Топ-3 серіалів — Михайло Петрунів

Автор: Михайло Петрунів

Ну що ж, настала моя черга написати суб’єктивний Топ-3. Одразу скажу, що за плечима у мене немає тонни переглянутих серіалів. І до цього топу потрапить здебільшого те, що порадувало мене за останні 365 днів і також не шукайте логіки у розташуванні, оскільки серіали надто різні щоби давати комусь окреме місце.

Hell on Wheels / Пекло на колесах

Вестерн на сьогодні — доволі рідкісна річ, що й не дивно. Але ті крихти, які останніми роками виходять у цьому напрямку, є прекрасним продуктом і у випадку з серіалами цей продукт — Hell on Wheels.

Усі події Hell on Wheels розгоротаються довкола розбудови залізниці. У центрі подій колишній солдат конфедерації Каллен Богеннен, який мститься усім, хто довів його кохану до смерті. Вендета завела Каллена в Небраску, де повним ходом йшло будівництво трансконтинентальної залізниці, з чого, власне, починається історія.

Hell on Wheels / Пекло на колесах

Hell on Wheels правильно передає атмосферу епохи. Місто все в болоті, біля салуну повно шльондр, надвечір трудяги пиячать, грають в покер, а якщо хтось комусь збрехав, отримує #кулювлоб. Серіал явно не дешевий: костюми, зброя, будівлі, сама залізниця з паротягом, вагончиками і обладнанням — це все виглядає дорого і переконливо. Серіал звісно не обійде ще такі речі як рабство, мормонізм, проблеми після громадянської війни, напади апачі, спроби впровадити закон, контролювання порядку тощо. Насправді коротко описати Hell on Wheels важко, оскільки навіть різні сезони відрізняються у сприйняті, але якщо ви полюбляєте вестерн, то ліпше не пропускати цей серіал.

How I Met Your Mother / Як я познайомився з вашою мамою

„Це леген… секунду… дарний серіальчик“, — якось так би описав HIMYM Барні Стінсон. Згідний? Дай п’ять!

Починається все з того, що у 2030-му Тед Мозбі вирішив розповісти своїм діткам, як він познайомився з їхньою мамою, щоправда почав він не за рік до знайомства, а за 9. Видно татко хотів розповісти про найкращі свої роки. Загалом ця розповідь не лише про Теда, а й про його друзів Маршала, Лілі, Робін і Барні. Усі вони різні і з власними тарганами в голові.

У HIMYM є багато чого, що вирізняє цей серіал між іншими ситкомами. Описувати все не буду, але якщо говорити про основну родзинку чи то родзинки, то це самі персонажі та ідеально підібрані актори.

How I Met Your Mother / Як я познайомився з вашою мамою

Особисто я з цим серіалом познайомився у кінці минулого року. Минув рік, а я далі з величезним позитивом переглядаю кожну наступну серію. HIMYM з гумором показує класичні життєві ситуації і висміює їх. Майже кожна серія закінчується з якимось життєвим висновком, звісно філософства немає, але все одно приємно. Словом, після важкого дня, How I Met Your Mother — це те, що треба.

P.S. Остерігайтеся підробки. Не сплутайте How I Met Your Mother з російською калькою «Как я встретил вашу маму». Обережно, навіть перегляд трейлеру кальки може викликати нудоту і коросту.

Cosmos: A Spacetime Odyssey / Космос: подорож у просторі та часі

Cosmos: A Spacetime Odyssey —це розкішний і найпрекрасніший документальний серіал, який я бачив. У документалці почнуть розповідь з Великого вибуху і скінчать сильною промовою щодо нашого майбутнього, а усі 13 серій охоплять багато різних наукових відкриттів.

Cosmos: A Spacetime Odyssey / Космос: подорож у просторі та часі

Цінність “Cosmos” не тільки у тому, що нам розповідають, а й як це розповідають. Ведучий Ніл деҐрасс Тайсон — це людина, яка любить і захоплюється наукою і вся ця любов повністю передається глядачеві. Навіть не знаю хто б зміг настільки приємно, доступно, акуратно і цікаво розповісти, як не сам Ніл. До всього документалка супроводжується доволі дорогою графікою та приємною мультплікацією.

