Прев’ю Heroes of the Storm

На ринок MOBA-ігор входить новий гравець! Врешті, компанія, завдяки продуктам якої і з’явився жанр БаМБА, випустила в ньому свою грульку і нарекла її Heroes of the Storm. Що ж в ній такого особливого? Чим вона відрізняється від інших подібних ігор? На ці, та інші питання я спробую відповісти в цьому прев’ю.

sda

З хати по нитці

Бити одне одному пики будемо не де-небудь, а в Нексусі. Не знаєш де це? Ну, гаразд. Нексус — це дрібка світів, що перебувають у місці перетину трьох всесвітів Blizzard: Санктуарію (серія ігор Diablo), Воркрафт (Азерот, Дренор й Арґус) та Сектор Копрула (серія ігор StarCraft). Герої гри походять саме з цих трьох всесвітів, що лиш додає грі крутезності.

Адже вкрай цікаво спробувати Джимом Рейнором надавати підсрачників архангелу Тиріелю, або спостерігати дуель Мисливиці на демонів з ельфійкою Тирандою. Як вони це пояснюють? Є артефакт, що зветься Нексусом (оце так несподіванка!), що коли йому заманеться витягує героїв з їхніх світів просто до Зали Буревіїв.

Командна гра

Так, як би це дивно не звучало (читалось? виглядало?) у HoTS нас силоміць змушують активно співпрацювати з іншими людьми. Це розпочинається ще в лобі (не чолі, а lobby), бо зібрати команду, й навіть обрати героїв можна ще до початку пошуку гри. Для цього є перелік друзів, а якщо ж ти соціопат — нащо тобі командні ігри? не впадай у відчай! Маємо пошук гравців, котрі бажають приєднатись до гурту, або створили її й чекають на зацікавлених, або можна просто запустити пошук і натрапити випадкових гравців з випадковими героями, чого не раджу.

Качатись разом веселіш!

А окремо й не вийде! Адже одна з особливостей цієї гри — це спільний рівень для всієї команди! Тобто, якщо ти граєш в зіграній команді, то де-факто забезпечувати вас експою може навіть ОДИН досвідчений пушер, що шинкуватиме ворожих і лісових кріпів, доки ви будете зосереджені на вбивствах противників. Та у прутня два кінці, тож якщо ти в команді з випадковими напарниками, у яких паталогічне небажання працювати в команді, то бути біді.

Забудьте про асист, бо в цій грі просто відсутнє таке явище, натомість усі, хто хоча б  якимось чином брав участь у вбивстві (навіть просто чхнув у бік ворога), отримують повноцінне вбивство, хоч той, хто був достатньо хвацьким (або підлим), аби завдати останнього удару, отримає більше досвіду, просто щоб відзначити його крутість.

2014-11-13_00006

Цілком нестандартною виявилася й системи прокачування вмінь і характеристик. Певні стати (здоров’я, швидкість руху та атаки, пошкодження й тощо) просто підвищуються разом з рівнем, тож забудьте про купівлю предметів і дилему „що ж мені купити“, але їх замінили інші важкі рішення.

Ахалай-махалай, що бажаєш, те й качай

Прокачувати тут вміння набагато цікавіше, ніж у інших подібних іграх. Адже замість того, щоб банально підвищувати їхні стати, Heroes of the Storm на певних рівнях дозволяє вибирати один з декількох перків, що додаватимуть вашому герою і його вмінням цілком нові властивості.

Покращення діляться на два типи: уже сяводня для вмінь і завтра додаткових властивостей. Так, більшість героїв можуть відновлювати здоров’я з атаки, тільки прокачавши цей перк (деякі мають цей ефект, як пасивне вміння). Також це дає грі суттєвий плюс у тому, що кожен може вибудувати героя на свій смак і стиль гри. А зараз я скажу те, що шокує як LoL’ерів, так і дотерів: майже всі персонажі у Heroes of The Storm мають два ультимативні вміння…

…на вибір. По досягненню десятого рівня можна вибрати котресь із них (лишень лузер Абатур не має такого вибору), а по досягненню двадцятого — ще й покращити його!

