Про підтримку ігрових заходів

Автор: Володимир Вітовський

Кожного року ми спостерігаємо за десятками відомих ігрових виставок, показів, турнірів тощо. В Україні ж популярними є лише окремі заходи, тому, хотілося б розглянути чому пересічний громадянин повинен якщо не прийняти участь, то хоча б звернути увагу на такі дійства. Звісно, наші виставки не настільки популярні як E3 чи PAX, але різноманіттям контенту можуть дати фору багатьом західним організаторам.

Комікси, книжки, музика та… Ігри

wallpaper-679606Anthony_Stark_(Earth-12131)_004Зазвичай кожен захід має певну тематику, якої і дотримується, але це ніяк не заважає поєднувати, наприклад, виставки про комікси з ігровою або кіноіндустрією. Більшість всесвітів не обмежується лише одним напрямом творчості, тому й приваблюють доволі широке коло людей. Начебто, це очевидно, але насправді кожен 3-4 ґеймер обдумає похід на захід присвячений коміксам. Вважаючи, що не знайде там нічого справді цікавого. Косплей, настільні ігри, живе спілкування з авторами, презентації – це далеко не весь перелік того, що може побачити або випробувати відвідувач подібного заходу. Найчастіше, все вище перелічене тісно пов’язане з комп’ютерними іграми, книжками тощо. Веду я до того, що, відвідавши виставку про комікси, ви зможете почерпнути набагато більше, аніж інформацію про графічні новели, знайшовши щось цікаве і для себе.

maxresdefault

Дехто готується не один місяць задля досконалого показу свого творіння (від звичного костюму до повноцінної презентації), тому дуже важливо поважати працю людей, а не писати дурнуваті коментарі на кшталт «нудний захід» і тому подібне. Комусь довелося добряче попітніти, щоб здивувати глядачів. Якщо дійство було справді млявим, то варто хоча б виокремити щось цікаве для себе, а не вішати ярлики на все підряд. Такий підхід дасть змогу зрозуміти над чим організаторам варто попрацювати. Конструктивна критика – найкоротший шлях до удосконалення.

Про все потроху

Shining_Cents_PNG_ClipartНайчастіше планування якогось дійства стикається з найбільшою проблемою сьогодення – нестачею коштів. Добре, якщо над проведенням заходу клопочуться ентузіасти та фанати, але одним лише бажанням не оплатити оренду приміщення, техніки тощо. У таких випадках на допомогу приходять спонсори, які, відповідно, якщо не бажають примножити вкладені кошти, то якомога більше популяризувати свій продукт. Кожен охочий відвідати якесь масштабне дійство повинен бути готовий до нав’язливої реклами. Саме тому, прийшовши на певний захід, не обурюйтеся великій кількості банерів, а навпаки – з розумінням поставтеся до подібних вимог спонсора, який допоміг провести захід.

Отже, ми розібралися, що реклама – це не щось погане. Плата за вхід – ось справжній ворог масштабних заходів. Ціна на квитки дійства будь-якого типу повинна затверджуватися з урахуванням купівельної спроможності населення. Дуже часто організатори подій забувають про це, встановлюючи завищену ціну, яку аргументують «рівнем заходу». З іншого боку, витратити зайву сотню гривень за справді якісне дійство – невелика плата. Головне, аби не з’явилася купа «відмазок», типу «дорога далека» та «незнайоме місто».

Sad-forever-alone-face-only-lЛише з жалем можна дивитися фотографії, на яких зображується невелика відвідуваність справді престижних заходів. Якщо дійство маловідоме, то це не означає, що воно буде погано організованим або нецікавим. Частенько користувачі лінуються банально відвідати сайт проекту, ознайомитися та прочитати відгуки про нього. Коли дійство пропонує безліч можливостей, відвідувачам буде цікаво не лише побачити його наступного року, а й порекомендувати своїм друзям. Так відбувається популяризація заходу, чого дуже часто не вистачає невеликим подіям.

x9MMLQeFdj0

Якщо відвідуваність певного дійства доволі мала, то це суттєво знижує шанси на його повторне проведення. Тобто людей, яким воно справді сподобалось, позбавляють можливості відвідати цей захід наступного року. Найбільшим злочинцем у такій ситуації є людина, котра з кам’яним обличчям оминає виставки. Зробити репост повідомлення про захід доволі просто, а як наслідок – дійство знайде нових прихильників, навіть якщо воно не зацікавило вас.

