Страшно купувати консольні ігри?

Автор: Ярик Зорка

Як тільки ви вирішили першу проблему сучасного ґеймерского життя — придбали власну консоль, бажано — PS4, вам терміново доведеться вирішувати нову — придбання ігор. Без них новенька „ГратиСтанція 4“ чи „ЕксКоробка Один“ — лише шматок дорогого пластику із такою ж дорогою начинкою.

ВАНТАЖИТИ ЧИ ДИСКУВАТИ?

Загалом є два очевидні шляхи отримання ігор для PS4 — цифрова дистрибуція та фізичні носії — Blu-ray-диски. Обирати зручний спосіб лише вам, але я раджу робити це усвідомлено, з розумінням кожного окремого випадку.

У цифровому випадку здебільшого ви зможете отримати гру швидше, аніж на диску. Це зрозуміло, оскільки фізичний носій потребує такої складної штуки, я лоґістика, а цифрова версія забавки постачається на вашу консоль прямісінько від Sony. Придбаний диск доведеться дочекатися. 

Однією із беззаперечних переваг диску із грою є те, що він фізично існує. Його можна поставити на полицю, прикрасивши ним свою колекцію. Ним можна обмінятися із другом, отримавши натомість іншу забавку. Його урешті-решт можна просто перепродати та купити зовсім нову гру. А ще є колекційні видання, багаті на усілякі цікаві сувеніри і вони також із дисками всередені.

У ЦИФРУ ПІДЕШ — ВАНТАЖИТИ БУДЕШ

Цифрові копії назавжди пов’язані із обліковим записом покупця. Єдиний шлях позбутися їх — вилучити, але потім гру можна завантажити знову безкоштовно ;-). Нею ви не зможете поділитися зі світом, а якщо придбали гру, із якою у вас не склалося — це на все життя! 

PS4

Цифрову копію не можна подарувати. Єдиний варіант зробити це — прийти в гості до друга та купити при ньому гру на його консолі зі своєї кридитки. Із диском такої проблеми немає. У принципі існує варіант із подарунковими картками “PSN Cards” на $20 і $50, але в Україні він не працює.

СКЛАДНОЩІ? НІ НЕ ЧУВ

Купувати цифрові версії ігор на PlayStation 4 не важче, аніж зробити це у Steam. Але, на відміну від сервісу Valve, ціни тут будуть у гривнях, що приємно, беручи до уваги теперішню економічну ситуацію. До того ж ціни у цифровому магазині Sony наразі зафіксовані, тоді як ціни на фізичні носії чутливі до зміни курсу валют. 

Для придбання цифрової версії достатньо мати будь-яку банківську карту. Придбання гри відбувається миттєво, після чого вона завантажується на жорсткий диск вашої консолі. Не треба турбуватись про конфіденційність чи безпеку. Гроші будуть зніматись тільки після того, як консоль декілька разів спитає вас про це. Або ви взагалі можете не зберігати дані своєї картки для наступного придбання.

До речі, жорсткий диск PS4 – 500 GB (альтернатив наразі не існує). За сучасними міркам — небагато. Ігри для консолей важать не менше, аніж ігри для PC, а окремі зразки навіть більше.

Додайте сюди іншу інформацію, яку необхідно зберігати (операційна система, додатки, збереження, усілякі знятки і видива ваших проходжень). Поступово настане такий момент, що якихось ігор доведеться позбутися.

PS4

Особисто у мене, активного гравця, консоль вже півроку, але й досі я не робив важкого вибору — що залишити, а що вилучити, аби встановити нову гру. Це при тому, що я ніколи не вилучаю невеликі безкоштовні ігри PlayStation Plus.

СОЛОДКИЙ ПРИСМАК РОЗПРОДАЖУ

Якщо говорити про економічну вигоду, тут не все однозначно. У варіанті із диском ви завжди можете купити як нову, так і вживану гру (в Україні чи за її межами). Знижки та розпродажі існують у обох варіантах.

Так, у цифровому магазині ціни та, відповідно, знижки, встановлює Sony і вони, в принципі, доволі передбачувані. Тобто не випадає очікувати знижку на свіженький блокбастер. А от магазини більш гнучкі у цьому плані та мають більшу свободу. 

Понад те окремі продавці додають до своїх дисків якісь подарунки (футболка, магніт), можуть надати вам знижку на наступне придбання або ще ліпше — продати 2 гри за якоюсь приємною ціною. Знижки у цифровому варіанті носять часто сезонний характер: різдвяні, літні та осінні розпродажі. Буває, що Sony влаштовує тематичні розпродажі або продає декілька позицій (гру та DLC до неї).

