків з франшизою, який я коли не будь бачив.

Tekken 7

Ексклюзивно на PS4 навіть є режим Jukebox, тобто “Музичний автомат” в якому можна знайти і прослухати саундтреки кожної гри, але на інших платформах цей режим відсутній. Проте, яким би крутим не був музичний супровід третьої частини, його відсутність на ПК можна пробачити, адже гра вперше дійшла до “православних” полиць, а присутність таких ігор в Steam дорогого коштують, це ж злам ще однієї ексклюзивності, врешті-решт.

каСТОмізація

В заголовку цього розділу не дарма виділено три букви, адже таких можливостей кастомізувати персонажів та свій профіль не бачив не те що б Tekken, а ігри загалом. Кожен персонаж має 4 варіанти зовнішності приготовані розробниками, а за їх межами у вас відкривають просто таки безкрайні можливості переодягнути свого персонажа в сотні комбінативних варіацій. Від можливості максимально оголити принади жіночої частини бойового братства до можливості нарядити її балериною, озброїти гвинтівкою, романтизувати гітарою, вкласти в руку склянку алкоголю, прив’язати до шиї різноколярові кульки, на очі надіти 3D окуляри, а на голову повісити душ, з якого литиметься вода… Таких широких і в той же час абсурдних можливостей кастомізувати персонажа, зізнаюсь, я не бачив ніде.

Всі ці предмети туалету та косметики, ви зможете відкрити проводячи бої в різних режимах. А також зайнятися виключно вибиванням цих візуальних прикрас в режимі “Полювання на скарби”, де за кожен виграний бій вам випадатиме скринька різної якості та рідкості, відкриваючи яку ви здобуватимете нові предмети кастомізації. Чим вправніший ви в бою і чим довшою буде ваша серія перемог, тим рідкісніші предмети ви вибиватимете для окраси свого улюбленого персонажа.

Tekken 7

Окрім можливості персоналізувати персонажа, нам дають можливість окремо окрасити свій профіль. Ви зможете видозмінити обрамлення “полоски здоров’я”, оформити аватарку різного роду бекґрундом, поставити біля профілю таблички з фразами накшталт “Go easy on me”, “Prepare to die” та багато інших візуальних характеристик. Все це також відкривається по мірі проходження сюжету, участі в аркадних чи онлайн двобоях.

Prepare for the next battle

Перестань вішати нам про душ на голові, скажете ви. Що там з персонажами і боївкою? Що ж, якщо ви грали хоч в одну з ігор серії, то приблизно маєте поняття як тут все влаштовано, якщо ж ні, то довго вивчати механіку, для того щоб надерти дупу другу вам не прийдеться. гра доволі інтуїтивна і не така вимоглива до комбінаторики, як, скажімо, Street Fighter. Ви доволі швидко опануєте базові комбінації ударів будь-яким персонажем, адже в будь-який момент можна поставити гру на паузу і глянути список всіх ударів та комбінацій свого персонажа.

Проте, наголошую на тому, що для комфортної гри вам знадобиться ґеймпад PS4 або його аналог з роздільною хрестовиною, адже комбінації зав’язані чітких на рухах ←, →, ↑, ↓ і в разі використання контроллера типу Xbox 360 ви ризикуєте стрибати чи присідати без потреби через суцільну структуру хрестовини ґеймпаду, що призводить то не вірних комбінацій і в результаті поразки в бою.

Tekken 7

Tekken в першу чергу чистий файтинг, тобто контактний двобій руками/ногами без допомоги якихось надздібностей чи іншого непотребу. Проте є буквально три песонажі з представлених 37, які в силу своєї демонічної природи стріляють лазером з очей, кидаються згустками енергії і т.д. На мій погляд це абсолютно дисбалансні персонажі, яких в цій грі бути просто не повинно. Розробники пішли на невеличкий крософвер і додали в гру персонажа Akuma з Street Fighter, більше того вони вплели його в сюжет сім’ї Мішіма. Для когось це буде чудовим сюрпризом, але, на мою думку, це повне лайно. Бій з цим персонажем є бонусним для кампанії і, о боже ж ти мій, наскільки це дивне і безпорадне видовище, коли ворожий персонаж тупо стоїть і строчить в тебе своїми хадукенами. Так і хочеться крикнути: “Засуньте його туди, звідки взяли!”. Але це в принципі не так вже й критично, адже зустрічається він рідко.

Стосовно старожилів серії, і любимчиків гравців, таких як Bryan Fury, King, Eddi, Jin, і ще десятка статистично найбільш пікабельних впродовж всієї серії, то вони нікуди не поділись, їх комбінаторика все так а ж. Тому коли з гри в гру ти береш когось з цих персонажів, а руки самі починають відбивати неймовірні комбо, починаєш розуміти наскільки ж круто пророблена боївка, яка кардинально не змінюється, а лише модифікується додаванням все нових і нових випадів.

Цікавий факт: в сьомій частині мав бути присутній персонаж Кенгуру, якого ви можете знати, якщо грали в попередні ігри серії. проте напередодні релізу стався інцидент. У мережу потрапило відео де чоловік дає в пику справжньому кенгуру, за те, що той напав на його собаку десь на полюванні. Боячись гніву правозахисників та захисників тварин, персонажа прибрали з Tekken 7. Що вельми дивно, адже в грі присутній боєць ведмідь, панда, а в попередніх були і черепахи, і навіть дерева!