Усім рекомендую переглянути. Навіть якщо ви ненавидите науку, то після цієї документалки точно полюбите.

P.S. Cosmos: A Spacetime Odyssey має прекрасне українське озвучення.

Forever / Вічність

Forever / Вічність

Так, це четвертий. Ну а що, Олексі можна, а мені — ні?! Насправді згадав я Forever здебільшого через те, що його закрили. Ну, не хочу щоби про цей хороший серіал забули. Більше про Вічність можете прочитати у огляді Юри Лупула, але якщо вам лінь, ось коротко: Forever — це детектив, однак головний герой трішки не такий, як інші, йому 200 років і після смерті він відроджується у річці. Чесно кажучи, детективні історії, а саме їх вирішення у «Вічності» інколи дивні, але вишуканість і флешбеки серіалу щоразу штовхають на перегляд наступної серії.


Топ-3 (не)найгірших серіалів

Насправді топ-3 найгірших я обрати не можу. Не переглянув я настільки гіганську кількість серіалів. Якщо щось не подобалось, то на першому сезоні перегляд завершувався. Тому згадаю хороші серіали, які я з різних причин закинув після декількох сезонів.

Arrow / Стріла

Arrow / Стріла

«Стріла» здається один з перших новітніх і серйозних супергеройських серіалів. Почав його дивитись просто по рекомендації друзів і перші серії непогано зайшли. Попри криву постановку бою і противників, які ціляться тільки по трубах, все одно було цікаво, як розвиватиметься герой, всесвіт, ну і що ж там сталось на тому острові. Але після перегляду першої серії 3-го сезону, далі дивитись не став. Герої лишились шмаркаті, купа наївних героїчних фраз і виразів обличчя, а ще й з’ясувалося що насправді Олівер не був 5 років на тому острові, хоч у кожній серії протягом 2-х сезонів говорилось, що він пробув там 5 років. Словом, з мене цього було достатньо і я вирішив відкласти Стрілу разом з Флешом до якогось „можливо колись“, враховуючи, що вже є непоганий Gotham і шикарний Daredevil.

Game of Thrones / Гра престолів

Game of Thrones / Гра престолів

СТОП, СТОП, СТОП!!! Як вже я писав, у цьому списку немає поганих серіалів і насправді мені подобалась «Гра престолів», але закинув перегляд на 3-му сезоні. У цьому серіалі дуже багато хороших персонажів і історій, але через усю цю великість, історії дуже повільно розвиваються. До того ще деяка затягнутість, ну і кожна серія закінчувалась якимось дуже цікавим моментом. Через розуміння, що таких „Далі буде…“ трапиться ще чимало аж до 8-го сезону (він здається буде останнім), якось зникло бажання дивитися «Гру престолів» далі. Словом, дочекаюсь фіналу і тоді почну перегляд, можливо.

Castle / Касл

Castle / Касл

Якби зараз ішов 4-5 сезон Касла, я б, можливо, згадав його в першій трійці, але на жаль ні — вже 8-й. Словом, Castle — це ще один приклад серіалу, який доять, бо колись глядачам сподобався дует письменника Касла і детектива Бекет і замість того щоб отримати продовження Forever, ми отримуємо вже не дуже цікаві повтори, у яких ще й градус американського патріотизму дійшов до доволі критичного рівня. Тим не менше, якщо полюбляєте детективи, але Castle ще не бачили, то перші 5 сезонів — це те, що треба.


От і все. Свій топчик я завершив. Коментутйте, пишіть, що сподобалось у осінньому сезоні серіалів, що не сподобалось, складайте власні Топи. Чекайте на нові топи від нас. А також не проґавте топи Олекси Мельника і Юри Лупула, які ми публікували раніше.

Останні статті

bit’ання з минулого: Flashback (1992)

Автор: Андрій Нагорний

Flashback (1992)

Гривня є! І що змінилося?

