PlayStation 4 vs. ПК — грошові війни

Автор: Кухтін Юрій

„Але така вже була його натура. Гроші — тільки фішки в грі.
Його ж приваблювала сама гра.“
(с) Джек Лондон. «Час не чекає»

Обираючи між PC та консольним рішенням, гроші, мабуть, один з найсуттєвіших факторів. У іграх для консолей, на перший погляд, дуже агресивна цінова політика, але відкладімо на хвильку вила і погасімо смолоскипи. Чи дійсно усе так дорого? Нумо розбиратися і дамо цим маленьким технологічним тваринкам шанс.

У своєму огляді, я візьму до уваги тільки цифрові версії ігор. Відколи консолі відкрились для незалежних видавців, інді-проектів, стало зрозуміло, що будемо рухатись у напрямку цифрового ринку. Ніхто не стане розповсюджувати фізичні копії ігор вартістю у 1-2 долари. І взагалі, переваг у „цифри“ значно більше, ніж недоліків. До прикладу, в успішності та зручності сервісу Steam тепер ніхто не сумнівається. Отже, версії у симпатичних коробочках відживають своє, за виключенням, хіба що, колекційних видань.

„Штуку гривень за Фіфу?!?!?! Хай дмухнуть мені у гузло!”
Лєонід HarIBaTOP2004 ЗагорныPlayй, Львів, 11років.

Тут я згоден з Льоньою, але тільки стосовно FIFA’15. У степах інтернету вже вдосталь інформації про складову вартості консолей та ігор, тож не лізтиму в аналітику, а лишень оперуватиму реальними і зрозумілими для користувача даними — цінами у „народних“ магазинах.

Почнемо із вартості систем, тобто з заліза (і знову без глибоких деталей). Ціни на ПК беремо з реальних пропозицій на Hotline.ua, а playstation 4 з сайту super.com.ua (ні це не реклама, але…) То що ж у нас вийшло?

psvspc

Вартість консолі складає ₴8 148, а саме Sony PlayStation 4 500 GB з 1 ґеймпадом у комплекті. Додатково до неї можна придбати камеру, ґеймпад і зарядний пристрій до нього. Але все працює із коробки, тому саме такий варіант і розглядаємо. Придбати консоль можна значно дешевше за кордоном, та ми живемо в українських реаліях і для нової консолі це порядна ціна.

Тепер про ПК. Збирати аналогічну за начинкою систему немає сенсу, адже не врахована оптимізація ігор, яка завжди проводиться під консолі, тому беремо рекомендовані системні вимоги однієї з очікуваних потужних ігор і додаємо потенціалу на майбутнє. І от що виходить:

hw-table-updated

Усього: ₴25 527 + ₴1 650, якщо купувати чесну операційку. Я не вказав монітор, він потрібен і в першому, і в другому випадку. Припустімо, що у вас є телевізор з колонками. Периферію обрав не дешеву, але вона має бути комфортна, як і ґеймпад. Цей ПК значно потужніший за консоль, та це ціна оптимізації, яку ми згодом відшкодовуємо в вартості консольних ігор, але саме така конфігурація дозволить вам забути на 3 роки про апґрейд системи, та якщо ви не волієте викласти таку суму одразу, можна влізти і у 17-20 тисяч гривень. Та за 2 роки, готуйтесь відвідати ваших постачальників знову.

BrainDumplogo

А тепер „пробіжімося“ по іграх. Оберемо декілька найпопулярніших ігор, а ціни візьмемо з офіційних магазинів PS Store і Steam. Курс конвертації вартості Steam-івських ігор на день публікації складає ₴18,36 за $1.

Отже, ось що у нас виходить:

games-table

У нашому випадку різниця склала ₴2 514 на користь PC.
„Я ж казав!!!111“
Павло PowerCossaсk Отоман, Київ, 9 років.

Так, Павлику, ігри дійсно дорожчі. Але не все так просто. Пам’ятаймо, що вартість ігор для консолей, насамперед, зумовлена титанічними зусиллями розробників з їх оптимізації під „залізо“ консолі, і якщо зараз це вам не здається вагомим аргументом, то через 3 роки ви зміните свою думку, коли новинки ігро-індустрії будуть і надалі бігати на вашій старенькій „плойці“, а сусід буде скролити “Розетку” у пошуках акцій на відеокарти. Ось вам ще збереження копійки, нервів і витраченого часу у меню налаштувань графіки. Так було з попередніми поколіннями, що казати про PS4, у якої значно ширший „залізний“ потенціал. Та це вже інша тема.

