Origin — мій єдиний справжній

Автор: Олекса Мельник

Перш ніж почну, хочу попередити, що не захищаю якогось видавця/продавця. Я лише пропоную альтернативний погляд на узвичаєне.

Люблю гратися. І люблю купувати ігри, бо лише так можу отримати від них повну насолоду. Тривалий час я був палким шанувальником Steam та ґейбопоклонником, однак дедалі частіше став помічати, що у Steam проводжу щораз менше часу, а натомість перебрався до — побий мене грім православного грання — Origin. І ось чому.

Недоліки від вашого Кепа

І знову ж, аби не здавалося, що це реклама, поясню про недоліки Origin. Цей сервіс відомої компанії зла передусім має кепський захист. Саме тому поцуплені акаунти Origin частіше зустрічаються у перекупників на вторинному ринку.

Крім того Origin має обмежену швидкість завантаження, порівняно зі Steam. Тому великі ігри, як ось Dragon Age: Origins з усіма доповненнями доведеться вантажити кілька годин незалежно від швидкості вашого інтернету.

Знижки бувають рідко і коли бувають, то майже ніколи не 90%, як до цього звикли у Steam.

Ііі… це все, здається. Ну, ви, звісно, напишете у коментарях значно більше недоліків.

Переваги. Бігме, вони є

Steam — велет цифрової дистрибуції. Щось настільки здоровенне і захмарно популярне, що іноді робиться лячно: чи мене, бува, не розчавить цей Коллос? Якщо відкинути успішну модель знижок і розпродажів, то Steam переріс у повноцінну соціальну мережу, користувачами якої стали ґеймери. Якщо ви почнете користуватися Steam просто так, не маючи ліцензійних ігор, за короткий проміжок часу вас переконають, що ігри можна і треба купувати, бо це весело і цікаво.

Оця велич Steam мене і відлякує, а також його цінова політика, що схожа на прийоми наркобариги, який підсаджує набожних свідків Ґейба на першу безкоштовну дозу. Мені подобається гратися у Steam і постити скріншоти, ділитися там враженнями, немов з якоїсь мандрівки, здобувати досягнення.

Але це відволікає від основного — проходження ігор. Люто курвить, коли під час гри мені набридають сторонні якимись непотрібними запрошеннями чи розпитуваннями про мої враження від гри. Так, це можна вимкнути, але мені потрібно робити додаткові маніпуляції. А я ж зайшов просто погратися у проміжку між роботою і годуванням дитини.

Origin має значно бідніший соціальний функціонал, через що там практично ніхто не ошивається, а тільки грають в ігри, які не можна купити ще десь. Втім, я перейшов від такого підходу до придбання усіх ігор EA лише через Origin.

Screenshot_13+14
Дві різні особисті сторінки у двох різних сервісах. Одна була лиш раз створена і більше часу не забирала. В іншій проведені години філігранного розставляння значків, ігор, знятків і вітрин. Навіщо?

Я не хочу світитися перед Василиком і Петриком, я хочу гратися. Мені не потрібні знижки на 100 ігор, як хочу одну, але добру і велику. Щоб заплатив, завантажив і граєшся.

Часове зобов’язання

Коли заходжу до своєї бібліотеки у Steam, то бачу десятки хороших ігор, які вхопив мій внутрішній вічно жадібний хохол, коли була нагода і мене це пригнічує. Я винен тому хохлові купу безцінних годин, за які зобов’язаний усе це пройти. Сумно від розуміння, що я швидше постарію і вмру, аніж встигну пройти усе придбане у Steam. Ось, лише гляньте на галерею. І це у мене далеко не найбільша колекція:

В Origin у мене лише 10 іграшок і я знаю, що всі їх пройду. Саме завдяки Origin’у я відчув оту бентежну мить вибору нової гри, у яку зараз гратимуся. Так, вибір небагатий, але в цьому розрада для загнаного БЕЗМЕЖНОЮ ПРОПОЗИЦІЄЮ ЗА $9,99 споживача.

Уся бібліотека Origin на одному екрані. Жодної непотрібної гри. Усе цікаве і варте уваги. Усе буде пройдене.
Уся бібліотека Origin на одному екрані. Жодної непотрібної гри. Усе цікаве і варте уваги. Усе буде пройдене.