Автор: Олег Куліков

Steam, Гривня

Враження від Casual Connect Kyiv 2017

Автор: Віталій Тарнавський

Casual Connect Kyiv 2017

Чи потрібен світу молодий Бонд?

Автор: Володимир Вітовський

Kingsman: Таємна служба / Kingsman: The Secret Service (2014)

Нові локалізації від STS UA. Випуск 3

Автор: STS UA

Приховані ігрові механіки

Автор: Олег Куліков

Half-Life

П’ять елементів Люка Бессона

Автор: Володимир Вітовський

ГРА РОКУ 2016 | PlayUA Game Awards

Автор: PlayUA

 • Пекло на колесах цікавий серіал, космос також – жаль, що закінчився

 • Dmytro92

  Так Космос це Щось

 • Garrett Green

  Стріла так Гра престолів ТАК але Касл ? серйозно ?ще й до того в такий класний 8 сезон не спорю 6 7 там не всі серії цікаві і багато можна булоб повикидати на сміття та 8

  • jaguar_arx

   якщо ти уважно читав, то 8-ий сезон Касла автор не дивився і не збирався :) у другій трійці автор згадує хороші серіали які він закинув і більше не дивиться.

   • Так, але стаття написана трохи коряво, оскільки зміст не зовсім відповідає назві. Друга частина це типу топ-3 початих але закинутих? чи топ три поганих чи (не) поганих? – такі ставлю собі запитання (а перша частина взагалі топ 4, і хто би що не говорив – це топ 4 а не топ 3)

    • Попередні топи мали найкращі і найгірші серіали, а оскільки я не міг обрати найгірших, то другу частину назвав “Топ-3 (не)найгірших” і загадав 3 непоганих серіали, які я після тривалого перегляду все ж закинув. Ну а якщо конкретно “це типу топ-3 початих але закинутих”. Що до Forever, рахуйте це як бонус, який не потрапив у основний топ, але про який я дуже хотів загадати (причина у статті).

     • … стаття врешті-решт цікава

   • Garrett Green

    Та читав я уважно і так то зрозумів та в тому то й справа що автор не бачив 8 сезону а вже похоронив серіал

    • Я глянув лише першу серію 8-го сезону і у ній знову сталась якась не зрозуміла біда у якій один з героїв порав. В минулому сезоні подібне було з Каслом і пояснення більше розчарувало ніж порадувало. Та й взагалі, пропажа героїв використовувалось серіалом не раз і частина таких епізодів були трішки кривими. Я цей серіал почав дивитись саме за приємний і легкий гумор (якого все менше і менше), а вони 8-й сезон почали з драми, тому заставити себе глянути наступний епізод так і не зміг. Але якщо ви так хвалите 8-й сезон, то постараюсь пробити бар’єр у вигляді 2-го епізоду і глянути що там далі. Я буду тільки радий, якщо 8-й сезон є кращим за попередні 2.

     • Garrett Green

      Повір кращий. Так початок звісно доволі паршивенький але …спойлери… не все так погано спершу глянь

  • я його поховав на початку шостого

   • Garrett Green

    Так там багато серій не цікавих , ”смішних” і тд та серіал наприкінці 6 сезону зробив крутий поворот

 • Сергій Гендис

  Подяка за “Пекло на колесах”, вже качаю)

 • Андрей Кондратюк

  Ад на колесах очень крутой сериал. А Стрела каким-то уг стало под конец первого сезона.
  Вечность тоже норм, жалко закрыли.

 • creosine

  Як я зустрів вашу маму – шикардос! особливо в дубляжі куражбомбея

 • piLigrym

  Божечки, ти перша людина, з якою у мене майже однакові погляди на серіали.
  Пекло на колесах я почав дивитися ще з першого сезону, але от першу половину п’ятого сезону вони трішки спаскудили.
  І величезне дякую, що згадав про Вічність. Чудовий серіал, особливо круто те, як вони зробили розповідь про минуле Генрі.

 • DimaZp

  О круто, список улюблених серіалів якогось чувака, мені цього так не вистачало.