НЕ ЗАДОВБАЙСЯ

Слід згадати про ще одну важливу особливість – зручність та частоту використання гри. Мережеву забавку Destiny, у яку ви граєте щодня по декілька годин і гратимете не один місяць, логічніше придбати у цифровому вигляді. А якщо пройшов і забув (серія “Assassin’s Creed”, наприклад) — ліпше взяти на диску. Я й досі жалкую, що коли в мене тільки з’явилась консоль, я одразу придбав Assassin’s Creed IV Black Flag, бо хотів пограти негайно, а тепер навіть не впевнений, чи вона в мене встановлена.

Спосіб існування гри у вашій колекції обирати лише вам. Беручи до уваги, що вартість топової гри перебуває на межі в 1 000 гривень, не легковажте з вибором.

Останні статті

Враження від Games Gathering 2017

Автор: Віталій Тарнавський

Games Gethering 2017

Огляд фільму «Вогнеборці»

Автор: PlayUA

Вогнеборці / Only the Brave (2017)

bit’ання з минулого: Flashback (1992)

Автор: Андрій Нагорний

Flashback (1992)

Гривня є! І що змінилося?

Автор: Олег Куліков

Steam, Гривня

Враження від Casual Connect Kyiv 2017

Автор: Віталій Тарнавський

Casual Connect Kyiv 2017

Чи потрібен світу молодий Бонд?

Автор: Володимир Вітовський

Kingsman: Таємна служба / Kingsman: The Secret Service (2014)

Нові локалізації від STS UA. Випуск 3

Автор: STS UA

Приховані ігрові механіки

Автор: Олег Куліков

Half-Life
 • jaguar_arx

  Так, якщо врахувати стрибки курсу, то купувати в ПСН в гривнях тепер дешевше ніж в стімі чи диски. Той же The Order замість 60 євро на диску коштує 30 баксів в гривнях на ПСН (950 грн). Якщо заробляєш в баксах, то взагалі халява. Хоча у нас звісно дуже малий процент людей, що заробляють в баксах.

 • Traveler

  а ще краще ПК, який має більше памяті і за важких часів і з торента можна шось завантажити :)

  • Проблема бідних людей у тому, що вони постійно думають, як заощадити, а не як заробити.

   • Interzeroid

    Наскільки я помітив, то вони думають навіть не про те, щоб заощадити, а думають: “В нас немає на це грошей”.
    А загалом, треба заробляти в доларах, тоді ці проблеми не турбуватимуть.

   • Traveler

    думаю в кожного різні пріорітети, але народ, це або я не в тому світі, або тут зібралась грошовита аудиторія, про яке пс4 може йти мова, якшо ти не знаєш чи завтра купуватимеш гречку по 50грн, чи за пів року взагалі буде дефолт, чи прийде повістка і всі гроші підуть на бронижелет і все решта?
    Аби заробляти в доларах треба або “виїжджати”, або в ІТ тусуватись чи інша вузька спеціалізація.
    + я дуже радий, що вам не доводиться думати про те як “заощадити” і ви з легкістю можете згори дивитись на чернЬ,

    • Ярчег

     Не играйте во все подряд с торрентов, выбирайте до 10 стоящих игр в год и вполне можно насобирать средства

     • Traveler

      купи гру, музику… фільми… все в купу = норм сума, краще час від час укр. книгу підтримаю :)

   • Олександр Xray_StyleZ Величко

    Який ти правильний… Що ж ти тут з нами, хлопами, ще робиш? Чому не на Канарах?

 • B11zzard

  Автор трохи не в темі. У сторі пише 999 грн (гта5 наприклад), але в банк приходить сума в долларах. І якщо ціна долару в банку сильно відрізняться від $ по курсу візи – то йде сильна переплата, або навпаки халява xD. Але навіть так це краще ніж платити 1700 грн за диск з гта5. Особисто я купую ігри “в трійках”. Трохи повідаю про систему.

  п1 платить 30% від гри, одноразове скачування, Не може перепродавати. Трофеї падають на свій аккаунт. Може грати в оффлайні.
  п2 платить 50%. Може перепродавати, трофеї падають на свій аккаунт. Може грати в оффлайні.
  п3 – 20%. Може перепродавати. Грати в гру може тільки на аккаунті де була куплена гра, на той же аккаунт падають ачівменти. Мусить грати в онлайні.

