Прев’ю Space Engineers

Вже майже 2 роки ґеймери мають змогу відчути себе справжніми космічними інженерами, які проектують і втілюють у залізі величезні кораблі та трохи менші човники. За цей час гра подолала  шлях від примітивної пісочниці до серйозного конкурента надпопулярної Minecraft. Зараз згадати про Space Engineers буде доволі доречно, адже вийшло велике оновлення, яке внесло у гру невід’ємну частину космосу — планети. А до того ж, гра має офіційну українську локалізацію, хай і кривеньку.

Взагалі і загалом

Ваші дії обмежуються лише вашою уявою та кількістю вільного часу. Ви можете будувати величезні бойові крейсери і невеликі наземні всюдиходи — все залежить лише від вас. Але перед тим, як ви збудуєте щось дійсно захопливе, вам доведеться спроектувати та побудувати не один човен/ровер-видобувач, зварювальник і так далі. Ресурсів у грі трохи більше за 10, і всі вони стануть вам у нагоді. Якісь меше, якісь більше, а інши будуть необхідні аби вижити. Також гра має кооперативний режим, тож годі копирсатись на самоті — кличте друзів і гайда підкорювати космічний простір!

9222060_orig

Ваш маленький космос

Як це нині популярно, світ у грі генерується, дотримуючись певних алгоритмів, а ці алгоритми можна налаштувати власноруч. Ви можете задати зручну вам щільність астероїдів, їх кількість та інші подібні зручні налаштування. Крім того, у ігровому світі деколи з’являються кораблі-боти, які мають оживити світ, але якщо чесно, то у більшості випадків ви на них навіть не звернете уваги.

5897560_orig

Якщо длубатись у астероїдах і дивитись на сумну нескінченність космосу вам набридне і захочеться чогось домашнього, то ласкаво просимо на планети. Мальовничі, великі, глючні планети. Тут вам і аналог нашої Землі, з повітрям і водою. І трава тут зелена, і небо голубе, і все, чого так не вистачало у відкритому космосі. Якщо ж земні пейзажі вам набридли, або ви просто скучили за космосом — мерщій будувати водневі двигуни та летимо на орбіту.

Гра має творчий режим, тож аби спроектувати щось нове, вам не треба витрачати тонни свого власноруч видобутого заліза і години життя. Тут ви матимете нескінченний простір з нескінченними ресурсами, хіба не мрія? До слова, за допомогою проектора, ви зможете перенести „3D-креслення“ вашого творіння у будь-який інший світ і не витрачати час на те, щоби подивитись в якому кутку який блок ви притулили.

Ньютон за Айнштайном би плакали

Безсумнівно, одним з величезних плюсів Space Engineers є фізика. Фізика прикрасить будь-яку гру, а особливо, якщо вона стосується руйнувань. Ну, ламати ж усі люблять. Так от у Space Engineers окрім таких явищ, як сила тяжіння планет, гравітація та її відсутність присутня доволі реалістична система руйнувань кораблів і станцій. Реалістичність фізики саме така, якої потребує комп’ютерна гра. Саме така, аби прикрасити ігролад, а не зіпсувати його.

Хоча, є і певні недоліки. Оскільки астероїди тут, на відміну від кораблів, генеруються чітко за координатами, то може статись так, що ви летітимите на своєму супер-небезпечному крейсері, якого боїться Імперія, Ватанський пакт і купа інших інопланетних прибульців, аж раптом корабель розвалюється на шматки. У чому ж річ? А ви налетіли на маленький камінець, розміром з паляницю хліба.

6686945_orig

Підтримка Steam Workshop

За допомогою фанатських модифікацій, які з’являються щодня, навіть найвибагливіший гравець зможе підлаштувати гру під себе, змінюючи як навколишнє середовище, так і додаючи нові типи блоків, механізмів і двигунів, які докорінно змінять ваші можливості та допоможуть зробити ваш корабель або станцію ще більш привабливою та функціональною.

SE_skyboxScreenshot

Якщо вам вкрай потрібен якийсь блок чи механізм, а його ніде нема — не проблема! Інтернетом гуляють десятки посібників для модмейкерів, за допомогою яких ви можете створити щось нове, щось, без чого в майбутньому ця гра не буде собою.

Серед наявних популярних модифікацій можна відзначити мод на інформаційні панелі, який значно спрощує спостереження за системами корабля. Моди на двигуни, які здатні зробити ваш корабель ще потужнішим. Скайбокси, які замінять сіру нескінченність космосу, поршні, найрізноманітніші інтер’єрні блоки, гідропоніка та купа іншого. Якщо підійти до підбору модифікацій з головою, то у вас обов’язково вийде та гра, яка підкорить вас на довгі дні, а може навіть і місяці.

P. S. На цих вихідних гра абсолютно безкоштовна у Steam та має 50% знижку.

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Читайте також

Потойбічний вплив чи погане поєднання? Огляд другого етапу кубку KMAMK Ferrari Challenge 2024

p.ua.ferrari challenge

У No Man’s Sky безкоштовні вихідні на честь виходу оновлення Omega з перепрацьованими експедиціями

No Man's Sky

Senua’s Saga: Hellblade 2 матиме українську локалізацію і вийде в травні

Senua's Saga: Hellblade 2

Огляд Prince of Persia: The Lost Crown. Казка не про Принца

Prince of Persia: The Lost Crown

Краще пізно, ніж ніколи. Емоційний відеоогляд Elden Ring (BEnderUA)

ер2гти1

Що ви придбали (чи подарували) на Зимовому розпродажі в Steam?

Indie Cup Ukraine’23: огляд переможців і фіналістів (BenderUA)

indiі cup Ukraine

Кишенькова розвага — Огляд настілки «Бандідо»

Бандідо

Популярне

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: