TES V Skyrim — найкращі моди #2. Frostfall.

Автор: Микола Орос

Вітаю! Минулого тижня ми розпочали цикл оглядів найкращих і найнеобхідніших (на скромну думку автора) модифікацій до TES V Skyrim. Тож сьогодні продовжуємо ділитися з вами надибаними на Skyrim Nexus скарбами ігрової майстерні “Зроби сам”.

Частина 2. Frostfall.

Frostfall

Автор: Chesko

Чи дивувало вас коли-небудь те, як вбирається населення Скайрима? Надворі – лютий мороз, вітер, сніг, а людиська ходять собі напівголими, не звертаючи уваги на холод. Підозріло, еге ж? Правда в тім, що розробники з Bethesda, створюючи Skyrim, виконали лише “програму мінімум”, себто зробили гру такою, яку ґеймери купуватимуть і гратимуть, не придираючись до відсутньої логіки світу. От модерам і доводиться відновлювати справедливість.

З модифікацією Frostfall гра у Skyrim набуває елементів виживання. Скрипти цього мода відслідковують такі показники, як атмосферні явища, температура й вологість, аби реалістичним чином впливати на ігролад. У героя з’являється шкала замерзання (exposure), яка заповнюється в умовах холоду. Після досягнення певної межі, героєві стає важче рухатися (зменшується швидкість бігу та ходьби), битися, зламувати замки та використовувати магію – суттєво знижуються навички. Аби протистояти холоду, слід правильно підбирати спорядження. Теплий одяг і плащ допоможуть довше протриматися на холоді. Усі елементи екіпірування мають власний показник захисту від холоду: мінімальний, середній чи повний. До прикладу, хутряний одяг дає кращий захист від холоду, аніж, скажімо, залізний обладунок. Це правило логічним чином застосовується і до предметів, доданих модом Immersive Armors, про який ми неодмінно поговоримо в одному з наступних випусків.

2014-10-20_00001

Якщо ж герой таки змерз, то існує декілька способів зігрітися. Найпростіший – очевидний: постояти трішки біля багаття. Зігрітися можна також теплою їжею, закляттями, які мод додає до гри, або ж узявши до рук смолоскипа. Алкоголь тимчасово зменшує показник замерзання, та після закінчення його дії, герой мерзне набагато швидше. На щастя, мод додає такі важливі вміння, як збирання хмизу та рубання дров, з яких можна скласти багаття, а тоді підпалити його будь-яким вогняним закляттям. Якщо негода настала протягом подорожі далекими закутками світу, то герой може встановити виготовлений власноруч намет на будь-якій рівній поверхні. Намети бувають шкіряними та хутряними. Перші краще захищають від дощу, а другі – від холоду. Реалізовано цей елемент пречудово: розпластуючись на лежанці у власному наметі, герой знімає шолом та відкладає убік зброю. В наметі є інтерактивний ліхтар, який можна запалювати і гасити. Ґеймерам-рольовикам сподобається можливість провести ніч далеко від міста, ховаючись від завірюхи наметі, і читаючи знайдену у мандрах книгу.

Продовжуючи розповідь про функціонал Frostfall, слід розповісти й про плавання. Купатися у крижаній воді – не найкраща ідея. Опинившись у холодній воді, герой моментально втрачає всю витривалість, швидкість його руху зменшується, а показник замерзання заповнюється до майже максимального. Від неминучої смерті Змієборець може врятуватися тільки швидко діставшись берега і зігрівшись. Та якщо іншого способу дістатися потрібного місця, аніж плавання у крижаній воді, не існує, то слід заздалегідь приготувати зілля зі сніжноягідника. Такий еліксир дозволяє протягом трьох хвилин плавати у холодній воді.

2014-10-20_00003

Та Frostfall впливає не тільки на персонажа гравця. Ніпи отримують морозостійке спорядження: плащі, шалики та хутряні шоломи. Поведінка персонажів змінюється в залежності від погоди. Наприклад, коли йде дощ, більшість ніпів, які не зайняті роботою, попрямують додому чи до корчми. Не стосується це правило тільки аргоніан – ящіркам дощ до вподоби. Ще однією приємною дрібничкою моду Frostfall є пара, що йде з носів ніпів та тварин у холодних місцинах.

Встановивши Frostfall, ви перетворите Skyrim на такий собі рольовий симулятор виживання в умовах холодної північної провінції. А вбудовані пресети допоможуть налаштувати рівень хардкорності таким чином, щоб грати було весело й цікаво.

Якщо Ви маєте намір грати з модами Requiem та Frostfall, то вам знадобиться патч сумісності, який можна знайти тут. А якщо вам потрібна допомога з питань встановлення чи налаштування модів, то не соромтесь звертатися до мене через Steam.

Попередня частина

Наступна частина

Останні статті

bit’ання з минулого: Flashback (1992)

Автор: Андрій Нагорний

Flashback (1992)

Гривня є! І що змінилося?

Автор: Олег Куліков

Steam, Гривня

Враження від Casual Connect Kyiv 2017

Автор: Віталій Тарнавський

Casual Connect Kyiv 2017

Чи потрібен світу молодий Бонд?

Автор: Володимир Вітовський

Kingsman: Таємна служба / Kingsman: The Secret Service (2014)

Нові локалізації від STS UA. Випуск 3

Автор: STS UA

Приховані ігрові механіки

Автор: Олег Куліков

Half-Life

П’ять елементів Люка Бессона

Автор: Володимир Вітовський

ГРА РОКУ 2016 | PlayUA Game Awards

Автор: PlayUA

 • Всі ці моди роблять Скайрим таким, яким би він був, якби розробники могли його робити 10 років. Виникає бажання поставити їх та побігати справжнім Скайримом. Прошу продовжувати розповідь про хороші моди!

  • Nick Oros

   Продовжу :-) Оглядатиму два великі моди на тиждень. Коли закінчаться великі, писатиму про дрібні й косметичні.

 • Цікава інформація!) Треба буде спробувати =)

 • В ідеалі цикл про Скайрим мав би закінчуватися описом найоптимальнішого поєднання модів (але без дурнуватого ускладнення гри) для досягнення максимально захопливого ефекту від гри.

 • Ernst_09

  Граю з Hypotermia, він чимось схожий на цей мод.

 • POROSUS

  Все, тепер я точно зірвусь і перепройду його знову. Прощавай жорстокий світ я йду до Скайриму того, що в Тамріелі!

 • Міша

  А де ігрочайники 2?

 • electrino

  А ще Realistic Needs and Diseases дуже гарно доповнює Frostfall:)

  • Nick Oros

   Згідний. Але я вирішив ним не користуватися. RN&D спонукає гравця їсти і спати. Але у мене для цього є Реквієм (постійно готую і їм Bestial Stew і сире м’ясо для відновлення витривалості). Сплю просто тому, що не люблю бігати вночі. Ну а хвороби – то вже для мене не така важлива річ, щоб грати із RN&D.