В Origin я просто відпочиваю і не думаю про міряння прутнями з Микольцею і Михайликом. У мене такий само профіль, як і в інших, я не маю там вітрини і мені не треба марнувати час, гроші і зусилля на облагородження особистої сторінки. Я просто граюся.

За останні три місяці я награв у Origin майже 200 годин (дякую тобі, Dragon Age). У Steam не назбирається і 20 годин за цей час.

Словом, грайте, де хочете, але…

… якщо ви, як і я не маєте часу на соціальну гру в грання, а зацікавлені лише проходженням ігор без зайвого галасу і клопоту, то раджу менш критично ставитися до Origin.

Останні статті

STS UA — звіт за 2017

Автор: STS UA

ГРА РОКУ 2017 | PlayUA Game Awards

Автор: PlayUA

ГРА РОКУ 2017 | PlayUA Game Awards

Підсумки 75-ої церемонії вручення премії «Золотий глобус»

Автор: Владислав Папідоха

Golden Globe

Що взяти на розпродажі Steam за 100 гривень?

Автор: Владислав Папідоха

Враження від Games Gathering 2017

Автор: Віталій Тарнавський

Games Gethering 2017

Огляд фільму «Вогнеборці»

Автор: PlayUA

Вогнеборці / Only the Brave (2017)

bit’ання з минулого: Flashback (1992)

Автор: Андрій Нагорний

Flashback (1992)

Гривня є! І що змінилося?

Автор: Олег Куліков

Steam, Гривня
 • Nick Oros

  Мені здається, ти просто старієш. Або у Стімі додаєш до друзів усіх поспіль, не фільтруючи. Або і те й інше.

  • Sparrow

   Або ЕА-фанбой. Так само можна про бетл.нет писати – там 6 іграшок, які можна задротити хоч усе життя, і стім не потрібен.

   • jaguar_arx

    Ну дик блізард гівна не робить :) у мене з ігор блізард стоять усі і в усі як грався і продовжую іноді гратись :)

    • Sparrow

     XD мені складно уявити індивіда, який дійсно любить ММО, РТС, екшн-РПГ, мобу і ККІ одночасно. Окрім блізбоїв.

     • jaguar_arx

      Ти ніколи не бачив людей, що люблять різні жанри ігор?
      Я грав в лайнедж і айон з задоволенням, в блізовскій вов тільки безкоштовний тріал трошки пограв. Я обожнюю стратегії і серії старкрафт і варкрафт. Я люблю хороші карткові ігри і до хартстоуна я колись із задоволенням грав в меджик зе газерінг. А такош я люблю різні діабло-подібні ігри. З серії діабло правда у мене улюблена перша, але другу і третю я по разу пройшов, втім Ван Хелсінг нещодавній мені сподобався більше ніж діабло 3. В моба я грав тільки в дота, ну трішки, не так щоб фанатів, ХОТС у мене ще немає.
      Для завзятого геймера не важливо в якому жанрі гра, головне щоб вона була цікава.

     • salv

      вони просто люблять бліззард?)

 • Вова TooL Вітовський

  Написати коментар про Uplay, чи що? -_-

 • Timur Suleimanov

  Що ж ти робиш? А якщо святий Гейб це побачить?! покайся поки не пізно!

 • Guinnes

  Щось у цьому є. Steam, звичайно, перетворюється на медіа-монстра, мені це стало зрозуміло, коли додали музичний плеєр, але роки постійної розробки дали й свої результати. У Steam весь функціонал “під рукою”, а у Origin я 5 хвилин не міг знайти де подивитись сумісні платформи для гри. Можливо справа у звичці. Та Origin мені здається сирим. Таке враження, що роблять його увечері, як ти кажеш “у проміжку між роботою і годуванням дитини”. Вони 3 роки не могли відремонтувати функціонал чек-боксу “запам’ятати мене”. Ну то таке, на якість ігрового процесу це не впливає. Так чи інакше, після uPlay, для мене усі інші сервіси ідеальні.

 • Vitalii Volochai

  Цур тобі!

  • Sparrow

   Вілат, розбань в Твітері, що я тобі зробив?))

   • Ти перекладав New Bloom)))

    • Sparrow

     хрэново, да?)