Ближче, ніж здається

Найпопулярнішим заходом, який відбудеться у Києві, буде Kyiv Comic Con. Порівнювати з оригінальною виставкою це дійство не варто, проте, як для українською публіки, воно є дуже масштабним, на диво інформативним та цікавим. Проводитиметься виставка лише вдруге, але зацікавити вона може навіть найвибагливішого відвідувача. Дізнатися детальніше про те, що відбуватиметься на Kyiv Comic Con ви можете на офіційному сайті дійства за оцим посиланням. Захід пройде уже 14-15 травня, тому не марнуйте часу – придбайте квитки та запасіться хорошим настроєм.

Команда PlayUA також навідається у гості до Києва, тому очікуйте багато чого цікавого на нашому порталі уже скоро. А ви придбали квитки на Comic Con? Діліться своїми думками про заходи, які вам уже вдалося відвідати. Чим вас приваблюють подібні дійства?

Останні статті

Переможці 24-ої премії Гільдії кіноакторів

Автор: Владислав Папідоха

24-та Премія Гільдії кіноакторів / 24th Screen Actors Guild Awards

STS UA — звіт за 2017

Автор: STS UA

ГРА РОКУ 2017 | PlayUA Game Awards

Автор: PlayUA

ГРА РОКУ 2017 | PlayUA Game Awards

Підсумки 75-ої церемонії вручення премії «Золотий глобус»

Автор: Владислав Папідоха

Golden Globe

Що взяти на розпродажі Steam за 100 гривень?

Автор: Владислав Папідоха

Враження від Games Gathering 2017

Автор: Віталій Тарнавський

Games Gethering 2017

Огляд фільму «Вогнеборці»

Автор: PlayUA

Вогнеборці / Only the Brave (2017)

bit’ання з минулого: Flashback (1992)

Автор: Андрій Нагорний

Flashback (1992)
 • Mikots

  Розумію, чому і навіщо ця стаття написана і розумію, що мета благородна, але.
  Відповідальність кожної окремої людини — підтримувати заходи, цікаві цій людині. Можливо ще, її близькому оточенню.

  >> Найбільшим злочинцем у такій ситуації є людина, котра з кам’яним обличчям оминає виставки.
  Нічо собі, який фінт. Ніхто нічого не винен ні шанувальникам, ні організаторам якихось певних заходів. А впроваджувати спільну відповідальність за не спільні (по-)дії, які мало як стосуються незацікавленої частини соціуму… Це, перепрошую за групе порівняння, таке минуле століття, такий недокомунізм.
  Обґрунтую ще трошки: будь-яка дія — похід на виставку, пошук інформації про неї чи банальний репост — потребує більших чи менших затрат часу, сил, якихось ще ресурсів. І завжди є мільйони дій, які було б так чудесно зробити, але на які цих самих ресурсів не вистачає. Бо якщо їх витратиш на це, то менше залишиться на те. Біда-біда. (І так, знаю, я витратив на написання цього посту час, який міг би витратити на щось інше. Бо вважаю неприпустимим таке звалювання вини на всіх підряд. Більш неприпустимим, ніж успіх чи неуспіх будь-яких заходів, якщо завгодно.)

  Повторюсь: звісно, треба всіляко підтримувати заходи, яким ви бажаєте успіху. Без питань і заперечень. Але цей мій запис про інше.

  • Володимир TooL Вітовський

   Але люди із твого оточення можуть і не дізнатися про захід, якщо не поширювати про нього інформацію. Повністю тебе розумію.