Далі. Спершу був Torrents, а як ми вже підросли,то і Steam навчив нас гребсти з цифрових полиць усе без розбору. Скільки Ви пройшли ігор із вашої Steam-бібліотеки, чи з папочки набитої ісойками?

„Бандл із 30 ігор за 7 баксів? Супер, беру! Плювати, що там лиш про одну гру щось чув, кажуть норм.“

Знайомо? Ми почали задовольнятися наявністю гри, а не самою грою.

– Старий, у Wolfenstein свіжий грав?
– Ні, але є скачаний. Кльовий? Попробую!

І з великою ймовірністю так і не попробує, або запустить і кине, бо на торенті знову „свіжак“. Ну, не все так драматично, звісно. Battlefield4, Skyrim я „затирав до дір“ на своєму ПК. Та з консоллю все інакше. Купівля ігор більш спланована, ви їх більше цінуєте, а під час проходження значно більше смакуєте кожним байтиком контенту.
Як наслідок, значно менше неспланованих витрат.

pys-video-games-for-money2

Підсумок

Отже, з цін бачимо, що ігри для консолі добряче дорожчі, але вартість самої консолі дає нам файний фінансовий запас у 17 399 — непоганий бонус, погодьтесь. А враховуючи: економію на ігровому смітті, отримання додаткового ексклюзивного контенту, і відсутність проблем із налаштуваннями і апґрейдом у найближчі 3-4 роки отримуємо більш чистий і якісний ігровий досвід.

Консоль — це ігрова система від А до Я. Усе у ній, від контролера (ох, які вони класні) до операційної системи загострено на те, щоб ви отримали максимальне задоволення від гри. А фінансову різницю з урахуванням усього, що було сказано, можна не враховувати.

Я обожнюю ПК, і не можу без нього існувати, але вважаю, що високоякісне грання — це перш за все консоль.

А що думаєте ви? Якби ви вибирали між ПК і консоллю, то що б узяли, xBox One чи PS4? :)

Останні статті

Враження від Games Gathering 2017

Автор: Віталій Тарнавський

Games Gethering 2017

Огляд фільму «Вогнеборці»

Автор: PlayUA

Вогнеборці / Only the Brave (2017)

bit’ання з минулого: Flashback (1992)

Автор: Андрій Нагорний

Flashback (1992)

Гривня є! І що змінилося?

Автор: Олег Куліков

Steam, Гривня

Враження від Casual Connect Kyiv 2017

Автор: Віталій Тарнавський

Casual Connect Kyiv 2017

Чи потрібен світу молодий Бонд?

Автор: Володимир Вітовський

Kingsman: Таємна служба / Kingsman: The Secret Service (2014)

Нові локалізації від STS UA. Випуск 3

Автор: STS UA

Приховані ігрові механіки

Автор: Олег Куліков

Half-Life
 • Діма Рибак

  Якщо б мав зайві кошти, то для ігор, однозначно б обрав PS4, але зараз маю ПК на якому і працюю, і граю інколи…

 • Dmytro92

  PS4 – мій вибір.

 • Кирилл Милый

  Не хотів до самого кінця влізати, але трохи підгоріло. Автор дивний.
  З таким компом про оновлення системи можна забути років на 5.
  Знову ж,автор просуває думку що консолі-найкращий вибір геймера.
  Цитую: “високоякісне грання — це перш за все консоль.”
  Тобто,і в гонки,і в шутани,і в стратегіїї можна нормально грати на консолях?Це абсурд.
  Нормальний комп для ігор можна скласти і за 10.000.
  Я не проти консолей,але автор все описав якось однобоко.

  • S1x_UA

   “Тобто,і в гонки,і в шутани,і в стратегіїї можна нормально грати на консолях?” – Так можна. Окрім стратегій, бо їх немає на нинішніх консолях

   • А XCOM хіба не виходила для консолей?

    • Kirill Stanchik

     XCOM – пошаговая. Речь идёт о RTS. Помню, что на стриме по TF2 был у вас аналогичный диалог с кем-то.