2014-11-13_00009

Мандруючи світами

Мапи у світі Heroes of The Storm мальовничі і різноманітні. Хоча й поступаються за розмірами своїм конкурентам, вони беруть своє завдяки суттєво пришвидшеному ігроладу. Розробники дали можливість поза боєм користуватися транспортом — швидкість пересування героя збільшується аж на сорок відсотків, що робить блискавичні ганки ще блискавичнішими!

Не слід забувати і про ліс, адже там теж чигає багато цікавого! Є три рівні складності потвор: легкі, складні і БОС. Окрім досвіду, після вбивства цих не дуже миролюбивих створінь, їх можна захоплювати, щоб вони чинили кривду противникові. Вельми цікаво спостерігати, як ворожа команда в поті чола б’є ґолема тільки для того, щоб ви зі союзниками, вилізши з кущів, надавали їм підсрачників й забрали ґолема собі.

Загалом зараз доступні п’ять мап:

Бухта Чорносерда: добрий старий пірат-зомбі постріляє зі свого кораблика по тому, хто менше заплатить.

Примарні копальні: мапа на дві лінії, зате, власне, з копальнями. На цій мапі за вбивства бідолашних шахтарів ми отримуємо черепи для будівництва могутнього ґолема, ціль котрого, знову ж таки, — надавати ворогам підсрачників.

Драконячий край: за захоплення святилищ можна вселитися в Драконячого Лицаря й запускати ворогів у небеса підсрачниками.

Проклята лощина: край, де править Найстарший Ворон — маразматичний старий, котрий розкидає по мапі дари, потім просить їх принести. Хто цього не зробить — отримає добрячу порцію прокльонів, котрі в цім світі мають властивість матеріалізуватися у підсрачники.

Сад жахіть: королівські сади, котрими править дивакувата королева Тінь. Вночі на її володіннях зникло чимало люду, не в останню чергу завдяки жахіттям, котрі там вештаються. Ті, хто пережив ніч, віддухопелив жахіття й зібрав достатньо насіння, отримають подяку від королеви у вигляді рослинного ґолема, котрий „модифікує плоть“ і вміє обертати ворогів на БУДЯКИ.

Наразі Blizzard готують ще три мапи: Небесний храм, Гробниця королеви павуків та Мапа в стилі Діабло, тож різноманітність оточення гарантована.

Heroes of The Storm вийшла більш ніж вдалою і попри те, що перебуває в стані технічної альфи, грається просто чудово. Тож чекаємо на нових персонажів, мапи та початок закритого бета-тестування, котре заплановане на 13 січня наступного року.

Читайте також

Обираємо найпомітніший прогрес | PUGA 2017

PlayUA Game Awards

Blizzard створює новорічну казку у своїх проектах

Blizzard winter event

Blizzcon 2017 DLC — PlayNews #307

Blizzcon 2017

BlizzCon 2017: Heroes of the Storm

Heroes of the Storm

Blizzard забанила користувачів, які використовували ботів

World of Warcraft: Legion

Не буде вам ніякого Diablo IV на BlizzCon 2017

Тиждень MOBA (Heroes of the Storm) | ЗАПИС

Літні розваги у Heroes of the Storm

 • Taras Fostiak

  Like!
  Шкода, що мені не ще не дали доступу на бету :( Дуже б хотів подивитися на справжню DOtA 2 під назвою HotS!

  • Pavel Nechay

   ааъааххахахахах. http://store.steampowered.com/app/570/

   • Taras Fostiak

    Хлопче, у тебе припадок? Може амбуленцію викликати?

    • Tony Lain

     в нього Дотачанка )

     • Taras Fostiak

      Звучить лячно! Надіюся через коменти воно не передається…

     • Tony Lain

      Головне щоб не прибігли хворі на ЛоЛу, інакше нам капець )

  • HotS поки що далеко до DOTA2

   • Taras Fostiak

    кажу ж, не знаю, не грався. а “на око” порівняти важко. при чому доти я не люблю. можливо вона була б ок, якби забрати звідти чат і голосові повідомлення. ну й всіх “адекватних”. але це утопія

    але я про зв’язок із Dota з варкика. така файна суміш блізардових npc.

