ЩоЗаШоу — 100

Автор: Олекса Мельник

Цього тижня закінчився другий сезон приголомшливого серіалу «100». Можливо, трохи запізно знайомити вас із ним, однак поки що жоден телеканал України не взявся транслювати серіал про „Небесну сотню“, а це видовище варте вашої уваги. І ось чому…

Недалекий постапокаліпсис

Перед нами розгортається майбутнє людства, у якому Земля загинула у ядерному апокаліпсисі. Там більше ніхто не живе. Купка вцілілих нащадків винуватців тієї війни обертається на земній орбіті вже майже століття, заселивши зліплені докупи космічні станції предків. Їх лишилося зовсім небагато, лише кілька тисяч і живуть вони за дуже суворими законами — усякий злочин карається смертю.

100

Однак сотня неповнолітніх злочинців була помилувана. Їх примусово відправляють на Землю, щоб розвідати ситуацію і визначити чи придатна поверхня для життя решток людства, адже ресурси станції майже вичерпалися. З цього й починаються пригоди.

Вмотивована жорстокість

Зовсім не очікував від такого шоу настільки різкого і непередбачуваного розвитку сюжету. „Сотня“ піднімає багато актуальних питань. Розповідає про антиутопію ізольованого мініатюрного суспільства. Про поневіряння юних вигнанців, що швидко адаптуються ціною значних втрат. Про жорстокість, яка чаїться у кожному з нас і про неймовірні причини, з яких ми готові вбивати собі подібних.

Події усього першого сезону розгортаються на збідованій орбітальній станції, а також на поверхні Землі. При цьому тут немає класичного постапокаліптичного тла. Переважає проста жива природа. Через що дивитися приємно. За 100 років, що люди не панували на Землі, їх і сліду не лишилося. Однак оновлена колиска людства сповнена небезпек і герої постійно з ними зустрічаються, а разом з тим вирішують, кого з одноплемінців вони вб’ють сьогодні.

Спокійні зарізяки

Акторський склад відібраний ретельно і кожен відіграє роль чудово. Це не дешеве мило для домогосподарок про дебілів на широкій дорозі в оточенні зомбі (привіт «І мертві підуть»). Це справжня драма, у якій кожен може загинути у наступній сцені. А нова загроза може прийти звідти, звідки не чекали. Ніхто не мотає шмарклі на дебелу чоловічу лабешню і не марнує часу на амурну маячню. І не дивно, адже на кін поставлено виживання цілого виду! Єдиного розумного на цій планеті.

Тішить також розмаїття режисерських ходів та операторських прийомів, що у кожній серії різні. Хоч більшість подій розгортаються у диких лісах відродженої Землі, тим не менше декорації космічної станції і зрідка залишків старого світу виглядають недешево. А також забавно бачити на Небесних людях лахміття столітньої давнини. Мабуть, на космічній станції важко налагодити виробництво чого-небудь. Але не тільки ці костюми добре здизайновані, є й інші… фракції і в них свій стиль.

«100» — це жорстокий, безкомпромісний і непередбачуваний серіал про одне з можливих майбутніх людства. Це історія про те, що у світі немає більше ні хороших, ні поганих, є тільки виживання, право на яке слід вибороти ціною чиєїсь смерті.

Останні огляди

Огляд Need for Speed Payback

59

Автор: Михайло Петрунів

Need for Speed Payback

bit’ання з минулого: Flashback (1992)

Автор: Андрій Нагорний

Flashback (1992)

Огляд Destiny 2

83

Автор: Роман Береговий

Destiny 2

Огляд Super Lucky’s Tale

68

Автор: Володимир Вітовський

Super Lucky's Tale

Огляд Star Wars: Battlefront II

61

Автор: Роман Береговий

Star Wars: Battlefront II

Огляд фільму «Ліга Справедливості»

50

Автор: Олег Куліков

Ліга Справедливості / Justice League (2017)

Огляд Assassin’s Creed Origins

72

Автор: Олег Куліков

Assassin's Creed Origins

Огляд фільму «Вбивство у «Східному експресі»

Автор: Alex Korchevski

Murder on the Orient Express / Вбивство у «Східному експресі» (2017)
 • Інфа сотка

 • > За 100 років, що люди не панували на Землі, їх і сліду не лишилося.

  Ага… 100 разів…

  Вчора додивився другий сезон. Чекати до жовтня щоб подивитися третій це хана. А книжка виходить всього на місяць раніше =(

 • jaguar_arx

  Порадити треба комусь на інтері чи 1+1 нехай покажуть. а то їм російське гівно зараз заборонили показувати :)

  • А бабло де відмивати? Російські серіали ж коштували стільки, що можна було House of Cards з власним дубляжем показувати і ще на рештки декілька марвелівських шоу прикупити…

   • Mr. Inceptive

    Та і хто його тепер на телебаченні дивитися буде? Адекватної аудиторії там майже не лишилось. А всі решта, якщо хотіли, то вже давно все переглянули завдяки торрентам.

    • я не буквально, думка, думаю, зрозуміла…

 • Mr. Inceptive

  > однак поки що жоден телеканал України не взявся транслювати серіал про „Небесну сотню“, а це видовище варте вашої уваги. І ось чому…

  Поки що? Та і не буде ніхто. На українському тв навіть 25% усіх достойних західних серіалів не транслюють, а якщо і раптом роблять це, то пізно вночі, або ранком. Піпл хаває російське лайно і реаліті/ток-шоу власного виробництва у прайм-тайм. Та і не тільки у прайм. Навіщо ж міняти цю надійну та перевірену роками закономірність? Для мене ця тема особливо болюча, бо у мене батьки і сестра дивляться оте, що деякі називають українським телебаченням…

 • Didok

  слабенький серіал

 • Богдан Маньковський

  Класний серіал!

 • Павло Скоропадський

  100 років… й все що створила людина зникло…. пф… навіть бажання дивитись не виникло

 • fasorut

  З точки зору добротної фантастики в цюму серіалі забагато “роялів” та невідповідності до законів фізики. “Приголомшливого” в серіалі небагато, інколи дуже багато непотрібних розмов, сюжет місцями просідає, шмарклів та амурної маячні вистачить усім, а від колишньої цивілізації залишилось набагато більше, ніж вважається спочатку :). Серіал можна переглянути, якщо є вільний час, нові серії надприроднього чи гри престолів ще не з’явились, а все інше, більш достойніше, вже передивились).
  P.S. Гадаю, що Олекса так захоплений цим серіалом, бо приймав участь у його озвученні і надто проникся цією драмою, хоча це моя суб`єктивна думка.

 • YuroLohe

  був би норм серіал, якби так не бісили актори і деякі “повороти”, як наприклад з малою яка зачпокала чорнявого в 1му сезоні. Все одно, раз уже 2 сезони подивився, то можна і 3й глянути