 • НикИТОС

  Вибір зрозумілий, але мені здається, що Origin зараз просто дуже молодий і далі, швидше за все, буде розвиватися у напрямку Steam.

  • Ага, молодий… З червня 2011 року. І з того часу він дуже сильно розвився, от недавно навіть чатик прикрутили xDDD

 • Гришко

  Та ж сама біда щодо зайвих ігор в бібліотеці. Але моя проблема в тому, що я НЕ МАЮ файного заліза для гри в ці ігри, але все одно купляю їх(((((

 • Якщо коротко, то Steam вигідніший для правовласників ігор. Бо там спільнота просуває добрі ігри. А Origin вигідніший для простих гравців. Зайшов, купив, завантажив, граєшся і все.

 • salv

  не EA по перше жадібні, по друге ледачі що видно по Origin.
  тільки Steam все у одному місці, зручно, функціонально. та вхопи мене Гейб є розпродаж)

 • Nick Oros

  Я до Оріджина та Юплея ставлюся негативно просто тому, що вони, як на мене, не мають сенсу. Стім є, він зручний, він – добро. Але в ігроіндустрії як тільки з’являється щось високоякісне, одразу ж починають з’являтися і клони. Тож боси ЕА та Юбі сиділи й думали: “А як би то нам свої платформи зробити?”. Зробили. А тоді: “А як би нам змусити гравців користуватися нашими менш зручними за Стім платформами? О! Точно! Треба зробити так, щоб ґеймери могли грати в ігри тільки через наші платформи! І хрін з тим, що ґеймерам не хочеться встановлювати наші незручні платформи – хай встановлюють!”. Мабуть, в тому й різниця, що Стім створюється для ґеймерів, а Оріджин та Юплей існують тільки для ЕА та Юбі. Ну, ще для Олекси.

  • Я не проти, щоб був сервіс суто для мене.

  • Kirill Stanchik

   Не совсем согласен с тобой. EA и их Origin это нормально. Они сделали его прежде всего для того, чтобы не платить Valve 30% от каждой проданной копии игры. Это может показаться жлобством, но скажи, не делал бы ты так же чтобы сохранить свои деньги? Да, рубли для Украины крайне не комфортный, но привыкнуть можно.
   А вот Ubisoft… Они реально перегнули палку. Во первых, их система социальная такая, как будто они геймеров за детей держат. Плюс, какие-то действия, типа достижений в Steam, за которые получаешь какие-то очки, которые куда-то можно потратить (даже и не пытался с этим разбираться, ибо очень сильно заморочено). Но это ещё мелочи. Само больше меня бесит это то, что они необоснованно навязывают свой Uplay: их игры можно купить в Steam, но при этом, при запуске игры там, Uplay автоматически откроется, попросит создать аккаунт, если его нет, потом оно добавит уже ранее купленную игру в Steam в аккаунт Uplay и только потом запустит её. Да зачем это вообще надо было делать?! Очень хочется им сказать: “Хотите продвинуть свой сервис? Так уйдите со Steam и не морочьте голову игрокам!”
   Steam же в основном платформа для инди, мелких компаний и издателей, которым не выгодно разрабатывать свой собственный сервис. Ну и игрокам удобно им как соц сетью пользоваться. Была бы возможность напрямую пересылать сообщение в Facebook и постить твиты в Twitter так было бы вообще шикарно и постоянного сидения в обычных соц сетях, многие сидели бы в Steam. Хотя это и не обязательно. Всё-же можно играть в Steam и даже не настраивать свой профиль. Можно вообще сидеть все время в автоматическом режиме и покупать игры через браузер, когда надо.

  • Вова Собко

   Ну, добре, а тепер згадай як впроваджувався Стім? Його прикрутили до Контр Страйку і змушували гравців до реєстрації і користування, хоча це було в біса незручно.
   А ще конкуренція найкращий поштовх до розвитку.

 • Alex Cherkas

  >Саме завдяки Origin’у я відчув оту бентежну мить вибору нової гри, у яку зараз гратимуся
  Кроме Origin, в которой очень ограниченный выбор игр, да еще и за российские рубли для Украины, есть еще PS Store & Xbox Live, в которых выбор игр намного лучше. Да еще и цены в гривнях. Так вот для той же PS store утверждение про оту бентежну мить так саме дійсно, тому що в цілому там ціни вище, ніж в стімі і взагалі для ПК. А оріджин дійсно потрібен лише для покупки ігор, яких більше немає ніде.

