ЩоЗаШоу — Джонатан Стрендж і містер Норрел

Автор: Аліна Нікуліна

Непоганий видався рік для поціновувачів британської костюмованої драми. Ми вже бачили “Полдарка”, “Чужоземку” і “Вигнанців”, а тепер BBC вражає нас довгоочікуваною екранізацією роману Сюзанни Кларк “Джонатан Стрендж і містер Норрел”.

elf

Діється в альтернативній Англії початку 19 століття. Колись чари на Туманному Альбіоні були цілком звичною справою, але раптово зникли в одну мить. Магія перетворилася на спогад і об’єкт занудних теоретичних досліджень. Повертати справжні чари до життя беруться молодий і обдарований Джонатан Стрендж та консервативний містер Норрел. Двом протилежностям доведеться кинути виклик новим невідомим силам, адже містер Норрел укладає угоду з ельфом, аби воскресити наречену впливового міністра і цим запускає низку містичних і трагічних подій, які призводять до неочікуваних наслідків.

дж

Головним режисером серіалу виступив Тобі Гайнс, який уже довів свою майстерність, знявши кілька епізодів “Шерлока” та “Доктора Хто”. Хоча серед акторського складу немає гучних імен, рівень гри приємно вражає. Джонатана Стренджа втілив Берті Карвел, якого ви могли бачити у “Знедолених”, якщо дуже-дуже уважно вдивлялися. Ґілберта Норрела зіграв Едді Марсон (іспектор Лестрейд у голівудській екранізації “Шерлока Голмса”), а паскудного ельфійського короля — Марк Воррен (“Страхріздво”).

“Джонатан Стрендж і Містер Норрел” — зразковий, у хорошому сенсі манірний, стильний британський серіал, у якому вдало поєднано англійський гумор і темний готичний настрій. Кожен кадр створює особливу іронічну й водночас похмуру атмосферу, притаманну творам Джейн Остін і Чарльза Діккенса. Кожна сцена сповнена істинно англійського шарму. Чаювання, постійні дощі, похмурі знебарвлені пейзажі, великосвітські бесіди, ворожнеча з французами тощо.  У цю канву майстерно вплітається магія і так впевнено оселяється у буденному житті героїв, що мимоволі починаєш сам вірити у фей.

Якщо ви полюбляєте дощовим вечором загорнутися у теплу ковдру з порцеляновим горням чаю у руках і попереживати за кохання містера Дарсі або пореготати з пригод містера Чорної Гадюки, то для вас “Джонатан Стрендж і Містер Норрел” — просто знахідка. Якщо вам давно кортіло подивитися якесь оригінальне фентезі, тоді також сміливо вмикайте цей серіал. І не забувайте, магія — уже серед нас.

Останні огляди

Огляд фільму «Вогнеборці»

Автор: PlayUA

Вогнеборці / Only the Brave (2017)

Огляд Need for Speed Payback

59

Автор: Михайло Петрунів

Need for Speed Payback

bit’ання з минулого: Flashback (1992)

Автор: Андрій Нагорний

Flashback (1992)

Огляд Destiny 2

83

Автор: Роман Береговий

Destiny 2

Огляд Super Lucky’s Tale

68

Автор: Володимир Вітовський

Super Lucky's Tale

Огляд Star Wars: Battlefront II

61

Автор: Роман Береговий

Star Wars: Battlefront II

Огляд фільму «Ліга Справедливості»

50

Автор: Олег Куліков

Ліга Справедливості / Justice League (2017)

Огляд Assassin’s Creed Origins

72

Автор: Олег Куліков

Assassin's Creed Origins
 • Dima Stasyuk

  Чому немає оцінки по 100 бальній системі, як в інших публікаціях?

  • Alina Nikulina

   тому що серіал належить до неоціненного спадку світової кульури))

   • Антон Циб

    Серіал скінчився, й шкода що закінчився. Менше 10 ставити не можна. (Або 100 по 100 бальній системі).

 • Don Rumata

  Дуже, ДУЖЕ дякую ПлейЮа за огляди хороших серіалів (за винятком звісно деяких). Я не є фанатом серіалів і кіно, але стараюсь глянути, що рекомендують і Ви не підводите! Звісно я не хочу, щоб ігровий портал перетворився на якийсь банальний кінопошук, але я за збільшення оглядів, особливо серіалів, що вийшли до створення цього сайту (на жаль оглядаються лише новинки). Ще раз дякую за працю!