  Як саме це працює можете погуглити, але заснована система на тому, що на одній консолі може бути одночасно 16 аккаунтів з різними іграми. А грати в ці ігри можна на будь-якому аккаунті.

  Тобто по факту за ту ж гта5 можна заплатити 200 грн і грати в ліцензійну гру на playstation4. Ще й перепродати можна. Я це до того, що якщо ви зараз вирішуєте – брати ігровий пк чи консоль, то не варто думати що доведеться платити по 1000+ гривень за одну гру. Це не зовсім так.

  • Ярчег

   Да, действительно, есть вариант покупать-перепродавать акаунты с играми, но это не легально. Сони активно блочит подобные акаунты, в продавцы не всегда могут быть честны с вами (могут вполне продать вам краденный акаунт). Т. е. покупаете акаунт, играете 2-3 дня, радуетесь экономии, а потом больше не играете. Денег, понятное дело, вам никто уже не вернет

   Если говорить о теме с конвертацией и прочим, то, например, за покупку середине января было снято всего на 4,8% стоимости больше самой покупки

   • B11zzard

    Так само нелегально, як і покупка ігор з рейтингом 18+ дітворою.

    • Ярчег

     Ладно, плевать на нелегальность :) Жаль потраченных денег на 2-3 дня игры. История реальная, мой друг купил несколько акаунтов. Часть работает до сих пор, а часть с топовыми играми, вроде BF4 и Last of us заблочили почти сразу

     • B11zzard

      Співчуваю вашому другу. Я говорив про покупку ігор на трьох, а не про покупку незрозумілих аккаунтів з вконтакту. Не знаю жодного випадку бану чи навіть попередження. Система з часів пс3 працює. Там була покупка на чотирьох. В пс4 на троьох. На пс5 на двох мабуть буде.

 • Николай Зозуляк

  Я нещодавно придбав PS4. Зареєстрував укр. аккаунт на ПСН, підключив Інтернет-карту Приватбанка, купив 4 гри. А на цьому тиждні мій спосіб оплати перестав працювати. На форумах знайшов інфу, що у багатьох людей така ж проблема, але нажаль рішення не знайшов. Дзвонив в офіційну підтримку, нічого корисного вони мені не розповіли. Все закінчилось тим, що мій аккаунт заблокований на 7 днів, через велику кількість моїх невдалих спроб покупки. Можливо хтось може підсказати рішення?

  • B11zzard

   Через інтернет банкінг просите ввімкнути подвійну конвертацію. 7 днів в псн нічого не робіть (маю на увазі не пробуйте нічого купувати), бо буде ще довший бан. Це такий захист у приватбанку.

   • Николай Зозуляк

    Дякую, спробую.

 • S1x_UA

  “Для придбання цифрової версії достатньо мати будь-яку банківську карту” – Якщо мова йде про Україну тоді будь-яка не підійде, часто PSN гидує нашими картками.

  “До речі, жорсткий диск PS4 – 500 GB (альтернатив наразі не існує)” – Можна змінити HDD на більший (1TB, 1.5TB.).

  І чому на першій картинціі такі величезні ціни на ігри (104.95$)??

  • Ярчег

   Может вам и не повезло с какой-то карточкой, но я пробовал именную чипованную приватовскую и самую простую зарплатную пластиковую от Юникредита. В обоих случаях никаких проблем

   Официально консоль поставляется с одни видом жесткого диска, как я и написал. Неофициально есть разные варианты, но рекомендовать их можно лишь на свой страх и риск

   Скришнот не из украинского PSN

 • Tony Lain

  Зареєструвався в американському PSN. Не шкодую. Топові ігри в день релізу дорожчі, але знижок набагато більше і частіше. Можна взяти ААА гру від 15 до 35 баксів.

  • Ярчег

   Я сомневаюсь, что тамошние скидки валятся сходу на ААА-тайтлы. Но таки да, и ассортимент, и скидки отличаются от европейского PSN
   Но, GTA V, например, там обойдется вам в 60$ = 1800 грн., а у нас в районе 1000 грн. Т. е. может выйти так, что периплата за большие игры съест по итогу дополнительные скидки

 • Ярчег

  Лично я слежу за всеми скидками на этом сайте psprices.com/region-ua/discounts?platform=PS4&sort=date
  Вот сюда еще можно поглядывать: vk.com/ps_plus

 • Witcher Dragon

  а є якісь статті які описують принцип роботи playstation plus.