 • Yura

  Занадто товсто. В Оріджині теж є купа лайна, типу 100500 аддонів до The Sims

 • Yuri Koval

  Хм. А чому я в Стімі купую лише те, в що збираюсь грати? Єдине виключення – коли на хамбл бандлі купуєш бандл заради однієї-двох ігор, а інші просто активуєш аби були. Але й тут є стімгіфтс, де можна ці ігри комусь подарувати.
  А ще купую ігри, в які грав у дитинстві, можна сказати в кредит, тобто піратив, оскільки ліцензійних ігор тоді на Петрівці не було, та й грошей на них теж.

 • Ender

  Там немає Dota 2.
  Шах і мат.

 • Guest

  Все игры в которые играю хоть иногда или собираюсь поиграть в ближайшее время в Steam на одном экране (выбрано показывать только Installed). Не вижу смысла смотреть на всё сразу. http://i.imgur.com/VrsVx5a.jpg

  • Kirill Stanchik

   Походу система удаления комментариев Disqus всё ещё лагает =/

 • Interzeroid

  Сновидо, в мене склалося враження, що тобі не подобається соціалізація ігрових сервісів. Я правий?

  • Я не проти соціалізації. Я проти нагромадження. Мені не потрібен увесь функціонал і мене пригнічує бачити, як люди користуються ним усім, а я — ні. Почуваюся від цього неповноцінним. Тому Origin для мене ліпший. Він обмежений у всьому, в ньому майже нічого не можна.

 • Тонко/товсто/азаза

 • Reveta

  А ось моя думка…
  Коли я тільки прийшов на playua, то тут була одна прогвиріс, і не можна від нього playnews, ще був сайт на яко у ніхто не сидів, бо він був незручний і нецікавий, а в групу вк я піжписався набагато пізніше…
  Зараз playua виріс в рази! Розділився на два канали, робить переклади, різні програми огляди і т.п…
  Це цякаво, хоча і лякало в самому початку… Playua переріс в щось інше, велике, величезне!!!
  І це прекрасно, я надіюсь що колись він стане таким ж популярним як і кацапський стопгем…
  І не можна казати, що Playua поганий бо великий…
  Так само і steam, він виріс і неможна від нього відхрещуватися через це…
  А перейти в ігрови режим, це всього лиш 2 кліка мишкою…

  А оріджин це недолуга, багована, повільна і обмежена версія steam…
  А і ще одне, про бібліотеку steam, користувачам доступна гнучка система налаштування бібліотеки(ну як гнучка, її вивстачить, щоб не плутатися)…

  Ось моя думка, ваш Reveta…

 • Павло Федорович

  Origin ненавиджу перманентно по декільком причинам.

  1. Він недолугий, тому комусь може здаватися зручним.

  2. Цінова політика

  3. Дуже багато глюків і незрозуміло якої хріні прикручено типу battlelog

 • Hedera helix

  >>Коли заходжу до своєї бібліотеки у Steam, то бачу десятки хороших ігор, які вхопив мій внутрішній вічно жадібний хохол…

  Мені б твої проблеми! :D

 • Xilandro

  Куточок суб’єктивізму на PlayUA! Знову! Ура! Оріджин кал. Батла і інквізиція не робить із оріджина (DRM жадібних ЕА) файну геймерську платформу. А небажання налаштувати софт під себе (читай: лінь) ще не робить цей софт поганим. У мене все.

  • Origin — це просто встановлювальник, перевіряльник і запускальник ігор. Мені більше і не треба. Щодо ліні, то навіть Windows можна налаштувати під себе. Але це не те ж саме, щоб почати користуватися Android, де вже зручно.

   • Xilandro

    Хм, це мені нагадує балачки про телефони. Комусь досить аби була телефонна книга і кнопка виклику, а комусь треба аби фоткало, GPSило, й запускало крузис 3 без лагів. І все одно, відкрий налаштування стіма й повирубай усі сповіщення. То швидко й легко.
    Проходь хутчіш Dragon age, і вали з оріджина доки вода в кулерах не стала солоною.