Прев’ю Assetto Corsa

Чи хотіли ви коли-небудь опинитися за кермом професійного гонкового автомобіля, відчуваючи всю реалістичність і важкість керування? Спортивний симулятор Assetto Corsa, який зараз перебуває в дочасному доступі, дає вам таку можливість. Отож пристібніть паски безпеки і приготуйтеся — попереду у нас прев’ю Assetto Corsa.

Фізика у симуляторах перегонів — найважливіша

Дуже рідко виходять такі ігри, де розробники приділяють головну увагу реалістичній фізиці автомобіля і його поводженню на трасі. І якщо власники PlayStation мають аргумент у вигляді легендарної серії Gran Turismo, то пекарі давно вже забули, що такий тип ігор існує. Проте справжній гонковий симулятор Assetto Corsa має на меті виправити це. І поки що йому це чудово вдається.

2014-11-22_00008

Взагалі, Assetto  Corsa — творіння (саме творіння, а не продукт) італійської компанії Kunos Simulazioni і, слід зазначити відразу, — до розробки гри студія поставилася надзвичайно відповідально.

Почати хоча б з того, що головний офіс компанії розмістився на одній із професійних гонкових трас Італії, де багаторазово тестували поводження професійних гонкових автомобілів. І все для того, щоб ви, ґеймери, відчули правдоподібне керування швидкими автівками.

Машинки ще завезуть

На момент написання цього прев’ю у грі доступно 29 автомобілів і 17 трас. Останні відповідають своїм реальним прототипам. Для цього у розробці було задіяне спеціальне лазерне сканування. Усі автомобілі і треки повністю ліцензовані.

2014-11-22_00007

В Accetto Corsa ви зможете промчатись по таких легендарних трасах, як Монца, Сільверстоун, Імола, Мюджелло і багатьох інших, включно з відтвореною історичною версією Монци 60-х років.

Наразі у грі присутні моделі таких марок автівок: Abarth, BMW, Classic Team Lotus, Ferrari, KTM, Lotus cars, McLaren, Mercedes, Scuderia Glickenhaus, Pagani, Tatuus. Кожна машина має свої особливості, і на кожній по-своєму цікаво їздити.

Не сподівайтесь на легку поїздку

Для справжнього задоволення від заїздів Accetto Corsa вимагає наявності керма. І то неабиякого, а з кутом повороту в 900 градусів і з коробкою передач. Бездумно перемикати останню, як у більшості гонок, не вийде. Аби досягти у цьому успіху, треба слухати звук двигуна, враховувати обороти та керувати силою натискання газу.

2014-11-22_00011

В Accetto Corsa кожна автівка має свої особливості, і на кожній по-своєму цікаво і важко їздити. При заїді гонщик відчуває на собі весь реалізм керування. Перш ніж задовольнитися своїм водінням, ви проїдете не одне коло. Автомобілі противляться заносу і це дуже схоже на поведінку будь-якого реального боліда.  Тут машина попереджає тебе, всіляко чинить опір спробам втратити керування, і якщо ти ще не навчився відчувати її, тоді маєш закономірний підсумок — втрата керування, розворот і аварія.

Щодо аварій, то будь-яке серйозне злягання зі стіною позначиться на вашому керуванні. До візуальних пошкоджень можна придертись — при краш-тесті зі швидкістю 150 км/год, в автомобіля не відпадає бампер. Проте перед нами не фінальна версія гри, тож маємо надію, що це виправлять.

Графічна складова не дає підстав захоплюватися, але й нарікань не викликає. Хоч у цьому аспекті гра поступається Project Cars, але її виконання не дає підстав скаржитися. У певних ракурсах гра виглядає дуже красиво і переконливо. Потішила також камера зі салону водія, яка теж виконана на серйозному рівні.

2014-11-22_00001

Звук двигунів хороший — кожна автівка звучить по-різному, що дозволяє знову ж таки відчути себе за кермом справжнього спорткару. Шини цілком інформативно шарудять, пищать і скриплять. На деяких машинах чути скрипи гальм, підвиває трансмісія.

Інтерфейс виконано стильно і лаконічно. Практично одразу ви знайдете те, що шукаєте.

Увага до дрібниць

Що ж до режимів, то тут їх багатенько. Починаючи з простої практики заїзду на найшвидше коло, закінчуючи кар’єрою і онлайн-змаганнями. Заїзд можна налаштувати до дрібниць: від погодних умов до скрупульозного налаштування трансмісії. Розповісти про кожен аспект не вийде — їх там достобіса.

2014-11-22_00012

Висновок

Assetto Corsa претендує на звання найкращого гонкового симулятора для ПК. Гра цілком може стати аналогом Gran Turismо. Звісно, є нарікання: баґи, проблеми з налаштуванням керма, мала кількість автівок і трас. Але це лише бета-версія. З кожним оновленням автопарк і кількість трас збільшуватиметься.  Отож, зважаючи на обсяг деталей, навіть на цій стадії Assetto Corsa гідна уваги найвимогливіших любителів гонкових симуляторів.

Читайте також

Обираємо найпомітніший прогрес | PUGA 2016

Оголошено дату виходу TrackMania Turbo

Новий контент DiRT Rally — незабаром

Демонстрація ігроладу ралійної гонки WRC 5

Релізний трейлер Project CARS

Project CARS

Project CARS пішла на золото

LaFerrari в Driveclub

Project CARS в 900р на Xbox One

 • Interzeroid

  Ого, у вас навіть до Assetto Corsa дійшли руки. Молодці.
  А от на рахунок “Assetto Corsa претендує на звання найкращого гонкового симулятора для ПК” – так вона ж ще не вийшла в повний реліз. Так що, швидше за все, має бути найкращим гонковим симулятором наступного року. Хоча стоп. Там вийде й project Cars. Що ж, чекаємо на битву титанів.

  • От тому й претендує. Повне враження можна буде сформувати, коли вийде повна версія гри :)

   А щодо Project CARS, то битва буде справді цікавою.

 • “Аналогом Gran Turismо” — це дуже і дуже високо… Що ж, спробую, тільки б аналог, аналом не вийшов. (Жарти за 300)

  • Якщо маєш добре кермо, раджу спробувати. Але ціна в 40$ трохи кусається.

   • Interzeroid

    Хе. Через місяць буде новорічний розпродаж. І 50% знижка забезпечена. Хоча може буде так і вже на цей розпродаж.

   • Вова TooL Вітовський

    Якщо не помиляюсь, то раніше вона вартувала в Стім десь 20 баксюків (навіть знижку давали десь до 15 долярів), але потім, через дуже схвальні відгуки, розробники, мабуть, вирішили “трішечки” підняти ціну.

Популярне