Прев’ю Stranded Deep

Пробували себе уявити на безлюдному острові? Я впевнений, що так. А підштовхували до таких роздумів Робінзон Крузо, байки про піратів на безлюдному острові та кінострічка “Вигнанець” з Томом Генксом. А ось для 2-х хлопців із Австралії це були не просто роздуми, а непоганою ідеєю для створення гри, яку прозвали Stranded Deep.

Заробінзонилося у тихоокеанні…

У принципі Stranded Deep — це ще одна гра, у якій ми виживаємо, щось збираємо, будуємо у, як це зараз модно, процедурно генерованому світі, але без усіх цих зомбі, здичавілих і покручів. Є тільки ви і багато маленьких острівців, а ворогів лише двоє — голод та акули.

Stranded Deep

Починається Stranded Deep у літаку. Головний герой летить з Каліфорнії до Японії. Після дуже простенького навчання літак несподівано падає десь у Тихому океані. Що ж сталось? Про це гра не розповідає, але спільнота гри, трішки розібравшись, з’ясувала, що, можливо, наш безіменний герой потрапив до аномальної зони «Море Диявола», що є аналогом Бермудського трикутника. Це бодай трішки пояснює, чому архіпелаг дрібних острівців щедро пересипаний затонулими кораблями й літаками. І це все. Поки що ніякої історії немає і пройти гру неможливо, але в майбутньому розробники обіцяють все ж дати можливість пройти Stranded Deep, що було б пречудово.

Коли ти молишся на компас

На відміну від класики про людину на безлюдному острові, у Stranded Deep не один великий острів, а безмежна їх множина, а між острівцями генерується така ж кількість затонулих суден і літаків.

Після прибуття на острів гра ділиться на дві основні частини — розбудова та „пошук скарбів“. Останнє — це збиральництво на затонулих кораблях. Луту у грі безліч: сокири, молотки, відра, медикаменти, біноклі, різні ліхтарі, балони для пірнання тощо.

Що найцікавіше, однією з найважливіших речей у грі є компас. На правду, навіть не знаю чи ще існують ігри, де орієнтація за компасом настільки важлива ґеймплейно. Наприклад, якщо ви, попливли від острова до острова і потрапили під дощ або густий туман — область видимості сильно зменшується і острівців просто не видно. Тому, якщо збочити на кілька градусів — можна добряче заблукати.

У сонячну погоду теж важливо тримати в інвентарі компас і це вже через технічну недосконалість гри. Проблемою є те, що здалеку всі острови однакові, ніби використовується один і той же спрайт, а щоб відрізний свій острів від інших, потрібно бути за 50 метрів від нього, і тоді промальовується ваше багаття, ліхтарі, будівлі, „скарби“ тощо.

Коли я заблукав у Stranded Deep, то на пошук „рідного“ клаптика землі посеред водяного безмежжя потратив близько 40 хвилин життя. І це був один з найцікавіших моментів гри. Тоді відчуваєш, що персонаж у безвихідній ситуації. Він знову все втратив, весь лут, всю їжу, все, на що пішло близько 10-ти годин ігроладу. Відтак починаєш шукати знайомі острови або на яких ти якось відзначився.

І це ще не все. Так поблукавши, можна знайти вельми цікаві великодки, пов’язані з реальними подіями або фільмами. Також можна побачити кита. Цей звук, який він видає після довгої тиші гри, не передати словами.

Зроби сам або здохни

Крафт у Stranded Deep максимально спрощений. Виглядає це так: поскидали накупу увесь знайдений мотлох, затиснули ЛКМ і бачимо перелік того, що можна з цього зробити. Оце й усе. Рецептів крафту на чинній стадії розробки ще мало, лише основне: крафт сокири, молотка, ножа тощо. З цікавого хіба що двигун для плоту і пастки для риб.

Ви мріяли про хатинку на острові? Та знаю, що мріяли, і Stranded Deep дозволить вам збудувати віртуальну хижку на острові. Будівництво у грі ще доволі просте. У нас є можливість зробити фундамент, стіни, двері, дах, драбинку.

Stranded Deep

Однак сам процес будування надто тривалий. З всіх пальм, що виросли на одному вашому острові, можна збудували лише одну комору, ліжко та пліт, а тому доведеться плавати між островами, щоби назбирати основні ресурси, а це нудно. Щоправда саме будівництво криво працює. Але не забуваймо, що це лише альфа і зараз це можна пробачити.

Я бачив дивний сон…

Чого б хотілося у майбутньому? Передусім — більше луту, навіть просто декоративного і рідкісного.

Більше цікавих рецептів крафту. Наприклад, у фільмі «Вигнанець» головний герой Чак зробив сокиру зі знайдених ковзанів і така сокира явно корисніша, ніж кам’яне чортзнащо. Ось такого, нестандартного крафту хочеться більше, де б звичайні речі можна було використати для іншого призначення.

Більше різноманітних затонулих кораблів, тобто більших і таких, які вже пробули не одне століття в океані.

Відполірованішого ґеймплею, бо зараз залізання на пліт з води — це не легке випробування нервів.

Мапу. Звісно, компас — це добре, але якби була якась дайверська дошка, на якій була би проста мапа з власними мітками — це багато що спростило би.

Сюжет. Чому стільки затонулого? Якось треба пояснити. Головне — щоб історія розкривалась зі знайдених записників на потоплених суднах, тобто щоби гравець сам розбирався, що не так.

А ще штормів, більших островів та кооператив. Останнє в майбутньому розробники обіцяли зробити.

Чи варта ця гра придбання зараз? Вже на цій ранній стадії Stranded Deep приємна, з красивою графікою і добре продуманим ігроладом, який просто потрібно наповнювати контентом і розробники це роблять щомісячними патчами. Слід розуміти, що це ранній доступ і гра добряче забаґована. Якщо все ж вирішите придбати її, ось вам порада: не забувайте зберігатись.

Читайте також

Огляд The Evil Within 2

The Evil Within 2

Огляд Dishonored: Death of the Outsider

Огляд NBA 2K17

Відеоогляд фільму «Хлопці зі стволами»

Відеоогляд This Is The Police

Огляд This Is The Police

Відеоогляд фільму «Неоновий демон»

Відеоогляд фільму «Мисливці на привидів»

  • Назар Борко

    відчуй себе Беаром Ґрілсом

  • Dmytro92

    Насправді гра першу годину тебе дуже дивує своєю оригінальністю, і відчуття від неї вельми приємні. Але вже через кілька годин ти розумієш що бачив в грі все що тільки можна, і тобі просто стає нудно. Потенціал великий, але треба чекати що там розробники намудрують далі.

  • Malaggos Godeghym

    У грі дуже гарна графіка, схід та захід сонця над океаном просто зачаровують.

Популярне