     • Interzeroid

      RTS XCOM вже більше 15 років як вийшла.
      А так, там не тільки XCOM виходила. Та ж FUSE. Загалом стратеґії там є в невеликій кількості. Питання тільки: навіщо вони там?

     • Guinnes

      Деколи хотілося б засісти за щось спокійне. На PS4 реально немає що обрати із стратегій. Але я запускаю The Last of Us і сум минає )

  • Guinnes

   Я згідний. Однобокість частково присутня )
   Але на рахунок шутани і гонки. Гонки в рази зручніше грати на консолі, просто спробуйте. Виною тому і ѓеймпад і зручність гри на великому екрані сидячі у комфортному кріслі. Звичайно можна і до ПК приєднати джойстик і транслювати відео на ТВ, але досвід показує – ніхто тим не париться. Не дарма один з найвідоміших гоночних симуляторів існує лише ексклюзивом для консолі. Я про Grand Tourismo. Щодо шутанів – чесно і сам не вірив. Першим шутаном був Destiny, і я був вражений. Це не те щоб реально – це круто, і це зовсім інший досвід. Звичайно, що миша в цьому плані потужніша, але сучасні ѓеймпади – це технологічні дива. Мій знайомий, затятий гравець у контру, обожнював файтинги і для них придбав хБокс – казав що шутери на консолі це жах. Але один раз спробував COD AW на “ящику” і все, більше шутери на ПК не бере… Я не можу пояснити чому так, бо тут тільки власний досвід допоможе.
   Ну і про ПК. За 10 000 грн стабільний ігровий комп не зібрати. Ну ніяк. А вказана конфігурація потужна, значно потужніша за консоль але по факту вистачить такого компа не на довше ніж консолі. Але звичайно функціоналу на ньому значно більше ніж на PS4 чи xBox

  • Guinnes

   А от стратегій не хватає – і це сумно.

   • Tony Lain

    Dune 2 йшла на Sega, просто зараз ніхто не заморочується з портуванням (

  • Андрей Капущак

   ну скажу як є,зручно грати гонки навіть дуже шутери частково,за місяць користування геймпадом навчився стріляти та про хетшоти поки що мовчу…
   Консоль це справді зручно бо лежати на ліжку і насолоджуватися грою зручніше ніж горбатитись коло столу,монітору.Проблема як я і казав це ціни!Коли в людини буде консоль і ПК користь буде на консоль лише за шутири можна сказати як є на пк зручніше грати!

 • Interzeroid

  Я вібрацію темного боку відчуваю і провістити мушу, що срач має бути тут.

 • Yura

  Тобто, на ПК “ліцушників” немає апріорі? Я уже більше року жодної гри з торренту не скачав, все в стімі. А через обмеженість бюджету майже кожне придбання – обдумане

  • Guinnes

   Все так. Я теж на торентах 100 років не був. Steam – наше все. Але так чи інакше в мене в стімі купа мотлоху, який я ніколи не гратиму. З консоллю все серйозніше, хоча PlaystationPlus раз на місяць таки підкидає безкоштовних “індюшок”. Але я згідний, усе залежить від людини.

 • Рома Береговий

  XBOX ONE!!! Halo! Master Chief!! Windows 10!!!
  Думаю, моя позиція зрозуміла)

 • Попадюк Володя

  PS4 по апаратних характеристихак поступається пк, я вже негорю про Xbox One: процесор, це гібрид 2x 4-ядерних цп амд минулого покоління( по характеристиках збігаються), пам’ять — gddr 5 , це сильніе ніж ddr3, но варто врахувати, що її там 8гб! Ця пам’ять розділена на ram і vram, тобто всіх вісім озп немає. А щодо самого відео, то вона на рівні топових відеокарт 6-ї серії Nvidia, майже 7-ї. Різниця між ddr3 і gddr5 лише вчастоті– пропоскній здатності. Тести показують,що різниця між ddr3 1600 і ddr2 800 0-4 фпс– це мало. Висновок: дешевше зібрати пк, який матиме кращі характеристики, + мало хто має плазмове тв, а воно ще + 4000грн. Ви то купите, но потім довго будете збирати на ігри.