Tekken 7

Як відомо є каста гравців в файтинги, яка просто бере ґеймпад і починає таращити по всіх кнопках, стіках і курках не бажаючи розуміти, що робить і хоч якось опанувати техніку. Зустрічаючи таких в онлайні відразу посміхаєшся, адже гра винагороджує тих, хто хоче її опанувати, а не навпаки. таких гравців дуже легко блокувати і контратакувати, тому якщо вас бісив друг з яким ви сідали за МК і він вас просто переклікував — запропонуйте йому матч в Tekken :)

Tekken на ПК

Оглядова версія, саме ПК. І якщо говорити про оптимізацію, то це чи не найкращий файтинг на платформі прямо зараз. Гра видає стабільних 60 FPS на абсолютно різних машинах. Якщо Ваш ПК відповідає мінімальним системним вимогами — жодних проблем з фреймами у вас не буде. Розробники відразу наголошували, що для комфортної гри вам потрібні саме всі 60 кадрів в бою, адже коли у вас з противником розсинхрон — боєм це не назвеш, тому доклали всіх сил аби гра видавала стабільну кількість кадрів на ПК. Якщо вас цікавить якість графіки, то гра розроблена на Unreal Engine 4 і виглядає більш, ніж круто, а в рамках серії ідеально.

Проте, є одна річ, яка все ж забирає з десяток балів від фінальної оцінки — онлайн мультиплеєр. Зрозумійте правильно, багатокористувацький режим в Tekken 7 саме на ПК, може бути для одних ідеальним, а для інших пекельно нестерпним.

Чому? Гра, як і всі файтинги, використовує протокол р2р для з’єднання між гравцями. Це ідеальний протокол для ігор 1 на 1, адже вам не потрібен сервер посередник, який міг викликати завищений пінг, розсинхрон і тому подібне. Тому сервером в грі виступає один з гравців, що мало б забезпечувати ідеальне з’єднання в разі якщо у вас хороша швидкість інтернету та стабільна лінія. Проте, я на власному досвіді переконався, що не все так добре, як могло би бути. Через різні налаштування портів у провайдерів, слабке з’єднання у суперника, протокол NAT і ще десятки варіацій налаштувань роутерів, дуже важко знайти суперника навіть в тому ж регіоні де і ви.

Tekken 7

Я шукав суперника в ранговому режимі десятки хвилин, адже ті, яких гра знаходила просто не могли до мене підключитись, або навпаки, я до них.

А один з найкращих онлайн режимів — “турнір”, в якому з’єднуються 8 чи менше гравців, яких гра розкидує по сітці, де ви мали б вибивати одного за іншим за звання чемпіона — взагалі не грабельний. Адже за 15 годин гри я не знайшов лоббі, де всі гравці мали інтернет з’єднання, яке нормально синхронізується між ними всіма. Також не рідко хост турніру просто покидає його після першої ж поразки, що призводить до повного закриття лоббі, а інших гравців просто викидує незалежно на якій стадій турніру вони були, хоч у фіналі. Проте, після десятків гнівних тем на форумах Steam розробники обіцяють виправити цю ситуацію, чекаємо…

King of the Iron Fist Tournament

У підсумку, ми маємо один з найкращих файтингів на ПК як в плані технічного виконання (не озираючись на онлайн) так і внутрішнього контенту. Дружелюбний як до новачків так і до старих файтерів, дає масу позитивних емоцій, розповідає і закінчує 20-річну історію серії, викидає просто купу фан-сервісу і, що найголовніше, продовжує розвивати оригінальну боївку та механіку додаючи нові інгредієнти. Однозначно варто купівлі.

83

Відмінно

Вдалося

  • Сюжет
  • Еволюція механік боївки
  • Візуал
  • Кастомізація

Не вдалося

  • Акума
  • Онлайн на ПК (поки що)

Жанри

Компанії

Платформи

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні огляди

Огляд фільму «Дюна. Частина 2»

Автор: Владислав Папідоха

Дюна. Частина 2 / Dune: Part Two

Справа життя і смерті. Огляд Banishers: Ghosts of New Eden

73

Автор: Володимир Вітовський

Banishers: Ghosts of New Eden

Вдала історія з елементами ігросервісу — Огляд Suicide Squad: Kill the Justice League

64

Автор: Владислав Папідоха

suicide squad: kill the justice league

Найгірше, що сталося з Людиною-павуком. Огляд фільму «Мадам Павутина»

Автор: Андрій Присяжний

madam webb

Зразковий патіґейм — Огляд настілки «Топ 10»

Автор: Малютенко Михайло

Топ 10

Дистильована ностальгія. Ретроспектива DuckTales: Remastered

Автор: Андрій Нагорний

DuckTales: Remastered

Універсальний інструмент — Огляд монітора Acer Nitro XV272UV (UM.HX2EE.V23)

Автор: Володимир Бортюк

Універсальний інструмент — Огляд монітора Acer Nitro XV272UV3 + РОЗІГРАШ

Огляд Prince of Persia: The Lost Crown. Казка не про Принца

91

Автор: Володимир Вітовський

Prince of Persia: The Lost Crown

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: