Прев’ю This War of Mine

На ниві мобільних ігор небагато є відомих студій. Але 11 bit studios гріх не знати. Це люди, які показали, що можуть успішно експериментувати з ігроладними механіками. Пригадайте лишень їхню серію Anomaly, де нам довелося гратися в тавер-дефенс навпаки. Тобто бути тією силою, що знищує вежі, а не захищається ними. Зараз одинадцятибітники ліплять гру про війну, у якій знову усе навпаки. This War of Mineце гра про цивільних, що виживають у зруйнованому війною місті. Мені пощастило погратися у прев’ю-версію гри, тож кваплюся поділитися з вами першими враженнями.

2014-10-15_00009
Скільки б не прожив, завжди мало, особливо, коли у двері гримає ВІЙНА.

This War of Mine у тому вигляді, у якому вона мені дісталася, не має сюжету. Є лише пояснення, що історія починається з двох друзів, які спільними зусиллями вижили у напівзруйнованому покинутому будинку. Після цього починається чиста пісочниця з крафтом і збиральництвом.

2014-10-16_00004
З купи мотлоху можна зібрати справді корисні речі.

Війна, справді, — страшна біда, і вчорашні містяни новітнього часу перетворилися на первісно-общинне плем’я, що живе зі збиральництва. Тут доводиться протягом дня розподіляти ресурси, яких постійно не вистачає, а вночі — намагатися добути ще чогось і не втратити вже зібране, якщо завітають непрохані гості.

Час спливає, а зима підкрадається. Чи встигнете ви заліпити діри в стінах, не кажучи вже про повибивані вікна? Чи зможете вилікувати хворих та зцілити поранених. Чи зважитеся відчинити двері, коли у них хтось постукає? Там може бути барига, а може припхатися поранене дівчисько. Що більш людяно: спровадити геть невинне залякане дитя і зберегти більше їжі для спільноти, чи прихистити нещасну жертву війни, але приректи всіх на голод, додавши зайвий рот?

Такі питання гра ставить постійно. Вибір неочевидний, усі рішення частково неправильні, важливе лише виживання. Ти можеш скрадатися чужими поселеннями і втікати, доки тебе не помітили, а можеш повбивати їх і забрати усе, доки вистигають трупи. Ти готовий платити таку ціну за виживання? А якщо тебе вдома чекають хворі й поранені, яким необхідне усе це?

2014-10-16_00002
Скромна оселя дрібки вцілілих, що просто намагаються вижити.

Словом, атмосфери відчаю і занепаду грі не бракує. Ігроладно вона медитативно одноманітна — доки день усі їдять, відпочивають, крафтять, тобто витрачають ресурси. Вночі хтось спить, хтось на чатах, а хтось вирушає на пошуки чогось корисного чи їстівного. І так день за днем.

2014-10-15_00005
Скрафтив собі для цікавішого дозвілля і свіжих новин.

Візуально це втілено у вигляді анімації старої школи, де заштриховане тло постійно мерехтить. Персонажі ходять у олдскульному 2D, тож технологічно аудиторія гри дуже широка. Крім того грається вона надзвичайно легко, а поріг входження низький, якщо порівнювати із тими ж Don’t Starve, DayZ чи Rust.

Наразі цього мало, щоб гратися у This War of Mine бодай десяток годин — гра може дуже швидко набриднути. Але до релізу ще невизначено багато часу і нас можуть чекати цікаві нововведення. З усього видно, що This War of Mine заточена на тицяльну механіку керування мобільних платформ. І не дивно, зважаючи на досвід розробників. От, на планшеті у таке гратися буде вельми цікаво.

This War of Mine — гра про війну, де не треба воювати, а лише виживати і мучитися докорами сумління та відчуттям постійної нестачі всього. Стиль, атмосфера, ігролад сприяють захопленому дослідженню і в перспективі можуть або викликати сильну залежність, або набриднути. Побачимо, як воно буде вже після релізу.

Читайте також

This War of Mine оновлено до Anniversary Edition: нові вміст і кінцівка

Devolver Digital анонсувала симулятор вʼязня SCUM

Виживання у марсіанській пустці в новому трейлері The Technomancer

Kyiv Comic Con чекає на всіх любителів поп-культури

Що допомогло Г’ю Глассу вижити? — погляд психолога

Щоденники розробників та скріни виживастика Conan Exiles

The Flame in the Flood — дата релізу і поради з виживання

Прем’єра This War of Mine: The Little Ones

 • Павло

  було б круто щоб гра українською була

  • Вова Собко

   Було б круто, якби всі ігри були українськими.) Один коментар безглуздіший іншого)

   • Вова Собко

    Після редагування першого коментаря, мій втратив актуальність.

  • Ernst_09

   українською, тобто щоб українці її зробили.
   чи усе таки локалізована українською мовою.

   • Павло

    Локалізована мав на увазі)

 • TRTWeeK

  *цей коментар видалять* посібник для донбасу

  • а зачем правду удалять? так оно и есть.

 • а виндовс фоне 8??

 • Кирило Тур

  Незважаючи на свою “мобільність”, вже з самого трейлеру видно, що гра підіймає дуже важливу проблему про правильне розуміння війни, а саме ось це “In war – not everyone a soldier”. Пояснюю: у школі, читаючи книжки по історії, вивчаючи шкільну програму, я ніколи не задумувався над тим, скільки це горя приносило людям. Тобто, мені було сумно за загиблими, але про те, як саме жили звичайні люди, котрі по тій чи іншій причині не опинились у армії. І це вже є дуже важливими. Дай Боже, аби правильно реалізували.

 • Darth Vader

  я извиняюсь за русский плохона Украинский знаю игра вышла ужеато ждуспрошлогогода и вобщеира лиэтоилипросто ролик ?

  • Кирило Тур

   Вибач, але я щось нічого не зрозумів…

   • Darth Vader

    у меня пробелчерез разработает поєтому инепонялнечего

  • Ти прокоментував пре’ю гри, а не ролика. Гра ще не вийшла. Є тестова версія для журналістів і вона цілком грабельна.

   • Darth Vader

    аа понятно ! спасибо !

  • zivgta

   Плохо знаешь украинский. Однако на русском написал еще хуже…

Популярне