ЩоЗаШоу — яЗомбі

Автор: Олекса Мельник

Іноді індустрія розваг аж зі шкіри пнеться, аби вразити своїх „жертв“. Часом доходить до абсурду і з’являється серіал про білявку-зомбі-судмедексперта, що жере мізки жертв злочинів і допомагає у розслідуванні. І це я просто переказав зав’язку пілотної частини серіалу яЗомбі, який нещодавно вигулькнув на каналі The CW.

В основу сюжету лягла однойменна серія коміксів від Кріса Роберсона. Як і в оригіналі, мила студентка-медик Лів стала жертвою незрозумілого локального спалаху зомбі і… не пережила його. Однак дівчина не зникла з історії, а повернулася до „життя“, зберігши здоровий глузд.

Жага до чужих мізків, блідий відтінок шкіри та інші атрибути класичного зомбі присутні. Життя Лів пішло шкереберть, і потенційний лікар перетворилася на аспіранта-судмедексперта, Лише так Лів може крадькома поїдати мізки небіжчиків і залишатися притомною громадянкою США. А вчорашній наречений рубається у Dying Light з іншою.

яЗомбі

Попри те, що фабула серіалу межує з абсурдом… ні, не межує, вона перебігла межу абсурду стоп’яцот мільйонів тисяч разів… але навіть попри це серіал ближчий до драми, аніж до комедії. Адже нещасна Лів зустріла безліч проблем типового зомбі (привіт, «Тепло наших тіл»), про які ви раніше не замислювалися, адже всі звикли, що зомбі — по той бік барикад, а ми вболіваємо за хороших хлопців, що сховалися у супермаркеті (привіт, «Світанок мерців» чи дебілів на широкій дорозі (привіт, «І мертві підуть»).

Окрім очевидного „Як не виказати, що я жеру мізки людей“ є й проблеми соціалізації, самопізнання, примирення зі собою та безліч усякого іншого. І мабуть, добре, що за основу взято дослідження гуманізму, та прибрано вовкулак/вампірів/привидів, яких було повно у першоджерелі. Можливо, ці смаколики додаватимуться поступово з розвитком сезону.

Екшеном яЗомбі навряд чи потішить, але в пілоті було кілька „рухливих“ сцен. Цікавості відеоряду додають також миловидні актори та сцени видінь Лів. Доволі схоже на медичні ілюстрації з «Доктора Гауза», але дещо… містичніше.

яЗомбі — це непогана альтернатива остогидлим трешакам на тему зомбі-апокаліпсисів. Власне це не про апокаліпсис, а про одного-єдиного зомбі і його спроби бути людиною. До речі, виходить у неї значно ліпше, ніж у багатьох моїх знайомих. Це видиво для глядачів зі здоровим почуттям гумору та тягою до ламання стереотипів.

Останні огляди

Огляд Hello Neighbor

31

Автор: Володимир Вітовський

Hello Neighbor

Огляд Seven: The Days Long Gone

49

Автор: Владислав Папідоха

Seven: The Days Long Gone

Огляд фільму «Вогнеборці»

Автор: PlayUA

Вогнеборці / Only the Brave (2017)

Огляд Need for Speed Payback

59

Автор: Михайло Петрунів

Need for Speed Payback

bit’ання з минулого: Flashback (1992)

Автор: Андрій Нагорний

Flashback (1992)

Огляд Destiny 2

83

Автор: Роман Береговий

Destiny 2

Огляд Super Lucky’s Tale

68

Автор: Володимир Вітовський

Super Lucky's Tale

Огляд Star Wars: Battlefront II

61

Автор: Роман Береговий

Star Wars: Battlefront II
 • jaguar_arx

  Вона ж повинна бути холодна, якщо вона зомбі. Чи це якийсь теплий підвид зомбі? :)))) як на мене то краще вже трешаки по типу “і мертві підуть” дивитись :)

  • Шон мерців, як і всі фільми тієї команди, із банальної пародії виріс у дещо значно більше, цікавіше і оригінальніше за першоджерело. Із веселих і не тупих серіалів про зомбі мені ще сподобався нещодавній Нація Z.

  • Anatoli

   цікавим ще є серіал з 13 серій (на жаль, припинений після 1 сезону :() Death Valley, про будні копів, що мають справу з усілякими зомбі та упирами).

 • Вова Собко

  Хм… Єдине що зацікавило із опису. так це мила головна героїня. До біса зомбі, дивіться “Щоденники вампіра”)

 • Ольга Дмитренко

  Серія коміксів розкриває саме проблеми соціалізації та пошуку схожих на тебе людей, проблеми життя в сучасному суспільстві. Дуже добре, що серіал не відійшов від хедканона. Тож дивилася з першої серії, яка мене не дуже вразила, проте друга серія виправила це прикре непорозуміння. Цікава інтрепритація зомбі, як виду. Взагалі компанія The CW. полюбляє вражати нас історіями з циклу “Красуня та чудовисько” тобто ідея не нова, що чудовиська можуть бути з людським обличчям, але не багатьом так гарно вдається втілити її. Що робить компанія поставляючи нам спочатку “Щоденники вампіра”, потім “Красуню і чудовисько”, а тепер і “Я зомбі”.