The Witcher 3 переможе на The Game Awards 2015

Автор: Олег Куліков

У багатьох при згадці третього “Відьмака” на обличчі з’являється посмішка і руки сіпаються від нетерплячки. Нам показували не один трейлер, не одну хвилину живого ігроладу, і вже ніяк не вдається сумніватися в тому, що The Witcher 3 обвішають лаврами. Принаймні, The Game Awards, яка вперто цілиться на звання ігрового аналога “Оскара” (як і її попередниця, Video Game Awards від Spike TV) щонайменше назве “Дикий Гін” RPG року.

І це аж ніяк не тішить.

Остаточно ця думка закріпилася, коли жюрі TGA визнали Dragon Age: Inquisition кращою грою року — як рольовою, так і загалом.

Не сперечатимусь, DA:I — хороша, якісна гра. Проте вона аж ніяк не заслуговує своєї оцінки і тим паче не тягне на RPG 2014, коли поруч стоять цьогорічні Divinity: Original Sin (яка, до речі, була номінована) та Shadowrun: Dragonfall. Проте високочоле жюрі обрало саме “Інквізицію”. Цікаво, чому?

• Dragon Age: Inquisition — витвір іменитої студії BioWare, підкріплений усією фінансовою та медійною могуттю Electronic Arts. Горезвісний видавець традиційно робить усе задля високих продажів і розширення аудиторії. DA:I не може бути непоміченою, не може залишитися без нагороди. Інакше зморшкуваті дупи з ЕА розженуть BioWare до бісової бабці.

• Що Original Sin, що Dragonfall — плоди грошозбірні Kickstarter. І як і всі тутешні проекти, профінансовані ігри автоматично виходять в нуль (бо всі витрати лягли на грошодавців, вони ж “перша хвиля покупців”). Зворотний бік медалі — жорстко лімітований бюджет, де грошей на маркетинг фактично нема. “Кікстартерята” рекламують себе робочим білдом, іменем розробника тощо. Тобто речами, які мають вплив тільки на певне коло гравців.

• В Dragon Age: Inquisition можна грати на ґеймпаді. Не варто сміятися, це доволі вагоми аргумент на користь “Інквізиції” в очах багатьох людей.

• “Інквізиція” — в прямому сенсі велика гра. Хай вона і поступається конкурентам ігроладом, боївкою, сюжетом, персонажами, текстами і власне “рольовістю”, це велика і дорога гра.

Cаме остання фраза змушує кривитися від розуміння того, що The Witcher 3 візьме титул “RPG 2015” автоматично. Бо знову жюрі візьме за основний критерій калібр гри, а не її якість. Подібне вже траплялося не раз. А ситуація з DA:I — просто черговий доказ.

Втім, не забуваймо, що наступного року виходять Pillars of Eternity  від тандему Кріса “Я-роблю-найкращі-CRPG-на-світі” Авеллона і Джоша “Хочеш-я-розкажу-тобі-що-таке-баланс-крихітко?” Соєра, та Torment: Tides of Numenera — найуспішніша гра на KS, яка попри зміну сетингу вірно слідує заповіту культової попередниці.

І попри те, що обидві згадані гри виходять на Unity з помірною вбогістю візуальної реалізації та не підтримуватимуть керування з ґеймпада, хочеться, аби The Witcher 3 змагався з ними на рівних, а не здобував автопідвищення лише тому, що це велика і дорога гра.

Останні статті

STS UA — звіт за 2017

Автор: STS UA

ГРА РОКУ 2017 | PlayUA Game Awards

Автор: PlayUA

ГРА РОКУ 2017 | PlayUA Game Awards

Підсумки 75-ої церемонії вручення премії «Золотий глобус»

Автор: Владислав Папідоха

Golden Globe

Що взяти на розпродажі Steam за 100 гривень?

Автор: Владислав Папідоха

Враження від Games Gathering 2017

Автор: Віталій Тарнавський

Games Gethering 2017

Огляд фільму «Вогнеборці»

Автор: PlayUA

Вогнеборці / Only the Brave (2017)

bit’ання з минулого: Flashback (1992)

Автор: Андрій Нагорний

Flashback (1992)

Гривня є! І що змінилося?

Автор: Олег Куліков

Steam, Гривня
 • abaddon4ik

  Як мені здається, до всього що Ви сказали просто необхідно додати величезне IMHO. Складається враження, що і не грали в ДА:І, а лише подивились що видавець EA і, базуючись на цьому, зробили свої висновки. Як на мене, гра вийшла пречудовою, тримає не гірше першої частини. Цікаво бігати по світу, цікаво дубасити монстрів, цікаво комбінувати різних героїв з їхніми навичками / закляттями, та там все цікаво! Не дивлячись на роботу та сесію в університеті, намагаюся виділити хоч трохи часу в день щоб в неї побігати, бо дійсно тягне. Тому, на мою думку, гра заслуговує свого звання.
  P.S. Граю на клавіатурі.
  P.P.S. Divinity: Original Sin чомусь зовсім не “втягнула”, але тут я цілковито скажу, що це щось особисте=)

 • Зрозуміло, що Dragon Age: Inquisition перемогла через свіжість і обсяг/дороговизну. У випадку з іграми відьмачої серії виходить трохи інакше. Все ж пропрацювання персонажів і світу, нехай навіть не такого великого, як у DA навіть у бідненькій другій частині було відчутно вищим. Сподіваюся, третя частина перевершить першу і другу разом узяті. І перемога Відьмака 3 буде заслуженою. До того ж гра виходить всередині року, а не наприкінці і буде час за осінь перебити враження від Відьмака, якщо він виявиться не достатньо грандіозним.