  • Андрей Капущак

   мм..ну це то так але,всі ігри будуть оптимізовані під консоль і воно буде гарно виглядати,на пк все значно гірше з оптимізацією!
   На рахунок тв не згоден,адже більшість людей мають нові монітори в якиї є HDMI цього вистачає щоб грати звук у ПС4 виводися через джостик любі навушники підключив і насолоджуєшся чудовою грою + ексклюзиви “граю The Last of Us на пс4 я не жалію що купив консоль”Короче нюансів тут багато але головне це гроші бо ігри справді трішкі за дорого коштують,та грати на ПС4 це просто одне задоволення!

   • Андрей Капущак

    І доречі в стімі коло сотні ігор з яких я пройшов гора 15!На пс4 6 ігор і всі граю із задоволенням,забігаю в кожен кут щоб знайти той чи інший придмет!на пк просто пролітав по сюжету,бо там вже 10 нових ігор які хочется пограти,та навіть не всі проходятся до кінця!

 • Ernst_09

  Ну консоль непогана річ для людей які використовують комп’ютер(окрім ігор) лише для інтернету/перегляду фільмів і зрідка використовують ворд. Тобто для людей яким буде достатньо для роботи слабенького нетбука до 3 тис, чи узагалі планшета.

  Зважаючи на велику кількість хороших ігор минулих років, а ще інді які не надто вимогливі, то комп’ютера до 15 тис вистачить на роки 4 мінімум.(не всі ж хочуть пограти в Асасина на ультра).
  І останнє, IMHO Intel+Nvidia усеодно краще.

  • Tony Lain

   Підтримую. Краще, але дорожче )

   • Андрей Капущак

    набагато дорожче!)

 • Олександр Постернак

  Повністю погоджуюсь з автором статті…..
  хоча й не маю на Превеликий жаль консолі….

 • Корпус + БП за 3400 грн, ЛОЛ, периферия 1600 грн, ЛОЛ. Тут как минимум 2000 можно отнять, если не покупать всякий бред с подсветкой “геймер эдишн”.

  • А еще, для консоли нужно купить телевизор, который будет стоить как минимум 4000 грн.

   • Guinnes

    Подсветка тут не причём. Корпус Фрактал – с хорошей шумоизоляцией – это довольно важно. Клавиатура и мышь должны быть удобными и желательно безпроводными, ведь чтобы сравнится с геймпадом Dualshok 4, перифирия должна быть на высоте. Ну и в статье указано, что можно влезть и в 17 тысяч. Но конкурентноспособность его сократится на 1-2 года.

 • Tony Lain

  “Та з консоллю все інакше. Купівля ігор більш спланована, ви їх більше цінуєте, а під час проходження значно більше смакуєте кожним байтиком контенту.
  Як наслідок, значно менше неспланованих витрат.”

  Дякую за це, так воно і виходить.

  А взагалі з автором погоджуюсь від першого рядку до останнього.

 • Tony Lain

  Хлопці і дівчата, додавайтесь в друзі, нема з ким грати ) PS4 Aleanett

 • Dima Horobchenko

  забули PSN. а для стімовців нижче цікавий сайт, щоб зрозуміти весь жах:
  https://steamdb.info/calculator/76561198004308677/ мій ох: 1793$!!! зі знижками 423$, в 32% ігор не грав, 670 годин витрачено (тішить лиш те, що статистика за 6 років)

  • Guinnes

   О, цікава штука ) Дякую.

  • Сергій Гендис

   У мене 43% не грав, але я купував ігри, які проходив раніше піратом :)
   Так сказати, подякував монетою…
   Стаття змусила задуматись – мені компа на рік-два вистачить, і то, якщо заміню 560-ту

 • Олександр Xray_StyleZ Величко

  Як на мене, то стаття повний кал. Чергова спроба розвести срач. А тепер поясню.

  Почнемо з конфіґурації комп’ютера:

  1. Навіщо нам 1ТБ жорсткий диск, якщо у консольки лише удвічі менший запас пам’яті(ціну зменшуємо у два рази).

  2. Оперативна пам’ять. Навіщо 16 Гб, якщо ігри зараз жеруть до 8Гб? Я впевнений, що навіть у найближчі 2-3 роки більше їсти вони не будуть. Ділимо ціну на два.

  3. Корпус + БЖ. Лишу це без особливих коментарів, хоча все одно можна зекономити ще гривень так 600.

  4. Операційна? Жартуєте. По-перше, менш ніж за рік буде безкоштовна Windows 10, а кому не до снаги – граємо на Linux/SteamOS.

  Тепер давайте побалакаємо трохи про ціни на ігри. Так, як видно з таблиці вони не дуже то й відрізняються, але у рукаві ПеКарів є кілька серйозних тузів. Перший з них – це Steam з його постійними знижками від 10% до 90%(хто купує ігри і не грає у них – то їх проблеми). Другий туз – інтернет магазини, що продають ті ж ігри для Steam, але, зазвичай, за ціною удвічі меншою(без знижки) від зазначеної у тому ж Steam. Так, на консолях теж є вторинний ринок, але то вже зовсім інша система, до того ж ми говоримо саме про Україну, де цей ринок настільки мізерний, що його наче й немає.

  І ось ми підійшли до найважливішого фактора – різноманіття ігор, і тут консолі теж пасуть задніх. На ПК переді мною розкритий цілий спектр ігор від 80-х і до наших днів, за винятком кількадесят ексклюзивів на консолі, хоча як показує тенденція, то й вони вже у недалекому майбутньому можуть перестати бути ексклюзивами. А що у нас на консолях? Невелика кількість ексклюзивів, ну і багацько ігор у які я можу зіграти й на моєму ПК. Ну і не забувайте, що на ПК теж є екслюзиви , при чому їх більше ніж на всіх консолях разом узятих.

  Але давайте не забувати заради чого ми зібрали таку потужну систему! Звичайно заради містера Графоуні, який значно випереджатиме аналогічного містера Графоуні на консолях останнього покоління, при чому з року у рік усе буде гірше і гірше. І тут у нас вилізає ще один важливий факт: у консолей то, обмежений набір функцій на відміну від ПК(ви ж не на Х1 чи PS4 цю статтю створювали). Чи ігри на консолі розробляються на консолях?

  Ну і що у результаті? Як на мене, то ціна консолі дорівнює ціні ексклюзивів на неї, а враховуючи останні тенденції, то можна сказати, що консолі навіть не вартують грошей відданих за неї.

  • Олександр Xray_StyleZ Величко

   PS: забув додати ще про деякі жанри ігор, але я думаю, що ви і так усе розумієте.

 • Іван Стефанюк

  Вмене в дитинстві була PS2(вона і до тепер є)потім я купив пк це було 5 років тому він на тjй час був сильний але з часом він ставаd слабший а ігри дущі мені впадло було його обновляти там треба було все нове класти і я його продав за 3000 грн і купив за ці гроші PS3 якраз рік як купив..І тепер я непарюсь з іграми граю в все шо є на PS3 я з економив на залізі до пк,ціни так більші але я переважно купую на розпродажах в PSN вони є кожного тижня і плюс маю PS Plus тоже добра річ маю кожний місяць бесплатні ігри і нормальні ігри..І на наступний рік планую брати PS4…і ще одне на мою думку PS краща ніж xbox.

 • Taras Mykolayovich

  Умисно зареєструвався аби відписатись:
  Прихильник виключно ПК, який надає більше інструментів і можливостей, зараз маю другий(який купив рік тому), часто залізо не міняю, бо це великі кошти які краще вкласти в щось інше.
  системник за 5500грн( коли долар ще був по 8.7) задовільняє усі потреби: підключив до плазми 40 і скайрим на максимум затягує на довго + кімнатна аудіо 5.1( китйська за 800грн) щастя МОРЕ :), та може ультранові ігри не погамаєш на макс…
  п.с. не знаю хто собі може довзолити за даних умов і варятства з доларом купувати пк дорожче за 10к чи PS4 ? Думаю середньостатистичний геймер вантажить все з торента і сидить на піратській вінді… тому не погоджусь з автором, хіба якщо у Вас купа грошей і можете собі все дозволити.

 • Hedera helix

  Корпус+БЖ за три з чвертю тисячі гривень?! Та хай мені грець!
  У такі момент у мене виникає бажання зробити потрібне своїми руками.

  Дивлюсь на всі ці баталії “ПК проти консолей”, і у мозок настирно вповзає думка, що, коли я дістану з шафи тетріс “9999 в одному”, то всі інші ігрові платформи підуть, де трави похилі. :D :D :D))))