ЩоЗаШоу — Бібліотекарі

Автор: Олекса Мельник

Коли я у 2004-му вперше переглянув дешевий трешак «Бібліотекар: В пошуках Списа Долі», тоді вирішив, що це лайно не варте уваги і забив на нього, доки не підріс фізично та інтелектуально. Адже насправді трилогія про бібліотекаря Флінна — це вдале висміювання недолугих пригод надміру агресивних псевдоархеологів на кшталт Лари Крофт, Індіани Джонса, Нейтана Дрейка і десятків інших героїв книжок, фільмів та ігор. Саме таким залишився і новий серіал «Бібліотекарі».

Саме так — Бібліотекарі, у множині, ніякої помилки. Адже в цьому новому серіалі від TNT ми стаємо свідками продовження пригод відомого ексцентричного бібліотекаря Флінна Карсена (Ноа Вайлі), але тепер у товаристві інших бібліотекарів.

maxresdefault

Із історії пригод археологів

Сюжетно цей десятисерійний телефільм продовжує кінотрилогію, проте для розуміння всього, що діється, зовсім необов’язково дивитися ті фільми, хоч я наполегливо рекомендую.

Маємо незвичну бібліотеку, що є сховищем таємних знань, магічних артефактів і усякої іншої дивовижі. Головний у бібліотеці, як не дивно, — бібліотекар. На його долю випадають різні пригоди, пов’язані із таємницями історичних і міфічних реліквій. Бібліотекар просто таки зобов’язаний знаходити ці реліквії, неодмінно виборювати їх у якихось поганців з обов’язково лихими намірами і знову рятувати світ від глобального зла. Лише тепер усе це — не індивідуальна робота, а командна, адже в серіалах зазвичай більше, ніж один головний персонаж.

А з персонажами в «Бібліотекарях» усе чудово

Кожна дійова особа заявляється серіально-грамотно і зрозуміло, що нас чекає індивідуальна історія про таємниці нових бібліотекарів, кожен з яких є екстраординарною постаттю і високо кваліфікованим фахівцем у своїй галузі.

6librariansПрихильникам емансипації та фемінізму, якими просякнутий франчайз про розкрадачку гробниць, припаде до смаку дебела білявка Ів Бейрд (Ребекка Ромейн, «Люди Ікс», «Люди Ікс: Перший клас»), що виконує в колективі роль головного бійця та оперативника силових структур.

5librariansІз тієї ж опери й інший жіночий персонаж — Кассандра Кілліан (Лінді Бут, «Детройт — місто року», «Дуподери 2»), тендітна психопатка, що забезпечує команду потужними обчислювальними можливостями свого непересічного розуму. Словом, — людина-комп’ютер.

8librariansФанатам Нейтана Дрейка сподобається незвичний ковбой-мистецтвознавець Джейкоб Стоун (Крістіан Кейн, «Противага», «На захід»). Теж полюбляє помахати руками-ногами, але основна його сила — це енциклопедичні знання з історії мистецтва. А одягається і поводиться він, ну, зовсім, як Нейтан Дрейк.

7librariansНе обійшлася команда бібліотекарів і без вправного крадія Єзекіеля Джонса (Джон Кім, «Сусіди»). Цьому хлопчині належить відкривати замкнені двері та виносити надійно сховані речі, звісно, для потреба миру і злагоди у світі.

4librariansВ ролі консервативності і адекватного гальмування виступає Дженкінс (Джон Лароккетт, «Десяте королівство», «Майже людина»), новий архіваріус бібліотеки. Вічно невдоволений, але безмежно компетентний і стриманий.

9librariansНу і сам Флінн Карсен (Ноа Вайлі, «Бібліотекар», «Коли падають небеса»), заслужений бібліотекар із багаторічним досвідом. Ексцентричний, як Доктор Хто і оптимістичний, як щасливі власники іпотеки. Цемент і фундамент колективу зокрема і франчайзу загалом.

Це я не згадую деяких дійових осіб, відомих нам із кінотрилогії. Вони також трапляються у пілотних двох серіях.

Дешево і сердито

Кінотрилогія «Бібліотекар» ніколи не відзначалася вдалим візуальним рішенням. Вона відверто лякала дешевизною спецефектів. І хоч за 10 років з моменту виходу першої стрічки зображальні засоби суттєво розвинулися і подешевшали, серіал залишається вірним традиції та пропонує нам ту саму стару-добру 3D-графіку 90-х років минулого століття.
Навіть не знаю, це недолік чи перевага, але якщо ви стерпіли те страховидло, яким наповнені стрічки, то серіал теж зможете дивитися. Суть все одно не у спецефектах і графіці, а в пригодах і вар’юватості вирішення проблем.

maxresdefault (1)

З вірою у світле майбутнє

Із фіналу пілота зрозуміло, що далі, у кожній серії, нам готують розгадки великих таємниць, де все залежатиме від злагодженості дій багатогранної команди бібліотекарів. Будуть історії про минуле кожного персонажа і навіть залишено трохи місця для розвитку романтичних стосунків.

Дуже схоже на ще один теперішній онґоїнґ «Скорпіон», але не так занудно і вдавано інтелектуально. Адже магія існує і навіть смерть — не причина порушити обіцянку. Так, драматичних моментів вистачає і вони вистрілюють на тлі несерйозності загальних подій.

«Бібліотекарі» — це непогана розвага на цю зиму для людей із почуттям гумору і критичним мисленням. Графічно дешеві, але змістовно захопливі пригоди в оточенні древніх таємниць, магії, артефактів та за участі харизматичних і самодостатніх персонажів. Рекомендовано до перегляду усім шукачам пригод.

Останні огляди

Огляд Hello Neighbor

31

Автор: Володимир Вітовський

Hello Neighbor

Огляд Seven: The Days Long Gone

49

Автор: Владислав Папідоха

Seven: The Days Long Gone

Огляд фільму «Вогнеборці»

Автор: PlayUA

Вогнеборці / Only the Brave (2017)

Огляд Need for Speed Payback

59

Автор: Михайло Петрунів

Need for Speed Payback

bit’ання з минулого: Flashback (1992)

Автор: Андрій Нагорний

Flashback (1992)

Огляд Destiny 2

83

Автор: Роман Береговий

Destiny 2

Огляд Super Lucky’s Tale

68

Автор: Володимир Вітовський

Super Lucky's Tale

Огляд Star Wars: Battlefront II

61

Автор: Роман Береговий

Star Wars: Battlefront II
 • Сергій Леополіс

  Ще не читав статтю, але це щось подібне до Сховище 13 ?..

  • Трохи більш веселе і вар’ювате.

   • Сергій Леополіс

    Тоді вони мене купили ;)

   • Андрій Бірук

    Ніби Доктора Хто дивлюся, я не про копіпасту, а про харизматичного головного героя

 • Ellie

  А мені дуже подобається кінотрилогія, цікаво тепер подивитися серіал

 • Сергей Трофимов

  трейлер би українською….

  • А є?

   • Сергій Леополіс

    Ух… А чого ж не натякнув бодай що ведеться переклад серіалу українською !! ;) Я почав в оригіналі дивитись, але українською всяко приємніше ;)

    • У нас заборонена реклама сторонніх ресурсів, навіть якщо автор статті сам залучений в озвучення серіалу українською.

     • Сергій Леополіс

      Ну тому я і сказав “нятякнув” ;)) Ну наприклад, “і завжди приємно переглядати хороший серіал рідною мовою” Все, всі все зрозуміли ;)