 • Ggen

  підтримую автора, Divinity: Original Sin, на мою думку, більше RPG ніж DA, це той випадок коли тисячі долларів простих людей перетворюються в щось набагато більш захопливе ніж те, що пропонують нам дядьки з ЕА за мільйони.

 • Коли я читав про моди до Скайриму то тут, писали так “Я жалію, що в ті роки коли тільки вийшов Скайрим я його глорив”, а тепер ПлайЮа ставить Інквизиції 96 балів, здається. Але давайте будемо дивитися трезво Скайрім та Інквізитори, я не сперечаюся в Скайрімі теж є свої не доліки, але як просто люди легко деградують. Проходить час, а вони все більше тупішають.

  Добре, добре та по порядку.

  Перше, що кинулось мені в очі це світ.

  – у Скайримі світ живий, багато наповнений різними травами, тваринами, рибою та чим хочешь.

  – Інквизиція, перша лока: два вида тварин та два вида рослин(приблизно), барашок та якась хрінолесиця-єнот, все. Ого!, Таке круте наповнення.

  Друге, імітація живого світу.

  – Скайрим, є динамічна зміна дня і ночі, Ніпи ходять спати, йде дощь вони ховаються, вони тупо не стоять на місці вони імитують життя, що на вколо тебе є живий світ.

  – Інквизиція, майже всі Ніпи тупо стоять на одному місці, вони там родилися вони там помруть.

  Третє, квести.

  – Скайрім, майже всі квести, ОСОБЛИВО не обов’язкові дуже цікаві та не лінійні (Звичайно до не лінійності Fallout та Аркануму, далеко, але це на багато краще ніж в ДА).

  – Інквизитори, кожен виродок ніп стоїть з сраним знаком оклику і тупо тобі дає кв на вбивство 10 баранів, та того подібного лайна. Дуже орігінально.

  П.С. це ще не все, але я вже запізнююсь на Хоббіта.

  • Правильно сказав. Але усяка гра чи інший художній твір оцінюється в той час, коли оцінюється. Зі Скайримом Інквізицію у нас ніхто не порівнював і таке порівняння було б недоречне, адже ігри дуже відрізняються.

   Але в цій публікації ідеться про інше. Про те, що навіть попри свою крутизну і високу оціненість DA:I не заслуговує на гру року. А також автор звернув увагу на критерії, за якими Інквізицію висунули на номінацію і затвердили гру в ній. Така тенденція не дуже добра для розвитку ігор, як художніх творів, але сприятиме відбору ігор-атракцій.

   P. S. Приємного перегляду Гобіта. Чекаю на твої відгуки про стрічку під моїм оглядом.

   • Дякую за побажання про перегляд фільму, фільм сподобався та свій коментар в твоєму огляді я вже закінчив.
    Повністю погоджуюсь, що Інквізитори не тянуть на гру року. В “Game joystick awards” вибирали номінантів шляхом інтернет голосування гравців, я й сам голосував і там грою року вибрали “Dark Souls 2”. Я, як палкий фанат серєї “… Souls” не можу про це виразити об’єктивну думку, але спробую. Я вважаю, що “Гра року” повинна, показати якийсь прогрес в игроіндустрії (прорив іншими словами), можливо внести щось нове в неї. І цього всього в Інквизиції нема, все, що ми в ніймаємо вже було до цього, нуль (окрім звісно, трахання всього живого та в сами збочених комбінаціях). В свою чергу “Dark Souls 2”, як “гра року”, зробила те, що показала, що “ХАРДКОР” це круто і це модно. Вона спробувала його пропогандувати, що не може не відзначитися на іграх, що в свою чергу може привести к тому, що Крупні тайтли почнуть зменшувати оказуалення в іграх і перестануть боятися, що складна гра буде відлякувати аудіторію.
    А про Скайрім і Інквізиторів я вважаю, що іхнє порівняннє доречне, бо це ролівки де ти можеш видігравати роль, з відкритим сесвітом, прокачкою, деревом діалогів і т.д. Я ж не порівнюю Дарк Соулс з Інквизіцією, бо наче Дарк Соулс теж ролівкою називають, але це взагалі різні речі, там ні чого нема спільного з ролівкою.

 • Сергій Леополіс

  От мені просто цікаво… Я вже прочитав десь 4 “огляди ігор року” різних видань і ні в одному не було навіть згадки про ДОС (також в жодному ДАІ не перемогла) Але в кожному високе місце посіло Silent Hills P.T. що взагалі не є грою, взагалі не рекламувався і всього лиш використав гучні імена, як автор сказав саме краудфаундингові проекти роблять, і в кожному була заявлена Shovel Knight від котрої взагалі несе своєю Індістю (таке слово має право на існування ? ;) ) Тобто мізерні бюджети і все в цьому дусі…

  До чого я веду… А скоріше ні до чого тому що вся ця тема повний субєктивізм… Особисто мене Дівініті не зачепила, здалась затягнутою, а Даі відразу кидає в бій з гарними спецефектами, (Жодної з них я не пройшов повністю)
  А ігри купують не тільки через рекламу, рекламують ж їх далеко не у всьому світі, а якщо поставити на голосування котра з двох ігор назбирає більше голосів споживачів ?..
  P.S.
  І ще одне… Здається в огляді дівініті було сказано що це справді ОЛДСКУЛЬНА ролівка…
  А Даі просувається під слоганом “Ми до всіх толерантні” І це все разом доволі багато пояснює…

 • Доречі ви бачили новий крутий та мего-ексклюзивний трейлер Відьмака:Дикий гін.

  https://www.youtube.com/watch?v=VQqrOf70pc4