Підсумки року — Олекса Мельник

Ігровий 2014 рік був вдалим, оскільки жодного разу у мене не виникало проблеми з нестачею хороших ігор. Радше навпаки, їх було забагато і обрати було складно. Але в моєму тепер обов’язковому (з підсрачника Юри Лупула) для всіх особистому топі хочу звернути у вагу на кілька кльоских, але недооцінених іграшок 2014 року, які кожному рекомендую пройти.

Обираючи найкращі ігри в мої підсумки року, я відкинув увесь екшн, дорогі блокбастери і те, що вже втрапило у наш загальний топ ігор року. Ви спитаєте, що залишиться? Тільки добрі, химерні, глибокі і незвичні забавки. У моєму топі ігри впорядковані за абеткою. Нема гірших чи кращих, усі файні, грайтеся обов’язково. А ще вони недорогі.

bird-story-1

A Bird Story — самотність, пташка, летючі мрії.

A Bird Story — це зворушлива історія про хлопчика, самотність, пташку і мандри на паперовому літачку від авторів To The Moon. Гра проходиться за 2-3 години, але емоційно вона навантажена, як велика драматична гра. Графіка може відлякувати, але тим, хто переборить відразу і зрозуміє, що ця інтерактивна новела має глибокий, повчальний і зворушливий зміст, світить море сильних вражень.

BA1

Broken Age — інтрига, казка, акварельні малюнки.

Broken Age — ця гра насправді ще не вийшла повністю. У 2014 році нам запропонували лише перший з двох актів забавки. Але й тієї частки досить, аби зрозуміти, що бабло — всемогутнє фінансовими силами Kickstarter-спільноти можна створити щось прекрасне. Це класична тиць-клац пригода про двох персонажів, які існують у паралельних всесвітах. Юнак мандрує Всесвітом на космічному кораблі з дуже турботливим штучним інтелектом, а юнка рятується від диких звичаїв свого народу, який забув що, про що і навіщо. Стиль акварельних малюнків, у якому виконано і середовище, і персонажі, неймовірно заспокоює і насичує почуттям естетичного оргазму.

ether-one-

Ether One — психоаналіз, незвідане, артефакти.

Ether One — ще одна пригода, але тепер у психо-аналітичному сетинґу. Головний герой іграшки за допомогою спеціальної машини потрапляє у підсвідомість пацієнта. Виглядає ця підсвідомість, як одне морське містечко з дуже цікавими таємницями. Героєві належить зібрати головоломку і вибудувати послідовність подій, знайти вихід та накопичити усі спогади. Іграшка має стильну графіку і доволі зручне керування з ґеймпаду, хоч діється від першої особи. Усім поціновувачам блукань порожніми вулицями і будинками рекомендується.

image

The LEGO Movie – Videogame — вар’юватість, конструктор, відкритий світ.

The LEGO Movie – Videogame — ця гра трохи вибивається із решти моїх обранців, але це найкраща LEGO-гра минулого року. Спершу вийшла стрічка „LEGO: Фільм“, що є екранізацією конструктора LEGO, яка тим не менше майстерно висміює заїждженість масової культури. А потім вийшла гра The LEGO Movie – Videogame, яка стала ігроїзацією екранізації. Такого занурення ви ще не бачили і не грали. Спробуйте обов’язково. Саме з цієї гри можна починати знаймоство із серією відеоігор LEGO, адже вона доволі самодостатня, містить найповніше зібрання механік, якими серія вдосконалюється вже 10 років. А ще це пригода у відносно відкритому світі, яка містить чудовий кооператив за одним комп’ютером чи консолькою.

murdered5-1920x1080

Murdered: Soul Suspect — відьми, привиди, детектив.

Murdered: Soul Suspect — ця детективна пригода провалилася в оцінках критиків і гравців, не заробила доста грошей видавцеві і студію-розробника розпустили. Сумжурбабідапечаль. Однак це не завадило мені отримати задоволення від класного, хоч і банального містично-детективного сюжету. Головний герой помирає в перші хвилини гри. Але на цьому його історія не закінчується. Зібравши посмертну волю в кулак, імлистою примарою він ширяє над містом відьом Салемом і розплутує справу про власне вбивство. Попутньо допомагає зустрічним привидам владнати їхні незакінчені справи і бореться із вкурвленими демонами. Грі бракує переконливості, невеличке місто недостатньо живе, а розслідування викличуть труднощі лише в ембіцилів. Проте я рекомендую таки з’їздити у цей відеоігровий Салем, аби перейнятися незрівнянною атмосферою та познайомитися із чудовим, хоч і не свіжим, сюжетом.

Never_Alone_Artwork_3

Never Alone — сніг, песець, духи.

Never Alone — одна з найморозніших ігор на моїй пам’яті. Це інтерактивна екскурсія в культуру північно-американського племені інуїтів. Маємо ігроїзацію однієї з байок про дівчинку, яка пішла далеко-далеко і знайшла того, хто робить завірюху і навіть зупинила її. Ігроладно це звичайний платформер, але хурделиця, буревій і завірюха відіграють важливу роль у механіці. А також гра підтримує кооператив на двох. Один гравець — за лисицю, інший — за дівчинку. І лише спільними зусиллями вони можуть подолати усі труднощі свого шляху. А за наполегливість гравці отримують документальні ролкии про культуру інуїтів. Чудова пригода на 3 години.

20140929122550

The Vanishing of Ethan Carter — графон, драма, несподіванки.

The Vanishing of Ethan Carter — це найкрасивіша гра у моєму топі. У ній розкішна графіка, через що часом хочеться просто блукати по локаціях, яких тут чимало і вони чималі, зважаючи на те, що гру робила незалежна польська студія The Astronauts. Це кілька рівнева оповідь у жанрі тиць-клац пригоди, в якій кінцівка приголомшить будь-кого. В особі знаменитого детектива ми прибуваємо до кінґівського містечка десь у Штатах, аби знайти зниклого хлопчика. Доки наш детектив їхав, сталася ціла купа загадкових подій, у яких йому належить розібратися. Дивовижно, але у грі органічно поєднано Кінґову містику, Лавкрафтовий жах, дешеві детективи, астронавта, древнє чудовисько, таємничого чаклуна і примарну дедукцію. Саме остання стала перлиною ігроладу Зникнення Ітана Картера.

Звісно, я не згадав про Тінь Мордора і грандіозного Вульфика, не розповів про епохальне перевидання Метро з нашою повною українською локалізацією, не прохопився про українські пригоди Шерлока, що затьмарили у 2014 усе мені відоме про цього вигаданого детектива. Але ви й так про все це знаєте, а от згадане у топі могли й проґавити, тож ще не пізно поцікавитися. Із цим набором ігор ви точно відпочинете, розважитеся та отримаєте море нових і добрих вражень.


Приєднуйтесь! Ще більше коротких, але цікавих новин у нашій групі Facebook: fb.com/PlayUA.games


Вам це може сподобатись

Приєднуйся до обговорення →
 • Reveta

  Парочку я вже точно пройду…

  • Ggen

   підтримую, дуже багато ігор на моїй пам’яті надто недооцінені, це сумно, але факт, не маючи зайву купу вічнозелених важко переконати гравця, що твоя праця теж має право на життя, та ігри все ж роблять люди, а не гроші. грати, грати, грати.

 • Антон Циб

  А Child of Light? Та я б лише за фонову музику дав їй місце у топі)

  • Я не можу радити людям гратися у те, у що сам не грався.

   • Антон Циб

    Треба негайно заповнити пробіли) Бо гра і справді чудо.

 • Yura

  Що найголовніше у The Vanishing of Ethan Carter – гра добре оптимізована, і навіть на моєму посередньому ноуті видавала миловидні краєвиди.

 • UsrName

  The Talos Principle?

  • Не знаю, не грав. Але це ж морока.

   • UsrName

    Морока, де? Дуже красива й цікава гра, дещо нове для мене, й коштує смачно.

 • SKIFF

  “Murdered: Soul Suspect” – дійсно непоганий детектив. Підтримую, Олексо. Посони – налітай))