Сергій Гальонкін проаналізував продажі Steam у 2016 році

Засновник сервісу Steam Spy та фахівець з багатьох питань у справі розробки ігор Сергій Гальонкін оприлюднив звіт, присвячений продажам Steam у 2016 році.

Якщо вірити звіту, протягом минулого року 5 245 ігор вийшли у Steam, 588 з яких — у грудні. За весь рік користувачі крамниці придбали 370 мільйонів ігор.

За оцінками Сергія споживачі за останній рік віднесли до гаманця Valve майже 3,5 мільярда доларів. Звісно, це всього лише ємність ринку, а не чистий прибуток компанії, але якщо ви хочете усвідомити, які потоки грошей течуть крізь Steam, то варто зауважити, що до уваги не бралися доповнення та внутрішньоігрові покупки.

Також Сергій склав рейтинги найпродаваніших ігор та ігор з найбільшою кількістю нових власників.

Цікаво порівняти статистику Steam Spy з офіційними даними про лідерів продажів Steam: неможливість підрахувати зароблене «доткою» та деякими іншими представниками офіційного топу викинула ці забавки з рейтингу, але тепер ми знаємо місця решти ігор «платинової» та «золотої» категорій та можемо бачити деякі розбіжності. Проте Сергій закликає в першу чергу довіряти власній статистиці Steam.

На жаль, Steam Spy не дозволяє дізнатися, скільки в середньому куплених, але не запущених ігор має кожен користувач. Тож пишіть у коментарях, аби ми могли підрахувати коефіцієнт людської жадібності.

Читайте також

Valve припиняє підтримку Bitcoin у Steam

Bicoin

І все ж таки гривня щось змінила в Steam

Steam, Гривня

Гривня є! І що змінилося?

Steam, Гривня

PlayNews #308 — Гривні в Steam!

Steam, Гривня

Steam Database: гривня з’явиться 13 листопада

Steam, Гривня

Гривня з’явиться у Steam 14 листопада

Steam, Гривня

Дати проведення осінніх та зимового розпродажів у Steam

З каталогу Steam видалили 173 гри, але навряд це хтось помітить

Tracks of Triumph: Industrial Zone
 • jaguar_arx

  Ніколи не розумів феномену цього контерстрайк. Гра повинна була б набриднути вже всім, а вона лише набирає популярності. Не розумію.

  • Grinders_ua

   Валв прохавали, що для вічного життя гри треба її конкретно оновлювати. Недавній приклад Дота 2. Так і кс без кінця оновлюють додають нові мапи режими, зброю.

   • Shidzy

    ну я б сказав що в плані оновлень кс відстає таки добряче

  • Це як шашки, чи чи гра в карти. Гра має чіткі прості правила, структуру і по більшій мірі твоя успішність в ній залежить від твоїх скілів. Але на відміну від останніх КС, ще й шуер, може і тому багатьом цікаво.

  • Stan

   Я завжди недолюблював КС, навіть в час його появлення, я вже тоді надавав перевагу ХЛ1 по сітці, ніж його. Єдине виправдання яке тоді мала гра, це те що вона, аля про “сучасну” стрілялку (типо з сучасними зброями)
   Та коли вийшов Модерн Варфаєр перший – я видихнув з полегшенням, бо як думав, вона похоронить цю КС бездарність раз і назавжди. Так воно і стало, але тільки на деякий час.
   Потім вийшов КС ГО – і це недогра зажила новим життям)
   Чесно кажучи, ця аномалія у мене викликає вічний подив, тому що я не розумію як у наш час можна грати її (з жахливою графікою, фізикою, аудио супроводом і т.д.) коли вже є набагато кращі ігри у тому ж сетінгу, наприклад: КоД, Бетелфілд і т.д.

   Та провівши невелике спостереження, можна побачити одну закономірність, КС практично у 100% випадків грають такі люди як:
   – Гопотня (як би це смішно не звучало, але сказавши пересічному англомовному геймеру про контингент “Slav” в іграх – у нього це буде асоціюватись, з словянами в адіках які грають в КС)
   – Люди у яких солабкі пк, і їм просто хочеться чогось простого давно зрозумілого і швидкого онлайн (якраз аналогія шашок і карт)
   – Та люди які далекі від ігропрому, “бо як вони вважають аля виросли з нього”, та раз у тиждень люблять “тряхнути стариною”, і збацати те що ще знають з шкільних років)

   Тому тут можна навіть привести певну аналогію з іграми від нінтендо, та японськими аніме-трешо іграми, ці ігри як і КС, просто створені тільки для своєї ультра штучно створеної роками, аудиторії.

   • jaguar_arx

    У мене до КС особисте ставлення. Колись у нас в місті був популярний team fortress (мод під перший quake), і в нього було чудове кіберспортивне майбутнє. Створювалось багато команд, проводились чемпіонати в кожному великому місті. У нас в Харкові було три сезони і в другому брало участь аж 14 команд. І тут з’явився цей сраний КС, і уся молодь пересіла на КС. В результаті в ТФ перестала приходити нова кров. З команд відходили то один то інший гравець, а шукати їм заміну вже не було де, бо сервера ТФ ставали пустими, усі пересіли на цей сраний КС. :) Тому я КС ненавиджу бо він фактично убив гру моєї юності.

  • Oleksandr Masnyi

   При всій її доступності,яка б теж мала боляче вдарити по грі,люди активно туди вливають гроші.
   І завдяки цьому клятому парадоксу гра і живе.

 • Grinders_ua

  У мене 140 ігр. Зних: 6-8 пройдені, 30-40 запускав, інші ще не чипав, оскільки норм залізо купив 2 місяці назад, та й клята дота багато часу забирає.

 • Михайло

  Думаю десь 50% (в середньому куплених, але не запущених ігор), а все через копійчані ігри, які по нормальній ціни би ніхто не купив.

 • golfimbul

  Вжух, аж сльози на очах від того скільки бабла на ігри потратив)
  https://uploads.disquscdn.com/images/4f95d8c49b43c1d1f13b28f58afdef088dfa87c9094c5d0f26ed581ac291c9ed.jpg

  • Михайло

   Ага, тільки рахує він не зовсім за тими цінами.

   • golfimbul

    та навіть якщо на 2 чи на 3 все поділити, то немало грошей пішло

    • Михайло

     Чому? За 3 роки нормальна сума, тільки здається, що це дуже багато.

  • Дмитро Бондаренко

   Де таку статистику про свій акаунт можна знайти?

 • Олег

  Треба ще враховувати ігри продані з знижками

Популярне