    • Нічого прибирати :) Там є епічна кнопка “Mute” :)

     • Taras Fostiak

      так, але ж вони й своєю майстерністю захоплюють

 • Tony Lain

  Краще більше карт ніж предметів. Ох відчуваю, що на Лол і Доту не звабився, а в цій пропаду..

  • Рома Береговий

   Знайомий, котрий має паталогічну відразу до ЛоЛу й дотки щоденно тепер грається в Героїв Шторму й лиш нахвалює

   • Tony Lain

    А скільки там тривалість матчу, така ж як і в інших?

    • В середньому 20-30хв. Все залежить від мапи і противника.

  • Я хоч і граю в доту 8 років але ХОТС дочекатися не можу.

 • О, Ґейбе, спойлери! Прев’ю повне спойлерів! Я такого не чекав від Пилей.ЮА. Ви вже зовсім не торт, колись (минулого тижня) було ліпше. Фсе прапало. Вирніть, як було. Люді не четайти ци првъю.

  • Так воно читається як Пилей. ЮА? Я думав Плау.УА…

  • Mikots

   Атпісиваюсь! П’Ю із торта став просто великим тістечком!

 • Взагалі я впевнений, що багато людей уйде з доти в ХОТС. Бо Гейб з АйсФрогом взагалі розлінувалися і не хочуть належним чином займатися своїм творінням.

  • Помиляєшся, друже, ой як помиляєшся…

   • Я тобі кажу, мені дуже це прикро признавати але Дота2 програє в битві моб. ти просто зверни увагу на той самий останній патч, який вони тупо з недили дві навіть не намагалися пофіксити, а врешті-решт по сей день вони його всеодно не з балансували. Краще вони так часто робили хот-фікси, як вони випускають нові білетики та скриньки. А ммр система, це просто сміх, навіть на Айсікапі була краще, просто вдуматися в якій взагалі успішній грі рейтенговий рівень не анулюється що місяца. В доті дуже багато не дочетів та багів які вже дуже давно можно було справити

    • Зверни увагу скільки людей налічує штат Valve і скільки з них працює над DOTA2.

     • Це нічого не міняє, елементарні речі можно то робити. Просто ну кто добовляє тількино вийшовших героїв в ммр, згадай як тільки появився земляний дух, це ппц, що творилося в ммр, який він імба був. Та вольво на це насрати було. Тільки коли комьюніті на них наїхало вони схаменулися та пофіксили його. Вольво відверто нічого не хоче робити їм нормально, гроші ідуть, навіщо напрягатися більше.
      І про ХОТС, у неї є її головна перевага це швидкість, бої тривають 20-30 хв. а це значить, що буде багато екшону і кількості можливих зіграних мап на годину часу, що в свою чергу веде для унікальної можливості її зробити успішною кіберспортивною дісципліною.

     • Класти на те, що відбувається в пабчиках, якщо в CM та на турнірах все гаразд.
      Перевага ХОТС на даний час в тому, що поріг входу в рази менший ніж в Доту, а що вийде з гри надалі — ще не відомо.
      І на кінець, я можу тебе запевнити, що Valve приділяє дуже багато уваги роботі на фіксами, але не все так просто, як ти собі уявляєш.

     • На про сцені взагалі-то все не дуже так і добре. Катки. Від 40 хв+ в яких кто кого перефармить не дуже цікаво дивитися. Про СМ, сьогодні з друзями діяли по одній тупій страті котру я запропонував це 4 керрі 1 сапорт, та 3 керрі 1 сап 1 мидер. Що саме страшне це працює з шести каток всі шість перемог. Так звичайно сапу приходиться потіти не по людськи, щоб створювати можливість для спейскрієту але це працює, гра почала впиратися тупо кто кого перефармить. Та у кого в кінці більше лейтів.
      Хоч я так не задоволений дотой але я всеодно в неї граю.
      Про ХОТС мені здається, що можливо їх відмова від ітемів і заміна на скіли може привести для стандартних мет котрі не будть мінятися.

     • “Про ХОТС мені здається, що можливо їх відмова від ітемів і заміна на скіли може привести для стандартних мет котрі не будть мінятися.” — ото ж бо й воно, а ти кажеш про одноманітність доти.

     • Grub

      тут я з тобою не згоден, ну які блін імби, ріжуть одних героїв і апають інших, не через те що якись імба а інший шлак, а через те щоб підняти цікавість до цих героїв і їх брали на турнірах, бо погодься, коли раніше не робили таких патчів, навіть той тіні-вісп задовбав по пів року тільки вони, ну земляний спіріт і зараз фігачить, бо до нього цікавості в людей немає, більшість грати ним не вміє, а ті що вміють 1-2 рази візьмусть і він розносить всіх, бо люди тупо не бачать цього героя, і не знають як його контрити, коли ульту сларку бафнули також кричали “як, імба, фул інвіз” а як вийшло? масовий стан законтрив наура. HOTS зможе переплюнути валв тільки якщо самі блізарди будуть робити івенти типу інтернешенала, но знаючи блізів які за копійку вдавляться прямих івентів від них точно не буде. Так HOTS набере своє комьюніті, але думаю вона буде десь на рівні HON і менше, а якщо HOTS буде платна(думаю так і буде) то снг комьюніті, який складає нефіговий відсоток, його грати навряд буде, бо їм подавай на дурняк. можливо азія видасть своє комьюніті, але там буде популярна не через те що гра якась класна, а тільки якщо буде багато турнірів з гарними призовими, так з комьюніті в доті проблеми, я б взагалі в будь які ігри пускав лише по паспорту, але маємо що маємо, в HONі позбавились цеї “шкільної” проблеми простіше, ізолювали все снг і відправили на garena. HOTS буде цікавою штукою, якщо там буде ну дуже багато карт, як в warcraft3. а судячи по тому що блізи щось подібне і роблять, тоді видно що гра робиться на скору руку, бо розуміли який куш просрали коли відмовились в розвитку доти

  • Рома Береговий

   Не знати, чи буде аж така міграція, та свою аудиторію гра точно знайде.

 • freexomka

  Дота більш орієнтована на кіберспорт, як на мене. А людям які хочуть просто гарно провести час, та багато не думати, я про казуалів, для них створений ХОТС. І як на мене повинно бути і таке і таке.
  І ще один з найгірших мінусів доти, це її гравці, де кожна гра не обходиться без згадування рідних.

  • Рома Береговий

   Цілком згоден, ХОСТ сприймається просто як приємний спосіб провести час, не перенапружуючись, та отримуючи задоволення, а що до образ, то там навіть немає чату між командами. Ми з друзями може вже й сотню годин награли, та поки все ок, нікому ще не набридло й всі задоволені.

  • Не зовсім так щодо гравців… Якщо в тебе прямі руки і ти можеш вибратися на рівень 4-5К MMR або і більше, то і адекватності стає в рази більше. Звісно, на дні грають криві дошкільнята, яким поглумитися над кимось в інтернеті важливіше за саму гру…

   • Охохо, це най більша помилка, яку роблять гравці вважая, що на 4 та 5к ммр люди адекватніші. Я таких там лайнюків зустрічав, що ойойой

    • Я не кажу що там їх зовсім нема. Знайти “Мамколюбителів” можна і на 7+К MMR :) Просто відсоток їх значно нижчий при вискому рейтингу…

     • Взагалі так, головною відмінністю є те, що тепер ці мамколюби вміють божити на земляному спіріті та т.п.)))

 • Sparrow

  Ти пишеш: “Адже одна з особливостей цієї гри — це спільний рівень для всієї команди!”, а потім “…той, хто був достатньо хвацьким (або підлим), аби завдати останнього удару, отримає більше досвіду, просто щоб відзначити його крутість.” – це що значить? Один рівень = однаково досвіду, але у тебе виходить, що хтось отримує більше досвіду і при цьому рівень спільний (тут має бути мем з Джекі Чаном).

  • Рома Береговий

   Це означає, що весь здобутий досвід йде до спільного рівня, та втиснувши Tab, можна побачити, хто скільки досвіду туди приніс кожен гравець.

Популярне